Šta je novo?

Ljudi koji koriste LCD HDTV kao PC monitor

probao sam ponovo... problem je do setovanja na glupom TV-u. nisam imao pojma da se setovanje vrsi za svaki ulaz posebno, te je na jednom od hdmi ulaza i dalje stojao sharpness 50?! bah, stavio sam 0, i sad je mnogoooooo bolje sto se teksta tice, probacu ostale stvari

meni je PC povezan na HDMI1 ulaz na Samsungu C450 i opcija sharpness zakljucana ?
kako da je postavim na 0 ??
 
Juce sam nakacio Samsung LE32C550J1QW na PC i posle malo kalibracije dobio sam odlicnu sliku. Prezadovoljan sam sa displayom i jedva cekda da Crysis2 izadje pa da ga posteno odigram.
 
osim desktopa dobar je i kad se gleda fudbal, vratio sam se na stari panasonic 32" lcd hd ready i igrao se malo sa pozadinskim osvetljenjem.
 

Prilozi

  • IMAG0011.jpg
    IMAG0011.jpg
    877 KB · Pregleda: 260
da se upisem u klub, 32" c530, AU panel....postovacu fotku kasnije....
 
Posle 24h koriscenja da javim neke utiske...
Nije preveliki kako mozda deluje, super je filing ispred njega (~80cm).
Slika je odlicna mada zbog blizine primecuje se da je slika za nijansu tamnija blizu stranica, to je zbog ugla gledanja, kad bih se udaljio na 1.20-1.50m slika bi bila uniformna....
Ekran je mat ali se malo vise sija nego prethodni TFT i to mi smeta jer sam navikao da je refleksija 0....
Prvi put kad sam prikljucio tv culo se pucketanje iz njega (kao elektrocitet, odn. ne treba mi to "kao"), kad sam promenio naziv ulaza u "PC" to je nestalo momentalno. Kod "pc" mi je smetalo sto ne mogu sharpness da stavim na 0 pa sam to promenio u "game" i onda su mi dozvoljena sva podesavanja....
pored tog problema sa pucketanjem takodje ne moze da se pomera levo-desno(swivel)...zato ovaj primerak ide na reklamaciju
Koristim monitor sa xVA panelom dosta dugo pa nisam odusevljen sa slikom (ko sa TN panela predje na ovo cudo pasce na dupe od miline), svakako je slika odlicna tj. zadovoljan sam....gaming je nevidjen, surf je uzivanje, ma sve je super...
tv programe nisam trazio jer ce sluziti iskljucivo kao monitor, stoga me takodje interni player i ostale usb dzidza-bidze ne zanimaju (naravno da je to veoma koristan features)
evo kako to izgleda na stolu :cigar:
 
Ja sam mislio da se samo kod mene na stolu moze videti 5 paklica :D
 
:cigar: nisu sve stale u kadar, jos 3 se kriju okolo :cigar:
 
Lepo si to namestio. Vidim da imas i dolare na stolu ,)

Meni je drago sto sve vise i vise ljudi prelazi na ovu varijantu i bezi od ocajnih TN monitora manjih dijagonala.

edit:

E da, sharpness ne bi trebalo da te brine sto je zakljucan, jer se ne uzima u obzir u PC modu. Tako je i za jos neke opcije koje su zakljucane jer se na PC modu te stvari ostavljaju samoj grafickoj.
 
Poslednja izmena:
nasao 5$ kad sam sredjivao fioke...yeah, jos 1195$ pa odo za Vegas, sto znaci da treba jos 717 fioka da ispreturam...
Od ocajnog tn-a sam pobegao davno, davno kad sam video svojevremeno samsung 720T, od tada uvek kad mogu napljujem tn panel....&#%&^(#@!@

Znaci tako za sharpness...video sam da je zakljucano na 20, a ne primecujem nikakvu anomaliju u prikazu....nije mi bilo jasno da li je nesto promenjeno, pa sam promenio ime da mogu to s#anje da zakucam na nulu za svaki slucaj.

