Šta je novo?

S.T.A.L.K.E.R. 2

Koliko sam ja upucen Sergej Grigorovič je veoma zeljan para i ocigledno bivsi tim tj. sadasnji Vostok (ljudi iz Vostoka su sami rekli da su nudili pare da se licenca odkupi i cak su radili nekoliko meseci na nastavku bez naknade) nije ponudio dovoljno i na kraju se od svih nasla Bethesda mada ne vidim druge opcije tako da je nazalost ostalo na Bethesda-i da nesto napravi....mada bolje da ne rade nista da ne ukaljaju ovu legendarnu fransizu. Necu mod za SKYRIM kao sto je nekada Fallout 3 bio mod za Oblivion po mom misljenju. Nisam siguran ali cini mi se da iza Metro igara stoje nekoliko ljudi koji su radili i na S.T.A.L.K.E.R.-u...neverovatno kako nesto dobro tako lako moze da unisti pohlepa jednog coveka bar ja to tako vidim.
 
Poslednja izmena:
:p
[YOUTUBE]0YOeH1uW0KU[/YOUTUBE]
 
Upravo cepam Fallout 4, igra je ogromna ali što se tiče apokaliptične radnje, radijacije, mutanata i sl. S.T.A.L.K.E.R. je 10 u glavu za Fallout.
Bojim se da će ljudi iz Bethesda totalno amerikanizovati i komercijalizovati S.T.A.L.K.E.R.a i na taj način upropastiti igru.
Mogu samo da zamislim strah kod amera kada čuju da obrađuju neku igru iz neke bivše sovjetske republike.
I ja definitivno mislim da je bolje da prava otkupi EA nego Bethesda.

Ko želi može da potpiše peticiju u znak protesta o prodaji prava u korist Bethesda. Ja sam je potpisao! :-devil-:

http://www.gopetition.com/petitions/s-t-a-l-k-e-r-rights-for-vastok-games-not-to-bethesda.html
 
Poslednja izmena:
Dobro, malo sam se za.ebo, 3.
 
Ne dao bog da Vostok Games pravi novog Stalkera, bice uzasna igra.
 
Pa skoro svi VG clanovi su nekad radili za GSC. Znaci pravili su Stalker.
 
Oni su to najbolje objasnili kada su pljuvali po Zapad (West) Games. Na Stalkerima je radio jezivo veliki broj ljudi, po principu kako rade domace firme, radis 6 meseci, ne primis platu i odes a dodje neko drugi. Po onome sto smo videli ljudi koji su osnovali 4A Games su sigurno radili na X-Ray endzinu jer su pokazali sa prvim Metroom da znaju znanje. Endzin koji koristi Vostok Games u Survariumu je bezveze.
 
West Games je dao razlog za pljuvanje.

Ljudi kao sto je Oles Shishkovtsov su pokazali znanje jos davno radeci na X-Ray endzinu, jer su jos 2003 god. imali fantasticnu dx9 tehnologiju - endzine. Ovo sa Metroom je samo nastavak. Inace Oles je napustio GSC prije nego sto je prvi Stalker izbacen, i kasnije osnovao 4A Games.

Kakav engine koristi Survarium ne znam? Je li to njegov pun potencijal je nepoznanica? Engine nije nekakva staticna i zaokruzena kreacija jer se moze unaprijediti, mijenjati tokom razvoja igre.
Znam da mi se Survarium koncept ne svidja.

Ovaj video je iz tog perioda, kraj 2003 god. A Stalker je trebao izaci 2004-te. Zamisli ovakvu grafiku u to vrijeme?

[YOUTUBE]w9XhsssaNsc[/YOUTUBE]
 
Ne znam da li mi se cini, ali kao da je grafika i uopste "endzin" drugaciji od onog u finalnom izdanju igre. Kao da su unazadili X-Ray.

 
slazem se, odigrao sam samo prvi deo, odma kad je izasao i imao je vrh atmosferu..
 
Ne znam da li mi se cini, ali kao da je grafika i uopste "endzin" drugaciji od onog u finalnom izdanju igre. Kao da su unazadili X-Ray.



