Šta je novo?

Ljudi koji koriste LCD HDTV kao PC monitor

Aj nadji tog sto zna da drzi lemilicu da dodje i da objasni: Kakva razlika moze biti u skupim i jeftinim hdmi kablovima...

0-1 ... .Ne salje signal - salje signal....
Sad naravno ko zeli da potrosi vise para za istu stvar slobodno nek kupuje skupe hdmi... AL glupo je ubedjivati ljude da ima nekakve razlike sem mozda u izgledu samog kabla.

I ja mislim da je apsurd davati preko 1500din za kabal duzine 3m. Ali, isto tako ne treba uzeti ni najjeftiniji jer IMA razlike od ovih malo skupljih. Licno sam probao sa nekim kablom iz metroa od 450din i philips kablom od oko max 1000din i slika je na ovom jeftinijem nekako mutna, nije dovoljno ostra kao sa malo boljim kablom. Tv iskljucivo koristim kao monitor jer monitor i nemam, a tv ne gledam, i tako je vec dve godine, u pitanju je LG 42LD420, i nikad vise se ne vracam na monitor, slika je neuporedivo bolja na tvu (poslednje sto sam probao da imam kao monitor je neki philips sa dvi od 24in, bio tad 21500 i vratio sam u radnju odmah ujutru kada sam uporedio sa tvom, tada telefunkenom, isto fullHD).
 
Ja ti preporucujem LG LK530 uzeo sam ga pre 2 dana, bio je jeftiniji od 550. Ja 550 nisam ni uzimao u razmatranje zbog 50hz.
Jos nisam povezao PC sa TV-om ali svi kazu da je kao monitor odlican.
Sto se slike tice uporedio sam u radnji 550 i 530 i nema neke razlike iskreno na LG-ju mi slika deluje lepse.
Jedino nisam zadovoljan sjajnim okvirom i postoljem ali skoro svaki TV iz nize i srednje klase je takav.

Hvala na preporuci, dakle D550, LK530 koji je koliko vidim malo skuplji... Još neki predlog? Kakav je LK430 u odnosu na D550 i LK530?
 
Hvala na preporuci, dakle D550, LK530 koji je koliko vidim malo skuplji... Još neki predlog? Kakav je LK430 u odnosu na D550 i LK530?

LK430/450 nisu za poredjenje sa D550, LK530 ima osvezenje od 100Hz i samim tim realniju sliku. Eh sad, ako ces da ga koristis kao monitor, negde sam procitao da bez obzira koliku hercazu ima, kao monitor imace 60Hz, bez obzira sto sam TV ima 100Hz, iskreno ne znam da li je to tacno, ali tako sam procitao.
Ja sam uzimao LK450 u razmatranje, ali sam procitao da kada prebacujes sliku sa HDMI(PC) na kanale, ako su ti memorisani, totalno se pogube, pa opet moras da odradis scan kanala, to kada sam procitao, odustao sam od LG-a.
A D550 ima lepsi prikaz boja od LK430/450.
 
Ne znam da li je bilo nesto o ovom programu,ali nije losa varijanta za sve koji koriste LCD Tv kao Monitor....:)pogledajte....besplatno je....program se zove Kylo Browser....i namenjen je bas onima koji koriste Veliki LcD tv kao monitor..podrska i za Mac i za Windows...
http://kylo.tv/
11meqgg.png
 
Poslednja izmena:
LK430/450 nisu za poredjenje sa D550, LK530 ima osvezenje od 100Hz i samim tim realniju sliku. Eh sad, ako ces da ga koristis kao monitor, negde sam procitao da bez obzira koliku hercazu ima, kao monitor imace 60Hz, bez obzira sto sam TV ima 100Hz, iskreno ne znam da li je to tacno, ali tako sam procitao.
Ja sam uzimao LK450 u razmatranje, ali sam procitao da kada prebacujes sliku sa HDMI(PC) na kanale, ako su ti memorisani, totalno se pogube, pa opet moras da odradis scan kanala, to kada sam procitao, odustao sam od LG-a.
A D550 ima lepsi prikaz boja od LK430/450.

