Šta je novo?

PotPlayer (naslednik KMPlayer-a)

Ima li neko ideju kako da "osposobim" reprodukciju Opus audio fajlova u Pot Playeru? Skinuo sam 1 anime čiji je audio u Opus formatu i nemam zvuk, samo sliku...
 
LAV ima podršku za Opus, izaberi u Pot da njih koristi.
 
Poslednja izmena:
Dugo nisam gledao neki dvd preko laptopa,e sad kad hocu da premotam nece da se premota,da li ima neka caka?
 
  • Like
Reagovanja: M J
Jel ima neko problem sa "gasenjem" plejera"? Kada hocu da ga ugasim zabaguje i treba mu nekoliko sekundi da se iskljuci. Probao sam sa reinstalacijom, ali nije pomoglo.

EDIT: sad sam video da su se ljudili zalili vec na taj problem na prethodnoj strani. Znaci resenje je instalirati neku stariju verziju.
 
Poslednja izmena:
Koja se starija verzija pokazala kao najbolja... Ili možda bolje pitanje koju koristite?

Sent from my ONEPLUS A5010 using Tapatalk
 
Koristim 1.6.63899 (januar 2017) samo zato sto je to poslednja verzija sa starom, plavom ikonicom i starim default skinom. Sve radi kako treba a 64-bit verziju sam instalirao zbog povremenog koriscenja TV karte (na 32-bit zvuk baguje mada je to mozda do stare karte, win7 ili nekog sukoba drajvera).

Ovo je jednostavan i dobar plejer, uopste mi nije bitno da imam ''latest'' verziju kada i ova stara radi odlicno.
 
Poslednja izmena:
Da li je neko od vas imao problem da kada pusti bilo koji fajl, pot zamrzne windows na 5-10 sekundi, i onda nastavi sasvim normalno?
Na i7 7700, 16GB DDR4, SSD, RX560 (mada je to radio i na integrusi i na nvidiji prethodnoj).
 
Posle ovog zadnjeg updejta, ne mogu se vise samo prevuci titlovi na vec pusten film. Ima li jos ko tu situaciju, ili je samo do mene?
 
Procitaj post od hsv.stoned ,skini tu verziju i ne brini ,)

Pusta neko preko Pot-a neki hdr sadrzaj? Kako funkcionise,iskustva
 
Da li postoji varijanta da se ucitaju kontrole sa kmplayera?

Poslato sa mog(a) RM-320 koristeći komšijin vajrles
 
Javlja mi se čudan zvuk pri reprodukciji nekih, ne svih filmova.
Zvuk je kao pucketanje u jednakim intervalima (nekad brže, nekad sporije, nekad jače, nekad slabije, zavisno od scene). Ne javlja se u svakoj sceni.

Toga nema kad spustim muziku, neki drugi film/seriju, niti ako pustim isti film na BS.Player-u (ostale plejere nisam testirao).

Jel zna neko do čega je i kako da rešim?
 
U sekciji audio imas Normalization i dole ja mislim audio boost ili volume increase pisem napamet sa moba, ali to smanji ili skroz ili probaj na pola, to pojacavanje dovodi do tih audio artefakta.
 
Isključio sam normalizaciju i to pucketanje (ne znam kako da ga nazovem) se smanjilo za onoliko za koliko se smanjio ton. I ranije mi je bila uključena normalizaciju pa nije bilo ovih problema.

Nisam naveo da sa kompjutera puštam na TV i sliku i zvuk.

Jednom prilikom sam imao sličan problem i smanjio sam podešavanje kvaliteta zvuka za taj HDMI izlaz na kartici u Windows-u i nestalo je. Međutim, sada to ne pomaže.
 
Pre nekoliko dana sam apdejtovala POT plejer i večeras pokušam da pustim HEVC fajl kad ono izlazi obaveštenje da nije podržano dekodiranje h265 fajlova i ostavlja mi mogućnost da instaliram neki kodek. Do sada je najnormalnije puštao HEVC fajlove uz minimalno zauzeće procesora iako koristim integrisnau grafiku. Šta mi je činiti - vraćanje na neku stariju verziju ili da ga zabatalim i tražim drugi plejer?
 
