Šta je novo?

HDMI duzina kabla i HDMI 1.4 noviteti

Imam do sada 3 hdmi kabla koje sam nakupovao u ove 3 godine, za dvd plejer, bluray plejer i ps3. Skoro sam kupio 3d tv a procitao sam po netu da se preporucuje hdmi 1.4 za 3D. Kako da proverim da znam koji HDMI kabal imam posto na njima nista ne pise?
3D snimak mi se prikazuje preko ps3, ali pretpostavljam da je sa 1.4 bolje, ili...? Jel ima neko iskustva s tim?
 
Наишао сам на проблем повезивање канте и ТВ-а.
Тачније пустање обичних и HD филмова иде без проблема, али никако нисам успео да пустим Half-SBS 3D филм, односно ТВ не пропознаје такав снимак као 3D. Ситуација је толико апсурдна да исти фајл када пустим директно (преко флеша) са ТВ-а, одмах се препозна да је 3D и ради без проблема. А када тај исти флеш боцнем у канту и покренем исти фајл добијам 2D слику (пошто се ради о half-SBS снимку виде се две слике једна до друге). Нема шансе да их ТВ уклопи и направи нешто гледљиво - препознаје као да се ради о обичној 2D слици и нуди само 2D-3D конверзију, што прилично очајно изгледа.
За повезивање ТВ-а и канте сам користио Intex HDMI 1.3/1.4a (30AWG, OD5.5mm) од 3m. Мислим да је писало како је пропусни опсег 10.2Gbps и да пуста видео од 720р, 1080p па до 1600p (значи ништа од 4K × 2K :))
Графичка ми је Asus EAH5670 и могуће да јој је HDMI излаз 1.3c, али требало би да може барем half-SBS 3D да може да пропусти, поготово што ми аудио не иде преко HDMI-ја него преко звучне па на звучнике.

Да ли неко има искуства са повезивањем и пустањем 3D видеа? За случај да је у питању графичка, да ли је потребно само да има HDMI 1.4 излаз или је потребно још нешто? Не играм се, те ме не интересују мамбо-џамбо варијанте. Само бих да пустим 3D видео преко канте на ТВ.


Поздрав
 
AMD tvrdi da svi Radeoni 5 i 6 generacije podrzavaju S3D.
Evo ga spisak preporucenih monitora.

Ako sam dobro skapirao specifikacije, tek HDMI v1.4 podrzava 4K i 3D.
Moguce da kabl nije 1.4? To sto si video mirise na 2560x1600p, sto je v1.3.
 
Poslednja izmena:
Probaj da podesis izlaz iz graficke karte tako da odgovara rezoluciji filma. Ako je film 1080 onda podesi 1920x1080, a ako je film 720, onda podesi 1280x720. Ovo je samo nagadjanje i nisam siguran da ce upaliti. Po nekoj logici ako 720 film pustas u 1920x1080, pixeli ce biti povecani 1.5x, pa to mozda smeta TV-u da predje u 3d mod.
Da li TV ima wifi ili mreznu? Ako ima, bolje idi na dlna server na racunaru (npr serviio) umesto da se patis sa playerima na PC-u.
 
Recimo da negde kod nas hoću das kupim 10m HDMI kabla koji ima sledeći opis " HDMI CKL cable 10m (AWG 30, diameter:7.3MM, high-definition 1.3 Compliant, gold plated",
- prvo - da li je OK (ako je ovo uopšte 30 AWG kabal) da koriste ovaj kabal na ovu dužinu?
- drugo - ovaj diametar pripada ukupnom preseku kabla??
- treće - da li neko ovde (kod nas) pravi HDMI kablove u kvalitetu 1.3 a u dužini - recimo 12m?
 
@Malipirat: imam HDMI kabl od 10m, ver 1.4 sa pozlatom i 3D radi odlicno. Graficka 660Ti.
 