Gledao danas u prodavnici, D5000 ima malo bolju sliku od D550, dok neku razliku između D5000 i D6000 nisam uočio, a stajali su baš jedan do drugog i prikazivali isti BR disk... LG nisam imao prilike da vidim u radu. D5000 iz Mađarske za 370e je dosta primamljiva opcija. Još jedino kada bih imao prilike da uporedim njega i LK530.
 
Hvala na preporuci, dakle D550, LK530 koji je koliko vidim malo skuplji... Još neki predlog? Kakav je LK430 u odnosu na D550 i LK530?

Ne znam za samu sliku nisam video oba modela, ali samo zbog 100Hz je dovoljna preporuka za LG, plus da ne pricam da na Samsungu ne mozes ni kanale da sortiras (bez pet dana drkanja). Dakle ja bih uvek pre uzeo LG. Btw imam samsung 32d550
 
I ja mislim da je apsurd davati preko 1500din za kabal duzine 3m. Ali, isto tako ne treba uzeti ni najjeftiniji jer IMA razlike od ovih malo skupljih. Licno sam probao sa nekim kablom iz metroa od 450din i philips kablom od oko max 1000din i slika je na ovom jeftinijem nekako mutna, nije dovoljno ostra kao sa malo boljim kablom. Tv iskljucivo koristim kao monitor jer monitor i nemam, a tv ne gledam, i tako je vec dve godine, u pitanju je LG 42LD420, i nikad vise se ne vracam na monitor, slika je neuporedivo bolja na tvu (poslednje sto sam probao da imam kao monitor je neki philips sa dvi od 24in, bio tad 21500 i vratio sam u radnju odmah ujutru kada sam uporedio sa tvom, tada telefunkenom, isto fullHD).

Za tvoj info već 5-6 godina uzimam hdmi kablove za 1.95$. Nikada problem nisam imao. Monoprice.com. Pozdrav.
 
Ne znam za samu sliku nisam video oba modela, ali samo zbog 100Hz je dovoljna preporuka za LG, plus da ne pricam da na Samsungu ne mozes ni kanale da sortiras (bez pet dana drkanja). Dakle ja bih uvek pre uzeo LG. Btw imam samsung 32d550

Ma TV svakako nije za dnevnu sobu, biće korišćen isključivo kao monitor (u skladu sa temom, jel :)), tako da mi je sekcija koja se bavi TV programom 100% nebitna. D5000 (kojem sam trenutno najbliži) je isto 100Hz, tako da se dilema svodi na D5000 vs LK530. Inače D5000 košta 370e, nov iz Mađarske.
 
Poslednja izmena:
D5000 ima CMR 100Hz sto nije stvarnih 100Hz kao kod LG LK530.
Ako ti je bitno da tv ima osvezenje od 100Hz, zaboravi na D5000.
Inace mali info za D550, kao monitor ima 60Hz u 1080p, ne 50Hz.
 
Koji 32" TV preporucujete kao monitor? Pozeljno IPS ali to je skupo. Kupovina ovde ili u Madjarskoj? Moze i na PM. Hvala! :)
 
Krenuo sam kroz celu temu i ovde ima puno ideja!

Sada koristim 23" monitor kao primarni izlaz za notebook koji najviše koristim. Ako bih kupio 32" TV da li bih mogao da ga gledam sa iste daljine, bez potrebe da pomeram glavu (u tome je poenta, inače se nesvesno udaljim, i nema koristi od većeg prikaza)?

Video sam da ima monitora od 27", ali nikad nisam probao. TV funkcionalnost mi ne treba. Čini mi se da je 32" sada "best buy", šta vi mislite?

Trenutno koristim 23" Dell U2311H eIPS monitor koji mi je cool. Sem njega imam LG LCD (TFT) 42" ali on je isključivo TV, skroz je u drugom delu stana, ponekad donesem notebook i priključim neki film, ali nije stalno rešenje.

