Šta je novo?

Kingdoms of Amalur: Reckoning

mislim da igra namerno daje dropove koji 90% nisu za tvoju klasu....krenuo sam bio sa magom, dobio sam dropove za warriora i rogua, prebacim se na rogue, dobijem ceo gold set za maga(a sebi sam kupovao armor jer nista korisno nije padalo) i nekoliko jezivo dobrih staff-ova. na kraju sam se vratio ponovo na maga ali sada sam u full opremi.
26. sam lvl, i rogue osim sto ume lepo da pocepa smori posle nekog vremena. sada kada sam se na ovom lvlu prebacio na maga ono je brutalno...svaki skill ima vise varijanti, pored toga sto su korisni animacije su brutalne(meteor npr), i mislim da tek sada jacina maga dolazi do izrazaja.
inace questova ima na pretek, oni faction su dosta dugacki. i prica je veoma dobro razradjena sa gomilom detalja, na momente me podseca na kotor
 
Mogu da potvrdim gornje tumacenje..igram sa warriorom i 70% dropova ispada za maga, 20% za rogue-a i 10% za mene..so unfair. Pokidao sam se od smeha kada sam pobegao od nekih trolova ogromnih..resio da se napucam i kad sam se vratio da im nanu naninu..iskocise neki dvoglavi *****i i pojedose me :D
 
^ hahaha :D ne znam kako vama ali ja sam warrior i dropuje mi OK, nalazim sve i svasta uglavnom tu gde nadjem neku dobru suknjicu sa mage-a tu ce u blizini biti i za warriora.
od oruzija sve same macolcine dobijam :D a takodje je mnogo bolje kada pravite sami svoj armor itd...

ja sam nabudzio na jedan cekic +50helta na drugo oruzije +10 helta i imam jos i +20% helta i ostale neke dzidzubidze , za divno cudo svi efekti se sabiraju . Tako da... kada pravite oruzije, koncentrisite se na oba budu ili fire ili lightning i sta vec jer bonus na bilo kom od njih izgleda deluje i na ovo drugo oruzije :)

kako sam slagao :O lvl sam 19 a kesa imam malkice vise xD
 

Prilozi

  • Reckoning 2012-02-12 19-54-41-05.png
    Reckoning 2012-02-12 19-54-41-05.png
    953.9 KB · Pregleda: 141
  • Reckoning 2012-02-12 19-54-33-35.png
    Reckoning 2012-02-12 19-54-33-35.png
    940.1 KB · Pregleda: 118
  • Reckoning 2012-02-12 19-53-29-27.png
    Reckoning 2012-02-12 19-53-29-27.png
    859.6 KB · Pregleda: 124
Poslednja izmena:
Healthy fire macolcina :D Grohotom se smejem :D :D Ja fin ostavljam imena koje mi igra ponudi
 
i presao sam igru...pise oko 56h, mada meni apsolutno nije jasno odakle svi ti sati kada igru igram povremeno svega nekoliko dana, imam osecaj kao da mi je trebalo 15ak h. main quest mi deluje prilicno kratak. moze se nastaviti kada se igra zavrsi ali nije to to vise, jos kada je 50% dropova na poslenjoj misiji sve gold...ne vidim poentu.
u svakom slucaju dobra igra, vukla me je da zavrsim i to je ono najbitnije...ne kao prokleti batman koga igram od kada se pojavio i jos ga nisam presao :D
 
Ne znam za vas ali ova igra me je drzala danas prikovanog za monitor :D
(sóbzirom na vreme napolju i nije toliki uspeh, ali opet ... :) )
Ogromna je! Nije "ozbiljna" kao Skyrim ali je jako zabavna. Izvodjnje je slucno kao u Fable2 (pogotovo borbe) i bas je bajkovita. Me gusta :)
 
Same Here :D ja igram od jutra do sutra. stvarno je jako zabavna.

Predlazem da predjete svaki side quest na koji naletite, i definitivno igraj te na Hard !
 
