Šta je novo?

Test: Apple iPhone 4

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
To znachi da je bolje koristiti platisku nego kvalitetne materijale ? Ne verujem shta slusham ovde :d

Gde sam to napisao? Da li stvarno verujete da je razlog stavljanja metalnog kucista zbog toga sto Apple brine o dobrobiti okoline? Ne vidim drugi razlog zasto je pominjana plastika i njena stetnost u tekstu.
 
Slike i video su stvarno osetno bolji u ovom review-u.
 
u tehničkim karakteristikama piše da je ekran resistive?
 
Onaj ko je u stanju da napiše "iPhone 4 je ponizio AMOLED ekran ..." treba da se mane pisanja i prostih i prostačkiproširenih i dugih rečenica.

Ovde se, naravno, ne zna ko je koga ponizio (ne može se reći "šta je šta ponizio" - tu biste i vi verovatno primetili da nešto nije u redu), da li IPhone ekrana ili ekran Iphona. Ne može se ni znati ko je koga, jer se glagol "poniziti" upotrebljava u sintagmi za živim ljudima gde je subjekt u prvom padežu, (da ne kažem nominativu), a objekt u drugom padežu (genitivu).

Većinu vaših prikaza ne mogu da pročitam do kraja jer se uvek umorim od jezičkih kalambura na koje nailazim. Ako vam ovakve dobronamerne kritike smetaju, onda vam nema pomoći.
 
Poslednja izmena:
Ја прочитам до краја. И шта сад?
Један опали лист не чини јесен. А ни пет не чине, такође.
 
Aman drugari, sto ste se tako ostrvili na testere?

Njima se uredjaj jako svidja, u nekim drugim testovima ljudi imaju drugacije misljenje i to je to. Nije testiranje prirodni zakon i aksioma pa da sve sto tamo pise bude tako i nikako drugacije. Uostalom zato se i cita vise od jednog testa, da se stekne uravnotezena i realna slika, narocito jer je tekst (i test) pisan iz subjektivnog ugla, bez beskonacnih tabela sa rezultatima sintetickih benchmark-ova.

Ovo je user experience/feeling i tako ga treba posmatrati.
 
Sad vec pochinjem da sumnjam da ti ni ne znash shta znachi dobar touch :) Galaxy S je nemoguce da ima bolji touch jer ga u startu eliminishe nedovoljna fluidnost menija, u odnosu na iPhone 4. Dobar touch znachi kombinacija brzine telefona (fluidnosti, framerate-a animacija) i preciznosti (laga i jachine pritiska). iPhone 4 je najbrzi telefon na trzishtu (sad kazi da ni to nije tachno :)), a josh od 2G ima najprecizniji moguci touch, zato se nije ni promenio u 4 generacije, tako da stvarno ne znam kako Galaxy moze da bude bolji (naravno, probao sam ga, ima ga na Telenor shtandu u TC Ushce), nije nishta bolji od gomile drugih Android telefona, osim shto direktno i bez blama pokushava da iskopira iPhone,

Kod Samsunga S postoji onaj njegov TouchWiz launcher koji je meni lično šaren i izgleda kao kopija iPhonea, dok sa drugim launcherima (kao što su LauncherPro, ADW Launcher) radi odlično. U tome je poenta, možeš da izabereš.

akki je već pisao zašto je bolji i precizniji touch, kao i milion eminentnih sajtova na netu, al' dobro, verovatno znaš bolje.

A Galaxy S i9000 sa Androidom sigurno nisi mogao da probaš u Telenor štandu, pošto Telenor još uvek nema taj telefon. ;)

a u tome uspeva isto koliko i najgori iPhone skin koji je napravio neki klinac od 12 godina i okachio na Cydiu jer ne kapira vaznost prikaza, velichine, dizajna ikona, skina ili bilo chega na telefonu za njegovu upotrebljivost, kao shto ni ovde vecina vas :d

Pošto se slučajno bavim grafičkim dizajnom, konstatacija je ti je pogrešna. Evo, mali test, šta ti je lepše i bolje dizajnirano, prvi screenshot ili drugi:

9NI8Q.png
re2vT.png


To shto ti nemash za iPhone 4 pa si prinudjen da kupish Desire, a to je automatski onda bolje, vishe puta sam ponovio da je glavni problem svih ovih diskusija...