To je dx8 renderer. Vise staticno osvjetljenje koje moze izgledati jako dobro, poput dobre slike.

Dizajn je u pitanju. Iako je X-Ray za CoP definitvno najbolji, ta igra je najruznija.
 
Ne znam da li mi se cini, ali kao da je grafika i uopste "endzin" drugaciji od onog u finalnom izdanju igre. Kao da su unazadili X-Ray.


A šta si ti u stvari hteo da kažeš?Ko, šta, gde, kad, protiv koga? Ko je koga i gde unazadio, sa čime i šta porediš, budi malo jasniji.
Tema je naslovljena sa S.T.A.L.K.E.R. 2, šta si hteo sa ovim YT videom i svojim komentarom da kažeš?
 
Hteo sam da kazem bas ono sto sam napisao. Evo ti i pojasnjenje:

starac: Ovaj video je iz tog perioda, kraj 2003 god. A Stalker je trebao izaci 2004-te. Zamisli ovakvu grafiku u to vrijeme?
{video}
milanbb: Ne znam da li mi se cini, ali kao da je grafika i uopste "endzin" drugaciji od onog u finalnom izdanju igre. Kao da su unazadili X-Ray.
{video}

Starac hvali grafiku iz 2004-e, ja kazem da mi se cini da u finalnom izdanju X-Ray ne izgleda tako dobro kao u ovom videu sto je okacio.

Jasnije?
 
@milanbb
Prvo, mislim da Starac greši, jer 2003 godine X-Ray nije imao podršku za DX9. Ni 2004 godine nije imao DX9 a tada je trebalo da izađe i postoji Beta buld 1935, može da se skine na netu i da se igra, mada je užasno bagovit.

Čak postoje i modovi rađeni za ovaj bild.
Te 2004 godine su se pojavile tri mega hita koji su imali integrisan DX9 : HL2. FarCry i DooM3. Upravo je HL2 bio razlog što su odustali da izbace igru te godine, jer je grafički Stalker tada izgledao jadno u odnosu na HL2. Tada menjaju koncepciju igre, smanjuju mape, redizajniraju ih, uvode podršku za DX9 i menjaju priču.
Prvi testovi sa DX9 se rade krajem 2004 a javna prva prezentacija je početkom 2005 godine.

Te 2005 godine je bio aktuelan bild 2571

Međutim, previše je bio baovit i hardversi zahrtevan i opet su morali da menjaju drastično igru. Izbacili su nekoliko mapa (Death City, Swamp, Darkscape,Generatori, ...), skratili i izmenili priču, izbacili vozila , nekoliko mutanata i tome slino. Upravo to skraćivanje priče, izbacivanje nekoliko mapa je i napravilo nove probleme i bagove, koje su krpili u naredne dve godine do izlaska finalne verzije. Upravo u to vreme dolazti do svađe i razlaza sa ključnim ljudima iz tima a oni napustaju GSC i osnivaju svoju firmu , već pomenutu 4A Games". Ekipa je nastavila da radi ali nisu mogli da se izbore sa bagovima i ipak je ta "odbegla" četvorka morala da im pomogne (honorarno) da se igra koliko-toliko ispegla i ugleda svetlo dana u aprilu 2007. godine. Kako je 2005 godine igra trebala da izgleda i kakve je celovita priča trebala da bude, može da se delimično vidi u RMA modu (v.1.15), gde je rekonstruisana priča i vraćene nekoliko originalnih mapa sa pripadajućom pričom na njima.
Da bi ocenio i uporedio kvalitet grafike iz tog bilda što si ti okačio video i finalne verzije, trebalo bi da pogledaš neki video iz finalne igre u "full dinamic lighting" renderu i onda da vidimo da li je grafika i engine nazadovao ili napredfovao. Ja mislim da je drastično napredovao.
 
Poslednja izmena:
Prvo, mislim da Starac greši,

Starac rijetko kad grijesi :)

Stalker SoC "Behind the Game" video od 4 dijela se pojavio sredinom (avgust) 2004 godine. Imam video na CD-u iz te godine. To je ustvari jedan video podijeljen u 4 epizode. U zadnjoj epizodi je demonstriran DX9, tj. isti video kog sam okacio je u pitanju.

