Šta je novo?

S.T.A.L.K.E.R. 2

Dok ne izađe dvojka za sve obožavaoce S.T.A.L.K.E.R.A. preporučio bih neki od modova koji menjaju gejm plej kao, Priboi mod za SoC ili pak aktuelni I work alone za CoP, a u međuvremenu se možda i pojave Lost alpha ili The way of Wolf modovi koji takođe menjaju priču.

Gde da se nadju ti modovi, jel ima stranica, linkovi?

Poz
 
Nemoj guglati, postaviću vam linkove dok dođem večeras kući.
 
Sta se desava sa losta alpha? jel bar sigurno izlazi?....
 
Mislim da su po drugi put dobili nagradu od ModDb-a za taj mod koji je još uvek u završnoj fazi.
 
No problemo.
 
Izjava Olega Javorkog ukrajinskom ""Игронавты".
"..Сталкер 2 у нас будет реально шедевр художественный.. и не только.. Это априори, даже не спрашивай, будет он или не будет. Конечно будет!..."
(Stalker 2 će biti pravo remek-delo umetnosti... i ne samo to...Ovo je a priori, ne pitajte više , hoće li biti ili neće.Naravno biće.
Izvor
 
:party::party::party::happy::happy::happy:
 
Odlicna vest...jedva cekam! :banana:
 
Stalker 2 će biti pravo remek-delo umetnosti... i ne samo to...Ovo je a priori, ne pitajte više , hoće li biti ili neće.Naravno biće.

Što bi stranci rekli "Bold words", a kod tebe su onako baš bukvalno BOLD, heh! :d

Ja ga cenim na osnovu sadašnje koncepcije i svega što se izdešavalo, da će biti fenomenalno ako naprave nastavak uopšte i to nastavak dostojan svog predhodnika, što po meni nije nimalo jednostavan zadatak! Ne mora da bude remek-delo umetnosti, neka bude OK igra... A ako ispadne više od toga - SUPER! ;)

Naravno navijam za njih (kao uostalom i za sve značajnije studije) i da to stvarno na kraju tako i bude!
 
Poslednja izmena:
S.T.A.L.K.E.R. 2 na CryEngine 3?

Šta se dešava sa GSC u poslednjih mesec dana, i kakva je sudbina projekta Stalker 2, to izgleda znaju samo vlasnik Sergej Grigorovič i ljudi zaposleni u GSC.
Međutim, iz jedne izjave Antona Loginova datoj u intervju za GSC-Fan.Com (ceo intervju), može se nazreti dalji rasplet sudbine Stalket 2.Ili možda jedan od mogućih raspleta i objašnjenja trenutnog stanja.Anton Loginov je direktor firme FXA Studio, koja radi video priloge "Videomanija" za najveći Evropski časopis za kompjutere,"Игромания" (Igromanija).Inače je on , kako kažu, dobar prijatelj sa Sergejem Grigorovičem, evo ga ovde sa leve strane (ovaj bucmasti), zajedno sa Sergejom .Pokušaći da prevedem pitanje i odgovor:
GSC-Fan.Com:Andrej Levicki (poznatiji kao Ilja Novak, scenarista nekoliko igara GSC i pisac naučne fantastike) objavio je informaciju o tome, da kolektiv GSC radi na izradi demo Stalker 2 na CryEngine 2.Ima li nekog smisla za radikalni prelazak na drugi endžin, i zbog čega?Ima li ta priča ikakvog osnova?
Anton Loginov:Opet se vraćamo na suštinu teme - mogućnost da se napravi moderna igra, u razumnom roku a koja bi svugde radila.Napraviti Demo na CryEngine 2 je dovoljno bezopasno, SDK je sada besplatan za entuzijaste i u slučaju da pribave finasijere, sve je onda lako prebaciti na komercijalni CryEngine 3.Ne bih da nagađam, ali je to savim logičan korak.Pored toga, CE3 od svih endžina, u nejećem stepenu odgovara onom, što je neophodno za S.T.A.L.K.E.R.
Moj poduži komentar na ovu temu možete pročitati ovde na BalkanZona Forumu.
 
Ako oni tako kazu ,ali ne zaboravite koliko je godina proslo od trenutka kada smo videli prve stalker shotke pa do trenutka kada se igra pojavila (i to u vrlo bagovitom stanju).
 
Pa nisam siguran da je Cryengine 3 najbolje rešenje za ovu igru... Stalker traži dosta otvorenog i animiranog prostora koji treba da se renda u komadu i da kliza besprekorno na prosečnim mašinama, a to je nešto više od onoga što je bilo koji Cry endgine ponudio ili nudi u ovom momentu!

Cryengine 3 je fina mašinica, ali za ovu igru bi bilo bolje po mojoj nekoj proceni da se uzme engine poput id-tech 5-ce samo neka unapređena varinjanta ili možda eventualno nešto iz Epic-ove radionice. Naravno ne kažem da to treba da bude id-tech 5 po svaku cenu i to ponajviše jer je ovo GL endžine, ali definitivno nešto slično!

Lično, ja bih najviše voleo da vidim da Stalker 2 pod sopstvenim endžinom koji je namenski odrađen za ovu igru, ali to je očigledno u ovom momentu više nego skup sport!
 
