Šta je novo?

Ljudi koji koriste LCD HDTV kao PC monitor

Ja koristim samsung 40 656 vec godinu i jace kao monitor....tera sve u sesn´est :-D
 
Baci neke slike ako mozes.
 
I ja bih u skorije vreme da menjam ovaj monitor sugavi od 22" za recimo 32" ili 37" LCD.
Koja bi masina bila najbolja za razdaljinu od 1-2m?
Mnogo mi se svidja kako to izgleda na mom Samsungu 750 ali njega cepam sa 2,5-3metra .
 
Definitifno lcd tv. Monitori su bacanje para.
 
Problem ..... neko vrijeme sam koristio LCD LG42 lh4000 kao monitor, no nešto se dogodilo i sad više nemam slike na tv kad preko HDMI priključim laptop ACER 5536 ima grafičku Radeon HD3200, imali netko nekakvo riješenje
Kad se OS (Windowsi XP) podiže na tv se pokaže slika i odmah nestane te ispiše "nema signala"
 
Ljudi mala pomoc. Nakacio sam na LG 37LD450 izmedju ostalih stvari i komp pa me zanima koja podesavanja koristite konkretno za ovaj model. Recimo sto se tice Sharpness-a kod LG "0" nikako ne pali skroz je mutno, najbolje mi se cini oko "50", pa me zanima i za ostala podesavanja kako ste stavili na LG-ju....
 
Evo konacno sam uzeo da probam ovaj Samsung LN32C540 po preporuci Gizmora.
Prikljucio sam sve i automatski je setovao rezoluciju na 1360x768, ali mi to sve nekako izgleda veliko. Sedim na nekih 70cm od TV-a i razbija me nikako da se naviknem. Probao sam ostale rezolucije ali su mnogo ocajne. Ne razumem, mislim ocekivao sam bolju ostriju sliku sta znam. TV je sa kompom povezan preko HDMI/adapter DVI na video karti, na HDMI(DVI) port.
Evo slike mog malog offisa gde mi je TV. Razmisljao sam da ga stavim na zid ali nek bude za sad na stolu da vidim da li cu se navici.
Da li ima nekih saveta, da li je moguce neku drugu rezoluciju ili mora ova optimalna? :wave:
 
Poslednja izmena:
Evo slicice:wave:
 

Prilozi

  • PL_PID_1000000231.JPG
    PL_PID_1000000231.JPG
    285.1 KB · Pregleda: 526
Kakvih 1360x760??

- 1920x1080, sharpness na 0, ukljucis u HDMI 3, preimenujes u PC da bi imao 1:1 pixel maping i najmanji input lag. Na kompu stavis 60hz kao refresh rate.

Ne moze da ne bude kristalno ostra slika. Ako ti i dalje slika ne izgleda savrseno ostro, nisi podesio nesto od ovoga sto sam rekao.
 
Kakvih 1360x760??

- 1920x1080, sharpness na 0, ukljucis u HDMI 3, preimenujes u PC da bi imao 1:1 pixel maping i najmanji input lag. Na kompu stavis 60hz kao refresh rate.

Ne moze da ne bude kristalno ostra slika. Ako ti i dalje slika ne izgleda savrseno ostro, nisi podesio nesto od ovoga sto sam rekao.

Pa to mi reci matori sada je sve na svom mestu mada sam morao malo custom resize desktop da bi se sve uklopilo. Jedino sto mi je sada sjeban rain meter tema. Jel' ima negde da se podesi da ide uz rezoluciju ekrana? Takodje ako imas jos neka pre-setovanja da poboljsam sliku bio bih zahvalan.
Hvala Gizmore:wave:
 
Kakvih 1360x760??

- 1920x1080, sharpness na 0, ukljucis u HDMI 3, preimenujes u PC da bi imao 1:1 pixel maping i najmanji input lag. Na kompu stavis 60hz kao refresh rate.

Ne moze da ne bude kristalno ostra slika. Ako ti i dalje slika ne izgleda savrseno ostro, nisi podesio nesto od ovoga sto sam rekao.

Imas li neki savet za mene sa LG-jem?
Sharpnes sigurno nije na nula, a sto se tice pixel mapinga 1:1 ne znam da li i gde treba da podesim to...
 
Podesi rezoluciju na native rezoluciju TV-a (ako je full HD, stavi na 1920x1080, ako je HD Ready stavi na 1360x768), picture size ili zoom ili kako se već zove kod drugih proizvođača stavi na Just Scan, 100%, 16:9 ili koju već opciju imaš tako da vidiš ceo desktop (da nijedan deo desktopa nije odsečen, zumiran ili da ima crni okvir oko slike). Tako ćeš dobiti 1:1 pixel maping.