Znaci na DX9 podrsci se pocelo raditi dosta ranije, jos 2003 godine. HL2 nema veze s tim jer je DX9 demonstriran prije njegovog izlaska.
 
Poslednja izmena:
GSC je update-ovao site:

http://www.gsc-game.com/

https://translate.google.co.uk/tran...-rabotaet-nad-novoy-igroy/&edit-text=&act=url

I pojavio se je interviju sa Valentinom Yeltyshevem:

http://www.gamesindustry.biz/articl...raine-but-a-good-time-to-be-a-proud-ukrainian

GSC Gameworld re-opens for business, and comes out shooting

It's never pretty when a studio closes. There's nearly always a project in progress, there are always people who feel the sharp end of the deal. Sometimes, the residual fallout means bitterness, recriminations and legal implications. It's rare for the process of dissolution not to marr the memories of the work done by the studio.

So it was with GSC Gameworld, developer of the STALKER and Cossacks series. When that studio imploded in 2010, having already endured rocky treatment from publishers and fans after the release of Clear Sky and Call of Pripyat, things rapidly got messy. Several parties laid claim to both the STALKER IP and many of the assets which were currently in production at GSC. As Vostok Games, 4A and West Games rose from the ashes of GSC, things got a little murky, with various claims to IP rights and provenence being raised.

Now, GSC is back, and looking to start afresh.

We spoke to Valentine Yeltyshev, part of the original GSC team and spokesperson for the studio's return, about what happened, why and what's

Navodno se radi na nekakvom projektu cije ime nece da otkriju?

You've got a new, unannounced game in the works. The market is very different to what it was four years ago, have you been tempted to change with it and try free-to-play or mobile development?

"We're pretty sure about our fans. The market we're in is quite old fashioned, they're not 16 year olds, they're 25-40 years old. We don't think free-to-play is the right model for the game we want to make. So we're making an old-fashioned, full price game, we think our audience will be happy about that. We're expecting a lot of our old audience!"

Ili se ovo neko zajebava :)
 
Kad će kickstarter?

Is a new game of Stalker franchise, is very legit and much not scam! Is made by proud Ukraine game developar who made many game which is good. Please give money to team and team make new Stalker for you and you play it!
 
Well, izgleda da ovo nije zajebancija. Valentine Yeltyshev je potvrdio da je interviju validan.

Isti on kaze da je razlog za Stalker 2 otkazivanje nedostatak strucnih ljudi - nesto sto sam oduvijek znao.
Sergei je svojom gluposcu uspio otjerati sve.

Kad će kickstarter?

Is a new game of Stalker franchise, is very legit and much not scam! Is made by proud Ukraine game developar who made many game which is good. Please give money to team and team make new Stalker for you and you play it!

Ajde nemoj postovati gluposti. Ne treba ti to.
 
Nova godina je stigla ranije :D Nadam se nastavku jedne od najboljih FPS igara koje sam igrao :) Rece Valentine da hoce da privuku svoju staru publiku. To jedino mogu nastavkom u svakom slucaju rade na nekoj FPS igri :) :banana: :guitar: :party:
 
Poslednja izmena:
Uh uh procurjele su neke fotke od GSC-a! Nesto se radi!?
 

Prilozi

  • stalker.jpg
    stalker.jpg
    457.7 KB · Pregleda: 189
  • stalker4.jpg
    stalker4.jpg
    445.2 KB · Pregleda: 187
  • stalker3.jpg
    stalker3.jpg
    384.9 KB · Pregleda: 183
  • stalker2.jpg
    stalker2.jpg
    288.7 KB · Pregleda: 181
  • stalker5.jpg
    stalker5.jpg
    518 KB · Pregleda: 170
Nice :)
 
Hory sheeet!

Sent from my LG-H990 using Tapatalk
 
Meni izgleda validno,samo ebeni antiailising nepravi više mutno neg šta je dozvoljeno :p

BTW,izgleda dosta velik Open world....veće mape nek u prošlim izdanjima

Možda je ovo jedna te ista igra??




Edit,fan made proyect
 
Poslednja izmena:
Nazad
Vrh Dno