Ko kaže da nemam za iPhone 4? Ja bih kupio iPhone 4 da se prodaje ovde po normalnoj ceni i uz ugovor, a trenutno ne mogu da idem negde van da uzmem simfree. A to što ti ceniš da li neko ima ili nema para, to je već nekulturno.


Problem je što ti ne vidiš daleko, uhvatio si se Applea kao pijan plota i misliš da je sve zlato što oni iskenjaju. Napominjem da ja koristim iPhone 3G (koji ću da prodam jer je prespor, čak je i HTC Magic brži od njega), koristim MacOS, ali da pokušavam da budem realan i da sagledam prednosti i drugih platformi/OS-a. Nije ništa savršeno, pa ni Apple.

I pogledaj da nigde nisam napisao daj e iPhone 4 loš telefon, telefon je u samom vrhu ponude, ali smanjite malo hajp...
 
Recenzija je sasvim korektna, mozda malo pristrasna ali Boze moj, svi smo ljudi.

Meni je i dalje iPhone telefon za fensi devojcice i tatine sinove, sve dok ga takvi ljudi budu jurili i njegov OS ostane kao stvoren za njih ja cu ponosno koristiti svoj Desire i Android koji je mnogo ozbiljnija platforma.
 
Recenzija je sasvim korektna, mozda malo pristrasna ali Boze moj, svi smo ljudi.

Meni je i dalje iPhone telefon za fensi devojcice i tatine sinove, sve dok ga takvi ljudi budu jurili i njegov OS ostane kao stvoren za njih ja cu ponosno koristiti svoj Desire i Android koji je mnogo ozbiljnija platforma.

A mislim da bi kad ovako nešto napišeš ipak morao da daš neki razlog koji je nas naveo da bude tekst pristrasan.

Nije ni u redu što si napisao za vlasnike iPhonea (ja nikad nisam to bio, ali mi nije lepo kad to pročitam). Ocenjuješ kvalitet nekog uređaja po njegovoj ambalaži. Gledaj sadržinu :).
 
Mislim da preterujete,a odgovor je jednostavan.Gde moze da bude losa nova generacija,valjda su to neki pametnjakovici osmislili? A nista nije savrseno jer savrseno ne postoji.
 
A mislim da bi kad ovako nešto napišeš ipak morao da daš neki razlog koji je nas naveo da bude tekst pristrasan.

Pošto je tekst tvoj a do pre nekoliko meseci važio si za velikog Apple hatera ne ostaje mi ništa drugo nego da zaključim da vas je sve (celu redakciju) oteo driver, držao u podrumu, isprao vam mozgove i vratio među ljude da širite njegove stavove po internetu. Amirite? :D

U svakom slučaju mi je drago što si se vratio na forum bar na ovih par dana. Nadam se da nećeš opet u ilegalu na pola godine :)
 
Pošto je tekst tvoj a do pre nekoliko meseci važio si za velikog Apple hatera ne ostaje mi ništa drugo nego da zaključim da vas je sve (celu redakciju) oteo driver, držao u podrumu, isprao vam mozgove i vratio među ljude da širite njegove stavove po internetu. Amirite? :D

U svakom slučaju mi je drago što si se vratio na forum bar na ovih par dana. Nadam se da nećeš opet u ilegalu na pola godine :)

Ma ja ne volim kada Apple korisnik uzme da mi objasni zašto je Apple toliko dobar. Od toga mi se ili smeje ili plače. Apple proizvodi, sami po sebi, bez korisnika koji stoje tu negde pored :D su (mi) uvek bili dosta dobri.

Al nije driver ovde igrao nikakvu ulogu (znam da se šališ) :D. Godinama u nazad Bench redakcija koristi ove ili one Apple proizvode.

I nemojte da negodujete što je iPhone 4 okarakterisan kao najbolji telefon.

Kada smo zimus testirali HD2, bili smo jako zadovoljni i telefon nazvali potencijalno najboljim.

