Šta je novo?

Ljudi koji koriste LCD HDTV kao PC monitor

Pa daleko od toga da je los, drugar ima 42' tv, povezan preko kompa, ima vec 2 meseca preko istog kabla, nema nikakvih zamerki.
 
Ma Gizmo bitan je dobar kabal, ebes TV! :D
 
Gizmo,pa zar ponovo da te ucim??? Za Bobija me ne cudi,on je strucnjak za input lag-ovanje, il' ti...pa i vrapci znaju da ne mož' to bez kabla! :d

Prvo,zasto je bitan kabl,imam vise primera iz moje blize okoline...

Primer 1 : Kod druga "plazma" prestala da daje znake zivota,kada je laptop cimnuo dok je bio spojen sa tv-om HDMI kablom. Posalje ga na servis- "spaljena elektronika". Od cega li je??

Primer 2 : Znam za dva slucaja,gde su ljudima "crkli" monitori zbog "varnicenja",gubljenja kontakta u DVI kablu,koji je bio "izlomljen".

Primer 3 : Licno moj slucaj..posle dva meseca HAMA kabl 1.5m poceo prekidati... 750din,bacene pare!

A sto se tice konstatacije "Ne postoje dobri i loši HDMI kablovi"..ne znam zasto bi raspon cena za HDMI kabl od 1.5m bio od 300-do 10.000din ili cak i vise??!
Zasto ih ima sa pozlacenim konetkorima? Zasto su neki sa antimagnetnom zastitom,a neki ne??
Pa imamo kabl sa zastitom od spoljih faktora,pa one na kojima istaknuto na pakovanju, ponosito stoji, "provodnici su individualno izolovani" ili "ceo kabl je višestruko širmovan" ili "provodnici su od monokristalnog HPOCC bakra" ....
Licno sam za 25e uzeo polovan Van Den Hul i o tome vise ne mislim!
 
Ne moraš da me učiš komšo, ja znam zašto su skupi HDMI kablovi bacanje para i svako odavde sa barem malo znanja o njima će ti reći to isto. Zašto postoje kablovi od 10.000din i više? Zato da bi se šišale ovce, a ti očigledno nisi pročitao tekst koji sam ostavio. Ti i dalje ne kapiraš da sve te stvari koje si pomenuo ništa ne vrede, nisu ovo audio kablovi, pa da pričamo o njihovom kvalitetu, tu jeste bitno, ali ovde se nosi digitalni signal, nule i jedinice pobogu, sve to dodatno je za ložane i takve stvari nisu potrebne. Niti ćeš ti imati bolju sliku sa skupljim HDMI kablom, niti digitalni signal ima degradaciju, niti je toliko sklon spoljnim uticajima, što pre to shvatiš, to će biti bolje po tebe. Dobre audio kablove vredi platiti, ali što se tiče digitalnog signala, isti posao će raditi kabl od 800 din i onaj od 8000 dinara.

Nisu svi jeftini kablovi njesra, a ti si baš našao najgoru moguću marku HAMU. Šta mi ostali da ti kažemo, koji smo kupili naše HDMI kablove ispod 1000 dinara i rade savršeno godinama? Ja sam uzeo neki Rotronic od 3m pre tri godine za 700 i nešto kinti i radi bez ikakvog problema, tako da se apsolutno nisam ni osvrnuo i pomislio da treba davati više para za ovako nešto, jer znam da ne dobijam ništa.
 
Ne moraš da me učiš komšo, ja znam zašto su skupi HDMI kablovi bacanje para i svako odavde sa barem malo znanja o njima će ti reći to isto. Zašto postoje kablovi od 10.000din i više? Zato da bi se šišale ovce, a ti očigledno nisi pročitao tekst koji sam ostavio. Ti i dalje ne kapiraš da sve te stvari koje si pomenuo ništa ne vrede, nisu ovo audio kablovi, pa da pričamo o njihovom kvalitetu, tu jeste bitno, ali ovde se nosi digitalni signal, nule i jedinice pobogu, sve to dodatno je za ložane i takve stvari nisu potrebne. Niti ćeš ti imati bolju sliku sa skupljim HDMI kablom, niti digitalni signal ima degradaciju, niti je toliko sklon spoljnim uticajima, što pre to shvatiš, to će biti bolje po tebe. Dobre audio kablove vredi platiti, ali što se tiče digitalnog signala, isti posao će raditi kabl od 800 din i onaj od 8000 dinara.

