Šta je novo?

S.T.A.L.K.E.R. 2

Malo novih detalja.

Some new details have emerged (thanks to NeoGaf Forum Member subversus for listing them in English) from the recent interview GSC gave.

-they do not use military experts but visit military forums often to gather info about weapons. The game doesn't aim for complete realism.
-TV series are postponed, a full-feature movie will be released first.
-they don't outsorce much but some stuff is outsorced like animation for example. They do object physics in-house but have Havok licensed.
-There will be Strelok
-There is high chance that X360 version will be released but PS3 version is unlikely even though they have it running. It will depend on what state it will be in at the moment of release.
-It was mostly their decision to cut content from SOC even though they are flattered by their fans blaming the publisher. But it wasn't the case, these areas just weren't up to snuff.
-no Hollywod stuff, the focus is on authenticity (read atmosphere won't change much)
-they are not that excited about special effects like motion blur. He said that stuff like that + narrow FOV could affect a cerebellum negatively so they will decide what effects will stay at the polishing phase. It's all about realism again.
-they haven't decided yet if they ship with multiplayer or not but they want to make it special if they do.
-the team is about 60 people
-the game will look different but still realistic as it is their main focus. They want to build a good post-soviet atmosphere
-they don't talk with Metro 2033 team (still seems bitter about their departure)
-they will start releasing media in 6 months before the release.
-they were building the engine for a year because "it would take a year to learn a licensed engine" so they decided to build their own engine to render post-soviet stuff in a proper fashion
-the engine won't be licensed, it will be free. There are bigger companies that license their engine so they see no use in competing with them.
-it's their bestselling game obviously and they have 65 books released. They are planning to send these numbers t Guiness as a longest fiction series for a videogame or something like that.
-system requirements won't be low as they focus on graphics.
-the game is out in 2012
 
Poslednja izmena:
-system requirements won't be low as they focus on graphics.

Znaci trebace neka zverka da bi se ovo igralo "kako treba". :\
 
Tacan datum cega? Izlaska Stalker 2? lol.
 
"-they were building the engine for a year because "it would take a year to learn a licensed engine" so they decided to build their own engine to render post-soviet stuff in a proper fashion"
Upravo o ovome je pričao Grigorovič.Zapadnjački endžini, insistiraju , kako on veli, na izraženim grafičkim kontrastima, što za postsovjetsku atmosveru nikako nije primereno.Za to je potreban specifičan engine koji će dočarati tu atmosferu.Prvi X-Ray engine je u tome poprilično uspeo.Videćemo da li će i X-Ray 2 uspeti u tome.
Još je rekao nešto u stilu, da će 50% resursa biti potpuno novo a 50% će biti iskorišteni resursi iz prve tri igre.Ono što je kvalitetno to će se implementirati u novi engine i igru.
Na pitanje da li će animacije za oružje biti realistično, tačnije, da li će ruske (sovjetske) puške imati zatvarač na desnoj (pravilnoj) strani ili kao do sada na levoj strani, što je nepravilno, jer se u stvarnosti uvek nalazi na desnoj strani, Sergej je potvrdio da će i dalje biti na levoj strani.To je obrazložio time, da je "levo-zatvorna" animacija atraktivnija vizuelno od "desno-zatvorne".Koliko sam razumeo, ni 3D modeli većine oružja neće biti menjani, što je po mom mišljenju glupost.Držati model AK74 isti onakav kakav je bio u Bildu 1935 (2004) u 2012-oj godini je krajnje besmisleno.
Uzmimo na primer , Crytek je pušku SCAR iz prvog Crysis drastično izmenio, iako je model starg SCAR bio izuzetno dobro odrađen.Ne samo on, već i pumaprica Marshall 12,pa onaj snajper SGM1, Gauss puška, Nova12 pištolj i da ne nabrajam više.Svo oružje je pretrpelo drastične izmene i unapređenja.
Ne vidim razlog da se AK74 ili bilo koje drugo oružje iz Stalkera smatra savršenim i da mu ne treaba osvežiti model.Kao da je to zaštitni znak pa ga ne treba poboljšati.Nadam se da sam pogrešno razumeo sve ovo.Ko se razume u 3D, i otvori model AK74 u nekom 3D editoru, videće da mu je UV mapa tako amaterski urađena da je to bruka.
 
