Šta je novo?

Masina opet pravi probleme, ovaj put ozbiljne!

domcale

Slavan
Učlanjen(a)
18.04.2009
Poruke
2,142
Poena
230
Pozdrav;
Nesto se desilo sa komp-om :D. Surfovao sam po Benchu i slusao muziku. Odjednom je masina zakovala, ja sam je restartovao, i kada je trebalo da izbaci windows logo i pocne podizanje, masina se restartovala.. I tako u krug, nece cak ni u safe mode. Obaranje frekvencije CPU-a na dfault ne pomaze.

Onda ubodem HDD sa W7, i on pred podizanje izbaci neku sivu pozadinu i bela linija na pocetku blinkce. To se desava 5s, i onda restart. Takodje isto u krug.

Ubacim winXP SP2 CD, reko da mozda nije pao sistem, ali shipak. Izadje ekran, izbacuje ono press f2 to... f6 for raid drivers... i umesto da ispisuje koje drajvere ucitava, stoji prazna siva linija, i stoji tako, zamrznuto.

E onda, vec nervozan, ubacim WinXP SP2 64bit stavim da butuje sa CD-a, i dobijem poruku sa slike.

Sta bi sve ovo trebalo da znaci? Pokusacu sa OpenSolaris-om, mada sumnjam da ce to pomoci.
Ljudi pomagajte :wall:
Hvala unapred na odgovorima!!!
 

Prilozi

  • DSC02001.jpg
    DSC02001.jpg
    508.4 KB · Pregleda: 242
Evo sta kaze OpenSolaris kada pokusavam da ga bootujem sa CD-a
 

Prilozi

  • DSC02003.jpg
    DSC02003.jpg
    513 KB · Pregleda: 125
Chupo 92, svaka ti cast. Iz prve si ubo problem :). Izvadio sam oba stapa memare (Transcend 1GB i kingston 256mb), obrisao kontakte na Kingstonu, ubacio samo njega u masinu, i startovao. Windows se iz prve podigao :)
Sad ostaje da probam sa oba stapa, i da vidim da Transcend mozda nije riknuo... :wall:
 
Poslednja izmena:
Evo sad sve radi kako treba sa oba stapa memorije? :wall:

BTW, ajd da pitam nesto sto me je stalno mucilo:
Zasto nemogu da podignem XP na maxtor 6Y120M0 SATA? W7 mogu, ali XP ne... posle kopiranja podataka na HDD, i restarta, on izbaci nesto vezano za mreznu kartu, dole nesto pise cheking MAC address (ne pise tako, ali nesto u tom kontekstu), i posle 20-ak sekundi, u zadnjem redu pise "invalid boot table". Udjem u drugi XP i pogledam, kad tamo su svi podaci koje je win instaler iskopirao. Znam da tako nemogu proveriti boot tabelu, ali opet nevidim razlog zasto se win ne podize.
Na WD 3200AAJS SATA se win podize/instalira normalno.
 
Poslednja izmena:
'oce nekad da oksidiraju kontakti na memoriji,pa da brljavi ram...

Jel' si pokusavao da odradish low level format na hardu?
 
Sad me mrzi da to radim, W7 mi je na njemu, a sve je lepo podeseno da radi kao podmazano + u XP nisam ulazio par dana :D... Ako ned'o Bog rokne W7, probacu sa low lvl format-om ;)
 
Poslednja izmena:
Znash onu majstorsku:ako radi-ne diraj...:D
 
Opet mi se ovo desilo?!? Znaci isti simptomi kao i kada sam postavio pitanje... cak i isto resenje :D.

Sta moze biti razlog ovome? Smara me da svako malo cupam ram i brishem kontakte :)
 
Nemoguce da oksidiraju kontakti svakih mesec dana, pa nije mi vlaznost vazduha u sobi toliko velika :D
 
Ostavi samo modul od 1GB i vidi nekoliko dana da li brljavi :wave:

EDIT: Nije na odmet i da testiras memoriju. Kontakte je najbolje da ocistis gumicom za brisanje.
 
