Šta je novo?

Kingdoms of Amalur: Reckoning

nex999

Moderator
Super Moderator
Učlanjen(a)
20.10.2004
Poruke
9,158
Poena
685
Moja oprema  
CPU & Cooler
Threadripper 1950X_Noctua NH-U12S
Matična ploča
MSI X399 Aorus
RAM
32GB GSkill
GPU
EVGA RTX3090
PSU
Corsair AX1000
Kućište
NZXT H710i
Monitor
2xLG 4K, LG CX
Tod McFarlane, mozete biti sasvim sigurni da ce ovo graficki biti bolesno...

Ae da sacekamo i taj trailer 22-og...
 
Pustene informacije na sajtu. :)

Malo screenova

reckoning_screenshot1.jpg

reckoning_screenshot5.jpg

reckoning_screenshot2.jpg

reckoning_screenshot3.jpg

reckoning_screenshot4.jpg
 
Ovo još ni pošteno najavljeno nije a već je jasno da se radi o totalnoj gluposti od igre. A nadao sam se dok nisam video skrinove. Zašto danas svaka fantasy igra mora da bude "stilizovana" na ovaj "specifičan" način. Kada sam video onaj mač došlo mi je da bacim peglu.

Taj lik što je dizajner TES igara je ovde baš odradio tezgu. TES igre nikada nisu imale ovako očajno, slabo detaljno odrađenu oklope i oružja. Ovo je UE3 jel da? Jedino taj endžin može izgledati ovako neinventivno i dosadno.
 
Ovi screenovi su stvarno ocajni, ali trejler je daleko bolji.
Sta ce biti na kraju, videcemo...
 
Slike su verovatno uzete sa konzolne verzije, barem po kvalitetu tako izgledaju.

Ovo još ni pošteno najavljeno nije a već je jasno da se radi o totalnoj gluposti od igre. A nadao sam se dok nisam video skrinove. Zašto danas svaka fantasy igra mora da bude "stilizovana" na ovaj "specifičan" način. Kada sam video onaj mač došlo mi je da bacim peglu.

Taj lik što je dizajner TES igara je ovde baš odradio tezgu. TES igre nikada nisu imale ovako očajno, slabo detaljno odrađenu oklope i oružja. Ovo je UE3 jel da? Jedino taj endžin može izgledati ovako neinventivno i dosadno.

Ako ciljas na oklope i oruzja to nema toliko veze sa samim endzinom, jedino sto moze da bude do endzina a da se vidi na ovim slikama su sami sejderi, ali opet i to je vezano za onoga ko ih je radio (prvi koji nekako bode oci su metalne povrsine gde materijal deluje skroz promaseno).

/OFF: A sto se samog izgleda tice, evo ti pogledaj screenove u ovoj WIP temi i videces da ne mora uvek da izgleda neinventivno i dosadno, stavise ovo mnogo bolje izgleda od ostalih igara koje dele enzdin.

http://forums.epicgames.com/showthread.php?t=722746&page=2
 
Poslednja izmena:
Ovo još ni pošteno najavljeno nije a već je jasno da se radi o totalnoj gluposti od igre. A nadao sam se dok nisam video skrinove. Zašto danas svaka fantasy igra mora da bude "stilizovana" na ovaj "specifičan" način. Kada sam video onaj mač došlo mi je da bacim peglu.

Taj lik što je dizajner TES igara je ovde baš odradio tezgu. TES igre nikada nisu imale ovako očajno, slabo detaljno odrađenu oklope i oružja. Ovo je UE3 jel da? Jedino taj endžin može izgledati ovako neinventivno i dosadno.

Slažem se u potpunosti. Ovo izgleda očajno. Grafika ko u Oblivionu.

Jel primetio još neko da izgleda više niko od razvojnih timova ne može da napravi bolju grafiku od onog nivoa do kog se došlo 2007-08. godine?
 
Mislim da su to primetili i razvojni timovi:p

Zavisi i kakvo je izvodjenje ovde....ako je gameplay kamera udaljena onda i nije tako lose kao sto deluje na ovim slikama. Takodje valja videti i u pokretu na sta lici u stvari...
 
