Šta je novo?

Ljudi koji koriste LCD HDTV kao PC monitor

Taj problem sto si imao sa nVidia control panelom, meni se cini da je to malo bolje odradjeno na ATI kartama. Tamo je suprotno, slika je smanjena kada stavljas 1920x1080 prvi put, ali to je zbog toga sto po defaultu slajder za Overscan nije na 0%. Cim ga stavis na 0% slika je bukvalno u pixel uklopljena kako treba.

Meni bi isto kao i Falconu prvo pao na pamet Shop mode :) . Sa custom rezolucijama nemam iskustva, ako je panel 1920x1080 to bi trebalo da bude jedino sto treba da drzis heh. Ako ti radi Just Scan (verovatno je to Screen fit kod novih modela) onda moze i tako, posto ti on daje 1:1 pixel maping.

Sta reci o tome kako se dobro u Kanadi postupa prema kupcima, ovde o tome samo mozemo da sanjamo :D
 
Taj problem sto si imao sa nVidia control panelom, meni se cini da je to malo bolje odradjeno na ATI kartama. Tamo je suprotno, slika je smanjena kada stavljas 1920x1080 prvi put, ali to je zbog toga sto po defaultu slajder za Overscan nije na 0%. Cim ga stavis na 0% slika je bukvalno u pixel uklopljena kako treba.

Meni bi isto kao i Falconu prvo pao na pamet Shop mode :) . Sa custom rezolucijama nemam iskustva, ako je panel 1920x1080 to bi trebalo da bude jedino sto treba da drzis heh. Ako ti radi Just Scan (verovatno je to Screen fit kod novih modela) onda moze i tako, posto ti on daje 1:1 pixel maping.

Sta reci o tome kako se dobro u Kanadi postupa prema kupcima, ovde o tome samo mozemo da sanjamo :D

I meni se cini ali ne idem na ATI u skorije vreme. Ovaj nvidijin control panel je ocajno odradjen i nema neka ekstra podesavanja.
Postupanje prema kupcima ovde je velika prednost i mozes da vratis cak i gace nazad(primer latinosi i haicani) :D
Nazalost nasu drzavu vode totalne nezainteresovane osobe sklone hohstapleraju mada ni nema nekog izbora, sve sam go hohstapler i šaner.
Mnogo problema sa kulturom imamo kao i sa mentalitetom ali eto uvek se nadam da ce krenuti nabolje dace Bog.
Ovaj forum je eto meni kao i ostalima dosta pomogao, stvarno ima sta da se nauci a i druzenje je na nivou. Mislim da bi admini trebali da naprave neku vrstu donacija pa eto malo da potpognemo i prepoznamo trud ovih momaka.:wave:
 
Nije me bilo dugo na forumu pa rekoh ajde i ja da se javim, posto koristim 32" A656 vec skoro 2 godine kao monitor. Sedim blizu, 90-100cm i ne bih ga menjao za neki PC monitor ni za zivu glavu, samo za neki veci i bolji LCD za koji trenutno nemam potrebe.

Slika je fantasticna kao i prvog dana a Samsung radi dnevno i po 15-16 sati i tako dve godine, bez problema. Nakacen je samo na PC.
 
Ja sam se vec navikao i sve sljaka dobro. Sad bih ga menjao i za 37" ili 40" :d.
Za ove pare stvarno vredi:wave:
 
Jedno pitanjce :) Ati 4850,samsung Le 40C530,spojen sve radi ok,medjutim nemam pixel mapping 1:1. Vec sledece (slika). Kontam da je 4:4 isto kao 1:1,tj matematicki odnos je isti ? Google nista pametno ne govori :(
 
Ne bih znao za ATI, kako je TV spojen HDMI? Jesi probao tu Overscan opciju?
 
Spojen je DVI to HMDI pa HDMI u tv. Overscan je na 0%,slika je full,odnosno preko celog ekrana bez ivica itd.
 
Jedno pitanjce :) Ati 4850,samsung Le 40C530,spojen sve radi ok,medjutim nemam pixel mapping 1:1. Vec sledece (slika). Kontam da je 4:4 isto kao 1:1,tj matematicki odnos je isti ? Google nista pametno ne govori :(

Ovo podešavanje nije vezano za pixel mapping (to ionako ne podešavaš na grafičkoj), ovo je podešavanje za pixel format a to je već dosta složenija priča.

