Šta je novo?

S.T.A.L.K.E.R. 2

S.T.A.L.K.E.R. vs. 28 Days later- muzika

Da li vam je ova stvar poznata? :guitar:
 
STALKER 2: Engine i odnos prema konzolama

"Lepo je primetiti, kako u poslednje vreme učestalost pojavljivanja novosti, vezanih za Stalker 2 raste.Ovog puta se na netu pojavila zvanično potvrđena informacija o tome, da je novi engine projekta Stalker 2 vec gotov!Kao što je saopšteno ranije, motor će raditi na visokotehnološkoj osnovi, a to znači, kako se moglo i očekivati, sistemska zahtevnost biće veća , u odnosu na svoje prethodnike (Senka Černobila, Čisto Nebo i Zov Pripjata).
Kako stvari stoje sa konzolama?Zaposleni u GSC Game World su uvek govorili , da je za njih prioritetna platforma PC, i da će kompjuterska verzija nadilaziti svoje konzolne kolege po kvalitetu grafike i detaljizaciji objekata.To je , u osnovi, vezano za maksimalni prag zahtevnosti na konzolama, u vezi s kojim mnogi programeri pribegavaju snižavanj kvaliteta na konzolnim verzijama, da ne bi presli prag raspolozivih mogucnosti konzole.Prema tome, konacna odluka o izlasku Stalker 2 za konzole nije donesena, a kako su za Xbox 360 prilicno dobre šanse , za PS3 možemo samo da se nadamo_Ovako ili onako, njihova sudbina će se rešavati kada se približi datum izlaska igre.
Uzgred, novi engine će biti distribuiran besplatno.
I to je sve.Podsećamo da je izlazak igre planiran za 2012 godinu, bliže jeseni, predstoji igra sa starim dobrim Stelokom, masivna PR-kampanja ce početi neposredno pre izlaska igre."

Izvor
Sa ruskog preveo purke62.
 
Pa pre cemo docekati smak sveta nego S2 :)
 
^izgleda mosha xD

UPDATE 1: GSC has deleted its Twitter denial of Stalker 2's cancellation.

ORIGINAL STORY: GSC Game World has denied a Ukrainian news report that claims Stalker 2 has been cancelled and the developer shut down.
 
^Imas jos tri update-a...
FOURTH UPDATE: GSC’s social media manager announces he is looking for a new job here.

THIRD UPDATE: GSC have got back to me with “Sorry, no comments at this point.” That does not sound promising.

SECOND UPDATE: The denial tweet has now been deleted. Hmm. Still trying to get confirmation on this, but it’s looking like GSC is down. Dmitri Bourkovski (apparently not a GSC employee) has just tweeted “Not PR. GSC closed.”

Galenkin blames the cost of developing a PC only shooter for a European audience, and a failed console publishing deal, for the collapse of the developer.

Wtf is this?

Inace, ne verujem da stalker 2 projekat moze da propadne jer igra ima veliku fanbazu i garant bi se dobro prodala. Ovo je pre neka mutljavina i malverzacije u samom studiju...
 
Poslednja izmena:
Pa jos kad se desio prvi "raskol" u timu (kad je GSC napustio Oles Shishkovtsov i jos nekoliko kljucnih ljudi posle Stalker keca), naslucivalo se da tu nesto smrdi i da nije sve u redu ... sa likom ciji su inicijali u nazivu firme.
 
Poslednja izmena:
Samo sam cekao kad ce... "the cost of developing a PC only shooter for a European audience... "

Situacija zadnje 2-3 godine je sumrak PC gaming-a... a ovo je samo jedna epizoda.
:S:

A ne znam zasto i kukamo... 70% "velikih fanova" ovog serijala - nikad nije kupilo original igru... pa sta ocekujete, da razvojni tim "volontira" 2-3 godine da bi se mi zabavili.
 
Poslednja izmena:
I bilo bi super da sad fransizu otkupi 4A Games, kao sto je Gearbox Duke-a. Naravno, ovde bi verujem sve bilo veoma kvalitetnije, posto bar 4A moze da razvija i konzolne igre i "pc featurse" i da to se sve lepo isplati i izgleda napredno.
 
Situacija zadnje 2-3 godine je sumrak PC gaming-a... a ovo je samo jedna epizoda.
:S:

Grešiš, situacija se u zadnje 2-3 godine totalno promenila zahvaljujući digitalnim distribucijama, tako da se opet prave velike pare u PC gamingu.
 
@rAMA
Ma daj... prave pare na Assasin's Creed-u gde treba da iscasis zglobove na rukama i prste da bi "igrao" na konzolaskim komandama uz nebuloznu kameru... ili ti izdaju Skyrim sa "item menu" radjenim za Symbian mobile...

Ili ti legendarne simulcije Silent Hunter i Il2-Sturmovik - degradiraju u lakrdiju od nezavrsene sramote - jer Ubi nema vremena da se za****va sa PC-simulacijom dok drugi prave konzolne igre sa 6 komandi i 30 cinematic-a... pogledaj gde su PC simulacije bile pre 5-6 godina... a gde su danas.
Mrtve u blatu... jer nisu za konzole.
 
Nema tu nista zvanicno.

Btw, ako se i desi zatvaranje, to nece biti zbog financija ili PC only razvoja.