Da, na hard samo. Sve ostalo je boza :)
U jednom momentu (kad sam prvi put zakoracio u onaj predeo sa pustinjom) saletelo me je jedno 7 gadnih neprijatelja i taman kad sam pomislio da cu da ginem ko golub u streljani, potamanio sam ih ocas posla na medium tezini.
Nemam bas strpljenja za sve side questove, mnogo me zanima main :D Ali, vraticu se na njih sigurno. Svaki koji sam do sada odradio je bio zanimljiv.
 
fazon je sto ima side questova koji te dovedu do otkljucavanja nekog trenera ili ti pronalazenja skill-knjiga, e sad ili google pa potrazi koje tacno treba da radis ... ili sve na tenane :)
 
Crap! Da li je neko imao bug u Questu "Under Watch"? Treba da se obratim jednoj dami Templaru (nakon sto odradim veci deo questa) ali ona i dalje vrti prethodne dijaloge i ne mogu da nastavim?
 
^ hmm sandstone villa ...
try to google it :) ima tu neka fora , kao i mali bug ukoliko iskoristis fateshift da potamanis onog "fake bodyguard"-a

Iscekujem DLC uskoro xD sa obzirom da polako zavrsavam sve sto trenutno postoji xD
 
Resio sam ga tako sto sam je prosto ikulirao i resio sledeci deo questa :)
GugLO sam, naravno i naleteo na samo 2 topica sa tim problemom.
Nema veze, prodje i 37 sat igre :) Moram malu pauzu da napravim :D
 
Moze li negde da se vidi koliko imas bonusa na razne i slicne gluposti ?
 
Ima statistika koliko sam pilica pobio ali nigde nema statistika koliko mi je zbirno bonusa i efekata ukljuceno od opreme/lorestone-ova/napitaka/itd.
 
Igram ovo na kasicicu ali to ide veoma tesko, igra je fenomenalno zarazna. Glavna prica (za sada) mi i nije nesto preterano interesanta, likovi su suvise jednolicni i sablonizirani, ali borba :zgran:. Nesto najbolje sto sam probao u ovom zanru igara. Nadam se da ce doci neki interesantniji kvestovi, ovo do sada je meh. Taman pozelim da se uzivim ali nekako me smori skoro svaki. Malo je bilo onih koji su me drzali. Mozda je to moda sa ovim konzola&PC RPG-ovima, ni Skajrim nije briljirao na tom polju.

Nego, krenuo sam kao warrior, samo longsword koristim uz par magija iz mage odeljka i sve nesto kontam da sam se zeznuo prilikom izbora. Jesto ovo fenomenalno zabavno, ali kad god pogledam u mage drvce skilova ili kada god dobijem neko fensi Rogue oruzije, sve vise pozelim da igram kao neko drugi. Mislim da i oni koji su napravli izbor da igraju samo kao Mage/Rogue zele da igraju kao klasa koju nisu izabrali. Definitivno ima dobar replay value.
 
Poslednja izmena:
Igram ovo na kasicicu ali to ide veoma tesko, igra je fenomenalno zarazna. Glavna prica (za sada) mi i nije nesto preterano interesanta, likovi su suvise jednolicni i sablonizirani, ali borba :zgran:. Nesto najbolje sto sam probao u ovom zanru igara. Nadam se da ce doci neki interesantniji kvestovi, ovo do sada je meh. Taman pozelim da se uzivim ali nekako me smori skoro svaki. Malo je bilo onih koji su me drzali. Mozda je to moda sa ovim konzola&PC RPG-ovima, ni Skajrim nije briljirao na tom polju.