@malipirat, takodje kao i megaskot, 10m, 1.4 sa pozlatom grafika 8800gt :)
 
Koristim HDMi kabl evo vec 2god, 10m provucen kroz kanalice, znaci bas sam se dobro bio preznojio kako bih to sve fino sakrio. Promijenio sam par televizora, sve je to radilo savrseno. Sjutra treba da mi stigne 3D tv. Pitanje je, ocu li morati da mijenjam kabl ako mislim bilo kakav 3D materijal da mijenjam?
 
Ako je high speed neces. Nema razlike izmedju 1.3 i 1.4 hdmi kablova u pitanju dizajna i sl. Standard speed koristi 14 zica unutra a high speed 19 zica. I verzija sa ethernetom ima u sebi 19 zica a od uredjaja zavisi koja se za sta koristi.
 
Napravio sam lapsus, mislio hocu li morati da mijenjam kabl ako mislim bilo kakav 3D materijal da gledam a ne da mijenjam :D ali dobro shvatili smo se. Ako bi 19 zica znacilo 19 rupica na hdmi prikljuchcima, onda da, ima 19 rupica :D
 
Svaki hdmi konektor ima 19 rupica na kraju ali pitanje je da li je unutra povezano 14 ili 19 zica. Licno imam neki 5m hdmi 1.3 high speed hdmi kabl sa feritima i bez problema ide 3D BluRay materijal na tv. Doduse nisam probao sam nekim standard speed kablom jer kad sam video da radi mrzelo me da menjam kablove cisto testa radi.
 
Imam lm640s i tv sam sa open iptv uredjajem povezao skartom.Posto vidim da je najbolje povezati hdmi kablom,pokusao sam to hdmi kablom koji sam prosle godine dobio uz open iptv paket,ali jednostavno nista se ne desava(nema slike,pise proveriti vezu ili tako nesto).Sta moze biti problem?Da li je toliko bolja slika kada je povezano hdmi kablom ili sta?Da li je moguce da kabl nije odgovarajuci?Na njemu nema nikakve oznake,sem hdmi sa obe strane.
 
To što zoveš "open iptv uređaj" je "set-top box". Da li tvoj set-top box zna da treba sliku da daje preko HDMI izlaza a ne preko SCART? Proveri u podešavanjima kako je navedeno.
 
Da li neko zna mozda da li Samsung ue40eh6030 moze da se koristi uz racunar za HD3D (gaming) kao i klasicno gledanje 3D filmova? Pitam zato sto nisam nigde nasao da ima HDMI 1.4a, a citam na AMD site-u da je to must have.... Zna li neko?

Hvala
 
Podrska za 4K rezolucije koja ce kod nas da postane standard kroz 5 do 10 godina... Ok, mozda manje malo..
1.4 Je za 3D TV ekrane a 1.3 standard sa prenosom zvuka za HD sliku i sve ostalo normalno.. Imas 1.4 verziju po nasim Aukcijskim sajtovima i to originale za ok pare, uzeo sebi za satelitsku skorije...
 
Poslednja izmena:
Hdmi 2.0 daje 4k rez @60p sto nije malo, dok za audio navodi se da je u pitanju 1,536 kHz audio sampling rate tj 1536/32 a omogucice i kucnu verziju Dolby Atmos standarda do 32 kanala (bioskopski ima 128 kanala). Ipak, i dalje slabije nego displayport 1.2.
 
Ako hoces da ti dam link sa ebaya od kojeg sam ja kupio 1.4 kabal?
 
Moze salji...
 
Pošto nisam u materiji (skoro sam kupio LG LA660S i povezao ga sa SBB-ovim D3 set top box-om i LG 4030 3D kućnim bioskopom) imam pitanje:

Primetio sam seckanja na gledanju 3D filmova sa You Tube-a, ali to može biti posledica loše veze i učitavanja. Kupio sam za oba povezivanja HDMI kabl koji na sebi nema nikakvu oznaku. Kako da znam da li mi on odgovara i gde naći 1.4 ako je to standard za 3D?

Hvala unapred.
 
