Šta je novo?

Ljudi koji koriste LCD HDTV kao PC monitor

Cuo sam neki lik prodaje na zelenjaku komplet led dioda u nizu sa onim daljincem, par hiljada kosta a diode mogu da menjaju boju, mislim da bi to bilo ok resenje samo da vidim kako izgleda uzivo...
 
Cilj opravdava sredstva ;)

Videću da skoknem do Mikroprinca ili Artinvesta da vidim ta LED creva i slično, čini mi se kao "elegantnije" rešenje :p
 
Bio ja juce do mikroprinca, do 9. ne rade, popis :)
 
Kakva je situacija kad se radi recimo u Wordu ili surfuje netom gde je stranica bele boje smeta očima pri ovim dijagonalama ili ne?

Ja sam na 32" od pre 15-ak dana,pa ti mogu reci ovo..

Smeta kada si na 1m ili manje svetla stranica,ali se to lako resi pravljenjem profila u samom TV-u npr za surf i game..
Odnosno,ono sto treba korigovati je backlight,smanjis ga koliko ti odgovara i mozes buljiti danima u njega!
 
Potpuno se slazem sa komsom, smanji se osvetljenje, recimo na mojih 40" osvetljenje je na 3 od 20 mislim, i sasvim je ok, a sedim satima ispred njega.
 
Samsung LE32C530 (stari dobri provereni ;) ) ili mozda Samsung 32 d5500 kao monitori??? Da li vredi razlike u ceni od 100+e? Koje su prednosti d5500? Sa prvim imam licnog iskustva dok drugi nisam imao prilike da vidim. Koristili bi sw za igre, filmove i surf/office.

Ili mozda ici na vecu dijagonali 40" nisam imao priliku d aprobam 40"tv u radu na kompu. bojim se da nije veliki za rad sa 75-1m.Sta bi preporucili za 37" kao sweet spot ;)
 
Ja imam 32c550 i mogu ti reći da bih išao i na veću dijagonalu ovako sada gledano. Sa 1m udaljenosti mislim da je ok do 40". Ne znam ništa o tom drugom modelu ali c klasa je provereno dobra.
 
Samsung LE32C530 (stari dobri provereni ;) ) ili mozda Samsung 32 d5500 kao monitori??? Da li vredi razlike u ceni od 100+e? Koje su prednosti d5500? Sa prvim imam licnog iskustva dok drugi nisam imao prilike da vidim. Koristili bi sw za igre, filmove i surf/office.

Ili mozda ici na vecu dijagonali 40" nisam imao priliku d aprobam 40"tv u radu na kompu. bojim se da nije veliki za rad sa 75-1m.Sta bi preporucili za 37" kao sweet spot ;)
Za Samsung 32 d5500 nema potrebe da dajes 50-100e vise u odnosu na Samsung 32 D5000,ako ga vec kacis na PC.Smart TV ima smisla uzeti samo kao solo komponentu.
Sto bi rekli, svaki je smart,kada je na PC-u. :d
 
Poslednja izmena:
Ima li ko iskustva sa ovim LG 42LK430, da ga koristi kao monitor i tv?
 
Ja sam svojevremeno imao ideju, pa me interesuje da li je to izvodljivo. Posto se bavim jednom granom medicine, znam po nesto o fizioogiji, anatomiji i tako dalje. I otprilike idealno bi bilo da ljudsko oko nikada ne gleda predmete koji su blizi od 6m, a ako ih gleda da to bude sto krace i sto dalje (bolje 5m, nego 5cm). E sad, moja ideja je bila, kako bih sto manje opterecivao oci, da kada bih imao dovoljno veliku prostoriju (+6m), postavim dovoljno veliki tv*, spojim ga sa kucistem, a onda da sa udaljenosti od ~6m, ili nesto blize (sto dalje to bolje), bezicnom tastaturom i misom, obavljam sve funkcije koje obavljam na 22" monitoru sa 1m udaljenosti. E sad, naleteo sam na ovu temu, koja je inace veoma zanimljiva i vidim da ima dosta ljudi koji koriste lcd i plazme kao monitore, ali isto vidim da niko nije pokusao da uradi nesto slicno kao sto sam ja mislio, dakle da velicina televizora nadomesti odgovarajucu udaljenost od istog, sto bi kao krajnji rezultat imao rad na racunaru bez naprezanja ociju. Dakle mene sada interesuje vase misljenje. Da li bi ovako nesto bilo teorijski (tehnicki) moguce? Koja velicina bi ekrana bila potrebna? Da li bi tu postojali neki tehnicki problemi u vidu rezolucije, izlazne snage tv kartice ili neceg slicnog? Jednom recju, da li bi ovako nesto bilo moguce ili ne i ako bi bilo kako bi se tako nesto moglo izvesti?

