Šta je novo?

S.T.A.L.K.E.R. 2

Takav sistem zastite ima HAWX 2 i nikada nije razbijen...
 
...koji je kao i druge nove ubisoft igre, al verovatno je ove krekere mrzelo pa nisu ni krekovali, verovatno cekaju da ubi sam postepeno odustane od njega.
 
Ima li nekih novih screen shotova ?
 
Imam neki osecaj da ce i ovog stalkera da "razvijaju" 5 godina.
 
@starac :d nije ni cudo da ne znas kad nije razbijena igra :)
 
^ +1
 
GSC Respond On Stalker 2 DRM Issue:

“The idea of implementing DRM came in as a possible anti-piracy solution. You know the severe level of commercial piracy we have here in ex-USSR region. This said however, there is no firm decision to go for DRM with S.T.A.L.K.E.R. 2 as of now. Be assured, we do realize how uncomfortable this solution is for the players, so we’ll continue looking for most effective, yet acceptable for all, way of protecting the game by the time of its release.”

Mozda i nece?
 
Ako hoće da zaštite igru do datume izlaska, to je barem jednostavno, nek se odluče za steam.
 
Sta ce im zastita, STALKER ima kultni status i velika vecina vernih fanova ce kupiti igru, a to je vec dovoljno miliona za sve, to je ujedno i najbolji dokaz da piraterija nema veliki uticaj na kvalitetne naslove. Ne treba biti alav, nesto od profita ce se izgubiti ali i na drugoj strani i reklamirati putem pirata pa za kvalitetne igre nema zime zbog pirata. Svaki vredan naslov se prodao odlicno i zaradio mnogo uprkos tome sto su se takvi naslovi najvise DL-ovani u piratizovanom obliku i sta?...Nista! :d
Evo The Witcher 2 je ima kultnog predhodnika i dosta vernih fanova pa je prosao sasvim odlicno (27.5M $ bruto, 5.5 M$ profita - malo li je?) a krekovao se super i skidan je sa neta do besvesti...

http://www.gamespot.com/forums/topi...le-and-profit-numbers-of-the-witcher-2?page=0

Zbog pirata placu developeri petrnestog nastavka COD-like igre koja se smucila svima osim njima...
 
Poslednja izmena:
^ Potpisujem
 
A kakve ima veze koliko je clanova sa ovog foruma kupili TW2 sa predhodno rečenim?

Mislis ako nije kupio neko odavde da onda nije i većina fanova?

Srbija je smešno tržište u prodajnom udelu igara u evropi ili u svetu, pa svako pominjanje Srbije, a tek posebno ovg foruma :zgran: je pogrešno i navodi na pogrešan zaključak. Niko Vam neće reći, niti može da vam kaže, koji je tačan broj fanova koji je kupio TW2 ili već neki Stalker, kako god, jer je to nemoguće detaljno ispitati ali podatak o prodaji i zaradi, podatak o komentarima sa specijalizovanih foruma i opšti hajp oko izlaska i prodaje/kupovine igre govori u prilog tome da većina ili dovoljna večina ipak jeste kupila igru što su na kraju i cifre potvrdile.
U svemu tome Bencha nema nigde niti se on može uzeti kao merilo povodom ovog pitanja...
 
nego, zna li se ista od stalkeru 2? da li ce se strelok pojavljivati?

inace, ja bih licno voleo da cela zona bude jedna oblast, bez onih ucitavanje izmedju delova... nesto kao oblivion, fo3 i slicne igre...
 
Pa mozhe i tako, samo sto mora ondak rewrite endzina...
 
Nasao sam nekakav Stalker 2 video. No vjerovatno je fan made:

[YOUTUBE]wX3jeL5OWwM[/YOUTUBE]

Ali izgleda odlicno.

nego, zna li se ista od stalkeru 2? da li ce se strelok pojavljivati?

inace, ja bih licno voleo da cela zona bude jedna oblast, bez onih ucitavanje izmedju delova... nesto kao oblivion, fo3 i slicne igre...