Stalker 2 Concept Art:

http://blog.ascian.me/2011/12/leaked-screenshots-concept-art-and.html

Džaba ti koncept art kad je prsla fimra... A i ovi koncepti im nisu ništa specijalani... Nema tu ničega što već nismo videli.

Pa jos kad se desio prvi "raskol" u timu (kad je GSC napustio Oles Shishkovtsov i jos nekoliko kljucnih ljudi posle Stalker keca), naslucivalo se da tu nesto smrdi i da nije sve u redu ... sa likom ciji su inicijali u nazivu firme.

To ne mora da znači ništa posebno... Iz ličnog iskustva znam, da ljudi ponekad napuste tim i kad je sve u savršenom redu. Jednostavno im se otvori neka nova ponuda ili posao koji bi više voleli da rade u datom trenutku, i eto tim se prepolovi...

Dakle nemora ništa da smrdi ko što ti misliš, da bi se to dogodilo... ,)

Jednostavno shit happens! :smoke:
 
Malo novosti:

YPayw.jpg



Džaba ti koncept art kad je prsla fimra... A i ovi koncepti im nisu ništa specijalani... Nema tu ničega što već nismo videli.



To ne mora da znači ništa posebno... Iz ličnog iskustva znam, da ljudi ponekad napuste tim i kad je sve u savršenom redu. Jednostavno im se otvori neka nova ponuda ili posao koji bi više voleli da rade u datom trenutku, i eto tim se prepolovi...

Dakle nemora ništa da smrdi ko što ti misliš, da bi se to dogodilo... ,)

Jednostavno shit happens! :smoke:

Sta, imas los dan?

Firma nije prsla. A koncept art je bas to. Lici na Zonu!
 
" Mrtav Musa po livadi skace... " :S: Unless it is Xbox and PS3 project...
 
Malo dobrih vijesti!

bn8t
 
Tooo bre !
 
Ne znam da li je dobro radovati se u napred, ko zna ko je sve od značajnijih ljudi napustilo tim posle svih ovih turbulencija i na čega će sve to ličiti.
 
Ma nek ostane kao prethodni, samo sa drugim zapletom i nesto novih lokacija i ne treba bolje.
 
stvarno su likovi ako uspeju da skenjaju nesto sto samo treba ponoviti sa malim izmenama...sto se mene tice ja bih bio srecan i sa 4 nastavkom prvog dela u starom enginu...
 
Pa to i ja kazem. Samo da budu novi likovi, novi dijalozi, po neka nova lokacija uz vec postojece, neko novo oruzje i "odelo" :D i eto.
 
Meni je extra bilo odradjeno upgrade oruzja i oklopa. Mozda bi mogli da ubace neke skill-ove, sta mislite :)
 
Evo nekih predloga...

Basic:

  • Health
  • Stamina
  • Walk Speed
  • Sprint Speed
  • Sprint Duration
  • Inventory Slots
  • Carry Weight
  • Electrical Resistance
  • Poison Resistance
  • Radiation Resistance
  • Light/Medium/Heavy Armor

Advanced:

  • Steady Arms
  • Field Doctor
  • Price Killer
  • Loot Expert
  • Camuflage Expert
  • Silent Boots
  • Repair Technician
  • Upgrade Technician
  • Artifact Smeller
  • Artifact Bonus
:D
 
Moje misljenje je da bi dodavanje ovakvih skillova unistilo "realisticnost" Stalkera. Ipak je lik u Stalkeru obican covek koji se sluzi "pomagalima" koji su svi iz realne price, osim artefakta, ali to je zona i na tome je zasnovana prica pa se to sve logicno uklapa u game setting. Osim toga skillovi koje je Jovy naveo se sami po sebi razvijaju posredno preko itema, armora i artefakta dok ostali uglavnom imaju da se kupe kao usluzna delatnost. Mislim sam odlazak u kamp kod mehanicar, narucivanje oruzja i kupovina dodataka doprinosi tom smeku zone i realisticnosti. Ako budem imao enchantment stocic ili mixer za vodku...to nece biti Stalker zbog kojeg sam ga voleo...zbog trgovaca iz podruma, napijenihz mehanicara i konstantnom borbom za dovoljno loota radi upgrade-a... Uostalom ako pucamo na realizam ubijamo ono zasto ljudi vole Stalkera...necu da trcim brze posle par dana ili skacem preko baraka. Rasipanje metaka sam sam voleo i kada se pokvari stari kalash zbog svega toga sam ga i igrao...
 
@Jovyland: Bravo, odlicno! :) Moze tu svasta da se ubaci, pa samo nek pokupe iz Fallout-a i to je vec dovoljno.

Inace, atmosfera u STALKER-u neprevazidjena. Secam se da sam posle nekog od STALKER-a instalirao neki CoD, i jednostavno nisam mogao da ga igram :)
 
Stalker je najbolja igra ovog tipa. Po meni.
 
Dok ne izađe dvojka za sve obožavaoce S.T.A.L.K.E.R.A. preporučio bih neki od modova koji menjaju gejm plej kao, Priboi mod za SoC ili pak aktuelni I work alone za CoP, a u međuvremenu se možda i pojave Lost alpha ili The way of Wolf modovi koji takođe menjaju priču.
 
Nazad
Vrh Dno