Šta je novo?

S.T.A.L.K.E.R. 2

starac

Slavan
Učlanjen(a)
13.01.2005
Poruke
5,186
Poena
495
GSC Game World announces S.T.A.L.K.E.R. 2 - the official sequel to best-selling game series - in development now. A completely new multi-platform technology developed by GSC will make the core of the game.

"After the official sales of the series exceeded 4 million copies worldwide, we had no doubts left to start creating a new big game in the S.T.A.L.K.E.R. universe. This will be the next chapter of the mega-popular game players expect from us" - said Sergiy Grygorovych, CEO of GSC Game World.

The game is scheduled for release in 2012.

http://www.gsc-game.com/
 
Sta znaci skracenica S.T.A.L.K.E.R.?
 
jupiiiii!
 
Najlepsa vest u proteklih par meseci!
 
I ovo je najavljeno 2 godine unapred. :)
Hoce li neko ukratko da mi objasni sta sam propustio ne igrajuci STALKER-e ? Ukratko.
Probao sam prvi deo, nije mi se svidelo nikako napucavanje, bilo mi je cak ocajno.
 
Ukratko bi mogao da odes na wiki?

A ako oces opsirno - ti si u Zoni, i treba da odes odatle a da te ne izujedaju kerovi:)
 
Kontam da je atomsfera bila dobra, volim horor igre inace najvise. Ne znam zasto nisam mogao da odigram ni prvi deo....
 
^^Nema tu sta puno da se objasnjava. Krenes sa prvim (po meni i dalje najboljim) delom, obavezno pratis pricu i resavas kvestove, ne zuris, zaviris u svaki cosak i pokusas da progutas lose napucavanje u prvoj...hm, vec sam zaboravio ali recimo da je u prvoj cetvrtini igre napucavanje jako lose, kasnije se poboljsava dok je u zadnjoj cetvrtini odlicno (bar sam ja stekao takav utisak). Ja sam bio odusevljen igrom cim sam zakoracio onim asfaltom kad se izadje iz kampa. U principu ako preguras tu prvu cetvrtinu igre regularno (prateci pricu i resavajuci vecinu kvestova) nema sanse da odustanes posle.
 
Istina.
Cim se dovuces do Warehouse-a, zgrabis Vintorez, i krece uzivancija:) Jedan metak tebi, jedan teeebi...
 
:d

Boranija. :beat:

Na zalost vrlo lako moze da se desi :(... dokle li ce vise da muzu ove uboge konzole :wall:.
A i bolje da rade na necemu stvarno novom, i da naprave malo vecu pauzu u stalker serijalu, izgleda kao da ne umeju da naprave nista drugo.
 
Ali ako su najavili za 2012-u (sto ce reci, ~2015-e kao sto rece ATI), onda ce verovatno biti za nextnextgen konzole:p Grafika mozda bude imala i HDR:D
 
HDR ima vec od prvog dijela :)

To sto su je najavili za 2012 znaci da su ranije poceli raditi. Mada to se vec znalo.

A i bolje da rade na necemu stvarno novom, i da naprave malo vecu pauzu u stalker serijalu, izgleda kao da ne umeju da naprave nista drugo.

Pa rade na nastavku iste igre :) I morali su valjda zaokruziti pricu o Streloku.

Sto se tice konzola, na njihovom trzistu one nisu puno zastupljene, tako da bi S2 trebao biti prvenstveno PC igra.
 
vidi se da su shvatili ozbiljno fanove i koja su ocekivanja od nextgen stalkera, ocekujem spektakl :d
 
Poslednja izmena:
Neka sve bude kao i u prethodnim nastavcima, da bude veca zona, i bolje napucavanje (jos realnije) i nema da brigas. Jos vise raznovrsnog oruzja, vise kombinezona, jos bolje optimizovan engine i to ce biti crysis killer :D
 
Mislim da je sad GSC GameWorld postao ozbiljna firma i da ispunjava obećanja.Mislim da su sa CoP ispunili sve što su obećali i više od toga.Ako su rekli 2012 to zanači ruska verzija početkom decembra 2011.Na izradi novog engine se radi odavno, počeli su sa tim još dok nije izašao CoP.Tada su definitivno odustali od prelaska na CryEngine 3 i rešili da naprave novi X-Ray.
A u međuvremenu se lako može desiti još jedan nastavak za STALKER 1.Sergey je ostavio to da visi u vazduh još pre pola godine.
 
offtopic @purke62 Ti se sit naigra stalkera na toj konfi ili sta ? Fascinantno.
 
@dulsrules

Kao što je rekao Starac, ShoC je rađen u DX8 a naknadno dorađen da podrži i DX9 i da ShoC naj bolje izgleda u DX8 sa full detaljim.Tu se slažem sa njim u potpunosti.Iako bez problema igram na mojoj "kanti" i u DX9 ipak mi više oku prija u DX8.Sve mi je nekako prirodnije.Nisam promenio u profilu da sad imam 2.5Gb RAM-a.što i ne znači mnogo.
Kad se uželim full grafike u Stalkeru, odem kod prvog komšije a on ima HD 4870.Sve se ređe uželim jer se više bavim sa prvim delom nego sa druga dva.
 
Poslednja izmena:
Pa taj prvi deo jedino i vredi... Ostalo je kako reče Nex... Boranija! Mogu da konstatujem samo još da je prava šteta što SOC nisu u startu odradili kako je trebalo, tj. kako je bilo planirano! SOC je i ovako odličan, mada ja lično mislim da bi u ovoj drugoj varijanti izašao ne kao igra, već kao igretina od igre!!! :D

A kad smo kod dvojke, hmm... pa mene konkretno zanima da vidim pre svega na šta će to da liči, obzirom da su kaširali Cryengine 3...