*-tv koji moze da daje vidljivost i upotrebljivost koju 22" monitor moze da pruzi sa ~1m udaljenosti
 
Sa ~6m i da gledas u Tv od ~60" malo toga bi video..a ja kao laik mislim,da bi tako jos vise naprezao oci.
 
Ne mora sa 6 m. 6m je neka idealna udaljenost iz ugla akomodacije oka. Dakle moze i 5m, a ako to ne moze onda 4, ako to ne moze onda 3 i tako dalje.Dakle interesuje me koja bi najveca udaljenost mogla da bude da bi to bilo funkcionalno, a da bude sto dalje od ociju.
 
Tv mi jos nesluzi kao monitor ali bice jednog dana.
Evo za kolegu iznad
tv i monitor sa 5metara cisto velicina da se vidi i pc monitor koji je slikan sa 60cm kako ga i gledam.
Slike su kako ih je aparat zabelezio (samo resized)
Znaci neka moja pretpostavka da bi za tako nesto trebao tv od 1XX"+ ako ne i vise.
 

Prilozi

  • 42-22-5metara.jpg
    42-22-5metara.jpg
    313.8 KB · Pregleda: 241
Za njega je onda projektor mnogo bolja varijanta :)
 
Lepo, kupis solidan projektor sa iole pristojnom rezolucijom i dobrom lampom koja moze da da solidnu sliku (osvetljenje i kontrast su bitni) nakacis ga na komp kao sto bi nakacio i monitor, dakle na graficku kartu, i teras. Naravno pozadina mora da bude beli zid/platno, i resio si problem :) E sad za preporuku kvalitetnog projektora nadam se da ce se javiti neko ko ima malo vise iskustva u toj oblasti. Jos jedna jako bitna stvar kod projektora je i dugotrajnost, dakle uzimas samo onaj kod kog je trajnost lampe mnooogo sati i gde je lampa relativno jeftina, to jest da joj nije cena kao nov projektor.
 
Lampa traje samo 2000h a tako d aje to skupa rabota.

Nego zar svi koji koristite velike dijagonale t oradite smao zvbog igrica i niko nije probao rad u WOrd ili Google početnu stranu pa da podeli iskustvo što se tiče ergonomije i očiju tj d ali blešt ida li smeta pri radu i slično
 
Pa i nije tako skupa rabota s obzirom da je covek hteo da uzme 55" tv da bi radio sa velike udaljenosti. A i sada ima lampi koje traju 10 000 sati...

Ja sam tv koristio godinu dana za svakodnevni rad sa nekih 1m udaljenosti. Sada sam na nekih 2.5m i iz fotelje radim na bezicnoj tastaturi, bez problema sve sto bih radio i na obicnom monitoru. Nista ne smeta, samo da se lepo kalibrise monitor dakle na prvom mestu osvetljenje pa onda boje i kontrast i nema problema.
 
@lanmi86
Možda ima lampi ali pogledaj koja im je cena

I hajde malo detaljnije o kalibraciji
 
Ispisacu veceras kad dodjem kuci. Glavna stavka je po meni osvetljenje, jer to zavisi sa koje udaljenosti se radi. Ukoliko je do 1m, osvetljenje sam drzao na 3 od 20. Sada na 3m drzim na 14. Napisacu malo detaljnije veceras tacna podesavanja koja su kod mene na 40"
 
Uzeo juce Samsung ue32d5500 Smart, kupio sam danas Hdmi to Hdmi kabl u tehnomaniji, neki za 600din, sBox...valjda ce da valja. Citao sam dosta temu pa cisto da ne zabrljam sutra nesto kad namestam preko kompa bolje da pitam. Hdmi namestam na HDMI 1 ulazu monitora i preimenujem taj ulaz na PC, preko Ati-ja namestam overscan na 0 i na monitoru sharpness 0. Jel ima jos nesto od tih pocetnih podesavanja sto bi trebalo da znam?
Koje kacenje za zid da uzmem i jel ima jos onih mali neonki u prodaji?
 
Poslednja izmena:
Ok, jedva cekam da vidim Arkam City na ovolikom monitoru :)
 
Uzeo juce Samsung ue32d5500 Smart, kupio sam danas Hdmi to Hdmi kabl u tehnomaniji, neki za 600din, sBox...valjda ce da valja. Citao sam dosta temu pa cisto da ne zabrljam sutra nesto kad namestam preko kompa bolje da pitam. Hdmi namestam na HDMI 1 ulazu monitora i preimenujem taj ulaz na PC, preko Ati-ja namestam overscan na 0 i na monitoru sharpness 0. Jel ima jos nesto od tih pocetnih podesavanja sto bi trebalo da znam?
Koje kacenje za zid da uzmem i jel ima jos onih mali neonki u prodaji?

sharpness na 50, ne na 0...
 
Nazad
Vrh Dno