Ako si stavio kvačicu na kraju instalacije da PotPlayer ubaci svoje kodeke, onda deinstaliraj i PotPlayer i ako koristiš neki kodek pack. Zatim instaliraj K-lite Mega kodek pack i idi na opciju "Advanced settings". Pažljivo čitaj šta sve želiš i ubaci kvačicu. Preporučujem ffdshow i lav kodeke. Instaliraj i Media Player Clasic za svaki slučaj (U ponudi je). Nakon što sve odradiš, u start meniju nađi aplikaciju Codeck Tweak Tools koja se nalazi u K-Lite folderu. Klikni na "Fixes". Trebalo bi da ti izbriše sve "zalutale" kodeke. Ako ih nađe, klikni "yes". Zatim ponovo instaliraj najnoviju verziju PotPlayera, ali pazi da skineš kvačicu za kodeke koje PotPlayer nudi na kraju instalacije. I to je to. Trebalo bi sve da ti otvara u bilo kom video plejeru.
 
Poslednja izmena:
Ako si stavio kvačicu na kraju instalacije da PotPlayer ubaci svoje kodeke, onda deinstaliraj i PotPlayer i ako koristiš neki kodek pack. Zatim instaliraj K-lite Mega kodek pack i idi na opciju "Advanced settings". Pažljivo čitaj šta sve želiš i ubaci kvačicu. Preporučujem ffdshow i lav kodeke. Instaliraj i Media Player Clasic za svaki slučaj (U ponudi je). Nakon što sve odradiš, u start meniju nađi aplikaciju Codeck Tweak Tools koja se nalazi u K-Lite folderu i na desktopu ako si stavio kvačicu. Klikni na "Fixes". Trebalo bi da ti izbriše sve "zalutale" kodeke. Ako ih nađe, klikni "yes". Zatim ponovo instaliraj najnoviju verziju PotPlayera, ali pazi da skineš kvačicu za kodeke koje PotPlayer nudi na kraju instalacije. I to je to. Trebalo bi sve da ti otvara sve žive video i audio formate u bilo kom plejeru, subtitle workshopu, Subripu, AviDemuxu... Ako koristiš bilo koje programe za editovanje videa ili prevoda.
 
Poslednja izmena:
Hvala na odgovorima. Deinstalirala sam ga i vratila se na verziuju 1.7.19955 pre ovog zadnjeg apdejta, na kojoj je sve radilo kako treba. Jedino što nigde u podešavanjima ne mogu da nađem opciju da isključim apdejt. Čak i kad mi iskoči prozor sa obaveštenjem da je dostupan novi apdejt pri opciji "Check for updates" može samo da se odabere "always" ili "once a week", ali nema "never".
 
Desni klik, pa Preferences -> General -> skini kvačicu sa "Auto download files if update is available" i iznad toga u padajućem meniju: Auto check for updates: Never. Tako je bar u poslednjoj verziji.
 
Molim za informaciju da li je PotPlayer kompatibilan sa Win10, ako jeste kakva su vam iskustva u korišćenju?
 
Koristim ga godinama kao glavni video player na Win10. Nemam nekih žalbi.
 
Hvala na odgovoru, zbunilo me je što na njihovom zvaničnom sajtu ne piše da podržava Win10.

Sent from my Mi 9T Pro using Tapatalk
 
Pozdrav, jel postoji mogucnost da se seekbar podeblja? Skoro svi skinovi imaju bezvezan seekbar, pokusavam da nadjem nesto sto lici na youtube-ov
 
Zna li neko gde se podesava da cita normalno sva slova?
Svaki prevod koji sam skunuo prikazuje isto.
 

Prilozi

  • 07 -03 - 2021- 004.jpg
    07 -03 - 2021- 004.jpg
    143.9 KB · Pregleda: 23
Preferences/Subtitle/Font Style, pa u Charset staviš Centra Europe za latinicu ili Cyrilic za ćirilicu.
 
Nazad
Vrh Dno