Šta je novo?

Kingdoms of Amalur: Reckoning

Dobio ključ za ovo, ne znam da li da aktiviram na Origin-u ili da čekam da kupim x360 verziju igre....
 
Za mene je Reckoning pravo iznenadjenje. Skyrim mi je već dosadio tako da je ova igra došla u pravo vreme. Očekivao sam neku konzolnu limunadu sudeći po šarenolikoj grafici i "awesome" pečatu koji je borba dobila.
A onda sam probao igru. Šta reći ako zanemarite grafiku, pod uslovom da vam ona smeta, dobijate veoma zanimljivu igru. Poslednja igra gde sam izgubio tri vezana sata a da to nisam osetio je Skyrim.
Svi rpg elementi su tu: priča, loot, alchemy, blacksmith, crafting i sve to u jednom zanimjivom paketu odlično prezentovano.

Loot je posebna priča jer je random generated i malo vuče na Diablo sistem. Mislim da ima 6 tipova oružija za svaku klasu po dve vrste. A tu su i setovi.

Borbe su raznolike i zanimljive koliko ih vi učinite. Ja igram uglavnom sa magom ali takodje specijalizujem i bodeže i borbu počinjem tako što ih izbombardujem magijom a zatim sledi awesome kombo seckanjem bodežima svega što još mrda :). Osećaj je neopisiv.

Mape su ograničene ali su velike i desiće vam se da krenete na quest i završite negde sasvim daleko od cilja jer će vas usput presresti još quest-ova i raznih nepriatelja, zanimljivih item-a koji će veoma brzo napuniti poveliki inventar. Questova ima mnogo i koliko sam za sada igrao nisu svi tipa idi donesi mi.

Toliko za sad. Sudeći po komentarima po drugim forumima tek sam zagrebao površinu pošto se pominje nekih 100 sati gameplay-a. Što bi rekli "Looking forward to it"
 
@Alex
Kakvi su kvestovi? linearni ili postoji izbor kao npr. ovde u spoileru
It seems Lukan and his half-ogre comrades are charging a toll from anyone who wants to cross the bridge. There are four ways to get past them:

a) You can pay the toll (1000 gold), although it's probably more than you can afford.

b) You can circle around Lukan and steal his key to the gate.

c) If you didn't accept a quest from Constable Owens to get rid of the thieves, you can get a quest from Lukan to destroy the bridge materials down the coast to the south (#13). If you do that and return, you'll earn 1000 experience but lose alignment, and Lukan will give you the key to the gate blocking the bridge. Lukan will also tell you about the Thieves Underground and suggest you might be able to learn more about it in the taverns of Tarant.

d) If you have at least 1 rank of persuasion, you'll get the dialogue option, "I may be able to persuade you otherwise." Then pretend to be with the Thieves Underground, but avoid talking about leaders and handbooks. You'll be able to convince Lukan that he's encroaching on someone else's territory, and he'll be so anxious to leave that he'll give you 200 gold. You'll also earn 800 experience and a fate point. Now if you want, you can kill him before he leaves (see below) and earn another fate point that way.

e) You can kill the thieves. If you're a pure melee character, you can probably defeat the thieves without any problem. For other characters, it's probably easiest to use some of the explosives found in the Crash Site Cave. Even if you have no throwing skill, you can still use the grenades, but you might completely miss the thieves. So save first and then try attacking them, and load if necessary. If you can hit Lukan with an explosive grenade and one of the half-ogres with a stun grenade, you should have an easier time with the battle. You should definitely kill the thieves if you're a half-ogre, or if you're planning to add one to your group. Both half-ogre thieves have large leather armor, and there aren't many places where you can find large armor.
 
Hmm. Ne mogu ti ništa konkretno reći pošto sam svo vreme proveo igrajući side quest-ove koji su u osnovi linearni. Još uvek upoznajem igru i lutam mapom oko prve oblasti. Mada čak i ti quest-ovi su imali par iznenadjenja na kraju a neke sam rešio putem ubedjivanja tj. persuasion skilom. Dakle nisu bili klasični hack&slash.
 
odlicno! i to je nesto... mozda kasnije bude i veceg izbora u nekim zadacima. Kupuje se :p
 
nisu sasvim linearni, uglavnom u nekim situacijama imas da odlucis da li zelis da isqliras lika, da ga roknes ili recimo da mu pomognes. recimo imao sam takvu situaciju u jednom questu jutros. veoma dobra igra.
na ign-u je dobila 9.0 ako se dobro secam
 
dosta wow like
dobro sibanje
gud fan
mada je moglo i bolje
sve u svemu - solidno
kapiram da je vise tesko napraviti originalan seting i pricu za rpg
videcemo secret world
 
Extra je ! Za sve koji vole akcioni RPG.
Moja Preporuka.

