Šta je novo?

PC igre preporuke

Pozdrav. Treba mi preporuka za neku igru novijeg datuma poput , Blades of Time, Hunted The Demons Forge, Devil May Cry, Castlevania: Lords of Shadow 2, Darksiders koji sam presao nekoliko puta oba dela.

Hvala.
 
Pozdrav. Treba mi preporuka za neku igru novijeg datuma poput , Blades of Time, Hunted The Demons Forge, Devil May Cry, Castlevania: Lords of Shadow 2, Darksiders koji sam presao nekoliko puta oba dela.

Hvala.

Nioh i Nier:Automata? I naravno, Dark Souls i Salt & Sanctuary.
 
Mozda The Surge (vise nalik na DS nego na nabrojane, nije cist H&S, ali izgleda ok).
Takodje, nisu bas novije, al ako nisi igrao preporuka i za Metal Gear Rising: Revengeance i Bayonetta.

Ako i 2D ulazi u obzir, a i malko drugaciji zanr, definitivna preporuka za Hollow Knight.
 
sačekaj dark souls 1 remaster, izlazi u maju.
pa prvo to, nakon toga dark souls 3. posle si se već navukao, i uzećeš ps4 samo zbog bladborna.
 
Nioh i Nier:Automata? I naravno, Dark Souls i Salt & Sanctuary.

Hvala majstore, obe su tu sada pa cu videti koja mi bolje legne.
Dark Souls ne mogu da igram na gamepad zato i trazim odredjene igre poput Darskiders plus sto to sve igram sada na TV-u.

@BorisBeaM

Hvala na predlozima, sve igre koje su prilagodjene za gamepad dolaze u obzir.

@lepi kokan

Dark Souls mi je vise igra za tastaturu i mis, a sto se tice PS4, ima tu igara zbog kojih ga vredi uzeti.
Da je izasao Darksiders 3 to bi mi bas leglo sada.

Dodje odredjeni period kada mi se igraju specificne igre pa gledam da sebi ugodim na najbolji moguci nacin.
 
^ Dark Souls nikako, ali nikako nije igra za tastaturu i misa... Ima ljudi koji tako igraju naravno (barem trojku, posto je kec bio jako lose odradjen m+k, iako su modovi pomogli malko), ali sama igra je dizajnirana i balansirana za gamepad.
 
Ako si bas bas bas u SM fazonu, onda igraj Dark Souls sa tastaturom i misem.
 
zato i kažem. souls je postavio zlatni standard, koje pomenute manje više uspešno kopiraju. u svakom slučaju "must play" za sve igrače.

što se tiše k/m kombinacije za souls - no, no , no.
 
Poslednja izmena:
Ono sto mene zeza kod ovih igara i ne mogu da se naviknem je kamera tj. moram da koristim stick na gamepad kako bi menjao polozaj i kretao se.
Sa Darksider i sl. igrama to nije potrebno, samo koristis strelice za kretanje i to je to.
Jel ima u settings-u igre da se tako nesto podesi?

Inace kod ovakvog tipa igara mi najvise prija ta mitska tematika..
 
Poslednja izmena:
I meni je to nepodnošljivo, nikako ne mogu da se naviknem na okretanje oko svoje ose desnim stikom. Rekoše mi da probam da prebacim kontrole u The Witcher 3 na alternative, ali nisam još probao.
 
zato i kažem. souls je postavio zlatni standard, koje pomenute manje više uspešno kopiraju. u svakom slučaju "must play" za sve igrače.

što se tiše k/m kombinacije za souls - no, no , no.

DS serijal je teška trešina. Onaj tip treša koji je toliko loš da je postao kul. Nešto kao Romerov zombi serijal.
A ako ti je igra iz 2011. postavila standarde ovog žanra...koliko ti imaš tačno godina?
 
auuuu... rekao bih da ne pričate o istom žanru uopšte :)


ako nije tajna, mi bi rado saznali i tvoje godištance :D
 
siguran sam da je u pitanju zabuna. čovek je svakako mislio na neku drugu, lošiju igru.