Jel moguce da sam nesto zeznuo prilikom sastavljanja postolja pa sad ne mogu da mrdnem monitor, sve je bilo pravolinijski, prsten, srafovi, postolje...ne pucketa nista vise (desavalo se kod skrolovanja i pomeranja prozora dok nije imenovana namena hdmi-a).....smor mi je da reklamiram monitor zbog swivel-a, a opet moram jer mi je to bitna funkcija (vaznije od usb playera i tv-tunera zajedno)

poz.
 
Skini tv opet sa postolja i pogledaj malo blize. Ako drzis postolje u ruci za onaj deo koji se spaja sa televizorom trebalo bi da mozes da okreces bazu levo ili desno. Pogledaj sa donje strane baze ima taj mehanizam, mozes lako da vidis da li je zaglavljen ili nije, mislim nije to raketna nauka :)
 
Dobih na poklon Panasonic TX-L32C20EA. U Specifikaciji pise da je rezolucija 1366*768 @ 50hz. Vezan je HDMI kablom na 9600gt, nikakvih adaptera nema, direktno HDMI to HDMI. E sad, nikako ne mogu da dobijem 1:1 sliku, uvek mi fale ivice sa svih strana. Koristim zadnje Nvidia drajvere. Probao sam na daljinskom da menjam aspekte i ne vredi. Cak sam i iskljucio monitor (samsung 223bw vezan preko DVI) ali nikako ne valja. Ne mogu ni da namestim custom rezoluciju jer ne prolazi testiranje tj. zatamni mi ekran. Patim se vec satima, procitao sam celu temu ali nista nisam uradio. Jel ima neko neki predlog? :(
 
preporucena rezolucija za taj tv je 1280X720 pa onda iz drivera nvidije uradi resize desktopa i imaces sliku gde treba
 
Ma resio sam sinoc, u opcijama tv-a postoji stavka "16:9 OVERSCAN" koja je po defaultu naravno ukljucena :wall:, i cim sam je ugasio i stavio na wide slika je postala normalna. Stvarno ne vidim cemu moze ovakva opcija sluzi osim da napravi problem. Hvala u svakom slucaju.
 
Poslednja izmena:
Samsung 32 c550 uzet pre neki dan.
alln.jpg



Sad ono sto me buni je sledece:
Zasto mi slika izlazi iz ekrana kad stavim scalling u ati cat. na 0??
Prikopcao sam ga na HDMI 3 i preimenovao ga u PC i stavio 1920X1080 60Hz i slika mi izgleda odlicno.

Evo par fotki napravljenih aparatom iz neposredne blizne.






A evo i scalling vrednosti na kojoj mi se sve uklopi.
scalekw.jpg
 
Poslednja izmena:
Cudno, slajder treba da bude na nuli i tada da bude savrseno. Ne razumem ni ja :)
 
Evo resenja!!! :)

Na TV-u sam promenio picture size sa 16:9 u screen fit i slika se smanjila da bi se nakon spustanja scalling vrednosti na 0 u ati cat. slika uklopila savrseno.
Mislio sam da bolje ne moze od prethodnog setovanja ali ipak :)
Mozda nekome bude koristilo.
 
Jel ima neko ideju kako da na Sony bravia televizoru podesim mapiranje pixela 1:1, radeon kartica, fullhd?

Rezolucija se poklapa sa nativnom, probao sam sa overscan opcijom u drajverima kao i podesavanjima full/normal pixel na tv-u, i da preimenujem input u PC, i dalje ima filter i slika nije cista... Preko HDMI kabla, preko VGA uopste ne moze da prikaze 1920. Pre toga sam koristio LG LCD koji je imao kristalno cisto mapiranje. U cemu bi mogao da bude problem?
 
Tema je vishe nego odlicna! Imam jedno hipoteticko pitanje.. u momentu pisanja posedujem 22" monitor na konfi iz potpisa. Razmisljam vec neko vreme o kupovini tv a i ova tema me je josh vishe nagnala u tome. Sta misilite: Posto sada koristim rezoluciju 1650*1050, da li bi osetio (negativnu) razliku kad bih presao na 1366*768 (32" TV). Ili preporucujete samo Full HD rezoluciju?
Problem je u tome da ako idem na Full HD (32"), oni kostaju malo manje nego dobra plazma od 42", a onda se njaginem ipak ka tome.