Poslednja izmena:
Dakle lik kaze

Opet se vraćamo na suštinu teme - mogućnost da se napravi moderna igra, u razumnom roku a koja bi svugde radila.Napraviti Demo na CryEngine 2 je dovoljno bezopasno, SDK je sada besplatan za entuzijaste i u slučaju da pribave finasijere, sve je onda lako prebaciti na komercijalni CryEngine 3.Ne bih da nagađam, ali je to savim logičan korak.Pored toga, CE3 od svih endžina, u nejećem stepenu odgovara onom, što je neophodno za S.T.A.L.K.E.R.

...valjda oni sami znaju sta im najvise odgovara?

Bolje iD Tech 5 (lol) ili Unreal 3 (lol x2) ? Prvi - koji ne mogu da licenciraju sve i da moze da renda nesto sto nije malecni staticni svet plastelina a drugi - svet kanjona i hodnika. Nijedan stalker nije klizio besprekorno (pa ni na nadprosecnim masinama), tako da ocekivati sada neke nerealne stvari je smesno...Za dosta otvorenog i animiranog prostora koji se renda u komadu - ne brinem uopste...

CE2 i Stalker imaju "kompatibilnu istoriju" kad su moderi u pitanju i bilo je dosta prebacivanja asseta iz jednog u drugi, a pocelo je i sa CE3 slicno, tako da bi i sa moderske strane bilo sjajno imati Stalker igru uz postojece alate koji su prilicno jednostavni za koriscenje i nisu nepoznati obema zajednicama.
 
Poslednja izmena:
Vlado, nemoj više molim te...

Razumem da voliš id ali to što si izjavio za CE, kako nije dobar za open world igru i onda te kvalitete pripisao id 5 je... ne znam koju reč da izaberem.
 
Cryengine 3 je dobra stvar Sniper 2 se radi u njemu i lepo izgleda. S.T.A.L.K.E.R. 2 je zamišljen kao kombinacija realnog video materijala i kompjuterske animacije i to je ta revolucija o kojoj govore, e sad, kako će to sve izgledati u izvodbi CE3 nemam pojma ali sam skeptičan po tom pitanju.
 
Znajuci koliko kasne projekti na "stabilnim osnovama" - daj boze da vidimo ikakav S.T.A.L.K.E.R. 2 u naredne dve godine...
 
Najbolja masina koju mogu da izaberu je CE3, a ovi poluproizvodi iz id i Epica su za zaobici.
 
Pa nisam siguran da je Cryengine 3 najbolje rešenje za ovu igru... Stalker traži dosta otvorenog i animiranog prostora koji treba da se renda u komadu i da kliza besprekorno na prosečnim mašinama, a to je nešto više od onoga što je bilo koji Cry endgine ponudio ili nudi u ovom momentu!

Cryengine 3 je fina mašinica, ali za ovu igru bi bilo bolje po mojoj nekoj proceni da se uzme engine poput id-tech 5-ce samo neka unapređena varinjanta ili možda eventualno nešto iz Epic-ove radionice. Naravno ne kažem da to treba da bude id-tech 5 po svaku cenu i to ponajviše jer je ovo GL endžine, ali definitivno nešto slično!


Lično, ja bih najviše voleo da vidim da Stalker 2 pod sopstvenim endžinom koji je namenski odrađen za ovu igru, ali to je očigledno u ovom momentu više nego skup sport!

:bottle::lupko:
 
Evo kako izgleda CE3 za Sniper 2. Ako su ovako zamišljali S.T.A.L.K.E.R. 2 onda je bolje da ne rade ništa


Ili su možda zamišlaji ovako nešto, što mi je isto odvratno.


Ali ako su dvojku zamišljali ovako onda mi je to krajnje prihvatljivo.
 



Ovo mi je za sad najbolje.
 
Nije neki snimak da bi se videla grafika ali zato atmosfera fenomenalna :p sigurno nece biti eksperimentisanja po pitanju "user friendly" kompromisa sudeci po ovome. Zato je Stalker to sto jeste, amosfera na prvom mestu. Inventar, atmosfera i dinamika u igri su fenomenalni. Sistem atributa je item based sto se meni licno dopada. Game world je skoro pa real world sto sve ukupno doprinosi da igranje postaje simulacija zone uz fantazijske primese :p To ocekujem i od novog Stalkera.
 
Na poslednjem snimku izgleda kao mod za ArmA II.

edit: Ovo je garant Real Virtuality 3 endzin, koji je po meni sjajan za Stalker! Vole bih da Stalker 2 stvarno bude radjen u poslednjoj verziji ovog endzina. :)
 
Poslednja izmena:
Ne znam šta je ali mi izgleda ozbiljno.
 
Ovaj video što je okačio Jovyland za Stalker Online projekat, to je rađeno, koliko sam ja razumeo,na egine od World of Tanks (Bigworld).Medi deluje dosta dobro , od svih ovih videao, tu mi ima najviše Stalkera.Ovaj engine od Arma 2 , za moj ukus, ne dolazi u obzir.
Ako ne može na X-Ray, voleobi da ga igram na Cry Engine 3, pre svega, a posle njega je ovaj od Worl of Tanks.Nisam tu igru proba, ali mi deluje da mogu da se prave nenormalno velike mape, a to je potrebno za STALKER 2 , onako kako je planirano.Da cela igra , cela Zona, bude jedna mapa.
 
Nazad
Vrh Dno