Glavni protagonist ce se zvati Arrow (Strijela).

Zona ce biti jedna mapa, bez ucitavanja.
 
nego, zna li se ista od stalkeru 2? da li ce se strelok pojavljivati?

inace, ja bih licno voleo da cela zona bude jedna oblast, bez onih ucitavanje izmedju delova... nesto kao oblivion, fo3 i slicne igre...
Glavni junak u Stalker 2 će biti Strelok a ne neki Strelac (Arrow) kako je google preveo originalni intervju sa Sergejem Grigorovičem, direktorom GSC.Takođe je potvdio da će cela Zona biti jedna mapa.Kako rusi to kažu "bešavna" (bez šavova).Postojaće više delova ali samo kao geografske odrednice ali bez naknadnog učitavanja.To je bio ideal od samog početka projekta Oblivion Lost, kasnije preimenovanog u S.T.A.L.K.E.R.-Oblivion Lost i na kraju Shadov of Chernobil (Тень Чернобыля).

Kako sam ja razumo iz intervjua, biće uvedena vožnja raznih vozila i letilica.Sergej je objašnjavao razloge zašto ranije nije bilo moguće voziti helikoptere.Navodno , tadašnji harver nije to mogao da podrži, jer bi mape morale biti bitno drugačije koncipirane i mnogo veće, a sve to u DX9 nije bilo izvodivo.Zbog uvođenja DX9 je cela igra morala gotovo iz početka da se radi i da se smanjuju mape radikalno.Ko je probao Bild 1935 znaće da su mape ranije bile mnogo veće.Na primer, Yantar Lake je bio ogroman (barem 3 puta veći od SoC Yanara) sa podzemljem (gde ima i podzemna željeznička stanica), veličine gotovo kao i nadzemni deo i to sve to kao jedan nivo, bez učitavanja prilikom odlaska u podzemlje kao u SoC.Mapa Agoprom, kao najstarija mapa i mapa koja je najviše zadržala svoj prvobitni izgled je takođe bila spojena sa svojim podzemljem i u njega se ulazilo i izlazilo na nekoliko mesta.Sve je to bilo prezahtevno za budženi XRay na DX9.

Sada ne "budže XRay 1.6.02 već su rešili da naprave nov engine, Xray v2.0, kompletno od nule.Verovatno zbog konzola i uopšljavanja više jezagara što stari engine nije mogao.

Ova priča o zaštiti od piraterije može samo da im se obije o glavu.Pre svega zbog ruskog tržišta koje ima daleko najviše fanova ove igre.Ne verujem da postoji igra sa mega-ultra zaštitom a da se prodala u značajno velikom tiražu.Prodati 50.000 primeraka igre sa mega-ultra zaštitom od piraterije (znači bez pirata) ili 3 miliona primeraka prodati i iztrpeti 30 miliona pirata.Računica je prosta, ili princip ili lova.Znam desetine ljudi koji redovno kupuju dobre naslove ali isključivo nakon probe na piratu.Neće ljudi mačku u džaku da kupuju.GSC zbog svoje planetarne slave sa Clear Sky(vreća bagova) bi trebalo da pi ovom pitanju ćuti ko zaliven i svaku vest ovog tipa da demantuje sa vrha i to po hitnom postupku, urgentno.To što je CoP bio ispeglan pri samom izlasku nije anuliralo prethodnu bruku.Možda samo hoće fanove da podsete na ovaj način da treba da štede kintu za original.

Ili su možda uvereni da imaju proizvod ekstra kvaliteta pa igraju tako samouvereno_Obzirom da im je za animacije glavni lik koji je radio i za CS i CoP, neki gruzijac (čiji je lik vizuelno iskorišćen za simatičnog nosonju Vana iz CoP) nisam baš uveren u krajnji rezultt.Nisu animacije loše u CoP ali su daleko od vrhunske.Pre svega su nedovršene i neispeglane,mada koncepcijski i nisu loše osmišljene.