Za input lag na nekim TV-ima treba uključiti PC mode ili Game mod (zavisi od proizvođača), tada TV ne radi nikakvo procesiranje slike već ga najkraćim putem izbacuje na ekran. Vrlo moguće da će ti neke opcije za podešavanje slike tada biti nedostupne.
 
kalibracija

Ljudi mala pomoc. Nakacio sam na LG 37LD450 izmedju ostalih stvari i komp pa me zanima koja podesavanja koristite konkretno za ovaj model. Recimo sto se tice Sharpness-a kod LG "0" nikako ne pali skroz je mutno, najbolje mi se cini oko "50", pa me zanima i za ostala podesavanja kako ste stavili na LG-ju....
evo ja sam koristio ova podesavanja sa avs foruma i dosta poboljsavaju sliku za gledanje filmova i tv programa, na 37ld450 povezanom na komp stavi 1920x1080 sto je nativ rezolucija tv-a i neces imati problema sa sharpnesom, slika da bude 16:9 i idi na game opciju ako povezujes sa hdmi kablom. ako ides na pc ulaz na tv-u tj na njegov vga onda sve radi savrseno osim zvuka:)

Expert1 (Day)
Backlight 50 50ftL
Contrast 86
Brightness 52
H Sharpness 50
V Sharpness 50
Color 53
Tint G5
Dynamic Contrast Off
Noise Reduction Off
DNR Off
black level Low
Real Cinema Off
Color Gamut BT709
Color Temp Warm
Gamma 2.2
Method 10 pt 10pt
Expert1
Luminance 169
IRE 100 90 80 70 60 50 40 30 20 10 0
R 11 4 5 1 1 0 1 -3 -5 -8 50
G 9 10 9 6 6 3 1 -3 -7 -12 50
B 4 7 7 3 2 -2 -4 -10 -19 -23 -50
CMS Color Tint
R 9 -18
G 1 -11
B -1 12
Y 20 -2
C -2 1
M 2 -3


Expert2 (Night)
Backlight 37 35ftL
Contrast 85
Brightness 43
H Sharpness 50
V Sharpness 50
Color 50
Tint 0
Dynamic Contrast Off
Noise Reduction Off
DNR Off
black level Low
Real Cinema Off
Color Gamut BT709
Color Temp Warm
Gamma 2.2
Method 10 pt 10pt
Expert1
Luminance 113
IRE 100 90 80 70 60 50 40 30 20 10 0
R -3 0 4 4 6 7 6 5 6 7 50
G 6 5 8 6 7 5 6 3 4 1 50
B 8 -3 0 -2 -1 -2 -3 -5 -10 -15 -50
CMS Color Tint
R 6 0
G 5 -20
B 5 27
Y 22 -5
C 1 0
M 5 -4
 
Podesi rezoluciju na native rezoluciju TV-a (ako je full HD, stavi na 1920x1080, ako je HD Ready stavi na 1360x768), picture size ili zoom ili kako se već zove kod drugih proizvođača stavi na Just Scan, 100%, 16:9 ili koju već opciju imaš tako da vidiš ceo desktop (da nijedan deo desktopa nije odsečen, zumiran ili da ima crni okvir oko slike). Tako ćeš dobiti 1:1 pixel maping.

Za input lag na nekim TV-ima treba uključiti PC mode ili Game mod (zavisi od proizvođača), tada TV ne radi nikakvo procesiranje slike već ga najkraćim putem izbacuje na ekran. Vrlo moguće da će ti neke opcije za podešavanje slike tada biti nedostupne.

Moj je HD ready a na nativnoj rezoluciji je sve preveliko zato sam i pitao za savet. Gizmor je dobro posavetovao i sada imam neku custom jer sam morao malo resize da odradim. izgleda odlicno sada. Zanima me sledece: Kako da stavim Clone ili Extended display sa mojim TV-om u dnevnoj koji 46" i 1920x1080 a da mi ne poremeti ikonice na 32-ci? Tacnije, da li je moguce staviti posebne rezolucije na oba TV-a?
 
Za razlicite rezolucije koristi Dual display mod pa odvojeno podešavaj.
 
Woa, woa stani. Samsung C540 je FullHD i njega si planirao da uzmes.

Da nisi ti pogresio i kupio Samsung C450? On je HDready.