Mislio sam da postojećem Dell-u od 23" dodam dual-monitor od 32". Koliko to ima smisla? Inspirisan sam onim što je Gizmo napisao u prvom postu ove teme, i pokazao slike svog radnog prostora. ;)

Ako bih ih koristio istovremeno, 23" i 32", morali bi da budu na istoj rezoluciji? To znači 1080p (full HD)? Pretpostavljam da ekran od 32" ima i veće rezolucije. Nisam nikad imao dual-monitor a da su različiti, i dalje imam 2 x Samsung SyncMaster913N 19" (4:3), jedan do drugog na drugom računaru, Extended Desktop, napravljen još 2004-e! :smoke:

Drugo pitanje sam već naveo gore, pošto mi je ovo sada gušt a ne baš tolika potreba, ne bih da puknem neke parice, a opet bih voleo IPS ekran na 32". Da li je to i dalje skupo u odnosu na TFT? Ili da uzmem LED? Nisam neki stručnjak, LED se zapravo odnosi na osvetljenje panela a ne na sam panel.

Konačno, neko mi je rekao da zna momka koji donosi iz Mađarske po dovoljno nižim cenama, imam i sajt te Mađarske prodavnice, da li je to neko probao? Taj donosilac kao daje svoju garanciju da će odneti TV njima u servis ako se nešto desi, dok za Panasonic modele mađarska garancija važi i ovde (tako mi je rekao). Dogovor između dva fizička lica može da bude i: puj pike ne važi.

Primera radi, Panasonic TX-L32UX3E je u januaru bio 330e sa isporukom u BG, kupljen ovde. Ista cena bila je i za modele Sony KDL32BX420 i LG 32LK430. Ovaj poslednji je trenutno 38.000 din ovde. Možda mu je i cena u evrima pala kod "donosioca".

Koji su "best-buy" 32" TV/monitori i imate li možda neki drugi savet za mene?

Hvala unapred na svakoj korisnoj ideji! Izvinjavam se ako sam ugnjavio. :)
 
Što se tiče rezolucije, ona bi ti bila ista na Dell-u i TVu, odnosno 1920x1080 je native rezolucija TV, nije veća bez obzira što je displej 32" (tj. kod nekih modela je manja).

Garancija, gledam to ovako, kupiš i nadaš se najboljem, a ako baš bude nekih problema sa TVom, postoji kakava-takva mogućnost da se ostvari garancija. Recimo D550 se ne isplati kupiti od Mađara, za tu razliku u ceni pre bih ga kupio ovde na 12 rata bez kamate (kreditna banke Inteza). Tek ako je razlika u ceni oko 150e ima smisla (bar za mene) ulaziti u tu priču, konkretno za D5000 već ima.

Što se tiče ostalih tvojih nedoumica, tu ti ne mogu pomoći jer sam u sličnoj situaciji kao i ti. :)
 
Što se tiče rezolucije, ona bi ti bila ista na Dell-u i TVu, odnosno 1920x1080 je native rezolucija TV, nije veća bez obzira što je displej 32" (tj. kod nekih modela je manja).
U pravu si, sada gledam, mislio sam da će kod većih ekrana biti i veća rezolucija, ali nije.

"Tvoj" Samsung D5000 košta 377 evra u Mađarskoj + provizija za donosioca. Što je on bolji od Panasonic-a TX-L32UX3E (LED, IPS) koji se prodaje na istom mestu za 307 evra?

Garancija, gledam to ovako, kupiš i nadaš se najboljem
Momak kaže da samo za Panasonic garancija važi i kod nas. Za Samsung ne. Sve što sam do sada kupovao u svetu (netbook, notebook, leptop, tablet, mobilni...), uvek sam proveravao da li međunarodna garancija koja važi kod nas. Obično takva međunarodna važi jednu godinu, ne dve.

Recimo D550 se ne isplati kupiti od Mađara
Šta ima smisla, a da je u "badžet" razredu?

Što se tiče ostalih tvojih nedoumica, tu ti ne mogu pomoći jer sam u sličnoj situaciji kao i ti. :)
Verujem da ćemo uskoro dobiti i njihova rešenja ovde. Koji model je trenutno tvoj favorit i šta monitor/TV želiš da ima (a šta meni savetuješ)? D550 vs. D5000?

Lično, ja bih model koji je što manji (oko ekrana), bez puno plastike, vrlo poželjno da bude mat i robustan. Izuzetno sam zadovoljan konstrukcijom Dell U2311H monitora (mat plastika, mat ekran) i voleo bih nešto slično, tanko, a ne sjajnog plastikanera.