Što se tiče videa iz novog Stalkera, toga neće biti skoro_Ovo na netu nema veze sa tim.Nisu još ni skrinove pustili a kamo li video.Drža to pod ključem još uvek i čovek bi pomislio da su tu možda valja nešto mega revolucionarno, što sumnjam jer konzole tu ne daju prostor za tako nešto revolucionarno da bi svi pali na teme.Možda bude radikalnog odmaka od grafičkog izgleda u odnosu na predhodni Stalker ali da će globalno biti nešto epohalno, čisto sumnjam.Ako igraju na tu kartu mislim da su onda pukli.Ako igraju na atmosferu i priču, sistem i slično, onda OK, ali što bi onda skrivali slike i sam engine ko da je hladna fuzija u pitanju.
 
Poslednja izmena od urednika:
Znaci prave stalker onakav kakav je prvobitno bio i zamisljen... secam se da sam jos 2004 probao neki build koje je imao vozila i cini mi se modifikovanije mape.


sto me podseti... ladno sam imao i ovaj build koji se 2004 vukao po torrentima i ftp sajtovima:



steta samo sto nisu nesto i od ovoga bili napravili, znam da kad sam skinuo nista mi nije bilo jasno sta je poenta ali bilo je veoma zanimljivo voditi one robote sa sobom. :D
 
Poslednja izmena:
grafika na nivou prvog dela, samo što će sada raditi na radeonu HD3650 i imaće texture pop-up i fake-baked senke, a na PC će posle 6 meseci izaći patch za SSAO, a za 14 meseci, kad je bude samo još starac igrao, izaći će i user-made hi-res teksture... :D

jbt, sve pogađam, garant!
 
^ Cak i da bude tako (a nece), opet ce biti 10X zanimljivija, interaktivnija i dublja od 99% danasnjih multiplatformskih treseva. :p
 
Slažem se. Ja sam voleo STALKER univerzum, ali su me bagovi izbezumljivali...
 
^ Heh, vecina kultnih istocnoevropskih igara iz poslednjih nekoliko godina je svojevremno imala neke groundbreaking bugove u ranim verzijama. Kad se samo setim showstopper glitcheva u Witcheru 1 pre prvog patcha... Kao i u slucaju Stalkera, W1 je zasijao punim sjajem tek nesto kasnije kad su ispeglali sve sto je trebalo, ali zato sada ima zasluzen cult following. ;)
 
Poslednja izmena:
Glavni junak u Stalker 2 će biti Strelok a ne neki Strelac (Arrow) kako je google preveo originalni intervju sa Sergejem Grigorovičem, direktorom GSC.Takođe je potvdio da će cela Zona biti jedna mapa.Kako rusi to kažu "bešavna" (bez šavova).Postojaće više delova ali samo kao geografske odrednice ali bez naknadnog učitavanja.To je bio ideal od samog početka projekta Oblivion Lost, kasnije preimenovanog u S.T.A.L.K.E.R.-Oblivion Lost i na kraju Shadov of Chernobil (Тень Чернобыля).

Kako sam ja razumo iz intervjua, biće uvedena vožnja raznih vozila i letilica.Sergej je objašnjavao razloge zašto ranije nije bilo moguće voziti helikoptere.Navodno , tadašnji harver nije to mogao da podrži, jer bi mape morale biti bitno drugačije koncipirane i mnogo veće, a sve to u DX9 nije bilo izvodivo.Zbog uvođenja DX9 je cela igra morala gotovo iz početka da se radi i da se smanjuju mape radikalno.Ko je probao Bild 1935 znaće da su mape ranije bile mnogo veće.Na primer, Yantar Lake je bio ogroman (barem 3 puta veći od SoC Yanara) sa podzemljem (gde ima i podzemna željeznička stanica), veličine gotovo kao i nadzemni deo i to sve to kao jedan nivo, bez učitavanja prilikom odlaska u podzemlje kao u SoC.Mapa Agoprom, kao najstarija mapa i mapa koja je najviše zadržala svoj prvobitni izgled je takođe bila spojena sa svojim podzemljem i u njega se ulazilo i izlazilo na nekoliko mesta.Sve je to bilo prezahtevno za budženi XRay na DX9.

