Šta je novo?

HDMI duzina kabla i HDMI 1.4 noviteti

Displey port sa laptopa a hdmi na tv

Ili displey port laptop na displeyport tv


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Displey port sa laptopa a hdmi na tv- na laptopu imam samo mini display port i vga, dok na tv samo HDMI
 
Jos jedno pitanje, imam stariji laptop i kad povezem TV preko Mircasta (ili chromecasta) koji je integrisan u sam TV dobijam dosta losiju sliku nego kad povezem TV sa sluzbenim laptopom koji je dosta noviji i bolji u sim performansama.
Da li ce se ako sa kablom povezem ovaj stari laptop slika na TV biti bolja ili to zavisi od same graficke kartice latopa koji imam, nebitno za tip veze koji koristim za povezivanje.

Bas sam slab u ovoj obalasti, pa moram da pitam.
 
Poslednja izmena:
Imam problem,naime kada hocu da povezem pc win 7 sa televizorom dobijam sliku ali ne i ton.Kada odem na CP/Sounds onda mi je ono AMD HDMI output not plugged in i sivo je i ne mogu nista da uradim.Zvuk mi je na kompu a slika na TV-u.Instalirao sam i najnovije drajvere za graficku kao i za audio.Cak i onaj amd catalyst.Neko resenje?
 
U podesavanjima za zvuk podesi sta je default playback device

Sent from my SM-G975F using Tapatalk
 
Isao sam dole na ikonicu i promenio na drugo,van speakera,ali nece da mi cekira.Da li da uzmem da reinstaliram sve drajvere za zvuk i za graficku?
 
reinstaliraj,ali onda i trazi amd-ov HDMI audio drajver.zavisno koliko je matora karta morao bi solidno gimnastike da izvedes,ili da potrazis neki driver program...generalno preporucujem driver indentifier portable jer je dzabe,nije bloat,skoro sve moze da nadje sa validnim linkovima i trazi samo gmail adresu za nalog (moze i throwaway adresa) ali on ima problema bas sa amd HDMI audio drajverom,zavisno koliko je stara karta (ako se dobro secam,negde sa hd 4xxx generacijom)...

sto se tice placenih (da ne kazem 'narodnih') resenja,driver booster ima i portable ali i takav ubaci sebe u registry i appdata folder i mora rucno da se ukloni kad zavrsis sa njim,ali do sad nisam naleteo na slucaj da promasi sa drajverom...i resava HDMI audio.

...ili instaliras win10 ltsc ali opet,zavisno koliko je matora karta moze da ne resi problem,ili da i tu tek mora rucno se budzi drajver...
 
Karta je bas na 4.4600,a driver booster imam i on mi je navodno sve drajvere instalirao.Ne nalazi nijedan novi.
 
probaj rucno 13.4 katalist,idi na custom i proveri dal je HDMI audio obelezen za instalaciju.predhodno ukloni sve drajvere sa display driver uninstaller-om.
 
Moze li preporuka za budzet HDMI 2.1 i 2.0b kabl od 2 i 3m duzine.
Tu negde do 3-4.000 max. po komadu.

Bitan mi je kvalitet pre svega.Moze i preko budzeta malo u slucaju da vredi doplata.

Treba mi i jedan 2.1 od 10m duzine.:S:
 
i meni treba 10m 2.1 hdmi ali nisam ga nasao nigde na oglasima
 
Mislim da za 2.1 niko ne garantuje na tu duzinu da moze da izbaci svih 48GBps.

@micicss ja koristim kettz iz velteha od 3m. Bruka su jeftini a radi mi 4K@60fps i HDR bez ikakvih problema.

hdmi 2.1 sad i ja gledam sebi, isto od 3m. Ugreen nema na stanju (isto u Veltehu) ali su mi rekli da ce dobijati uskoro. Imaju neki Gembird koji su bas jeftini ali su deklarisani na 48GBps 🤷‍♂️
 
pitanje
meni novi tv uopste ne prepoznaje signal iz pca, povezan je sa starim HDMI kablom kojim sam povezivao i stari tv (koji i dalje radi). ni pc njega "ne vidi"
zanimljivo da ako prvo povezem stari tv sa kompom , pa onda izvadim kabal i ukljucim nov tv, sve radi normalno, ali kada resetujem pc opet ne prepoznaje nista
kazu da moze da bude u pitanju to sto je stariji hdmi kabal, pa cu da probam
mada je i komp poprilicno star, mozda je i do njega
castuje iz chroma normalno, mogu da castujem i desktop tako da mi ni ne zapinje toliko da povezem tv i komp preko hdmi-a ali ono...
 