Nisu svi jeftini kablovi njesra, a ti si baš našao najgoru moguću marku HAMU. Šta mi ostali da ti kažemo, koji smo kupili naše HDMI kablove ispod 1000 dinara i rade savršeno godinama? Ja sam uzeo neki Rotronic od 3m pre tri godine za 700 i nešto kinti i radi bez ikakvog problema, tako da se apsolutno nisam ni osvrnuo i pomislio da treba davati više para za ovako nešto, jer znam da ne dobijam ništa.

Sta pricas..ja naveo konkretne primere,gde bi svaki problem resio odekvatan kabl.. a ti kao da zezas nas ovde..??
"digitalni signal, nule i jedinice"- pa cime putuju,od tacke A do tacke B? Sve ide preko zice...
"niti digitalni signal ima degradaciju" -ko je pominjao degradaciju?
"niti je toliko sklon spoljnim uticajima"-"plazma" prestala da daje znake zivota,kada je laptop cimnuo dok je bio spojen sa tv-om HDMI kablom. Posalje ga na servis- "spaljena elektronika"
 
Koji problem bi rešio adekvatan kabl? Koji to problem ima kabl ispod 1000 dinara? Ti daješ neke tvoje sulude primere, koji nemaju veze sa vezom. Cimnuo kabl pa mu je on spalio elektroniku? Bolji kabl bi ga sačuvao od toga? Ti budi siguran sa svojim skupljim kablovima i misli da si dobio nešto bolje za uloženi novac, a pusti nas da uživamo u našim jeftinim kablovima koji nam spaljulju televizore i prekidaju. Nemam više snage za ovakve diskusije, neka mu neko drugi objasni...
 
Nemam servis za LCD televizore niti drzim Tehnomaniju ili nesto slicno, ali ne znam samo po kom osnovu si zakljucio komso da se ne razumem u televizore i sve sto ide uz njih. Istina, nemam znanja kao neko ko se aktivno bavi time i zaradjuje za zivot, ali imam ga sasvim dovoljno. Primera radi, popravio sam svoj monitor pre godinu dana i radi ispravno jos uvek, a slozices se da tv i monitor nisu nebo i zemlja.
Hvala tebi na zelji i vremenu da mi pomognes, poz.
 
@ Gizmo
Meni je sve jasno..osim tebe?? :test:
Ti si se bre zbunio,veruj... npr. ni jednog trenutka nisam ni pomenuo da jeftin kabl ne moze zavrsiti posao!?
Primeri su mi realni,ne suludi..pitaj nekoga ko zna da drzi sravciger i lemilicu,pa neka ti objasni.
"na kablovima ne treba stedeti" je ono od cega samo poceli,a sto sam kasnije i podkrepio cinjenicama..a ti sve nesto tvoje,aj' da se pise po forumu??

"Koji problem bi rešio adekvatan kabl?" plazma je crkla(600 evrica),posto je kabl covek iskidao..tj da je bio neki kvalitetniji,mozda do toga ne bi doslo.. itd...

A da je imao ovaj moj(nov je ~80e,bas mocno izgleda),verovatno bi izcupao TV sa zida! :p
 
Poslednja izmena:
A i ne znam,zasto bilo ko ne bi kupio stvarcicu koja mu treba, za 1/3 cene..?
 
I posto smo naucili sve o kablovima,mozemo se vratiti na temu... :d
 
@ Gizmo
Meni je sve jasno..osim tebe?? :test:
Ti si se bre zbunio,veruj... npr. ni jednog trenutka nisam ni pomenuo da jeftin kabl ne moze zavrsiti posao!?
Primeri su mi realni,ne suludi..pitaj nekoga ko zna da drzi sravciger i lemilicu,pa neka ti objasni.
"na kablovima ne treba stedeti" je ono od cega samo poceli,a sto sam kasnije i podkrepio cinjenicama..a ti sve nesto tvoje,aj' da se pise po forumu??

"Koji problem bi rešio adekvatan kabl?" plazma je crkla(600 evrica),posto je kabl covek iskidao..tj da je bio neki kvalitetniji,mozda do toga ne bi doslo.. itd...

A da je imao ovaj moj(nov je ~80e,bas mocno izgleda),verovatno bi izcupao TV sa zida! :p

Nisam se ja zbunio, znam tačno šta hoćeš da kažeš, čim si počeo priču "na kablovima ne treba stedeti" i dao primer HDMI kabl, na kome inače treba štedeti, jer kao što sam rekao, nema potrebe za skupim kablovima, jedino ako si tvoj komšija koji kida kablove iz laptopa i kojem je zbog toga crkla plazma.