Stoji da igra ne izgleda bas bajno,ali lako cu losu grafiku prezaliti ako za uzvrat dobijemo sjajnu pricu,atmosferu i naravno gameplay "I want a big, beautiful RPG world to explore. And pulse-pounding action fantasy combat that makes my thumbs sore. All in one package. And make it fast and loud and lurid. Please?" citiram Ken-a Rolston-a...nadam se samo da necu reci kad se ovo pojavi bolje da je uzo da radi TES V :) ko nije video trejler izvolte :d http://www.youtube.com/watch?v=24h9lYdeqEc
 
Poslednja izmena:
Demo izlazi 11og Marta. Bar tako pise na fejs grupi. Valjda ce ove godine da bude dobrih RPG-ova. Ja bih voleo da ova igra otkine, odavno nije bilo dobrog RPGa.Nadam se da ce bar da bude prosecna.(na nivou obliviona bar :D)
 
Akcioni RPG od lead designera Obliviona.

Debi trejler (nije nešto): http://www.youtube.com/watch?v=vTqdSOTnR6I
Gejmplej trejler (mnogo bolji): http://www.youtube.com/watch?v=6lhzDkaKi1w

From the minds of New York Times best-selling author R.A. Salvatore, legendary artist Todd McFarlane and Internationally celebrated game designer Ken Rolston comes your first look at gameplay from Kingdoms of Amalur: Reckoning. Featuring a massive open world to explore, deep RPG systems and thrilling, innovative combat. Reckoning will be available on PC, PS3 and Xbox 360 in 2012.
 
Igra je jako dugo u produkciji i nece skoro izaci u prodaji, ali tim iza igre je dobar. Valjda ce biti ok. There is still a lot of time left for production.
 
meni ovo deluje ocajno, bas kao i oblivion

zar nije dosta tih fentezi akcionih rpg-a iz treceg lica...
 
Meni izgleda dosta nafurano, kao da prave za konzole a ne za PC. Inace tim koji stoji iza igre je prilicno impresivan. Nadam se da ce prica biti dostojna jedne Salvatore-ove knjige ?
 
Poslednja izmena:
Evo ga prvi pravi gejmplej video za ovu "fenomenalnu" igru:



Nema šta, dečica će biti zadovoljna brojem opcija i raznolikošću boja :p

Reč glupost mi odavno nije ovako jako odzvanjala u glavi, ko bi rekao da će nesrećni Enlave doneti na svet ovoliki broj retardiranih potomaka...

Na prvi, drugi i finalni pogled Two Worlds II je za ovo igretina u svakom mogućem smislu od grafike, preko borbe, fizike, interfejsa, kvestova...

Bolje igre da ne pominjem.
 
G@W cudi me da ti nesto drugo nije odzvanjalo u glavi a naravno da ti i nesto odzvanja kada nemas nista u njoj. Kao sto se vec reko ti si svakoj igiri nasao manu a da ista jos nije ni izasla a ti si je vec dobro ispljuvao. Zato ako ti se igra ne dopada pusti one druge kojima se igra dopada i da uzivaju u njoj kada se pojavi.
 
Ima samo za tebe i ekipu da otvorim G@W fejsbuk nalog, da možete tamo da me worship-ujete na ovaj ili onaj način, lajk or dislajk, kako kome odgovara :)

Sad stvarno, ako nemaš ništa da kažeš O IGRI, bilo pozitivno bilo negativno, bilo bazirano na činjenicama, iskustvu, osećaju onda bolje nemoj da postuješ. Ako želiš da ćaskaš sa mnom, ti ili bilo ko drugi, da me prozivaš, nazivaš imenima i slično za to imaš PM.

