Šta je novo?

HDMI duzina kabla i HDMI 1.4 noviteti

hteo sam da pazarim HDMI kabl, medjutim zanima me kako ja da budem siguran da meni prodavac daje 1,4 verziju a ne neku stariju? konkreno mislim na ovo:

http://www.tehnomanija.rs/index.php?mod=catalog&op=product&product_id=36730

jos jedno pitanje... pre godinu dana sam kupio neki kabl, kako mogu da vidim koja je verzija u pitanju?

kada povezem Notebook i TV imam problema sa zvukom... nekih 70ak sec zvuk radi normalno, posle se izgubi na nekih 30 pa se opet vrati na 70 i tako u krug... predpostavljam da je ovo do verzije kabla ili?
 
Da ni se račuan koji ima HDMI povezao sa monitorom koji ima DVI ulaz i da bi se dobila slika u Full HD rezoluciji da li je neophodno da HDMI bude kategorije 2 tj. High speed il ije to u ovom slučaju nebitno pogotovu zbog konverzije?
 
Category 1 kablovi su retki tako da racunajte da 90% niste dobili te....
osim ako niste kupili na nekoj tezgi za neke male pare
 
Pa onda nema sta da te buni lepo je obelezno koji je koji ;)
 
zato što nigde nevidim hdmi High Speed sa mogućnošću hdmi-dvi
 
Meni ce trebati hdmi kabel duzine 3 metra.Grafiku koju imam je 8800gt gainward golden sample i ona ima taj hdmi izlaz, a tv ce biti lg 1080p.U ovo se nista ne razumem treba mi samo kabel duzine od 3 metra koji ce raditi posao.Ako neko zna nek postavi link gde mogu to kupiti i koji model kabla posto vidim da ima raznih:D Moja graficka http://www.ixbt.com/video3/images/g92-4/gainward-8800gt-front.jpg znaci jedan je za monitor ,a ovaj drugi za tv ako se ne varam,ili ovaj mali na kraju okrugli ulaz ??? KOntam da mi ovako nesto treba samo 3 metra http://list.rs/artikal.php?id=OST00753 ???
 
Poslednja izmena:
Imaš dva posta iznad linkove za takvu vrstu kablova uz nedoumicu da li bez problema puštaju 1900x1080 signal
 
Treba mi HDMI kabl od 10 metara (za povezivanje sa TV-om, nije mi baš blizu kompjutera), da li neko ima konkretnu preporuku koji model i gde, da ne kupujem napamet?
 
hama 43086 al ne znam gde ima... ja sam prvo kupio taj al mi je bio kratak pa sam uzeo iz iste serije samo 15m 83074 za ~30 eura na nekoj rasprodaji, ovaj od 10m je bio ~20eura... sto znaci da u Bgd mozes da ga nadjes za 30ak sigurno... pogledaj po vecim radnjama...
 
Veliki pozdrav za otvarača teme i imam jedno pitanje za tebe, weasel.

Naime, ovde u Nemačkoj sam malo cunjao po prodavnicama tehničke opreme i video svašta i mnogo toga, pa me zanima da li je istina da je Američki proizvođač kablova, Monster, zaista najkvalitetniji i da su njegovi HDMI 1.4 kablovi najboljeg kvaliteta na svetu. To sam čuo od više ljudi, pa rekoh da pitam i ovde.

Drugo, kakvi su HDMI kablovi firme Digitus, konkretno onih skupljih njihovih serija, i takođe me zanima kakvog kvaliteta su oni najbolji HDMI 1.4 kablovi od firme Hama.
 
Ne postoji razlika u kvalitetu kod dig kablova. Svaki kabl koji je pristojno povezan sa konektorima i oklopljen radice isti posao.
 
Eh... pa u tome je fora. Ako nije lepo povezan i oklopljen, doviđenja sa integritetom signala. Zato i pitam.
 
Ja bih se samo delimično složio sa tvojom tvrdnjom, gvlada. Zato i čekam da mi odgovori poštovani weasel, pokretač teme.
 
Uzeo sam najjeftiniji 10m HDMI kabl u radnji i radi bez problema.
 
Pa on sada radi bez problema, ali ko zna kakvig je kvaliteta iznutra, sigurno nije niti oklopljen magnetski niti ima pozlaćene konektore. I sigurno se veoma lako može pokidati, jer nije mehanički čvrst.
 
Veliki pozdrav za otvarača teme i imam jedno pitanje za tebe, weasel.

Naime, ovde u Nemačkoj sam malo cunjao po prodavnicama tehničke opreme i video svašta i mnogo toga, pa me zanima da li je istina da je Američki proizvođač kablova, Monster, zaista najkvalitetniji i da su njegovi HDMI 1.4 kablovi najboljeg kvaliteta na svetu. To sam čuo od više ljudi, pa rekoh da pitam i ovde.