Sada ne "budže XRay 1.6.02 već su rešili da naprave nov engine, Xray v2.0, kompletno od nule.Verovatno zbog konzola i uopšljavanja više jezagara što stari engine nije mogao.

Ova priča o zaštiti od piraterije može samo da im se obije o glavu.Pre svega zbog ruskog tržišta koje ima daleko najviše fanova ove igre.Ne verujem da postoji igra sa mega-ultra zaštitom a da se prodala u značajno velikom tiražu.Prodati 50.000 primeraka igre sa mega-ultra zaštitom od piraterije (znači bez pirata) ili 3 miliona primeraka prodati i iztrpeti 30 miliona pirata.Računica je prosta, ili princip ili lova.Znam desetine ljudi koji redovno kupuju dobre naslove ali isključivo nakon probe na piratu.Neće ljudi mačku u džaku da kupuju.GSC zbog svoje planetarne slave sa Clear Sky(vreća bagova) bi trebalo da pi ovom pitanju ćuti ko zaliven i svaku vest ovog tipa da demantuje sa vrha i to po hitnom postupku, urgentno.To što je CoP bio ispeglan pri samom izlasku nije anuliralo prethodnu bruku.Možda samo hoće fanove da podsete na ovaj način da treba da štede kintu za original.

Ili su možda uvereni da imaju proizvod ekstra kvaliteta pa igraju tako samouvereno_Obzirom da im je za animacije glavni lik koji je radio i za CS i CoP, neki gruzijac (čiji je lik vizuelno iskorišćen za simatičnog nosonju Vana iz CoP) nisam baš uveren u krajnji rezultt.Nisu animacije loše u CoP ali su daleko od vrhunske.Pre svega su nedovršene i neispeglane,mada koncepcijski i nisu loše osmišljene.

Što se tiče videa iz novog Stalkera, toga neće biti skoro_Ovo na netu nema veze sa tim.Nisu još ni skrinove pustili a kamo li video.Drža to pod ključem još uvek i čovek bi pomislio da su tu možda valja nešto mega revolucionarno, što sumnjam jer konzole tu ne daju prostor za tako nešto revolucionarno da bi svi pali na teme.Možda bude radikalnog odmaka od grafičkog izgleda u odnosu na predhodni Stalker ali da će globalno biti nešto epohalno, čisto sumnjam.Ako igraju na tu kartu mislim da su onda pukli.Ako igraju na atmosferu i priču, sistem i slično, onda OK, ali što bi onda skrivali slike i sam engine ko da je hladna fuzija u pitanju.

Strelok (стрелка) je valjda Ruski izraz za Strijelu. To bi trebalo biti jedno te isto?

To za vozila je valjda u test fazi?

Za letjelice nisam siguran? To mi se bas i ne svidja.

byMaX
grafika na nivou prvog dela, samo što će sada raditi na radeonu HD3650 i imaće texture pop-up i fake-baked senke, a na PC će posle 6 meseci izaći patch za SSAO, a za 14 meseci, kad je bude samo još starac igrao, izaći će i user-made hi-res teksture...

jbt, sve pogađam, garant!