Kakve veze ima kako kabl izgleda? Ja zaista ne mogu da verujem da ima ljudi koji daju 80evra (ili 35 evra u tvom slučaju) jer je u pitanju isti prokleti digitalni signal, koji god HDMI da koristiš. Izgleda moćno? To je prokleti kabl, kakve veze ima kako izgleda sve dok vrši svoju svrhu. Opet ti kažem, davanje toliko para na HDMI kabl uopšte nije pametna stvar i može se utrošiti na bilo šta drugo pametnije, ali ko želi da baca pare, nek izvoli, zašto bih ubeđivao nekog u bilo šta, vaš novac.
 
"A da je imao ovaj moj(nov je ~80e,bas mocno izgleda),verovatno bi izcupao TV sa zida! :p " Ne znam kome ovako koncipirana recenica moze da vazi za ozbiljnu i konkretnu konstataciju,kuju je neko trebao razmatrati i uzeti za nekome vaznu stvar,kuju treba izkomentarisati??
Zasto ne ostavi neki komentar na ovo,gde ti kazem da izvrces stvari :
"npr. ni jednog trenutka nisam ni pomenuo da jeftin kabl ne moze zavrsiti posao!?
Primeri su mi realni,ne suludi..pitaj nekoga ko zna da drzi sravciger i lemilicu,pa neka ti objasni.
"na kablovima ne treba stedeti" je ono od cega samo poceli,a sto sam kasnije i podkrepio cinjenicama..a ti sve nesto tvoje,aj' da se pise po forumu??"
Jos sa sve dva znaka pitanja..!?
Nego jos i nastavljas,pa cak sam sada i kupio neki kabl od 35e ???
 
Poslednja izmena od urednika:
Dobro je brate, u pravu si, treba kupiti skup HDMI kabl.
 
Poslednja izmena:
Ne znam sta da ti kazem,ti citas i tumacis tudje(moje) postove,onako kako se tebi svidja..ili mozda ne znas da citas??
"A da je imao ovaj moj(nov je ~80e,bas mocno izgleda),verovatno bi izcupao TV sa zida! :p " Ne znam kome ovako koncipirana recenica moze da vazi za ozbiljnu i konkretnu konstataciju,kuju je neko trebao razmatrati i uzeti za nekome vaznu stvar,kuju treba izkomentarisati??
Zasto ne ostavi neki komentar na ovo,gde ti kazem da izvrces stvari :
"npr. ni jednog trenutka nisam ni pomenuo da jeftin kabl ne moze zavrsiti posao!?
Primeri su mi realni,ne suludi..pitaj nekoga ko zna da drzi sravciger i lemilicu,pa neka ti objasni.
"na kablovima ne treba stedeti" je ono od cega samo poceli,a sto sam kasnije i podkrepio cinjenicama..a ti sve nesto tvoje,aj' da se pise po forumu??"
Jos sa sve dva znaka pitanja..!?
Nego jos i nastavljas,pa cak sam sada i kupio neki kabl od 35e ???
Mogu ti reci,tacno si bio u pravu kada si rekao "Nemam više snage za ovakve diskusije"..oseca se,da posustajes..muti ti se.... :d

Trolujes,smaras,vredjas pametnije od sebe i najbitnije kvaris odlicnu temu..... nadam se da ce neko od moderatora to da spreci.
 
Aj nadji tog sto zna da drzi lemilicu da dodje i da objasni: Kakva razlika moze biti u skupim i jeftinim hdmi kablovima...

0-1 ... .Ne salje signal - salje signal....
Sad naravno ko zeli da potrosi vise para za istu stvar slobodno nek kupuje skupe hdmi... AL glupo je ubedjivati ljude da ima nekakve razlike sem mozda u izgledu samog kabla.
 
vidi niko ne koristi panasonic ko monitor :) elem ja sam uzeo panasonica TX -L32E30E i koristim ga ko monitor za kucni htpc. Ima jedna zanimljivost kod njega kad ga nakacim na bilo koji od hdmi-a (hdmi to hdmi) radi savrseno u 1920X1080 slika gde treba lepota. Kad stavim obican vga kabl max rezolucija koju mi tv nudi je 1366X768 ko da je od 19 incha. Ima to svoje drazi lepo se vidi sa vece udaljenosti i slika je kako treba lepo se rasiri sama a ako treba u samom meniju tv-a moze da se seta gore dole levo desno. Vga sam samo probao naravno i vratio hdmi, al ako neko bude uzeo panasonika umesto monitora da zna da ne lupa glavu zasto nemoze veca rezolucija na vga ulazu.
 