Pogledaj na ovom linku malo diskusiju na tu temu. Ja sam držao kod mene RGB (boje su mi bile za nijansu prirodnije), i obavezno Full RGB, da bi grafička gurala ceo spektar (0-255) a ne limited (16-235).

Jedino što imaš od podešavanja na kompu je Overscan, koji treba staviti na 0%, i rezolucija koju treba staviti na native rezoluciju TV-a.
 
To sam sve uradio ;) (1080p @60HZ sharpness stavio na 0),medjutim nisu bas ostra slova,bar ne izbliza sa 5cm,kao sto su gizmoru (na prvoj strani slika). Sa 2-3 m je ok (mada sa 4-5m,90% ljudi nece videti razliku izmedju 1080p i 720p). Znam da se TV nece gledati sa 5 cm,nego eto samo me interesuje da li sam sve dobro podesio itd... Mozda trazim i dlaku u jajetu.al ne skodi da pitam :p
 
Poslednja izmena:
To sam sve uradio ;) (1080p @60HZ sharpness stavio na 0),medjutim nisu bas ostra slova,bar ne izbliza sa 5cm,kao sto su gizmoru (na prvoj strani slika). Sa 2-3 m je ok (mada sa 4-5m,90% ljudi nece videti razliku izmedju 1080p i 720p). Znam da se TV nece gledati sa 5 cm,nego eto samo me interesuje da li sam sve dobro podesio itd... Mozda trazim i dlaku u jajetu.al ne skodi da pitam :p

Najbolje bi bilo da napravis slike u makro modu sa boljim aparatom kako bi videli da li imas pixel mapping 1:1.

Ako ga nemas verovatno nisi ispratio uputstvo kako da dodjes do 1:1
Postavljanjem PC mode-a, izborom pravog hdmi porta, pravim setovanjem aspekta u samom tv-u,
takodje Ati-jeve karte su veoma zeznute uostalom imaju setovanje zvano "centred timings", koje prepusta TV-u mappiranje pixela i njihov oblik.
Jaci modeli kod samsunga imaju opciju zvanu "Screen Fit" a slabiji "Just scan" itd itd.
 
Zar ne treba za samsung da se preimenuje hdmi port u nesto tipa PCDVI ili tako nesto da bi radilo pixel mapping, pise u uputstvu u svakom slucaju pa procitaj taj deo. Makar mora na 37c530 koji sam cackao, skoro sigurno ti je to to.

edit: ili bese DVI PC treba da se preimenuje , ma pogledaj sam u uputstvu.
 
Poslednja izmena:
Ulaz treba da se preimenuje u PC da bi radio just scan ili pixel na pixel, kako vec oces da se zove. Bez toga nista, mozes do sutra da namestas, nikad ga neces ubosti... Takodje bar kod mog A656 ulaz iz PC ide samo u HDMI2 (za to je previdjen i svugde pise).
 
Tako je kod mene takodje. Pogledajte u uputstvu koji vam je hdmi port predvidjen za PC. Za A seriju je to bio HDMI2, za B seriju HDMI3, za C seriju je isto valjda HDMI3.

Konkretan primer kod mene, drzim HDMI2 preimenovan u PC, tako da je tu 1:1 pixel maping. Just scan mi je naravno zasivljen u PC "modu" jer tu nema svrhu. Na ostalim naravno moze da se izabere.
 
Kada ubacim HDMI u dvi/pc na tv-u,i stavim source na dvi/pc,slika je mnogo bolja ostrija,pola opcija mi je disableovano (sharpness,game mode itd),pretpostavljam da on automatski sve podesi. Ali nema zvuka.
 
Da, graficka preuzima sav taj posao opcija koje su disabled. Jel je hdmi-hdmi kabl ukljucen u dvi-hdmi adapter? Ako je tako, trebalo bi da ima zvuka. Mora da je do podesavanja na kompu i drajvera za ATI hdmi zvuk.
 
nece,nema shansi sve sam probao :) cak i u manualu pise,da kada ubacim hdmi u dvi/hdmi(tv) nema zvuka,vec moram posebno da ga sprovedem :S Dok u HDMI 1 ,2 ,3 radi zvuk normalno

edit: Ne moze zvuk da se shalje kada je source imenovan dvi/pc,ali kada promenim na PC,onda radi zvuk,i dalje su mi zatamnjene opcije,bukvalno nema razlike u slici izmedju dvi/pc i pc :D valjda je to to..
 