Poslednja izmena:
ocisti ih pa ih stavi na memtest, jedan po jedan
 
Probacu da testiram memaru, ali mi nije jasno kako sve radi kako treba dok peglam krizu/GTA IV po cele dane (obe igre progutaju malo preko 1GB, pa je malo zahebano da koristim komp samo sa tim modulom).

Kad zavrsi DL Top Gear season 10 (taman do sutra), podignucu Hiren's boot CD 10, i testirati prvo kombinaciju, a ako bude bilo gresaka, onda modul po modul :)

I, nemoj da neko komentarise kako mogu da igram GTA na single core-u, odgovor je jednostavan: igra radi :D

Edit: mogu li da ostavim LinX preko noci (all memory)? Hoce li to utvrditi potpunu stabilnost ili bas mora memtest?
 
Poslednja izmena:
ja bih pre stavio memtest, jer on zahteva pa se ucita pre windows-a, dok je memorija jos "prazna" radi potpunog testa ram-a
 
LinX gruvao citavu noc bez greske, a memtest86 sam pustio jedan prolaz, bez gresaka takodje :trust:
 
Vidjao sam svakakve stvari kad se mesaju razliciti moduli. Ako ne mozes da zivis bez tih 256MB probaj da ih drugacije rasporedis u slotovima...
 
Zamenio sam im mesta. Videcu u narednih ~mesec dana kako ce se masina ponasati :)
 
Blago tebi sa tom MSI plochom...bash ti zavidim. :D
 
Osim ovih problema sa ram-om, i nenormalnog variranja napona pri podizanju istog, nemam nijedan drugi problem sa tom plocom. Tada kada sam je kupovao bas i nisam mogao da biram... Niko u to vreme, u mom selu nije mogao da bira... Lokalni ''diler'' je gde god je mogao furao MSI.
Posted via Mobile Device
 
Poslednja izmena:
Ma to ja imam paranoju od njih. Zacrveni mi se pred ochima odma'....:d
 
U mojoj dosadasnjoj praksi sa plocama procentualno najveci broj ploca koje tako smaraju & kucaju,a kad proverish sve je ok, su bash te starije MSI-eve...pogotovo sa VIA chipsetovima. :) Na drugom mestu je Gigabyte (one malo starije varijante),pa onda par praznih mesta,pa svi ostali... :D
 
Poslednja izmena:
@domcale: Ako ti RAM seta levo-desno u slotu i kad ga uhvate one kvacice, gurni ih na odgovarajucu stranu. Meni je slot raskliman i desavalo mi se da nece da bootuje, ali od kako sam module gurnuo prema procesoru ne gube kontakt vise...
 
Da li si probao kontakte na memoriji da obrises gumicom za brisanje ?
 
Fora je sto sad radi, nego sto ce za mesec dana ponovo da se desi isto: crash. I onda cupaj module i brisi... smara bre :D

A module cu obrisati gumicom za brisanje u septembru :)
 
Poslednja izmena:
Definitivno su ti losi kontakti za memoriju :p
 
3 god (do nedavno) je sve radilo kako treba, tako da bas i nisam siguran u tu tvrdnju. Samo da ja mogu uvek da ozivim masinu, ostalo je manje bitno :p
 
Poslednja izmena:
Definitivno tu nesto nije u redu... znaci ladno mi se desilo to isto sad pre 5min (ovaj put ni post nije hteo da prodje, vec zakuca). Ovaj put nisam vadio ram, vec ga samo prodrmao, i komp je iz prve upalio. Usmerio sam ih (koliko sam mogao) ka procesoru, ali sam sad 100% siguran da su kontakti. Jeb€m ti MSI :wall:
 
Poslednja izmena:
Izgleda da ces u skorije vreme morati menjati plocu :d
 
Nazad
Vrh Dno