što se godišta tiče, odavno se ne trudim da budem stariji.
 
Poslednja izmena:
Da li slucajno ima online GOLF igara kojima je community i dalje ziv ? Nekad' sam davno igrao SHOT ONLINE ali je poprilicno zastarila. Winning Putt je takodjer f2p ali vidim da se dosta zale na P2W.
 
Koliko ja znam,samo mobile...
 
For Honor je dzabe i ostace dzabe onom ko ga skine do sutra na Uplay, pa ko voli nek izvoli.
 
Igrao sam Slain: Back From Hell i skapirao da mi jako nedostaju takve 2D side-scrolling igre. Može neka preporuka? Ne mora da bude takva atmosfera, samo mi je važno da bude akciona i da može da se igra džojpedom, a poželjno je da je ima na Steamu.
 
^
Owlboy

Dead Cells

Hollow Knight

Shovel knight

Salt and Sanctuary

Hyperlight drifter (mada je malo drugacija, ali isto odlicna)

Death's Gambit (uskoro treba da se pojavi, ako vec i nije)


Uzivaj
 
shovel knight je extra igrica, to je sa sege ono 2d dungeon sa zmajevima i dijamantima
 
Da li ima neka igra koja moze u dvoje da se igra?
Drugar nece vise Pes da igra pa mi treba nesto gde prelazimo misije i slicno.
Davnih dana smo igralo LOTR povratak kralja,jel ima nesto novije na taj fazon?
 
@ Yojinbo

Hvala! Shovel Knight me podseća na Panic Restaurant, kao da je isti tim radio.

I ostale deluju odlično, probaću sve.
 
Nema na cemu.

Zaboravih jos na -
Sundered,
Cuphead,
Guns Gore & Cannoli (vrhunska u stilu Metal Slug-a sa uvrnutim humorom),
Mark of the Ninja (odlicna sunjalica),
Shank 1 i 2 (odlicna akcija/rokalica)
Rogue Legacy,
Dust An Elysian Tale


+edit

Bacih pogled na moju wishlistu:

Inside (+Limbo)
Little Nightmares
Axiom Verge
Forgotten Anne
Guns, Gore & Cannoli 2


Rekao bih i vise nego dosta... :) Sve su "vrh" indie igre. Ja najvise iscekujem Death's Gambit i The Last Night
 
Poslednja izmena:
Da li ima neka igra koja moze u dvoje da se igra?
Drugar nece vise Pes da igra pa mi treba nesto gde prelazimo misije i slicno.
Davnih dana smo igralo LOTR povratak kralja,jel ima nesto novije na taj fazon?

Imas Lotr War in the North, solo je bzvz ali coop je dobro zezanje samo ako ne naletite na bagove i iskljucite voice chat sa 3rd party softwareom :D :D :D

Nije los ni Hunted: Demon forge samo ne znam da li mu radi coop i dalje, mozda more tungle i te fore.
 
Hvala još jednom! Proveriću sve to, a u međuvremenu sam naišao i na Ori & The Blind Forest, pa ću i to da probam.
 
^ Ali nije akcija (iako vizuelno predivna igra), vise je akcenat na drugim stvarima...

U tom fazonu ti je i Child of Light, Valiant Hearts...

Od starih Jazz Jackrabbit, Earthworm Jim, Comix zone, Dinosaur and Cadillacs (uz nju i TMNT sam tonu zetona skrcao na aparatima), Double Dragon, Blues Brothers ... Od novih pixeal art tabacina u old school fazonu mi pada na pamet Mother Russia bleeds (co-op) i Punch Club (omaz kulturi 80tih i 90tih -> Blood Sport/TMNT/Rocky filmovima/Karate Kidu)
 
Nazad
Vrh Dno