Poslednja izmena:
Dugme windows na tastaturi + p slovo.
Iziđe izbor: monitor, tv, proširi sliku na oba monitora, i ista slika na oba monitora.
Izabereš šta ti se sviđa.
Sedneš na kanabe, sipeš si gemištek... Staviš noge na leđa robinje... Itd
 
Pre 2 dana sam povezao pc sa tv-om pomocu HDMI kabla i imao sam problem, nisam mogao da odradim duplicate, nije prikazivao sliku na tv-u, pa sam morao extend display. Sinoc ugasim komp, jutros upalim i na tv-u mi pise no signal.

Zna li neko kako da namestim jer mi je stvarno nerealno da je juce sve radilo, a danas nema signala.
 
Problem je bio u UHD podesvanju na tv-u. Kada sam to iskljucio, sve normalno radi.
 
Hocu da pitam koji kabal HDMI 2.0 i 2.1 su kvalitetni kog proizvodjaca? Ako je to bitno ili su svi isti, i kog proizvodjaca izbegavati?
 
Ako ti treba 2.0 oni jeftini iz Velteh-a su top, ja sam ga dugo koristio sa PS4 Pro.
2.1 koristim neki sa aliekspresa i radi top sa PS5, a uzeo sam i one najjeftinije Gembird (cine se kvalitetni ovako uzivo) ali nisam stigao da ih probam
 
Treba mi malo duži kabl za monitor, HDMI 2.1 ili ako moze podrzati 2.0 ...
Monitor ima rezoluciju 2560x1440, osvezavanje 240Hz (kad se ocuje 280Hz), sad je na DP 1.4 kablu (valjda) od 1,8m a meni teba baaaarem puna 2m, a 3m bi bilo opusteno u svakom smislu.
Da li za ovu rezoluciju (2560x1440) i ovo osvezavanje (240Hz) da na 3m duzine kabla ganjam HDMI 2.0 ili HDMI 2.1 iako sam monitor podrzava hdmi 2.0 ?
Hoće li opadati kvalitet signala sa duzinom kabla?
Da li 3m predstavlja proglem?
Da li hdmi 2.0 ili hdmi 2.1 kabl?
Da li od kineza na Aliju da uzimam, neki koji je deklarisan na 8k sa 60Hz i 2k na 240Hz ili mogu ovde kod nas naci odgovarajuci hdmi kabl 3m duzine?
Gde kod nas traziti i koji proizvodjac ...?


mod: izbrisan off-topic (DP i USB)
 
Poslednja izmena:
Treba mi malo duži kabl za monitor, HDMI 2.1 ili ako moze podrzati 2.0 ...
Monitor ima rezoluciju 2560x1440, osvezavanje 240Hz (kad se ocuje 280Hz), sad je na DP 1.4 kablu (valjda) od 1,8m a meni teba baaaarem puna 2m, a 3m bi bilo opusteno u svakom smislu.
Da li za ovu rezoluciju (2560x1440) i ovo osvezavanje (240Hz) da na 3m duzine kabla ganjam HDMI 2.0 ili HDMI 2.1 iako sam monitor podrzava hdmi 2.0 ?
Hoće li opadati kvalitet signala sa duzinom kabla?
Da li 3m predstavlja proglem?
Da li hdmi 2.0 ili hdmi 2.1 kabl?
Da li od kineza na Aliju da uzimam, neki koji je deklarisan na 8k sa 60Hz i 2k na 240Hz ili mogu ovde kod nas naci odgovarajuci hdmi kabl 3m duzine?
Gde kod nas traziti i koji proizvodjac ...?

Kad već pitam za hdmi kablove a ovde vidim da ste stručni i upućeni, koji DP kabl da trazim, na 3m za iste performanse (2560x1440, 240HZ) da li DP1.4 (8K) ili DP2.0 (16k) kabl?
Hoće li sa duzinom opasti kvalitet signala i ne biti u mogucnosti isporuciti zeljenih (potrebnih, mogucih) 2560x1440, 240Hz ?
Da li je 3m problem za DP ?
Gde njega da kupujem?