Ne ne, C540 evo linka->SAMSUNG LN32C540 pise da je FullHD ali zasto je razolucija 1366x768?

I juce mi nisu slova bila krzava ili je bilo 2 ujutru samo pa nisam primetio? :)
Da li je to do rezolucije, kabla ili neceg treceg? Mozda zbog blizine?
Stavio sam Sharpness na 0.
 
Ne ne, C540 evo linka->SAMSUNG LN32C540 pise da je FullHD ali zasto je razolucija 1366x768?

I juce mi nisu slova bila krzava ili je bilo 2 ujutru samo pa nisam primetio? :)
Da li je to do rezolucije, kabla ili neceg treceg? Mozda zbog blizine?
Stavio sam Sharpness na 0.


Prosto je neverovatno da su to uradili, nisi trebao da uzimas taj model onda, ja bih ga vratio, ipak tamo je mnogo lakse vracanje.

Medjutim probaj ti prvo fullhd mod mozda su ipak napravili gresku u specifikacijama.
 
Serija 5 je fullHD, tu nema govora.

Thierry, jel ti je tv povezan HDMI kablom? Moras da imas da izaberes 1920x1080 na kompu. Slova ne bi trebalo da budu krzava tad, jer je to nativna rezolucija televizora, i ako je 1:1 pixel maping.
 
Serija 5 je fullHD, tu nema govora.

Thierry, jel ti je tv povezan HDMI kablom? Moras da imas da izaberes 1920x1080 na kompu. Slova ne bi trebalo da budu krzava tad, jer je to nativna rezolucija televizora, i ako je 1:1 pixel maping.

Pa da rekao sam HDMI iz TV-a a u video kartu HDMI to DVI adapter. Kada sam ga ubacio u PC/DVI port odmah mi on sam stavi u Nvidia setovanju na 1366x768 native rezoluciju. Ali onda sam odradio ono sto si ti rekao i stavio u trojku, nabacio 1920x1080 i bilo je ok ja mislim juce. Htedoh da uslikam ali nece se lepo videti.
Na sajtu Samsunga vidim da je Full HD kao i uputstvu. Mozda je kabal u pitanju ili ima jos neka podesavanja da se odrade?

Edit: Takodje padne mi refresh na 30Hz nemam vise opciju za 60hz WTF??? Moguce da je do drajvera hmmmm ali na 46" radi kao sat nije mi jasno i drajver je 258.96 poslednji ja mislim

Edit2: Probao i drugi kabal i drugi adapter, sve isto. Zasto kad prikljucim HDMI kabl detektuje automatski 1360x768???? Sta je bre ovo koji moj?
 
Poslednja izmena:
Veoma cudno. Da li sada uopste imas 1920x1080 opciju u windows podesavanju kad odes na desni klik pa Screen resolution? Posle odatle u Advanced settings imas da biras refresh rate. Probaj tako umesto preko Nvidijinog settings-a. Problem mora da bude do podesavanja graficke , ne vidim sta bi drugo moglo da bude.
 
Veoma cudno. Da li sada uopste imas 1920x1080 opciju u windows podesavanju kad odes na desni klik pa Screen resolution? Posle odatle u Advanced settings imas da biras refresh rate. Probaj tako umesto preko Nvidijinog settings-a. Problem mora da bude do podesavanja graficke , ne vidim sta bi drugo moglo da bude.

Imam ja sve rezolucije ali tamo u Win7 mi kaze da je i dalje recommended 1360x768??? Zasto? Nemoguce da ovaj TV ima manju rezoluciju od mog Viewsonic monitora. Ja kad stavim na 1920x1080 krzav je tekst, onako losa slika totalno kao da je na 30Hz u pm. Ne razumem.
Evo instaliram 260,63 nvidia drajver sa Guru 3D pa cemo videti. Hvala sto si tu Gizmore. Ako nista vracam ga sutra. Ajde javljam sta se desava.
 
Previse mi je ovo bilo cudno tako da sam otisao na samsungov kanadski sajt. Samsung 32C540 je nekako HDready, sto ne bi trebalo da bude za seriju 5.



Iz uputstva za 32C540:



Dakle 32C540 je HDready verzija 40C540 televizora, sto po meni nema smisla, al ajde :D
Vrati ga odma sutra i zameni za 32C550 ako ga imaju. Ni na kraju pameti mi nije bilo da je 32" verzija razlicita od 40" verzija a da je isti model televizora heh.
 