Kvalitetan HDMI kabl

Tv sam povezao sa pc (Radeon HD6540 graficka karta). Koristim trenutno ovaj kabl za povezivanje http://www.silken.rs/navigacija/proizvodi.php?msq=6&podkategorija=HDMI&kategorija=Kablovi (11. odozgo). Kad gledam filmove imam sivkaste ,bele (ili sl.) tackice pa pretpostavljam da je od kabla. Ima li neko predlog za neki kvalitetniji HDMI kabl? Ja sam nasao nesto ovako http://www.ebay.com/itm/Monster-Pre...=US_Video_Cables_Adapters&hash=item43ce348e4d vredi li to uzimati(trositi pare)? Pa ako nije do kabla da idem dalje u trazenju uzroka takve slike.

Edit: sad tek videh da sam pogresio mesto za temu pa ako treba da se prebaci u deo sta kupiti molim moderatore da je prebace. Moze i ovde http://forum.benchmark.rs/showthread.php?238178-HDMI-duzina-kabla-i-HDMI-1-4-noviteti.
 
Poslednja izmena:
Drugari ja sam mozda malo omasio temu, ali ima veze pa hajde da pitam. Kada bih povezao laptop sa tvom uz pomoć hdmi kabla. Da li bi bilo razlike u odnosu na kvalitet slike filma koji se pušta sa usba?
 
Tv sam povezao sa pc (Radeon HD6540 graficka karta). Koristim trenutno ovaj kabl za povezivanje http://www.silken.rs/navigacija/proizvodi.php?msq=6&podkategorija=HDMI&kategorija=Kablovi (11. odozgo). Kad gledam filmove imam sivkaste ,bele (ili sl.) tackice pa pretpostavljam da je od kabla. Ima li neko predlog za neki kvalitetniji HDMI kabl? Ja sam nasao nesto ovako http://www.ebay.com/itm/Monster-Pre...=US_Video_Cables_Adapters&hash=item43ce348e4d vredi li to uzimati(trositi pare)? Pa ako nije do kabla da idem dalje u trazenju uzroka takve slike.

Edit: sad tek videh da sam pogresio mesto za temu pa ako treba da se prebaci u deo sta kupiti molim moderatore da je prebace. Moze i ovde http://forum.benchmark.rs/showthread.php?238178-HDMI-duzina-kabla-i-HDMI-1-4-noviteti.

Ne bi rekao da je kabl problem, i ja koristim neki jeftini i nikad nisam imao problema, onaj što si linkovao je samo pozlaćen i to je razlika, to je digitalni signal ili ga ima ili nema a nemože da promeni boju. Probaj drugi player(vlc, mpc..), novi draveri za grafu, u tv pogledaj podešavanja za hdmi ulaz(PC, DVD, DVD HD, BRay, Game.... ili već šta imaš pa promeni). Možeš probati bolji kabel ali mislim da je bacanje para, inače ima i kod nas tih profi kabela za 1-2K din.
Možda je lošiji kvalitet koji vidiš jer ti je monitor full HD a TV 1366x768 (HD Ready) pa usled promene veličine slike dođe do problema ili tv ima malo lošiji dekoder.

Drugari ja sam mozda malo omasio temu, ali ima veze pa hajde da pitam. Kada bih povezao laptop sa tvom uz pomoć hdmi kabla. Da li bi bilo razlike u odnosu na kvalitet slike filma koji se pušta sa usba?

Ako je TV kvalitetan i full HD i laptop ima kvalitetnu grafu, neće biti problema, a kvalitet u odnosu na usb može biti i bolji jer za usb tv kotisti interni dekoder koji nemora biti najboljeg kvaliteta.
 
Poslednja izmena:
Filmove gledam preko Potplayera. Imam Panasonic ST60 plazmu. Tv je full HD a monitor je 1280 x 1024 rezolucije. Pokusacu i sa tim drajverima za graficku kao i promenu playera cisto da vidi sta moze da bude uzrok.
 
Ako ti TV veće rezolucije možda te tačke postoje na snimku a na monitoru ih ne vidiš jer je slika malo skupljena a i na monitoru ti je manji kontrast i imaš manje boja nego na plazma tv-u.
 
Poslednja izmena:
Nazad
Vrh Dno