Poslednja izmena:
Bio bi red da najzad oruzje izmodeluju da lici na ono u stvarnosti, a ne da bude naopako...za pocetak.
 
Upravo o ovome je pričao Grigorovič.Zapadnjački endžini, insistiraju , kako on veli, na izraženim grafičkim kontrastima, što za postsovjetsku atmosveru nikako nije primereno.Za to je potreban specifičan engine koji će dočarati tu atmosferu.Prvi X-Ray engine je u tome poprilično uspeo.Videćemo da li će i X-Ray 2 uspeti u tome.
Još je rekao nešto u stilu, da će 50% resursa biti potpuno novo a 50% će biti iskorišteni resursi iz prve tri igre.Ono što je kvalitetno to će se implementirati u novi engine i igru.
Na pitanje da li će animacije za oružje biti realistično, tačnije, da li će ruske (sovjetske) puške imati zatvarač na desnoj (pravilnoj) strani ili kao do sada na levoj strani, što je nepravilno, jer se u stvarnosti uvek nalazi na desnoj strani, Sergej je potvrdio da će i dalje biti na levoj strani.To je obrazložio time, da je "levo-zatvorna" animacija atraktivnija vizuelno od "desno-zatvorne".Koliko sam razumeo, ni 3D modeli većine oružja neće biti menjani, što je po mom mišljenju glupost.Držati model AK74 isti onakav kakav je bio u Bildu 1935 (2004) u 2012-oj godini je krajnje besmisleno.
Uzmimo na primer , Crytek je pušku SCAR iz prvog Crysis drastično izmenio, iako je model starg SCAR bio izuzetno dobro odrađen.Ne samo on, već i pumaprica Marshall 12,pa onaj snajper SGM1, Gauss puška, Nova12 pištolj i da ne nabrajam više.Svo oružje je pretrpelo drastične izmene i unapređenja.
Ne vidim razlog da se AK74 ili bilo koje drugo oružje iz Stalkera smatra savršenim i da mu ne treaba osvežiti model.Kao da je to zaštitni znak pa ga ne treba poboljšati.Nadam se da sam pogrešno razumeo sve ovo.Ko se razume u 3D, i otvori model AK74 u nekom 3D editoru, videće da mu je UV mapa tako amaterski urađena da je to bruka.

A otkud znas da bas AK74 nece mijenjati :)

Dodati koji poligon ili bolju texturu treba. Raditi velike izmjene ne.
 
Samo da ne pokvare balistiku.
 
-There is high chance that X360 version will be released but PS3 version is unlikely even though they have it running. It will depend on what state it will be in at the moment of release.

Ne vidim zasto bi izbacivali za x360 kad ce vec sledece godine biti predstavljen novi X-šmiks :D... ili ce biti prvo i za 360, pa onda i u 2013. i za narednu gneraciju... daj boze da ne izadje ni za jednu konzolu :D.
 
Samo da ne pokvare balistiku.

Balistika je, po mom misljenju jedan od kljucnih elelmenata koji stvara atmosferu u STALKER-u. Zamisli samo STALKER-a sa COD napucavanjem, pa to bi obesmislilo sve ostalo. Balistika te primorava da se sunjas planiras napad doprinosi klaustrofobiji i na kraju realizmu koji cini STALKER-a tim sto jeste. Zamisli samo da imas AK koji preko musice sipa bez balistike, mape bi bile pociscenje za par minuta i sve bi izgledalo smesno. Koliko vidim balistiku nece dirati jer i je primarni koncept da zadrze STALKER-a u orginalnom smeku...
 