Ista je priča bila i u proleće sa Nexus One, a potom i Desire. Do testa iPhone 4 Desire je za Bench (čitaj mene, pošto sam ja to pisao) bio najbolji telefon na svetu.

Sada je došlo leto i iPhone 4 i ako se pogleda evolucija, skroz je u redu da imamo novi "najbolji telefon".

Ne očekujem na jesen bilo koji telefon bolji od iPhone 4, ali na zimu već da. Da li će to biti Android, Windows Phone 7 ili pogubljena (u najjačem segmentu) Nokia. Videćemo. Ali se stvari prebrzo dešavaju da bi zakačili za jedan telefon/platformu i zbog njega svađali po forumima mesecima. Pa ja sam umesto Desire u stvari hteo da kupim HD2. A sada ću možda preći i na iPhone 4. Preporučujem fleksibilnost, uvek i svuda :).
 
Poslednja izmena:
Jbt ZAVIST sahranila ovu jadnu Srbiju:S: fenseri, tatini sinovi sa jedne a sa druge svemirci, androidasi, madjionicari. Super lagan tekst za citanje ,lep video i fotografije.
 
Ne znam zasto ljudi toliko negoduju sto se recenzije tice... Odlican tekst, samo nastavite tako! :)
 
Znam ja šta je u pitanju. U pitanju je to što je ovo forum gde se komunikacija zasniva na tekstu bez video ili glasovnog kontakta (čak je i instant messaging daleko bolji za sporazumevanje ljudi od foruma). Plus ljudi se kriju iza lažnih imena, a kad ljude ne vidiš niti ih lično poznaješ je još veći podstrek da mu odvališ onako jednu klinačnu *****sku uvredu jer misli dugačije od tebe.

Jednostavno ljudi na internetu nemaju posebno poštovanje prema nickname-ovima sa kojima komuniciraju (a koje nisu lično upoznali). Bio sam na okupljanju forumaša SK foruma (ne pravim nikakvu propagandu oba foruma su mi draga, Bench posebno zbog Mac sobe). Bio sam tamo jedan od dva Apple fana, a i poneo sam MacBook. Nikom nije ni palo na pamet da se svađa oko Apple, lepo smo pojeli roštilj, popili piće, šalili se (čak i na račun Apple hejtera), uslikao sam okup digitalcem, uploadovao slike bežično direktno iz restorana pomoću MacBook-a (ljudi su čak komentarisali kako mu dugo traje baterija, jedan izvalio da "to radi na jabuke").

A posle ličnog susreta i ćaskanja znaš ko se krije iza nickname-a i znaš da nema razloga da misliš loše o toj osobi samo zato što koristi Apple proizvode. A ako ti ta osoba još i pokaže neki Apple uređaj objasni razne karakteristike, da ti da ga probaš, objasni zašto ga je kupio, onda još bolje može da se shvati da Apple proizvodi nisu nikakav snobovski, fenserski i fanboy-evski pribor, i da ne spadaju svi korisnici u neku od ovih grupa. (pod uslovom da dotična osoba ne pripada i sama nekoj od grupa :d), (i da, ja sebe smatram Apple fanom, ali mi je fanboy ipak uvredljiv izraz).

U to ime što ne bi organizovali neko okupljanje Benchmark forumaša, da dođu svi relevantni članovi, i Apple fanovi i ne-Apple fanovi (ovo je valjda politički korektan izraz), i da licem u lice razbijemo mitove, a naravano i da pojedemo i popijemo. Nisam siguran da bi se posle toga prosipali neprilični komentari po forumu. (mada može da se desi da ne dođu oni koji ne nameravaju da odustanu od istih).

Disclaimer: Nigde u ovom postu ne tvrdim da je jedna ili druga strana isključivo odgovorna za Apple svađe na forumu.

EDIT: pretražih malo forum i vidim da je bilo okupljanja, ali mi se čini da je sve to bilo davno.
 
Poslednja izmena:
Trebali ste za par fotografija da pokupite screenshot pa da za iste fotografišete prikaz na ekranu. Kad bolje razmislim, ako već imate drajvera na raspolaganju, mogli bi ste da odradite takav neki uporedni test trenutno aktuelnih matrica.
 