Nego, krenuo sam kao warrior, samo longsword koristim uz par magija iz mage odeljka i sve nesto kontam da sam se zeznuo prilikom izbora. Jesto ovo fenomenalno zabavno, ali kad god pogledam u mage drvce skilova ili kada god dobijem neko fensi Rogue oruzije, sve vise pozelim da igram kao neko drugi. Mislim da i oni koji su napravli izbor da igraju samo kao Mage/Rogue zele da igraju kao klasa koju nisu izabrali. Definitivno ima dobar replay value.

zato odes kod fateweavera(ako sam dobro napisao) i on ti resetuje sve skill poene
 
@Seraph
interesuje me koliko si "master skill-ova" upgrade-ova ? postoje moguce sve nabudziti do kraja

Ima statistika koliko sam pilica pobio ali nigde nema statistika koliko mi je zbirno bonusa i efekata ukljuceno od opreme/lorestone-ova/napitaka/itd.

eh ti bi sad i zbir , jos i digitron da su dizajnirali uz igru :D a napici toliko kratko traju da ukoliko ne mozes da zapamtis sta si popio ne treba ni da igras igru, samo lorestone-ovi daju vecni efekat, standardna oprema koju nalazis uglavnom i nema nekih specijalnih efekata, a ukoliko je napravis sam, opet ces zapamtiti sta si napravio :d
a imas sve lepo pise koje si lorestone-ove otkljucao, i sta imas od efekata, uostalom kao da je taj zbir vazan ... vazno je samo da oni oko tebe padaju kao musice i nista vise :d

Igram ovo na kasicicu ali to ide veoma tesko, igra je fenomenalno zarazna. Glavna prica (za sada) mi i nije nesto preterano interesanta, likovi su suvise jednolicni i sablonizirani, ali borba :zgran:. Nesto najbolje sto sam probao u ovom zanru igara. Nadam se da ce doci neki interesantniji kvestovi, ovo do sada je meh. Taman pozelim da se uzivim ali nekako me smori skoro svaki. Malo je bilo onih koji su me drzali. Mozda je to moda sa ovim konzola&PC RPG-ovima, ni Skajrim nije briljirao na tom polju.

Nego, krenuo sam kao warrior, samo longsword koristim uz par magija iz mage odeljka i sve nesto kontam da sam se zeznuo prilikom izbora. Jesto ovo fenomenalno zabavno, ali kad god pogledam u mage drvce skilova ili kada god dobijem neko fensi Rogue oruzije, sve vise pozelim da igram kao neko drugi. Mislim da i oni koji su napravli izbor da igraju samo kao Mage/Rogue zele da igraju kao klasa koju nisu izabrali. Definitivno ima dobar replay value.

Jel ti to mene malo za***avas :D cim zavrsis tutorial ovaj ti prica kako ti imas moc nad svojom sudbinom , kako mozes da je menjas, i bla,bla,bla, sta vise on je fateweaver i odma imas mogucnos da resetujes skillove na pocetku, samo sto mozda imas mali manjak kesa :d
 
zato odes kod fateweavera(ako sam dobro napisao) i on ti resetuje sve skill poene

Znam, ali krastavac kada volim da se uzivim u svoju ulogu :D. Kada sam zavrsio ono tutorial poglavlje koje ti predstavlja sve moguce nacine igre resio sam da budem knight in shining armor :) pa hocu da tako odigram do kraja ali definitivno moram i drugi put da je predjem. Dobro, i novac je mali problem jer sam potrosio ogromne pare na neki mac a posle pola sata nadjem razne korisne stvarcice i napravim jos bolji mac, za dz :wall:. Eh, sudbino.
 
hehe, desavalo se i meni slicno , od tada sam samo pravio sam sebi armore i sada kad sam otisao kod jednog prodavca... na primer : moj chest ima 150 armor-a , a kod prodavca stoji za par 100.000 chest sa 330 armor-a i +80 mana&health i tako nesto...
inace i ja se drzim svoje pocetne odluke, warrior to the end , onda sve ispocetka pa mage all the way xD
 
Kakav mlitavi warrior, jedan meteor ustedi pola sata mahanja :d
 
:O seriously
sacu ja da pocnem paralelno da igram ispocetka, sa novim character-om, cisto radoznalosti zbog :d
 
definitivno nub pitanje ;) :p imas malo kasnije u igri skoro kod svakog prodavca ... ali cak i ako ne gresim imas i u prvom gradu kod prodavca u blacksmith shop-u

