Šta je novo?

HDMI duzina kabla i HDMI 1.4 noviteti

Ima li sanse da 1.4 cat2 sa 28AWG radi na 15m?
Pitanje je zapravo: "da li bi HDMI kabl sa provodnicima debljine 28 gaudža mogao da radi kao brzi na 15 metara"? Odgovor: "zavisi od kabla". :)

28 gaudža jeste ispod preporučene debljine za kategoriju 2 dužine 15 metara, ali kvalitet prenosa zavisi od puno faktora. Prvo, ti provodnici nisu pun presek već licnasti, pa zavisi koliko ima licni i kakva im je geometrija, od kog su metala, kakav je širm, kakva terminacija?

Pošto su cene brzih HDMI kablova većih dužina poprilične, kada mi treba nešto preko 15 metara, ja to uvatim pa sam napravim. :p U tom smislu, balun za prelaz na Cat 6 uopšte nije loše rešenje, a može sada to da se nabavi za manje od 30€.

Pogrešan izbor :) čitaj pažljivije oglas, neznam da li je greška ili zaista tako ali piše na oglasu:
HDMI 19-PIN MUŠKI - HDMI 19-PIN ŽENSKI
Verovatno je greška, al' dobro opažanje. Neka prvo zove pa pita.

Inače ja sam se živ smorio kad sam pre mesec dana kupovao za sebe. Retko ko od prodavaca zna šta prodaje i u opisu kabla je vrlo često samo dužina. Zbog svega toga želeo sam da kupim u prodavnici da bar vidim šta kupujem a ne preko oglasa da dobijem ko zna šta. Ono što sam uspeo da shvatim je da je "Audio Return" odlika 1.4 pa sam gledao de se to pominje. Na kraju kupih 10m za čini mi se 1600 din u jednoj prodavnici u Zemunu. Meni bi sigurno posao završio i 1.3 ali sam hteo da u budućnosti ne razmišljam ako mi zatreba bolji kabl. Inače meni je trebalo samo od grafičke do tv-a.
Ne vredi ti da gledaš povratni audio jer on nije zahtevan po pitanju brzine pa će signal proći čak i ako je kabl niže kategorije, trebalo bi gledati da li podržava eternet. Teoretski, postoje i "standardni sa eternetom", ali će malo teže da izreklamiraju "1.4 3D with Ethernet" a da to nije kategorija 2.

Ako je proizvođač napravio takav kabl od 15m ne vidim razloga da on ne bi ispunio sve tehničke mogućnosti 1.4 na 15m.
Pa to sam i ja mislio, ali upravo videh da se ladno reklamiraju kao 1.4 i kablovi koji su zapravo "standard", tj kategorija 1, tako da moja teorija pada u vodu. :S:

Šta da vam kažem, otvarajte četvoro očiju i kao što je preporučeno još na početku diskusije, gledajte da kupite kabl koji je deklarisan kao "Category 2" ili kao "High Speed", jer ćete kabl kod koga je definisana debljina provodnika < AWG 28 teško naći.
 
Poslednja izmena:
Ako je proizvođač napravio takav kabl od 15m ne vidim razloga da on ne bi ispunio sve tehničke mogućnosti 1.4 na 15m.

Moze taj proizvodjac, koji se krije iza brenda koji plasira samo u Srbiju da napise sta hoce... Cak i ne verujem da je 28AWG...

Pitanje je zapravo: "da li bi HDMI kabl sa provodnicima debljine 28 gaudža mogao da radi kao brzi na 15 metara"? Odgovor: "zavisi od kabla". :)

28 gaudža jeste ispod preporučene debljine za kategoriju 2 dužine 15 metara, ali kvalitet prenosa zavisi od puno faktora. Prvo, ti provodnici nisu pun presek već licnasti, pa zavisi koliko ima licni i kakva im je geometrija, od kog su metala, kakav je širm, kakva terminacija?

Naravno, bas zato sam i pitao, mislio da ima ovde ljudi koji su probali odredjeni brend pa znaju. Ne treba mi 15m, treba mi oko 11.5m, ali ovde u Srbiji ima da se uzme ili 10 ili 15.
 
Pogrešan izbor :) čitaj pažljivije oglas, neznam da li je greška ili zaista tako ali piše na oglasu:
HDMI 19-PIN MUŠKI - HDMI 19-PIN ŽENSKI
Uffff svaka ti dala, al sam ga omasio, sva sreca pa nisam danas ni stigao da zovem. :D

Nego me zanima, jel moguce da preko hdmi kabla dovucem video i audio od pc-ja do tv-a, pa da ubodem slusalice u tv, jel bih dobio zvuk na slusalicama?
 
Naravno, bas zato sam i pitao, mislio da ima ovde ljudi koji su probali odredjeni brend pa znaju.
A koji je to brend kažeš? :)

Ne treba mi 15m, treba mi oko 11.5m, ali ovde u Srbiji ima da se uzme ili 10 ili 15.
Možeš i sam da ga napraviš. :) Ima da se kupe konektori na lemljenje i kabl od 28 AWG. Inače, kada sam renovirao stan, ja sam razvukao kvalitetne koaks i CAT7 kablove kroz bužire pa sada mogu da šaljem šta i gde hoću. :) Uzmem samo odgovarajući balun. ,)
 
Uffff svaka ti dala, al sam ga omasio, sva sreca pa nisam danas ni stigao da zovem. :D
Ma verovatno je greška, pitaj. Nego, ne verujam ja nešto da taj kabl ima provodnike deblje od AWG 30.
 
A koji je to brend kažeš? :)

"bear".