Hvala! :smoke:


p.s.
Evo poređenja nekih fullHD modela sa datog mađarskog sajta, cene su u forintama:

tv32hungary.jpg
 
Poslednja izmena:
Ja sam ku pio D550 kod madjara i razlika je pre mesec dana bila 200 eura, platio sam ga donosiocu 440e a ovde je bio oko 65000 dinara pa na gore.
 
Ja sam ku pio D550 kod madjara i razlika je pre mesec dana bila 200 eura, platio sam ga donosiocu 440e a ovde je bio oko 65000 dinara pa na gore.
Шта саветујеш сада као best budget buy из МаЏарске?

Pazi kad na Adroid tastaturi nemam ćirilično đ! :(
 
Ja sam ku pio D550 kod madjara i razlika je pre mesec dana bila 200 eura, platio sam ga donosiocu 440e a ovde je bio oko 65000 dinara pa na gore.

Koliko vidim D550 sada je 360-380e po maloprodajama kod nas, za 380e mogu da ga kupim na 12 rata bez kamate, dok mi čovek iz Subotice traži 320e, jeste to fina ušteda, ali nedovoljna kada se uzme u obzir sigurna garancija + 12 rata, stvar je za mene jasna.

D5000 je 515e tamo gde mogu da ga kupim na rate, dok ga preprodavci koji donose iz Mađarske nude za 370e, što je već ~145e uštede.

@owim
Ni meni se kod D550 ne sviđa taj široki okvir oko displeja, sa tom providnom linijom, baš ružno izgleda. U principu i meni je ovo slično kao i tebi, više želja da ne gledam u muljavi TN film panel i da (kad imam vremena) pogledam neki film na miru na 32", nego što je realna potreba. :) Uostalom, kome je TV potreba. :D
 
Poslednja izmena:
Za tvoj info već 5-6 godina uzimam hdmi kablove za 1.95$. Nikada problem nisam imao. Monoprice.com. Pozdrav.

I kad uporedis sa nekim skupljim kablom nema nikakve razlike? U koju svrhu koristis hdmi vezu? Ja pricam za vezu pc-tv 42" iskljucivo kao monitor gde je text sitan i gde se svaka promena ostrine primecuje, posebno kad tv sluzi samo kao monitor. Znaci ne pricam kad pustis da odgledas film ili slicno. I ti si kupio kabal u kanadi, a ne u metrou kao sto sam ja pomenuo, za tvoj info.
 
Lično mi je važna i estetika.

Samsung LCD LE-32D550

1104.jpg


samsung-le-32d550-2.jpg


LG 32LK530

Televizor-LG-32LK530_STIzODA5N1Rp.jpg


LG%2032LK530_2_enl.jpg


Samsung 32" D5000

samsung-ue32d5000.jpg


smart-design_TV_D6500.jpg


32d5000-samsung-led-tv.jpg



Samsung ima ubedljivo najbolji profil, a nema ni debeli okvir oko ekrana. Nisam gledao koji je od mat/sjajne plastike i kakvi su ekrani. Vredi li razlike u ceni?
 
I kad uporedis sa nekim skupljim kablom nema nikakve razlike? U koju svrhu koristis hdmi vezu? Ja pricam za vezu pc-tv 42" iskljucivo kao monitor gde je text sitan i gde se svaka promena ostrine primecuje, posebno kad tv sluzi samo kao monitor. Znaci ne pricam kad pustis da odgledas film ili slicno. I ti si kupio kabal u kanadi, a ne u metrou kao sto sam ja pomenuo, za tvoj info.

Ne moze nikada ikada da text bude ostriji/mutniji ako stavis razlicit hdmi kabl. Valjda znas sta je digitalni signal..
 
Da li su cene 32" ekranima pocele rapidno da padaju?

Npr, ja sam svoj Dell U2311H e-IPS platio proslog marta 22k din, dok je nedavno mogao da se nadje i za manje od 15k din, sto je u procentima veliki pad.

Znam da je to sudbina sve moderne elektronike, ali bih da izbegnem da kupim na "vrhuncu slave", jer tada gubi najviše vrednosti.