Kako monitor ima usb hub i podrzava 4 komada USB3.2 gen1 i koristi usb-A na usb-B kabl za spajanje sa kompjuterom, a treba mi vec spominjanih 3m, umesto 1,5m ili 1,8m.
Kakav ja da trazim usb kabl?
Kad pitam kakav, mislim da li je svaki "pravi" usb3.0 kabl dobar za ovaj posao ili postoje USB3.2 kablovi?
Ima li razlike i ako ima u cemu je razlika izmedju kablova za usb3.0, usb3-2 gen1 i usb3.2 gen2 konetore i povezivanje izmedju uredjaja sa njih?
Gde kod nas njih kupovati?
Da li ovi sa KP valjaju ili ne, a ima ih samo usb3.0 ?
Da li bi ovaj postojeci usb kabl kabl od 1,8m valjalo produziti nekim produznim usb3.0 a-a kablom?
Uzmi u mikroP (lol) radnji hdmi od 3m, jedini hdmi 2.1 za neku normalnu cifru a da sigurno radi. U Gembirdu uzmem 3 vratim sva 3. :( 2.1 nije neka razlika u ceni a robusniji su kablovi mnogo.

Elem ja uzeh Vention flat 2.0 od 5m, za TV. Sa kompa bacam signal, 4:2:0 Limited 4k @ 60Hz 8 bit, radi, isto to 120Hz, radi, al kad prebacim na 10 bit, tek hoce da radi na 1080p/60Hz lol. Zar ne bi 8 bit 120Hz trebao biti veci bandwidth od 10 bit 60Hz ako je sve ostalo identicno?!
 
Pitanje zs iskusne i strucnije.Tv je Hisense U7QF.Ima tri HDMI ulaza 4K i 60Hz.EON Box povezan je sa tv preko HDMI kabla.Oznaka na kablu High Speed/HEC.Svaki put kada ukljucim tv na ekranu pojavi se info,saljem sliku.Moje pitanje je da li na full hd rezoluciji je 50hz .Kada gledam sadrzaje u 4k nemam nikakvu informaciju.
 

Prilozi

  • hisense 1.jpg
    hisense 1.jpg
    86 KB · Pregleda: 24
Pozdrav, uzeo bih 4k tv i nakacio laptop, posto nisam bas strucan oko ovih stvari molio bih za pomoc.
Tv je 4k60hz sa hdmi 2 ulazom, na laptopu imam hdmi 1.4 i usb c. Koliko sam shvatio hdmi 1.4 bi bio ogranicen na 4k30hz, da li bi povezivanje sa usb c na laptopu na hdmi na tv moglo da ide 4k60hz?
Naravno ako bih uzeo usbC/hdmi kabl koji je 4k60hz, ryzen 5 5625u je u laptopu, vidim ovde https://www.amd.com/en/product/11631 da podrzava tu rezoluciju ali sam bas neupućen oko ovih stvari pa bih molio za pomoć nekog komje strucniji. Hvala.
 
da li je na laptopu uopšte podržan HDMI preko USB Type-C porta? to što CPU/chipset podržava nešto, ne znači i da je to nešto i omogućeno

koliko vidim na tom linku, preko USB Type-C je podržan DisplayPort. naravno, ovo ne mora da znači i da je omogućeno na tom laptopu. verovatno nije, uzevši u obzir da je u pitanju Ryzen 5
 
Ne znam stvarno, bas nisam puno upucen oko ovih stvari pa ovde pitam, ovo sto sam uspeo da izguglam i razumem sam napisao u prethodnom postu, e sad kako mogu da proverim sta je i da li dostupno ne znam..
U suštini zanimam me da li i kako mogu da iskoristim sve mogućnosti 4k tv-a ako povezem, i da li mogu preko laptopa da gledam na tom tv 4k filmove/serije normalno. Ukoliko su mogućnosti zakucane na 4k30hz ili spustim output na 1080p sta to u realnosti znaci, kakve su "mane" da li se uopste isplati povezivati takav tv u ovoj situaciji.
Takodje da li mozda postoji neka opcija bezicnog povezivanja i da na taj nacin moze da se gleda "normalno", ako to uopste ima smisla?
 
Postovanje pre pardana sam naleteo na buvljaku i pazario Grunding 2.1 soundbar, BAS BAS lepo zvuci, povezao ga putem optike, e sad moje pitanje glasi da li mogu putem HDMI 2.0 eArc kabla da ga povezem na soundbar koji ima HDMI ulaz? Pitam iz razloga koliko sam ,,cuo,, da opticki kablovi ne podrzavaju Dolby TrueHD, DTS HD, Dolby Athmos, vec HDMI! Imam kod kuce par HDMI kablova, kako da znam da li su 2.0 ?
 
Tako je,preko optike ide Dolby Digital / DTS. Za HD formate (True-HD/Dts-hd master) mora HDMI.
 
Da li ima kod nas ili preko da se kupi display port to hdmi koji moze da izgura 144hz?
Naravno da nije preskup.
 
za takva pitanja postoji ova soba:
 
Nazad
Vrh Dno