I igra nije toliko linearna, jer se sve svodi na to da ti sam krojis svoju sudbinu, ko zna mozda na kraju umres :D mozda postanes neko koga svi mrze, mozda se proslavis ? Mozda nista od navedenog?

U svakom razgovoru koji je vezan za neki quest imas da izaberes jednu od minimum 2 recenice, tj. dali da postavis neko pitanje, da izjavis neki svoj zakljucak itd.., u zavisnosti od toga sta kazes , npc te posalje u jednom smeru , ili drugom , ili mozda ne zeli da saradjuje sa tobom?

U svakom slucaju isplati se probati ;)
ja sam 6 lvl. imam jednu kucu, sa svim upgrade-ovima, i izgleda poprilicno cool. takodje je interesantan nacin upgrade-ovanja ;) svidece vam se sigurno :)
 
Dali je moguce ovo igrati sa gamepad-om!Ne vidim nigde opciju da moze!
 
Ako ne podsedujes xbox 360 ili logitech chillstream gamepad onda moras da skines program,mislim da se zove Xpadder,nisam 100% siguran.
 
^
Probao sam preko xbox360 cemu,ali ga igra uopste ne registruje!Probacu sa xpadder-om mada nisam bas optimista!
 
Solidan akcioni RPG, jedino je ta "sloboda" malo ... konfuzna. Jako brzo se ulazi u neke kompikovane price i zaplete a igrate lika koji se ne seca nicega (osim da taba ko nenormalan, baca magije and stuff? :D ).
Inventar je katastrofalan. Dok dodjes do necega treba da prodjes bar 5 menija.

Sibanje je jako zabavno, postoji dosta poteza i klase su dovoljno raznovrsne. Zaista, izasla je u pravo vreme posle mnogo igranja Skyrima :)
 
Inace, zapoceo sam igru na Normal... Preporucujem na Hard da se pocne, ovako je bas lako :D dosada nisam ni jednom zaginuo(lvl 11), a sve sto koristim od napitaka , jesu minor health napici
 
kako je to bacanje magija glupavo ? a inventar je cista klasika, i nemojte ici ESC pa inventory itd. nego direct press "I"
 
Evo ja ga djiram vec par dana, stigoh do 20lvl Rogue build. Odlicna igra u svakom pogledu. Ogroman svet, Mnogo kvestova, borba uradjena fenomenalno. Istina vidi se da je pre radjen za konzole, ali ko se seca kada je izasao Fable 1, i koju je svezinu ubacio u zanr, odusevice se sa ovim. Btw, dobio je 9/10 na IGN, ako vam to nesto znaci i kazu da je potvrdjeno 50+ sati sadrzaja. Mislim da ovo ne treba zaobici. Kome je Skyrim prekomplikovan, ovo je prava stvar. Opustajuc, a opet kompleksan i zabavan. Obavezno bar treba probati
 
kako ste vi sredili healovanje sa roguem? poodmak'o sam daleko, ali ni sa visokim lvlom ne smem da se zapustim u neku misiju barem bez 5-6 healing potiona, ima par zivuljki kojima se jedva prismrdi...
 
Pa bar potovi nisu skupi toliko. Ja uzimam detect hidden i onaj mercantile i ima se para kolko hoces :)
 
@Seraph
sta da ti kazem, nauci da igras xD Salim se... Ja picim sa warrior-om; znaci svi skill poeni na Might. I uglavnom mi uvek sve zavisi od koncentracije, nekad se desi da uletim izmedju njih 5-6 i da me ni jedan ne pipne,pobijem ih kao zeceve , a nekad iskoristim 10 minor health potion-a :D (al to uglavnom kad naletim na neku novu vrstu gmizavaca, pa dok se ne uklopim u njihov tajming napada, e sad ne znam kako rouge-ovi ali predpostavljam da isto imaju neku vrstu shield-a ili bilo kakav blok protivnickog napada.

btw jel ima neko da prelazi Main Questove ? Ja sam tek stigao do "Ysa" lvl 17, Side Quest-ovi su CooL !