Poslednja izmena:
To je to :) . Sad se secam isto da i drugi nisu imali zvuk dok nisu renamovali u PC, sto inace i treba da ti stoji.
 
Posto se ovde okupilo dosta znalaca oko povezivanja TV-a i kompa, imam jedno pitanje.
Povezao sam LG 32LD450 na komp pomocu HDMI kabla i nikako ne mogu da ostvarim zeljeni Pixel Maping 1:1.
Naime, podesio sam odgovarajucu rezoluciju od 1920x1080 i tada je slika na TV-u nesto manja od samog TV-a pa iz drivera podesim image scaling na vrednost od nekih 4-5% i tada se savrseno uklapa, medjutim vidim da to i dalje nije ta zeljena ostrina slike vec je sve malo nazubljeno.
Pominjali ste da sharpness treba podesiti na 0, ali kod mene postoje opcije V shaprness i H sharpness, obe su po defaultu na 50% mislim i ukoliko ih obe stavim na 0 slika bude uzasno mutna i zamrljana, dakle potpuno nemoguce za gledanje.
Jel imao neko iskustva sa ovim tj nekim slicnim LG televizorom i kako ostvariti optimalno povezivanje?
 
Poslednja izmena:
Ja ti samo mogu reci da ovo "0" vazi za Samsung za LG ne. Meni je na 37LDstagod oko 52.
 
Da, 0 vazi samo za samsung, za LG je dosta drugacije.
 
Cool, zasto sam se ponadao da ce biti jednostavno :)
Nista bacicu se na googlanje.
 
Posto se ovde okupilo dosta znalaca oko povezivanja TV-a i kompa, imam jedno pitanje.
Povezao sam LG 32LD450 na komp pomocu HDMI kabla i nikako ne mogu da ostvarim zeljeni Pixel Maping 1:1.
Naime, podesio sam odgovarajucu rezoluciju od 1920x1080 i tada je slika na TV-u nesto manja od samog TV-a pa iz drivera podesim image scaling na vrednost od nekih 4-5% i tada se savrseno uklapa, medjutim vidim da to i dalje nije ta zeljena ostrina slike vec je sve malo nazubljeno.
Pominjali ste da sharpness treba podesiti na 0, ali kod mene postoje opcije V shaprness i H sharpness, obe su po defaultu na 50% mislim i ukoliko ih obe stavim na 0 slika bude uzasno mutna i zamrljana, dakle potpuno nemoguce za gledanje.
Jel imao neko iskustva sa ovim tj nekim slicnim LG televizorom i kako ostvariti optimalno povezivanje?

h i v sarpnes na 50 i treba da bude, imam LG42LD450, prebaci mod slike na game a u inputu za taj hdmi navedi da je pc racunar, onda ces imati opciju resaze desktopa na tv-u ne diraj na grafickoj nista osim rezolucije koja treba da bude 1920X1080 i 60 herca , sve ostalo ces namestiti iz tv-a. kad vidis opciju za resize ima opcija auto izaberes to i gle cuda imas maping 1:1 i slika je rasirena koliko treba. Sve ovo radi kod mene kako treba ali ja ne koristim monitor za komp vec je tv jedini monitor. Ako imas i monitor onda odaberi clone opciju i podesi rezoluciju za svaki posebno, a ako ti je i monitor na 1920X1080 ne bi trebalo da bude dodatnih problema. Druga solucija je da ako tvoja graficka ima obican vga a monitor ima dvi vezes tv sa obicnim vga kablom lg to najbolje skapira a monitor da ti ostane na dvi. zvuk onda moras da dovedes do tv-a u audio in ispod prikljucka za vga na tv sa adapterom sa tvoje zvucne ili da zvuk bacis na pojacalo nekom optikom sto sam ja uradio.
 