Drugo, kakvi su HDMI kablovi firme Digitus, konkretno onih skupljih njihovih serija, i takođe me zanima kakvog kvaliteta su oni najbolji HDMI 1.4 kablovi od firme Hama.
Razlika moze da bude samo pre svega u optornosti na spoljasnje uslove, izdrzljivosti odnosno dugotrajnosti...
Ako ti ne planiras da ti kablovi budu u nekim ekstremno losim uslovima i da budu pod fizickim opterecenjem , zaboravi na to dal su Monster i dal su pozlaceni konektori...
 
Ok, hvala na objašnjenju, weasel.
 
Pozz pre svega
Ovako, bicu kratak i zaista mi treba strucnjak za problem/e koje imam.
Dakle, graficka novije generacije, GTX480 Hawk(manje bitno), na sebi ima 2x DVI i mini HDMI v1.4 (drugo nista ne pise u vezi ovog mini HDMI-ja). Tv LG najnovije generacije,LED,3D, itd.. 6x HDMI v1.4(izmedju ostalog) i sada moje pitanje/problem? Kakve su to gluposti jer sam kupio normalan kabel (HDMI v1.4, 5 metara) koji naravno ne mogu da spojim preko pomenute graficke sa TV-om :/ .....
Koje resenje i gde nabaviti(po mogucstvu,Srbija) taj neki mini HDMI to HDMI ili kako se vec pravilno zove, duzine, 3-5 metara(nikako ispod). Takodje, ako uopste postoji kod nas takav kabel, sta sa takvim nacinom povezivanja gubim, sta eventualno dobijam ? Zahvaljujem unapred na pomoci.

P.S.
Ako je to mozda ovo(K HDMI AM - HDMI CM mini v1.4, 5m) , zanima me sta mu dodju te oznake da ne bih opet kupio pogresan(muski/muski,muski/zenkski?) i kako to da prepoznam(graficka/TV)?
 
Poslednja izmena:
Ja sam sa mojom grafikom (GTX460) dobio dapter za mini HDMI, čudi me da to nemaš u pakovanju. Može da se kupi, na pr:
http://www.sampro.rs/Proizvod.aspx?kid=11&pid=19141&name=Roline-HDMI-Adapter-HDMI-F-HDMI-Mini-M
jedino treba da obratiš pažnju da li je za HDMI 1.4 s obzirom da ti treba za 3D TV.
Ili da kupiš novi kabl koji je na jednom kraju mini odnosno tip C a na drugom kraju tip A. Treba ti u 1.4 verziji:
http://kanibal.co.rs/products.php?q=hdmi mini&tp=&pid=14016047

Neka me neko ispravi ako grešim.
 
Poslednja izmena:
Ja sam sa mojom grafikom (GTX460) dobio dapter za mini HDMI, čudi me da to nemaš u pakovanju. Može da se kupi, na pr:
http://www.sampro.rs/Proizvod.aspx?kid=11&pid=19141&name=Roline-HDMI-Adapter-HDMI-F-HDMI-Mini-M
jedino treba da obratiš pažnju da li je za HDMI 1.4 s obzirom da ti treba za 3D TV.
Ili da kupiš novi kabl koji je na jednom kraju mini odnosno tip C a na drugom kraju tip A. Treba ti u 1.4 verziji:
http://kanibal.co.rs/products.php?q=hdmi mini&tp=&pid=14016047

Neka me neko ispravi ako grešim.

Naja....u pravu si koliko vidim, a sto se tice graficke, dobio sam glupi DVI-HDMI adapter(to nije to) , na zalost ne taj sto si ti dobio. Ok i hvala, porucio sam takav isti kod jedne nase dobro poznate firme sto se tih stvari tice( ne znam da li smem staviti ime pa ako nekog zanima, dacu mu na P.M.). Cena ok i isto ovakav sto si mi dao link(slika) .Hvala na pomoci, pa javljam kada mi stigne "finalni rezultat" :)
 
Poslednja izmena:
Kupio sam za TV HDMI 1.4 kabli (Specifikacija: HDMI verzija 1.4 podržava: ethernet, povratni audio signal, rezoluciju do 4000x2000, 3D prikaz slike, Pozlaćeni kontakti, duzina 5m).
E sada, hteo bih da povezem TV sa telefonom koji ima micro HDMI. Da li je dovoljno da kupim neki adapter (neophodno je da adapter ima parce kabla kako bih ga lakse povezao a ne da je ceo optocen plastikom) ili je pametnije da kupim HDMI - micro HDMI kabli? Koji biste mi adapter preporucili? Brine me hoce li to raditi obziorom da je duzina kabla 5m, ili je ipak bolje da kubim kraci kabli za telefon?

EDIT:
Kupio sam adapter i sve radi kao sto je i zamisljeno.
 