I daj bože da malo više ovaj put porade na zapletu, premda je tu jasno da se topla voda ne može izmisliti dva puta!
 
Poslednja izmena:
HDR ima vec od prvog dijela :)

Ne razumes sta sam hteo reci tim sarkazmom...no nebitno.

dulsrules je napisao(la):
Neka sve bude kao i u prethodnim nastavcima, da bude veca zona, i bolje napucavanje (jos realnije) i nema da brigas. Jos vise raznovrsnog oruzja, vise kombinezona, jos bolje optimizovan engine i to ce biti crysis killer:D

Bice optimizovano sigurno, jerbo je endzin sada multi-platform...znaci igra ima da leti:D Ali za ostale zelje nisam siguran da ce ti se ispuniti:p
A igra ce imati problem i sa onima koji je zbog toga nece podrzati:)
 
E to je Stalker koji sam od pocetka cekao, onaj sa vozilima i ostalim zezancijama koje su zbog "same igrivosti" izbacene. Nadam se da ce mod da odrade kako je na pocetku Oblivion Lost zamisljen...
 
Neka sve bude kao i u prethodnim nastavcima, da bude veca zona, i bolje napucavanje (jos realnije) i nema da brigas. Jos vise raznovrsnog oruzja, vise kombinezona, jos bolje optimizovan engine i to ce biti crysis killer :D

Ne verujem da ce od STALKER-a praviti techdemo. :D
 
Svako ima neki razlog zbog kojeg igra STALKER ali oni kojima se ne svidja uglavnom se zale na grafiku, eventualno napucavanje u slucaju SoC. Meni licno je najbitnije da se sacuva ta atmosfera koja krasi prvi i treci deo (CS nisam zavrsio nikad). KAd kazem atmosfera mislim prvenstveno na pricu koja mi podsvesno pravi napetost u glavi i stomaku dok igram i koja u kombinaciji sa jezivim ambijentalnim zvucima i samim dizajnom napustenih mega-objekata kojima krstare mutanti stvara osecaj koji se ne moze porediti ni sa najjezivijim horor fimom koji sam ikad gledao (a gledao sam ih mnogo). Tome doprinosi i to sto se u STALKER-ima preplicu realnost i fikcija, svi znamo da ta oblast i dan danas postoji i da se stvarno tamo desila nesreca i da u teoriji od radijacije nastaju mutacije itd. itd. + sto su svi objekti u igri preneti onako kakvi i jesu u stvarnosti. Jedva cekam S2, do tada cu poskidati "complete" svih dosadasnjih nastavaka i lagano ih prelaziti.
 
Have you ever dreamt about playing the old, forgotten S.T.A.L.K.E.R. ? - http://www.moddb.com/mods/lost-alpha .
Meni se ipak čini da će pre biti gotov S.T.A.L.K.E.R. 2 nego taj mod "Lost Alpha".
Nije mi jasan dezod0r , vođa tima koji radi Lost Alpha.Samo 4 čoveka rade na njemu a po svemu najavljenom to je potpuno nova igra a ne samo nove lokacije i redizajnirane stare.U pitanju je potpuno drugačija priča od vanila ShoC.Ogroman je to posao i za 20 iskusnih modera.
U međuvremenu rusi ( AMK Tim) su izdali (only for russian) jedan fenomenalan mod.Čak su ga autori i okaraterisali u fazonu "čekajući Lost Alpha".Mod se zove na ruskom "Восстановление Старого Сюжета" (Restoring the old plot) u podnaslovu "Неофициальный патч от Р.М.А" (Unofficial patch from R.M.A).
U pitanju je restauracija starog sižea koji je bio aktuelan 2.005 godine i koji je iskasapljen u vanila ShoC.U principu, ovaj mod vraća sve ono što su ovi iz THQ isekli.Vraća 4 isečena nivo a pre svega naj interesantniji "Death City" uz koji ide i fenomenalna priča koja je mnogo logičnija od priče iz vanila SoC.Susret sa Doktorom se upravo dešava tu a ne u Agroprom Undergraund i ne kroz san već stvarno_Od samog starta je priča drugačija i mnogo logičnija.Priča oko onog ranjenog salkera(Tolik) sa početka biva sad potpuna i jasna .Da, vraćena su i vozila i mutanti koji su izostavljeni u ShoC.Sam kraj je takođe mnogo interesantniji i logičniji.Dodata su dva nivo na kraju :"Generators" i "Warlab" (ova mapa je upotrbljena u CoP i nalazi se u Pripyat).Ipak su tu na kraju zbrzali tako da su te dve mape gotovo puste (nekoliko mutanata i par monolitovaca).To se da ispraviti.
Evo link ka temi na AMK forumu.
http://www.amk-team.ru/forum/index.php?showtopic=9729
Mod može da radi i na engleskoj verziji uz neke dorade.Mod je rađen za patch 1.006 ali radi bez problema i na 1.0005.Na 1.0004 ne radi to sam proverio.
 
Moje molitve su uslisene! :party::banana:
 
Poslednja izmena:
No other details were provided, other than the title being developed using GSC's new proprietary gaming engine. S.T.A.L.K.E.R. 2 will be multi-platform, but the developer did not reveal which platforms the game is being made for.

Koliko vidim ovo su tek mrvce sa stola kada je rec o odredjenim informacijama...

Oh, btw Starac, ako se secas naseg caskanja od pre nekoliko meseci, evo ti odgovora... Stalker 2 je multiplatform, ko sto sam i tvrdio da ce biti!

Pozz ;)
 
Nazad
Vrh Dno