Možeš i sam da ga napraviš. :) Ima da se kupe konektori na lemljenje i kabl od 28 AWG. Inače, kada sam renovirao stan, ja sam razvukao kvalitetne koaks i CAT7 kablove kroz bužire pa sada mogu da šaljem šta i gde hoću. :) Uzmem samo odgovarajući balun. ,)

Mogu, nisam trazio, ali ako imas nekakvu proverenu prodavnicu ili prodavca reci ovde ili na pp :)
 
Mogu, nisam trazio, ali ako imas nekakvu proverenu prodavnicu ili prodavca reci ovde ili na pp :)
Za HDMI kablove ne, nemam iskustva sa domaćom ponudom. Znam da u Netiksu ima AWG 28 na metar.
 
Zamolio bih za savet. Procitao sam poslednjih par stranica ove teme i znam sta mi je ciniti otprilike. Ali rekoh najbolje pre same egzekucije da pitam. Hteo bih da kupim kvalitetan HDMI kabel za televizor iz potpisa. U pitanju je Full HD 3D uredjaj. Kako sam dosta ulozio u njega ne bih da uzmem kabel loseg kvaliteta. S toga bih pitao da li ovaj spada medju kvalitetne i hoce li zadovoljiti ovakvu vrstu namene? Da li bih trebao da obratim paznju na jos nesto, poput debljine AWG 28/AWG 30?
 
Mislim da je sasvim dovoljan.
Ja sam kupio no name s KP, sa zlatnim konektorima, 5m, nemam apsolutno nikakav problem ni za običan ni za 3D signal.
Hama je pristojna firma, nema potrebe za uber skupim kablovima, ako nešto ne valja problema će biti odmah, i zameni ga.
 
Kontam kupiti neki HDMI kabl od 10m. Hoce li biti problema u prenosu, kakav je kvalitet i moze neka preporuka da nije skupo, do nekih 10ak €.
TV LG 32LB5610
 
Moze li 20m? Imam LG 50LB650V za gledanje filmova koristim DLNA, medjutim zeleo bih da npr. odigram koji Hearthstone (igrica) na tv-u. TV podrzava sledece network standarde (Wi Fi Direct - LG Tehnologija, DLNA (Film / Fotografije / Muzika), WiDi ) pa me zanima da li bih mogao i bez HDMI kabla.


Pozdrav
 
Ima li neko iskustva sa ovim hdmi over ethernet adapterima? Treba mi dugorocno resenje za povezivanje tv-a i pc-a a da ne provlacim kablove sad kroz buzir....
 
Društvo, je li zna neko možda gde ima "kvalitetnijih" HDMI kablova koji zadovoljavaju 2.0 spec. ?

Gledajući ove cene kod nas za kablove dužine 2-3 m od "čuvenijeg" proizvođača (tipa Hama, Samsung, a ne Qed), nešto kontam kad već kupujem dva komada da se spremim za buduće dane, jer ionako planiram da uzmem UHD TV ove godine...

Fala unapred.
 
Pozdrav,
Za koji dan mi stize Samsung UE32J5100AWXXH i Radeon R7 360 Powercolor 2GB DDR5 pa me zanima da li bilo bolje da uzmem HDMI to HDMI kabl ili DVI? Imam dobre zvucnike pa bi pre njih da koristim od ugradjenih u tv. U slucaju da povezem preko HDMI-a mogu li da povezem zvucnike na TV tako da rade i kad ga koristim kao TV i kao monitor?
 
HDMI od racunara do tv-a. Samo kako mislis povezat zvucnike? Imas li dig audio izlaz na tv-u?


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Koliko vidim u specifikacijama ima, Digital audio optical out, to je valjda to :)
 
Da samo moras imati isti ulaz na zvucnicima.


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Na TV-u obično ima i konektor za malu stereo bananu, bi tu mogao da bocneš zvučnike.
 
Potreban mi je hdmi kabl od 15m, povezao bih komp gde je graficka RX 470 (2.0b hdmi) sa TV-om koji ce imati rezoluciju 4k. To bi se koristilo samo za gledanje filmova u visokoj rezoluciji, pa bih vas zamolio za preporuku - koji kabl da kupim, a da ima kod nas da se kupi (vidim da im se cene krecu od 2 do 25 hiljada) :) Vidim da po AWG za duzinu od 15m preporucuju da bude maximum 24, a u radnjama ima i 30 (koji bi trebalo da je dosta tanji od 24, i da samim tim ima gubitaka u signalu - da li je to tacno?).

Hvala svima unapred!
 
Primetio sam da se u zadnjih 10 dana 2-3 puta desava da dolazi do prekida slike na tv-u preko hdmi porta, kao da sam izvukao kabl i vratio. Sta je najcesci uzrok, kabl, graficka ili tv?

Poslato sa HUAWEI VNS-L21 uz pomoć Tapatoka
 
Конектор? Користим HDMI свич, два компа и DVB пријемник на улазима, монитор на излазу и понекад се деси тај прекид. Углавном је довољно да размрдам кабл од компа који углавном и прекида и онда недељама лепо ради. Занимљиво да кабл до DVB који је ваљда 5 метара, купљен на бљуваку и баш био јефтин није никада заказао.
 
Da li je neko skoro kupio i koji HDMI kabal 15 met.?
Dajte predloge ko ima iskustva sa ovom duzinom od 15 metara.
 
Da li je neko uspeo da nabavi kod nas HDMI 2.0 od bar 10m ? Nasao sam jedino u optibox ali oni rade samo veleprodaju.

Sent from my HTC U11 using Tapatalk
 
Nazad
Vrh Dno