Poslednja izmena:
h i v sarpnes na 50 i treba da bude, imam LG42LD450, prebaci mod slike na game a u inputu za taj hdmi navedi da je pc racunar, onda ces imati opciju resaze desktopa na tv-u ne diraj na grafickoj nista osim rezolucije koja treba da bude 1920X1080 i 60 herca , sve ostalo ces namestiti iz tv-a. kad vidis opciju za resize ima opcija auto izaberes to i gle cuda imas maping 1:1 i slika je rasirena koliko treba. Sve ovo radi kod mene kako treba ali ja ne koristim monitor za komp vec je tv jedini monitor. Ako imas i monitor onda odaberi clone opciju i podesi rezoluciju za svaki posebno, a ako ti je i monitor na 1920X1080 ne bi trebalo da bude dodatnih problema. Druga solucija je da ako tvoja graficka ima obican vga a monitor ima dvi vezes tv sa obicnim vga kablom lg to najbolje skapira a monitor da ti ostane na dvi. zvuk onda moras da dovedes do tv-a u audio in ispod prikljucka za vga na tv sa adapterom sa tvoje zvucne ili da zvuk bacis na pojacalo nekom optikom sto sam ja uradio.
evo sad sam kod kuce pred tvom kad zakacis tv i komp vga kablom a u inputu mu kazes da je to pc onda imas u meniju za sliku na dnu screen. isto je i kad zakacis komp preko hdmi-a ali moras da namestis taj hdmi da je pc:)
javi da li si resio problem:)
 
evo sad sam kod kuce pred tvom kad zakacis tv i komp vga kablom a u inputu mu kazes da je to pc onda imas u meniju za sliku na dnu screen. isto je i kad zakacis komp preko hdmi-a ali moras da namestis taj hdmi da je pc:)
javi da li si resio problem:)



Hvala na uputstvu, probacu veceras.
 
Namestio sam da je HDMI PC, medjutim polje screen koje pominjes je i dalje zasenceno, tj ne moze da se odabere, isto mi je cudno sto u aspect ratio ne mogu da odaberem opciju just scan za koju pretpostavljam da je treba odabrati. Nemam sad vremena da petaljam, probacu vise da se pozabavim kad se za par dana vratim kuci. Hvala u svakom slucaju.
 
Namestio sam da je HDMI PC, medjutim polje screen koje pominjes je i dalje zasenceno, tj ne moze da se odabere, isto mi je cudno sto u aspect ratio ne mogu da odaberem opciju just scan za koju pretpostavljam da je treba odabrati. Nemam sad vremena da petaljam, probacu vise da se pozabavim kad se za par dana vratim kuci. Hvala u svakom slucaju.



Evo da rezimiram konacno sta je bilo u pitanju.
Trebalo je namestiti refresh rate na 50Hz i tada se pojavi opcija just scan i sve bude ok...
 
Koristim Philips 32 kao monitor,i 42 tu i tamo.Slika je odlicna,kao i odziv. iz svih uglova je savrseno. Osim sto odbija saradnju sa ati grafickim kartama.
Sem toga,ne znam kako da ga nateram a radi u 100hz full hd.
 
30102010034.jpg


od skorashnjeg chlana kluba... chudo je zhivo koliko sam dileme imao da li che mi novi hdtv ispuniti ochekivanja i kao monitor i koliko sam foruma prelistao a da nisam video ovaj topic... sve dileme bih reshio u sekundi...

anyway koliko vidim ovde svi preporuchuju da se sharpness na samsungu spusti na 0 a recimo moj C550 kad se prebaci na PC DVI setting (na HDMI (DVI) portu regularno) zakljucha sharpness na 20 za Movie mod i 50 za Normal... nznm chemu ovo kad zaista najbolje izgleda bez sharpnessa, sad moram da drzhim hdtv na "---" settingu jer kad prebacim u PC DVI zakljucha mi sharpness...

kakvo je vashe iskustvo sa ovim?

Koristim Philips 32 kao monitor,i 42 tu i tamo.Slika je odlicna,kao i odziv. iz svih uglova je savrseno. Osim sto odbija saradnju sa ati grafickim kartama.
Sem toga,ne znam kako da ga nateram a radi u 100hz full hd.

osvezhavanje nameshtash iz control panela za grafichku bar na nvidia karticama...
 
Poslednja izmena:
Pozdrav svima!
Ja, kao i neki od vas posedujem LG LCD 32LD450 i imam par problema pa bih zamolio za pomoc.
Naime, imam notebook koji ima vga izlaz preko kojeg sam pokusao da sliku prenesm na TV, medjutim slika je razvucena na 16:9 ali pojavljuju mi se horizontalne linije po ekranu, tacnije slika je podnosljiva ali te pruge iritiraju. Da li neko ima neko resenje, da li je mozda do kabela ili graficke (ati x1250) ili treba neka dodatna podesavanja da se urade?
Jos nesto, na TV-u, kada ga povezem na ovaj nacin i pritisnem input, rgb ulaz mi ne prikazuje kao da je nesto konektovano na njega.
Hvala!
 
Nazad
Vrh Dno