Ni kvalitet izrade nisam spominjao u diskusiji sa tobom, niti lepotu iphone 4 ikada i bilo gde. Bilo bi lepo da čitaš šta drugi pišu, pre nego udariš po ironiji i spuštanju istih ispod "eminentnih novinara".
taj deo se odnosio na Drajvera, odvojen je lepo i pocinje sa Drajver nastavlja u svom stilu i koristim opet jer se vetj nekoliko puta ponavlja sa njim ( a sada i sa tobom) da ja pricam o jednom a on o necemu sasvim 10-om i nebitnom, a posto nastupate u tandemu prakticno kao da se odnosio na tebe a vidim i da si se pronasao...

kada budes bio na nivou tih eminentnih novinara onda bi bilo i ok da ih stavljas pod navodnike... ovako je totalno bzv...

I želeo bih da dodam da mislim da svi oni koji misle da Super AMOLED pruža kvalitetniji prikaz od iPhone 4 ekrana imaju problema sa vidom, da su blagi ili potpuni daltonisti (relativno čest slučaj među muškom populaciom) i da se ne razumeju u ekrane... što mobilnih telefona, što generalno kvalitet boja i dinamike slike. Pa da je to u pitanju neko ko je juče kupio PC iz Metroa ili "najeminentniji" novinar na svetu (šta god to značilo).
toliko o diskusiji :d
 
Počeo sam da čitam temu od početka, a onda sam na 4-oj strani shvatio da gubim vreme i da do kraja neću naići ni na jednu argumentovanu diskusiju iz koje bih ja kao prosečan user mogao nešto da naučim. Komentari Baneta i drivera su toliko uvredljivi i bezobrazni, ne samo ovde već i na drugim delovima foruma, da to nije za priču.
Ako neko ne misli kao oni biva nazivan botom, nepismenim klincem itd.

@ Driver i Bane: Čitajući vaše komentare osećam se kao da slušam Dr. Šeldona Kupera ( iz The Big Bang Theory), uvek u pravu, uvek najpametniji. Malo pristojnosti vas ne bi koštalo mnogo.
Niste vi iznad svih.

Bane sećaš li se tvoje rasprave sa zajebani-m oko svrhe overclock-a? ;)
 
Ivanov predlog je sjajan. Svi se kriju iza nickova, i ta anonimnost im daje slobodu da svasta napisu. I verujem da se vecina ovih rasprava povede iskljucivo zbog dokolicarenja i ubijanja vremena. I cesto se namerno i svesno napisu neke poluistine ne bi li se izazvala suprotna strana.
Procitao sam banerov tekst do kraja i utisak mi se nije popravio. Ovaj tekst ne ide u prilog tvojoj pismenosti, medjutim meni je to manje bitno, ali si ti potencirao pricu o tome, pa eto da se pomene. Zareze si stavljao i gde treba i gde ne treba. Tako da nisi merodavan da kritikujes neciju pismenost, a narocito ne na osnovu sprdnje od recenice, koja je pod navodnicima. Sve to na stranu, meni nece smetati jedan zarez vise, meni smetaju besmislene recenice. Imam utisak da jedva popunis prazninu izmedju pocetka i kraja recenice, misao ti ponekad nije kontinualna, to je evidentno. I pricam o duzim recenicama, i isitina je da takve duze recenice ne volim da citam. Bio sam blazi u prethodnom postu, ali si veoma bezobrazno i nadmeno odreagovao, pa sam odlucio da napisem sta stvarno mislim, "u izvornom obliku". :D Postovi su ti kvalitetnije napisani od ovih testova. Ako i dalje mislis da sam nepismeni klinac koji lupeta gluposti, odvojuci pola sata i izdvojiti sve tvoje recenice kojima smisao nije jaca strana i sve do jedne cu da obrazlozim. Ne znam kakav utisak o bencu mogu da steknu neki "slucajni" posetioci na osnovu ovog teksta. I zasto se trudis da budes toliko neutralan? Cim se spomene neka zanimljiva, a skakljiva stvar, odmah se ogradis i predjes na neku drugu temu. I to sve u prvom licu mnozine. :D Previse se trudis da se svima svidis, i to je veoma ocigledno. Ako ti nisi dovoljno strpljiv da lepo prekontrolises ono sto si napisao i sto treba da se objavi na jednom sajtu, koji posecuje veliki broj ljudi, onda je bencu potreban lektor. Ovakvi tekstovi ne prilice ugledu bencha, i vise mi lici na neki blog, na kome se recenzije otkucaju za pet minuta i odmah se salje "u etar". Najveca fora je sto ti tekstovi pretenduju da budu zvanicni i formalni, i onda sadrze takve neke nebulozne recenice i pravopisne greske. I moras da razlikujes formalni stil pisanja i stil pisanja koji se koristi na forumima. Tako da se neke greske koje se prave na forumu ne mogu uzeti za zlo, jer je ovde "atmosfera" malo opustenija. Recenzija zahteva pismenost i tacnost. Imam jos puno toga da napisem, ali me mrzi vise da pisem. :D