Primer koliko se promenila cena za dva meseca iz vaših postova:

Ja sam kupio D550 kod madjara i razlika je pre mesec dana bila 200 eura, platio sam ga donosiocu 440e a ovde je bio oko 65000 dinara pa na gore.

Koliko vidim D550 sada je 360-380e po maloprodajama kod nas

Naravno da niko od nas nije vidovit, ali je ovo je osetni pad cena, kao što su odjednom pale cene monitorima od 22/23/24 inča, strmoglavile su se.

Iako će cene uvek ići nadole, bolje kupiti kada se malo "smire". Tu imam pitanje za vas: da li je sada dobar tajming za 32"? :p

Ako jeste, koji 32" preporučujete? D5000 za 32" za 370e zvuči cool (ako mu je to krajnja cena sa isporukom u BG). Koliko košta takav D5000 od 42" za krajnjeg kupca, radoznalosti radi?

Ovi ostali modeli koje sam gore prikazao na slikama su nekako "debeli" iz profila, sa velikim okvirom anfas. No, kako rekoh, meni novi ekran uopšte nije nužnost već zadovoljstvo, te ne bih da ga pretplatim. ;)

Molba da mi neko na PM pošalje telefone "prenosioca" Mađarske koji nude ok cene i uslove.
 
Poslednja izmena:
Još i ovo: zar nije moderno danas imati TV koji ima DLNA? Imaju ga mobilni, a kako ceo sistem funkcioniše objašnjeno je u Benč članku pre par meseci. Zvuči vrlo cool. ;)
 
Za one koji imaju ue32d5000 - koje su mane? Sigurno ih ima, hajde slobodno :). Moze li nekako DLNA da se ugradi? :rolleyes:
 
Dobar je Tv, ja imam taj i ue32d5500, jedan mi je kao monitor, drugi u drugoj sobi kao TV. Oba su u sustini ista, samo sto d5500 ima Smart opcije. Meni je najbolji bio pri odabiru televizora te dijagonale, najlepsa slika i najbolje uglove za te pare.
 
Sigirno ima i neku manu, otvoreno. Mozda ne cita neki format? Znam da nema wifi, moze li da se "nabudzi" nekako?

Zatim, nije kompatibilan sa budućom digitalnom zemaljskom TV. :rolleyes:
 
? Wifi ja koristim preko oba televizora, kako to mislis jel moze da se nabudzi? Kod mene cita sve formate, bukvalno. Ne znam sto toliko trazis mane televizoru, ne razumem?
 
? Wifi ja koristim preko oba televizora, kako to mislis jel moze da se nabudzi?
U specifikacijama piše:
- Allshare™ (Powered by DLNA)
- WiFi Adapter Support
Ako je DLNA kompatibilan uređaj, onda već ima WiFi u sebi i može da se zakači na ruter (tako radi DLNA). Ovaj drugi red ukazuje da nema adapter, već samo priključak. Šta zaista ima? ;)
Ne znam sto toliko trazis mane televizoru, ne razumem?
Korisno je čuti na šta se ljudi žale, ništa sem toga (hoću i sam da ga kupim). ;)
 
Ja na oba televizora imam adapter i preko njih su mi povezani na wifi. Takodje imas i Lan prikljucak pa mozes direktno preko rutera da povezes...Najbolje da odes kod nekog ili u radnju i sam pogledas televizor, mislim da ce ti to najvise odgovora dati. Meni za sada nista ne smeta na tv-u, ima ovde jos par ljudi sigurno isti model pa mogu i oni da ti prenesu utiske. Ponovo kazem, za te pare je i vise nego odlican.
 
Ovo je moj sledeci monitor:D:D:D
LG unveils 84-inch 'ultra definition' 4K TV
 
@owim, najveci problem sa samsungom po mom dosadasnjem iskustvu jeste uzasan softver (pogotovo smart TV je zesci fail), pain in the ass sortiranje kanala (uzas zivi treba ti tri dana), a mali titl preko allshare. Inace takodje ne pusta titl integrisan u mkv. Ja bih uvek isao na neki ekvivalentni LG.
 
Nazad
Vrh Dno