Previse mi je ovo bilo cudno tako da sam otisao na samsungov kanadski sajt. Samsung 32C540 je nekako HDready, sto ne bi trebalo da bude za seriju 5.



Iz uputstva za 32C540:



Dakle 32C540 je HDready verzija 40C540 televizora, sto po meni nema smisla, al ajde :D
Vrati ga odma sutra i zameni za 32C550 ako ga imaju. Ni na kraju pameti mi nije bilo da je 32" verzija razlicita od 40" verzija a da je isti model televizora heh.

Pa da to sam procitao vec 10 puta, sta onda koji moj stavljaju FullHD na linku gde pise model tv-a? Znaci ako nije native uvek ce biti ovako krzava? Koje njesra:S:
Ovaj 550 je skuplji za 100$ ali je FullHD. Verovatno ga vracam onda sutra i uzimam 550 ili cu sacekati neki popust nije mi hica ali je cool ova velicina.
Hvala Gizmore na podrsci :)
 
Sve izgleda najbolje kada je prikazano u native rezoluciji televizora. Da ja stavim 1360x768 na mom tv-u bilo bi krzavo i nikakvo heh. Isti slucaj vazi i obrnuto, kada si ti stavio 1920x1080 na televizoru cija je rezolucija 1360x768, jednostavno izgleda lose.

Ne znam koliko mozes da imas tv pre nego sto ga vratis, ali ne zezaj se sa popustima koji mogu i ne moraju da se dese. Moze da se desi da ti ostane C540 a to ne bi voleo nikako za tv koji je namenjen da menja monitor :D
 
Sve izgleda najbolje kada je prikazano u native rezoluciji televizora. Da ja stavim 1360x768 na mom tv-u bilo bi krzavo i nikakvo heh. Isti slucaj vazi i obrnuto, kada si ti stavio 1920x1080 na televizoru cija je rezolucija 1360x768, jednostavno izgleda lose.

Ne znam koliko mozes da imas tv pre nego sto ga vratis, ali ne zezaj se sa popustima koji mogu i ne moraju da se dese. Moze da se desi da ti ostane C540 a to ne bi voleo nikako za tv koji je namenjen da menja monitor :D

Ma imam mesec dana ali nema veze vracam ga sutra pa cu da vidim da li uzimam odmah ili cu sacekati malo. Do tada vozimo na 22" VW :)
Hvala matori!:)
 
Vratio sam Gizmore 540 i uzeo 550 jer je bio na popustu odjednom tako da je izasao 50$ vise a dobijem neke zanimljive dodatke sa 550-kom.
Evo jedna slicica za pocetak.
E sad zanima me vise stvari. Sve radi out of the box super, rezolucija i sve to je ok.
1. Ono sto me interesuje kako da TV zapamti parametre kada restartujem on uvek ode na Standard a ja sam lepo setovao na Movie za PC.
2. Sto se tice 1920x1080 malo mi fali deo teksta na ikonicama sa strane i dole pa sam isao na resize desktop ali nece da snimi tu rezoluciju nego vrati automatski na 1920x1080. Zasto?
Kako je glup ovaj nVidia control panel bruka.
 

Prilozi

  • photo.JPG
    photo.JPG
    282.6 KB · Pregleda: 334
Jel ti pamti podesavanja slike (brightness, contrast itd.)? Ako ne pamti, TV ti je ostao u Shop modu, a vrlo verovatno da je zbog toga i na popustu (bio je izlozen).
 
Jel ti pamti podesavanja slike (brightness, contrast itd.)? Ako ne pamti, TV ti je ostao u Shop modu, a vrlo verovatno da je zbog toga i na popustu (bio je izlozen).

Ma ne nije u shop modu nego je bilo do rezolucije i drajvera glupog. Konacno sam uspeo custom rezoluciju i sada sve lepo vidim mada sam i na tv-u mogao opciju koju sam kasnije provalio screen fit. A pamtio je odmah podesavanja slike nego eto zezao u pocetku sa rezolucijom,
Inace to da je bio izlozen se ne desava u Kanadi i zato se placa kazna i na primer ako bi to uradili imas protekciju drzave i moraju ti dati tv za dz u toj situaciii. A i ja sam ga birao u kutiii nikada otvorenoj.
Inace sve sljaka sad kako treba, TV je odlican. Samo jos da podesim dual view sa ovim u dnevnoj sobi i bice cool.
Pusta skoro sve formate preko DLNA I Samsung pc share.:)
 
Nazad
Vrh Dno