Da rezimiram, da li bi bila velika razlika izmedju sadasnjeg 22" 1650x1050 naspram 32" 1366*768 TV? Kompjuter se koristi najvise za igre, filmove, i browsing netom, a puno se i pishe na njemu.
Hvala na pomoći :)
 
Poslednja izmena:
HD ready 1366*768 TV izbaci iz razmatranja zato sto bi ti to bio los izbor - znam iz iskustva jer sam posle nedelju dana prodao C450 i dodao pare pa uzeo FULL HD C550. Dakle, samo FULL HD, jer ipak ces buljiti u isti duzi period vremena i ne vredi stedeti na tome.
 
E to je odgovor koji sam ocekivao i trazio. :) Hvala. Koju veličinu predlažete? Da bude ok za čitanje teksta..
 
Poslednja izmena:
Nas nekolicina sa ovog foruma koristi 40" HDTV kao monitor, što je po mom mišljenju neka gornja granica kad je veličina ekrana ispred koga sediš u pitanju. Tako da, 32, 37 ili 40, zavisi od budžeta, mada je po meni neki sweet spot upravo na 37" :)
 
Hmmm, znači ako bih uzeo LG 32ld420 ili ld350 ne bi mnogo pogresio? :)
 
32" ako ces raditi sa textom, net ... sa metar do metar i po udaljenosti.
Meni to najvise odgovara jer se taman zavalim u fotelju, noge na sto ... ma divota
 
Nije neka nauka. Cooler Master Aurora neonkice, dual kit.
cuv.jpg

Gizmo, da li imaš predstavu gde mogu da se nabave kod nas ovakve neonkice, da li ih ima u beloj boji, i kako se "bodu" u struju, preko adaptera/trafoa, ili?! Nisam u svetu modovanja kućišta, pa zato pitam ;)
 
Gizmo, da li imaš predstavu gde mogu da se nabave kod nas ovakve neonkice, da li ih ima u beloj boji, i kako se "bodu" u struju, preko adaptera/trafoa, ili?! Nisam u svetu modovanja kućišta, pa zato pitam ;)
ma super su one al moras da imas komp u blizini ima ih u zelenoj crvenoj beloj i ljubicastoj boji ja koristim zelene vec 7-8 meseci al komp mi je ispod tv-a.
imag0193.jpg
 
Hm, meni onda neće odgovarati, komp mi je u suprotnom uglu sobe... Nema mogućnosti preko trafoa?!

Zapeo sam za ove neonkice, sorry ;)
 
Možeš da uzmeš bilo koje kinesko napajanje, prespojiš spajalicom zelenu i crnu žicu na 24 pinskom konektoru kako bi radilo bez matične, i na kraju povežeš neonkice na bilo koji slobodan molex.

http://www.youtube.com/watch?v=4askospjx0E
 
Možeš da uzmeš bilo koje kinesko napajanje, prespojiš spajalicom zelenu i crnu žicu na 24 pinskom konektoru kako bi radilo bez matične, i na kraju povežeš neonkice na bilo koji slobodan molex.

http://www.youtube.com/watch?v=4askospjx0E
Moze da iskopa i rupu u zidu da ubaci u njega napajanje da se ne vidi :) resenje je bezveze. Najbolja stvar koju sam ja naso je u ikei i kosta oko 58 evra jeftinija varijanta i 80 skuplja, pricam o madjarskoj ikei u budimpesti, naravno niko to ne uvozi u zemlju srbiju.
http://www.ikea.com/us/en/catalog/products/20119418/
 
Kakva je situacija kad se radi recimo u Wordu ili surfuje netom gde je stranica bele boje smeta očima pri ovim dijagonalama ili ne?
 
Nazad
Vrh Dno