EDIT: ispravka u prvom gradicu na koji naletis nema ... ali inace u igri ima, tako da znas ;)
 
Poslednja izmena:
Evo liste trenera, pa mozete napraviti jedan text dokument, i samo dodavati "+" ispred svakog kod koga ste trenirali, kako bi imali neku evidenciju.
Alchemy

(skill book)
(0 to 3) Lyceum Grove in City of Ysa
(0 to 3) Molly Janick in Blue Bear Tavern in Emaire (western Forsaken Plain)
(4 to 6) Savant Red Thombrum at the Scholia Arcana academy in Rathir
(7 to 9) Conni in Seawatch; initiate Ghosts of Seawatch, free her from Castle Ansilla, then head back to Seawatch



Blacksmithing

(skill book)
(0 to 3)Shieldring Keep
(0 to 3) United Merchants Delegation in City of Ysa
(4 to 6) Efyr Dynnwel at Ironfast Keep in Menetyre; you need to complete A Master's Touch
(7 to 9) Ragnar Senn in Mel Senshir



Detect Hidden

(skill book)
(0 to 3)Gorhart Inn
(0 to 3) Embassy Hall in City of Ysa
(4 to 6)Sun Camp in Detyre; you may locate the trainer there or in the nearby town of Whitestone (Thirsty Wench Tavern), after completing Thick as Thieves
(7 to 9) Ney Caslan in Mel Senshir



Dispelling

(skill book)
(0 to 3)Eric Porthe at the Adessa Walls or Adessa's Isles; he may be found in the streets, the Domus Politica, or the Forum depending on the time of day, and how far you've progressed in the main quest
(0 to 3) Saramer in the City of Ysa
(4 to 6) Artan Caid at the Scholia Arcana academy in Rathir
(7 to 9) Dionaeach in House of Sorrows entrance; requires completion of The Sorrows Call but before completing Voices of the Dead



Lockpicking

(skill book)
(0 to 3) Throvald Ulfsson in southeastern Lorca-Rane
(0 to 3) Tefroy Tarion in Tirin's Rest in Galafor; events in Lock and Key must be completed
(4 to 6) Hospitalis Quarters in Adessa Walls
(7 to 9) Elya Madmyr in Caeled Coast, west of Seawatch



Mercantile

(skill book)
(0 to 3)Star Camp in Dalentarth
(0 to 3) Anton Demian in northern Alserund
(4 to 6)Moon Camp in the Plains of Erathell
(7 to 9) Enion Gaius in Mel Senshir's docks



Persuasion

(skill book)
(0 to 3) Ellova in the House of Ballads
(0 to 3)Rathir, Upper City
(4 to 6) Templar Montainel at the Forum in Adessa's Isles
(7 to 9) Caradas Hyne in Mel Senshir



Sagecraft
(skill book)
(0 to 3) Viscount Setter the Allseer City of Ysa; gardens or Trellis
(0 to 3) Delving Hall in the City of Ysa
(4 to 6) Savant Itran Sconn at the Scholia Arcana academy in Rathir
(7 to 9) Liordran at Balor's Crossing in The Keening



Stealth
(skill book)
(0 to 3)Star Camp in Dalentarth
(0 to 3)Moon Camp in Plains of Erathell
(4 to 6) Hospitalis Quarters in Adessa Walls
(7 to 9) Tircnerani in Dark Glow Caverns, south of Ariad Camp in Shadow Pass

Poceo sve ispocetka O.O lvl 19, Mage. Sta god izabrali, Mage/Warrior/Rogue ... svaki ima i vrline i mane ... tako da se sve vise svodi na to kakav stil borbe volite.
 
Poslednja izmena:
Je l' igra ovo neko i dalje odavde? Posle 13h igranja i 16-oh lvla, vec pocinju da mi dosadjuju kvestovi.
 
Nazad
Vrh Dno