Poslednja izmena od urednika:
Imam problem, nadam se da ćete mi pomoći... :wave:

Imam hdmi out na laptopu, koji sam povezao sa monitorom preko hdmi-dvi kabla i to radi bez problema.
Uzeo sam 3D LG televizor, za njega hdmi kabl od 10m i hdmi spliter. Znači, od kompa mi ide hdmi spliter, pa na njega kačim kabl za monitor i 10m kabl do tv-a. Imam dva problema:

1. Spliter ne završava svoj posao - samo ponekad uspem da dobijem sliku istovremeno i na monitoru i na TV-u, najčešće imam samo na TV-u, istovremeno jako teško. Kada sam i uspeo istovremeno da ih poteram, slika na tv-u se prekida na svakih dvadesetak sekundi.
2. Na tv-u kada ga povežem kablom od 10m (direktno, bez splitera ali i sa spliterom), ne mogu da dobijem zvuk. Slika je bez greške, ali zvuka nema.

P. S. Jel ok da slika za delić sekunde kasni kroz ovaj 10m kabl?
 
Kasni za cim ?
 
Mozda misli na bilo koju akciju na kompu da mu kasni promena na tv...narodski receno laguje mu :)
 
Servus :D

Moze li neko da mi pomogne , da ne bacam pare dzabe , tj nije dzabe ali mozda bespotrebno . Imam Panasonic 65 VT50 i Onkyo 1009 . Koje od ovih kablova da uzmem a da budem miran sa 3D i ostalim video sadrzajima a da mogu da iskoristim max iz uredjaja :

1 . http://www.ebay.de/itm/OEHLBACH-424..._Monitor_AV_Kabel_Adapter&hash=item2ec428350d

2. http://www.beamershop24.net/hdmi-ka...=psmido&utm_medium=psmido&utm_campaign=psmido

Razlika u ceni je ocigledna , ne sumnjam i u kvalitet u korist skupljeg koji je i 1.4a , dok je ovaj jeftiniji " samo" 1.4 ..... da li mi je stvarno potreban ovaj skuplji sa 1.4a ili mogu da se opustim i sa ovim jeftinijim 1.4 ?

thanks

EDIT:

Reseno , uzeh sasvim treci : http://www.oehlbach.com/en/home-cinema/hdmi/xxl-black-connect

thanks
 
Poslednja izmena od urednika:
Cao drustvo. Da vas pitam nesto, nov sam na ovom forumu, pa se polako snalazim ovde. Imam lap top Asus, jak kao djavo :), e sad ima nesto sto ne znam i jos nisam probao. Ovaj lap top ima HDMI izlaz, a isto tako i ulaz, mislim to je jedno te isto, da li ja mogu da preko kabla, posto nemam noviji LCD televizor, vec obican stariji tv, Filips da digitalnom reseverom u njemu koji je fabricki, i pozadi na tv-u 5 scart ulaza. Da li je moguce, da se sa lap top-a preko hdmi kabla spoji na scart od tv-a i prenese slika, zvuk mi nije bitan, samo slika. i da je moguce znam da ce kvalitet slike biti losiji, ali zbog samog signala i dekodiranja signala, da li bi tv uspeo da primi sliku? ili mozda umesto tv-a zakaciti na DVD, pa onda na tv? razumem se dosta u tehniku i racunare ali ovo do sada nisam probao.. :) pomoc hvala u napred
 
Pa on sada radi bez problema, ali ko zna kakvig je kvaliteta iznutra, sigurno nije niti oklopljen magnetski niti ima pozlaćene konektore. I sigurno se veoma lako može pokidati, jer nije mehanički čvrst.

Pa neces kablom igrati vijace, vec ga posadis u kanalicu, prikacis i zdravo djaci. Eto, ja imam 10m najnekvalitetnijeg kabla koji daje fenomenalnu sliku (i zvuk):D
 
Cao drustvo. Da vas pitam nesto, nov sam na ovom forumu, pa se polako snalazim ovde. Imam lap top Asus, jak kao djavo :), e sad ima nesto sto ne znam i jos nisam probao. Ovaj lap top ima HDMI izlaz, a isto tako i ulaz, mislim to je jedno te isto, da li ja mogu da preko kabla, posto nemam noviji LCD televizor, vec obican stariji tv, Filips da digitalnom reseverom u njemu koji je fabricki, i pozadi na tv-u 5 scart ulaza. Da li je moguce, da se sa lap top-a preko hdmi kabla spoji na scart od tv-a i prenese slika, zvuk mi nije bitan, samo slika. i da je moguce znam da ce kvalitet slike biti losiji, ali zbog samog signala i dekodiranja signala, da li bi tv uspeo da primi sliku? ili mozda umesto tv-a zakaciti na DVD, pa onda na tv? razumem se dosta u tehniku i racunare ali ovo do sada nisam probao.. :) pomoc hvala u napred

Moguce je al ce skupo da te kosta ta igranka http://www.amazon.co.uk/SCART-Converter-Adapter-quality-converter/dp/B007WRPJX2
 
Nazad
Vrh Dno