Šta je novo?

Novi Mac Mini

Novi Mac Mini je P R E L E P, ali i ja mu zameram na ceni. Da je cena ostala ista, bio bi koliko toliko OK kupovina, ali ovako mi je stvarno preskup.
Koristio sam Mac Mini nekoliko meseci, ali onaj prvi sa Intel procesorom i mogu reći da nisam imao ni jednu veću zamerku.
 
Upravo su spustili cenu miniju, sada obican kosta 699€ a server 999€... jos par puta da odrade tako i bice prihvatljivo :D
 
dobro su se setili . stvarno su preterali sa cenom . mada realno i 700e je mnogo . realno preko 600e ne bi trebao da bude .
 
Interesu je me, da li vredi kupiti Mac Mini ili gledati nesto drugo neki iMac?
 
zavisi za sta bi ga koristio i kako bi ga koristio...

koji sad imas racunar, sta ocekujes od novog racunara?
 
Imam PC i na njemu instaliram SL i koliko toliko sam zadovoljan. Na Win odem zbog neke igrice nesto da se odradi. Inace od malo zahtevnijih poslova na Mac-u radim u PS i DW i ocekujem da to besprekorno radi. Neki film u HD.. i sve u svemu to je to. Nemam nikakvih posebnih zahteva. E sad nzm kako se pokazao ovaj mini i da li se uopste isplati...?
 
Poslednja izmena:
:) onda mozes direktno da uporedis :) prvo - ako ti hackintosh radi posao i ako si zadovoljan nema poterbe da menjas.

ako te hackintosh zeza iz nekog razloga onda je nabavka macminija apsolutno opravdana.

mozes direktno da uporedis CPU/GPU na trenutnom PCju sa MacMini CPU/GPU. ako je macmini slabiji, racunaj da ce ti biti sporiji komp. sa MacMinijem dobijas ultra mali footprint i znas da ce sve raditi 100% bez problema danas/sutra.
 
E sad ja gledam da uzmem MacMini od 1000e i sad kad pogledam ovaj iMac uz njega dobijam jos monitor, bolji procesor, bolju graficku,tastaturu, misa, samo manji hdd a skuplji je za nekih 200e. I kad smo vec kod toga da li je moguca ugradnja jos 500gb na iMac-u. Na sajtu nema opcije dodavanja ali nzm da li je moguce ovako?
 
onda bolje da uzmes iMac ako ti je 21" dovoljno ;)

u svaki Mac mozes staviti obicnu memoriju od PCja i harddisk/SSD od PCja.

pogedaj www.everymac.com - oni testiraju koju su maximalne velicine RAM memorije za svakog Mac-a (obicno mozes da stavis duplo vise nego sto Apple kaze na zvanicnom sajtu).
 
Nazad
Vrh Dno