Šta je novo?

Youtube od sada podrzava i 4k rezoluciju

Ne vidim smisao 4K rezolucije sa ovakvom kompresijom - svi detalji se ubijaju, tj. bash to shto daje visoka rezolucija :(
 
Ne samo to, nego bih voleo da vidim koja je poenta toga - to je veće od BR rezolucije, a ko ima ekran koji radi u više od 1920 x 1200 piksela? Tj. koliko to ljudi ima? Obaška što i jak desktop računar umire kad dekodira flash video u 1080p... Moj laptop recimo i ne može, bar ne glatko (čak i kad ga pustiš da učita tj. kad brzina neta nije faktor).
 
Ovo je napredak koji ce retko ko biti u mogucnosti da primeti. Mozda oni sa ATi Eyefinity karticama i nekoliko fullHD monitora. :)
 
Ma i ko ima ekran ili projektor odgovarajuce rezolucije opet ce se razocarati

Bice blockfest nikad veci :)

OGranicenje na 10mb
nema b frame-a najgori moguci x264 profil koriscen
ref frame =1



rezultat :
http://www.imagebam.com/image/e5819387900143


Flash od 10.1 ima GPU acceleration podrsku tako da ne znam cemu ogranicenje na 10mb....
 
Poslednja izmena:
Verovatno da je bolje da su sredili encoding u 720p i 1080p, posto oba neretko daju kvalitet kakav je uobicajen za SD materijal, pa cak i losiji... sto ce reci nije sve sto leti za jelo :)
 
Pa mnogo bolje.... retko koji 1080p izgleda pristojno a kamoli kako treba
 
Bas steta... oduvek je YT video bio inferioran, a posebon sada kada mnogo toga postoji na YT, uopste ceo koncept nije los ali je realizacija ocajna, nekada je XVID sa bit rateom od 800 kidao i bio solidan, a danas YT sa 2000 daje priblizno slican kvalitet.

Sta vise imam skinuto par spotova sa YT od pre godinu ipo kada je prvi put bila aktuelna beta verzija YT HD i ti klipovi su bolji od ovih danas, ali je bit rate tada bio oko 4000 a cini mi se i encoder verovatno kvalitetniji (i sigurno sporiji) nego ovaj koji je danas u masovnoj upotrebi.
 
Realno, kod mene radi kako treba (tj. ne secka) 4K, ali je slika jadna... Da ne pricham da 4K na 42" LCD-u nema nekog smisla jer sa 2 metra razdaljine necesh videti razliku izmedju 4K i 1080p...
 
Pa sa ovakvim youtubom naravno da nece ...

Btw naravno da je radi na pristojnom cpu kako treba....
1)fast profile x264
2)veoma mali bitrate do 10Mb
 
Najbesmislenija stvar za koju sam cuo u poslednje vreme.
 
Meni Firefox krahira kad probam sa njim, preko Chrome-a radi fino onaj video sa likom koji pravi violine, medjutim sto to vredi kad to blockuje strasno. Cemu ovo kad su skoro cini mi se kao default za video stavili 240p pa su onda valjda vratili na 360p sto govori da nemaju dovoljno bandwidth-a za toliki narod. Bolje bi im bilo da im je najbolji kvalitet 720p ali sa pristojnim bit-rateom. Sad im je cini mi se max prosecni bit-rate 2mbit za 720p a 3 ili 3,5 za 1080p sto je smejurija malo.
 
Nazad
Vrh Dno