Da samo ne znam ni jednu igru koja je isla na konzole sa koliko toliko ok balistikom. Zato se pribojavam ;)
 
Matori kalaš je unikatna jurišna puška koja je redizajnirana nakon zarobljavanja naci modela u 2. Sv. ratu i koja je bila prva automatska puška sa 20 metaka. Zvala se ona AK47, AK 72 ili M70 kalaš je kalaš i kao takav će dugo godina ostati upamćen u svetu.
Ono šta bi mogli da urade je da ubace neku futurističku verziju iz npr. 2250 godine, ne znam AK 2000.
 
Kakve sad puske iz buducnosti ? Stalker moze biti u sadasnjosti ili blizoj buducnosti. Da bi se zadrzala ta atmosfera koja je specificna za Stalker univerzum.
 
Da to ubace, pa da se zove cryker :d... zna se sta moze da se podvede pod stalker fazon.
 
hmmmda... :)

zRvFf.png
 
Matori kalaš je unikatna jurišna puška koja je redizajnirana nakon zarobljavanja naci modela u 2. Sv. ratu i koja je bila prva automatska puška sa 20 metaka. Zvala se ona AK47, AK 72 ili M70 kalaš je kalaš i kao takav će dugo godina ostati upamćen u svetu.
Ono šta bi mogli da urade je da ubace neku futurističku verziju iz npr. 2250 godine, ne znam AK 2000.

A mogu i neke magije da ubace...
 
Koji hejt ne mogu da verujem! Magije postoje u vidu koje kakvih anomalija (portali), a više sam mislio da puška izgleda kao ona sa kraja SoCa kada navodno juriš Streloka po krovovima elektrane.
 
Pošto pišem sa čobilnog moram ovako jer neće da mi prepravi post.
Sad videh da je nex postavio pušku na koju mislim, znači tako nešto samo da malo više liči na kalaš.
Hvala nex.
 
Ali to je prototip, nije puska u serijskoj proizvodnji. Ti govoris da ubace u igru futuristicko naoruzanje, sto je po meni fail. Dakle, da si u mogucnosti da od ubijenih protivnika uzimas to napredno oruzje i streljas sve redom. Nije to poenta. Poenta je u konstantnom strahu, zelji za istrazivanjem i fenomenalnim grafickim prikazom koji ledi krv u zilama.
 
E pa krastavac, da ubace lasergun, itd. i onda igra moze da se preimenuje u "Fallout New Zone", to nije to.
A zar ono sa puskom nije bese kraj u "Clear Skay-u", a ne u soc?
 
Ali to je prototip, nije puska u serijskoj proizvodnji. Ti govoris da ubace u igru futuristicko naoruzanje, sto je po meni fail. Dakle, da si u mogucnosti da od ubijenih protivnika uzimas to napredno oruzje i streljas sve redom. Nije to poenta. Poenta je u konstantnom strahu, zelji za istrazivanjem i fenomenalnim grafickim prikazom koji ledi krv u zilama.
Aj čitaj malo pažljivije moje postove, znači, ja hoću da se zadrži kalaš takav kakav je! Nisam rekao da želim krizu u zoni ali ako govorimo o nauružanju onda bi taj prototip mogao da dobije svoju finalnu verziju gde bi malo više ličio na kalaš.
 
Definitivno bi mogli da poprave izgled naoruzanja, koji poligon vise i malo detaljnije mape.
 
Detaljnije mape ? Mape su po meni najjaci adut igre uz fenomenalnu atmosferu.
 
Sta ce biti radnja novog STALKER-a?
Jel se nastavlja prica ili pocinje iz pocetka tj. prica se desava pre prvog dela?
 
Pa vec smo imali Clear Sky kao prequel.
 
Zato i pitam :) reko da nece mozda opet da prave neke zamrsene price :D
 
S.T.A.L.K.E.R. Film

Reko, da ne otvaram novu temu, evo video ovde. :wave:
 
Nazad
Vrh Dno