Edit: i kako to evolucija moze da se radi? :D
 
Poslednja izmena:
Superiska je tekst! Jako je tesko napisati ista o oredjaju koji je apsolutni mediski bum i o kome se vec pisalo toliko naveliko i nasiroko. Drago mi je sto ste obratili paznju na "probleme" i detaljno ih ispitali. Veoma korisno!

Ne treba puno da se oterecujete komentarima ljudi koji su sami sebi uskocili u usta nakon svega sto su napamet pricali i samo potvrdili koliki su licemeri.

S'ljubavlju
Drasko Popovic
(da ne bude da se "krijem" iza nick-a)
 
sjajan tekst!

samo hodate po opasnoj granici da vas proglase za Apple fanbojeve :D
 
Pa tacno oni koji hejtuju apple hejtuju i ovaj tekst. Od toga se ne moze pobeci. Samo grubo! :D
 
Nema šta tu da se hejtuje, iPhone 4 je super telefon i nema tog testa koji mogao da ga prikaže u negativnom svetlu. Sve što Apple godinama nije hteo da pruži iPhonu sada mu je brže-bolje dao, prvi put nema ni jedne bitne mogućnosti koja je izostala (mada bih ja lično još uvek hteo da vidim LED bliceve i FM radio). Obrukali su se prilično sa antenama, ali futrola rešava taj problem.

Dakle Apple se baš potrudio ovaj put da se vrati na vrh i iako nisam video novi iPhone, mislim da mogu da kažem da je uspeo. Stvar je u tome što mu i prednost nije baš velika, a već do kraja godine stižu neki novi super telefoni, dok naredni iPhone neće još do juna.
 
posto ne mogu preko ipada da pogledam na sajtu?

Ajoj hahahahaha :)
izvini covece ali bas si me nasmejao

uredjaj koji je tome i namenjen a nece da pusti. salim se malo

moj komentar u vezi testa: fotke su vam napokon na profesionalnom nivou a i video takodje (jel to snimano sa canonom HV20/30 ili je neka druga kamera u pitanju?) i da telefon je samo za pozeleti i to u sim free varijanti naravno.
 
Nema šta tu da se hejtuje, iPhone 4 je super telefon i nema tog testa koji mogao da ga prikaže u negativnom svetlu. Sve što Apple godinama nije hteo da pruži iPhonu sada mu je brže-bolje dao, prvi put nema ni jedne bitne mogućnosti koja je izostala (mada bih ja lično još uvek hteo da vidim LED bliceve i FM radio). Obrukali su se prilično sa antenama, ali futrola rešava taj problem.

Dakle Apple se baš potrudio ovaj put da se vrati na vrh i iako nisam video novi iPhone, mislim da mogu da kažem da je uspeo. Stvar je u tome što mu i prednost nije baš velika, a već do kraja godine stižu neki novi super telefoni, dok naredni iPhone neće još do juna.

iPhone 4 ima LED blic ili sam ja prespavao čas :) Ja bih voleo da vidim xenon blic kao što imaju neki telefoni mada bih ga i tad koristio samo kao svetlo u mraku :)
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh Dno