Kako je u Skyrim-u Septima bilo previse, a niste ih mogli ni koristiti za nesto specijalno... Ovde Golda ima manjak a potrebna vam je poprilicno velika suma za trenere, ja pored 16 skill poena od levelovanja imam jos 10 ; 3 sa pocetka, nasao sam 2 knjige, i platio 5 trenera (sto me je izaslo oko 80.000 gold-a sa sve resetovanjem ... sto veci lvl skuplji je reset.
trenutno imam 100.000 golda i u potrazi sam za trenerima :D

Mercantile 10, Blacksmithing 8, Alchemy 3, Detect Hidden 3; Persuade 2; Sagecraft 2; Dispelling 1; Stealth 1; Lockpicking 0
Dobra stvar je sto na primer mozete resetovati skillove, nabudziti alchemy ili sagecragting na 10 napraviti sta vam treba , opet reset i vratiti se na pocetno stanje.
hocu reci mogucnosti su neogranicene :)
Takodje kada zavrsite Quest i ono drvo vam omoguci ulaz u Ysa, tamo imate 6 lepih statua koje vam donose interesantno mocne efekte, te ako negde zapnete, loadujete prethodni save, skoknete do Ysa nabudzite se , teleport do questa, i samo napred !
 
Poslednja izmena:
a dobro mogli su da stave da listamo levo desno izmedju oruzija armora itd. pa onda gore dole po itemima al sta sad :D

a za magije to mora da ti je neki bug ... jer meni baca ok, jos uvek nisam promasio ni jednog ( doduse ovek drzim (W,A,S,D) u zavisnosti koga zelim da gadja
 
ne znam jesam li naisao na bug ili sam glup...healer nece/ne moze da me ocisti od curse? u aktivnim efektima mi prikazuje 3 prilicno zahebane stvari(i u borbi se vide njihovi efekti) ali kod svakog healera stoji N/A
 
Mislim da ti se to desava posto si uzeo amulet za jedan kvest moras prvo da ga osvestas:D to jest ocistis od vradzbine, potrazi u kvest logu.
Inace igra mi je pravo osvjezemje neznam ni sam zasto ,u pocetku lici na svaku seci i rezi igru ali me nekako drzi zakovanog ili je to mozda ovaj snijeg sto pada ****m li ga
 
Mislim da ti se to desava posto si uzeo amulet za jedan kvest moras prvo da ga osvestas:D to jest ocistis od vradzbine, potrazi u kvest logu.
Inace igra mi je pravo osvjezemje neznam ni sam zasto ,u pocetku lici na svaku seci i rezi igru ali me nekako drzi zakovanog ili je to mozda ovaj snijeg sto pada ****m li ga

haha daaaaa, nisam znao da ce mi taj quest toliko doci glave :D
 
:laugh::laugh::laugh:


a za magije to mora da ti je neki bug ... jer meni baca ok, jos uvek nisam promasio ni jednog ( doduse ovek drzim (W,A,S,D) u zavisnosti koga zelim da gadja

Hoces da kazes da mogu da izaberem protivnika na koga cu da bacim magiju? (cisto da se razumemo, nisam igrao igru od prvog posta, tako da se sve odnosi na prve dve magije tj munju i prva koja je za bacanje iz finesse grane)
 
Poslednja izmena:
@ seraph - al te us*alo :)))
Meni samo neki maljevi padaju, a pikam rogue-a. Mislim da ce da probam da se respec
 
Hoces da kazes da mogu da izaberem protivnika na koga cu da bacim magiju? (cisto da se razumemo, nisam igrao igru od prvog posta, tako da se sve odnosi na prve dve magije tj munju i prva koja je za bacanje iz finesse grane)

Ja koliko sam skontao on baca magiju na najblizeg protivnika, koji se nalazi u onom smeru koji si kliknuo (tj u kom smeru on gleda , a ne kamera) (if you know what i mean),tj. ako okrenes misa ka nekom protivniku a ne stisnes "W" on ce ti verovatno baciti magiju tamo gde je okrenut, elem kad bi igrao na game-padu shvatio bi sto je tako ^^
I opet drugim recima za "nisanjenje" ne koristis misa nego, (W,A,S,D)

BTW. LvL 21 ; na bankovnom racunu 235.000 zlatnika ; armor oko 450 ; health-a oko 360 ;

igra je stvarno interesantna; Predlazem da igrate sve sidequestove, kako bi polagano isli sto dalje u svet, jer ima questova koji zahtevaju da se prosetamo po celoj mapipa bi toliki put i utroseno vreme za jedan quest bilo malko previse; elem hvala bogu na fast-travel-u xD (ali sa druge strane na jednom takvom questu sam nabio dva lvl-a dok sam potamanio sve zivo na putu ka zemlji nedodjiji nebu pod oblake.... -.- )
 
Poslednja izmena:
Nazad
Vrh Dno