Takav Stalker sigurno necu igrati :)
 
@starac
Ne, nje tako.
стрелок = shooter = strelac
U slučaju Streloka iz Stalkera u pitanju je nadimak i nije prevođen ni u jednoj verziji prevoda na svetske jezike.U starim bildovima je postojala ta opcija da se prevede i to ime , pa je engleska varijanta bilo Gunslinger umesto Strelok.U fajlovima vanila SoC još uvek postoji zaostali fajlovi: video intro u formatu .ogm i zvučni u .ogg formatu sa porukom Kill Gunslinger-i na ruskom Ubij Strelka , ti dolžan ubic Strelka ( gamedata\textures\intro, a fajl se zove "intro_kill.ogm" a zvučni su istoimeni u folderu sounds\intro).
Svojevremeno je u Sovjetskom Savezu postojala u vojci nagradna značka za dobrog strelca pod nazovom "Vorošilovski strelac" Ворошиловский стрелок
 
Poslednja izmena:
To za vozila je valjda u test fazi?

Za letjelice nisam siguran? To mi se bas i ne svidja.
Prvo pitanje i prvi odgovor Sergeja Grigoroviča u tom intervjuu iz jula meseca je upravo vezano za letilice.Evo kako glasi u originalu na ruskom:
"Бизон / 06.07 17:23 Скажите пожалуйста! Почему небыло в сталкере Квэстов с авиацией? И передвижения на ней?"
"Григорович Сергей Константинович / 13.07 13:34 Мы вообще не планировали авиацию оставлять в игре. Мы планировали избежать летающих предметов. Потом пришли к мнению, что это необходимо. Во втором Сталкере будут. Там будут места зоны с полетами."
Pa da pokušam da prevedem:
Pitanje: Kažite molim vas!Zašto u Salkeru nije bilo zadataka sa aviacijom?I kretanja (voženja) sa njom?
Odgovor. Mi nismo planirali da aviaciju stavimo u igru.Planirali smo da izbegnemo leteće objekte.Zatim smo došli do zaključak da je to neophodno.U drugom Stalkeru će biti.Tamo će biti mesta sa zonom letenja.
 
Nasao sam nekakav Stalker 2 video. No vjerovatno je fan made:


Ali izgleda odlicno.

Gamersko iskustvo me naucilo da budem vrrrrlllooooo oprezan u ocekivanjima grafike kad se teaser-i predstavljaju u scenama polumraka i mraka.

Ne izgleda nikako - dok ne vidim landscape i zgrade po danu...
 
@starac
Ne, nje tako.
стрелок = shooter = strelac
U slučaju Streloka iz Stalkera u pitanju je nadimak i nije prevođen ni u jednoj verziji prevoda na svetske jezike.U starim bildovima je postojala ta opcija da se prevede i to ime , pa je engleska varijanta bilo Gunslinger umesto Strelok.U fajlovima vanila SoC još uvek postoji zaostali fajlovi: video intro u formatu .ogm i zvučni u .ogg formatu sa porukom Kill Gunslinger-i na ruskom Ubij Strelka , ti dolžan ubic Strelka ( gamedata\textures\intro, a fajl se zove "intro_kill.ogm" a zvučni su istoimeni u folderu sounds\intro).
Svojevremeno je u Sovjetskom Savezu postojala u vojci nagradna značka za dobrog strelca pod nazovom "Vorošilovski strelac" Ворошиловский стрелок

Dobro ja kontam da je Strelok ustvari izvedenica od Strelka? Sto kada se prevede na Engleski znaci Arrow.

Btw, ja i Ruski, nebo i zemlja :)

Gamersko iskustvo me naucilo da budem vrrrrlllooooo oprezan u ocekivanjima grafike kad se teaser-i predstavljaju u scenama polumraka i mraka.

Ne izgleda nikako - dok ne vidim landscape i zgrade po danu...

Ma to je fan made video.

Ali dobro je odradjen i dobro izgleda.
 
Evo šta kaže legendarni deda stalker o zaštiti od piraterije za Stalker 2.


Inače je deda stalker fanatik.Ima sva tri prva dela originale, odigao je većinu modova za sva tri dela prvog serijala.Kaže da je ovaj potez GSC pomoć pirateriji jer će morati da kupi pirat na ulici, zato što nema internet kao i mnogi koji ne žive po velikim gradovima.
 
Nazad
Vrh Dno