Mada ne pratiš dovoljno dobro moje pisanje na forumu. Ne sećam se da sam pljuvao Portal 2, Witcher 2 ili nadolazeće Risen 2, Guild Wars 2, Duke Nukem Forever od aktuelnih igara o kojima se raspravlja na prvoj strani. Možda ima veze sa tim što su/će te igre (biti) zabavne i dobre za razliku od krševa koje isčekuje pola foruma samo zato što imaju po neko "ime" iza sebe a na kraju skoro po pravilu ispadnu gluposti što pomenutim forumašima ne predstavlja problem da igru završe uz konstantno kukanje kako je igra shit :)
 
Pazi za ovu igru kazu da ce biti mozda najbolji RPG koji ce izaci ove godine pored Dark Souls, i ti shodno tome kazes da je igra glupost. OK mozda tvoje misljenje ali zadrzi ga za sebe do onog trenuka kada igra izadje i kada je probas e onda je nesto ocenjuj i kazi e nevalja ovo ili ovo je super. A to sto je igra sarena ok mozda ce to nekome zasmetati pa je nece ozbiljno svatiti kao sto je to bilo sa Demon's Souls koji je bio ne odlican RPG nego jedan od najboljih u tom izvodjenju, ali tamo ti je sve bilo sivo i tmurno i tek tu i tamo po malo kolorita. Jel je za tebe takava naslov HIT kada je sve sivo i sumorno? Nekazem da sada svaka igra treba da bude sarena kao papagajevo perije ali promena nekada dobro dodje.

Eto od brdo igra koje su se u poslednje vreme pojavile ti si cak PET naveo da nisi ispljuvao a sta je sa svim ostalima koje si jos kada su bile u razvoju dao svoje shodno (strucno) misljenje. Jer ti mozda imas specifican ukus za igre i ok tako i treba da bude ali smanji malo to pljuvanje po igrama bar dok ne izadju pa dok se iste ne probaju.

Sto se tice same igre po meni zasluzuje da se odigra ali pravo misljenje tek moze da kada se igra odigra sat dva vremena a ovako na osnovu video snimka ne moze da se da pravo misljenje da li ce igra da bude totalni promasaj ili ce bude GOTY?
 
 
Pazi za ovu igru kazu da ce biti mozda najbolji RPG koji ce izaci ove godine pored Dark Souls.

Pa naravno, na igri rade Ken Rolston, R.A. Salvatore i Todd McFarlane...

Ne bi bilo potrebe da se to toliko puta napominje da je igra stvarno toliko dobra.

Evo ih opet gore:

Incompetent guy: Hey folks, this game is created by Ken Rolston, R.A. Salvatore and Todd McFarlane. Please buy it.

Crowd: Yes, we will! Take our monies! Best R-P-G evar! Hooray Spawn! Woot Salvatore! Awesome Oblivion! Fuck Yeah!
 
Poslednja izmena:
Pazi za ovu igru kazu da ce biti mozda najbolji RPG koji ce izaci ove godine pored Dark Souls

Osim ako igra bude imala "plot interactivity", tj. ako tvoje (igračeve) akcije imaju uticaj na oblikovanje toka i/ili kraja priče, ma koliko to banalno bilo (npr. ME), ja je ne bih nazvao RPG-om. To što možeš da istražuješ razna okruženja i razvijaš avatara, ne znači da neka igra automatski postaje RPG. Kao što ni Diablo nije, nego je jednostavno akciona igra iz izometrijske perspektive sa mnogo stat-based elemenata, često pogrešno imenovanim "RPG elementima". Nekima je izgleda dovoljno budženje i kastomizacija uz neki fentezi setting pa je igra odma' ar pi dži, što je nonsens, a sa time se slaže i G. Gygax, "otac" žanra.
 
Poslednja izmena:
Ako pričas o DS, igračeve akcije itekako utiču na svet i kraj priče ;)
 
Ne, Amalur.


Meni se ovde ne sviđa art direkcija i setting, a to mi je već dovoljno (i ne samo za ovu igru). Još mehanika ne deluje ništa posebno.
 
Igra je pomerena za 10.02.2012

 
 
Poslednja izmena:
 
Smells like Fable clone to me...
 
Da,podseca na Fable.

 
Nazad
Vrh Dno