Poslednja izmena:
TO nije do panasonic-a tako je za vecinu uredjaja (Televizora projektora)
 
pre ovog full hd tv-a imao sam 42 lg ld450 koji je sa vga ulaza regularno postavljao 1920X1080 bez ikakve intervencije s moje strane, tako da mi je ovo bilo malo neobicno.
 
Stigao je danas Samsung 32D550, povezan na hdmi 3, imenovan ulaz u PC, rezolucija je namestena automatski na full hd i osvezenje na 60Hz.
Game mod i PC mod nisam nasao, ima Standard, Natural, Movie i jos neki.
Na Standard profilu sam podesio boje itd, sharpness mi deluje bolje kad je na 0 nego na 50, prijatnije mi deluje za oci, pre toga sam izabrao Screen Fit da bi slika sa PCija bila u okviru TV-a. Nisam imao vremena da se dodatno zezam, ali imacu sutra.
Ako ima neko neki predlog sta bi jos trebalo da namestim, nek napise ovde. :)
 
U sustini to ti je to, PC, hdmi 3, a sharpness mora na na 0 (D550) jer tek tad daje cistu sliku. Barem ja nisam dirao nista vise.
 
Pored D550 koji još modeli eventualno dolaze u obzir za monitor, taj cenovni rang?
 
D5000, s tim sto se ljudi zale na probijanje svetlosti kod svih LED modela, LG 32LK450 za malo manje novca ali je i slika malo losija u odnosu na D550, bar mi je tako rekao covek kod koga sam pazario.
Nisam video taj LG uzivo, pa da mogu da ti kazem iskreno poredjenje, ali u odnosu na monitor koji sam imao, D550 ga izuva u svakom pogledu. :)
 
Uzeo LG 42lw4500, nemam vise problem da samo jedan hdmi ulaz daje dobru sliku, sve u svemu sam zadovoljan.Jos da se naviknem na drugacije osvetljenje i boje u odnosu na Samsung :)
 
Pored D550 koji još modeli eventualno dolaze u obzir za monitor, taj cenovni rang?

Ja ti preporucujem LG LK530 uzeo sam ga pre 2 dana, bio je jeftiniji od 550. Ja 550 nisam ni uzimao u razmatranje zbog 50hz.
Jos nisam povezao PC sa TV-om ali svi kazu da je kao monitor odlican.
Sto se slike tice uporedio sam u radnji 550 i 530 i nema neke razlike iskreno na LG-ju mi slika deluje lepse.
Jedino nisam zadovoljan sjajnim okvirom i postoljem ali skoro svaki TV iz nize i srednje klase je takav.
 
Moram da postavim jedno pitanje, iako sam procitao celu temu od pocetka do kraja. Imam Samsung L40B550, povezan sa kompom preko HDMI 3 slota. Namerno ga nisam preimenovao u PC jer se dobija skroz isprana slika bez jakih boja koje meni licno vise odgovaraju. U zavisnosti od igre koju igram menjam setovanja izmedju Movie, Dinamic itd u zavisnosti sta vise "lezi oku" u odredjenoj igri. Pitanje je da li sa ovakvim nacinom koriscenja (bez PC moda) i sa ovim TV/om, dobijam bolju sliku ako spustim sharpnes na 0?
 
To zavisi koji mod slike koristis.
Negde je na 50 sharpness ostra slika, a u nekom drugom modu na 50 je mutna.
Valjda umes da prepoznas da li je nesto ostro ili krzavo. :)
Meni je Dynamic Contrast mod suvise naporan za oci, previse bljesti, mada ja gledam u njega sa nekih 1m razdaljine.
 
To zavisi koji mod slike koristis.
Negde je na 50 sharpness ostra slika, a u nekom drugom modu na 50 je mutna.
Valjda umes da prepoznas da li je nesto ostro ili krzavo. :)
Meni je Dynamic Contrast mod suvise naporan za oci, previse bljesti, mada ja gledam u njega sa nekih 1m razdaljine.

Isprobacu pa cu uporediti, hvala
 
Nazad
Vrh Dno