Šta je novo?

PSU noviteti

Po tebi su performanse samo 12V, al dobro, ti tako mislis, nema poente da te ubedjujem. :)

Ok nema poente da me ubedjujes, ali da li bi mogao da mi objasnis ako nije poblem kako kod nekog modernog kompa opterecujes 3.3 i 5V grane? Ja iskreno to ne znam pa da mi pomognes da naucim nesto novo. Upalim komp eto me u win-u sta ja radim dalje da imam promene napona na 3.3 i 5V granama?
 
Ok nema poente da me ubedjujes, ali da li bi mogao da mi objasnis ako nije poblem kako kod nekog modernog kompa opterecujes 3.3 i 5V grane? Ja iskreno to ne znam pa da mi pomognes da naucim nesto novo. Upalim komp eto me u win-u sta ja radim dalje da imam promene napona na 3.3 i 5V granama?
Vec si pisao o tome za ste se koristi 5V.
5V i 3.3V su danas grane se malo ampera, ali velika vecina napajanja, cak i danasnjih ima veci pad u % na 3.3 i 5V nego na 12V. Velika vecina napajanja danas ima bolju regulaciju na 12V nego na sporednim granama. Izuzetak je SS koji u ovih par modela ima 0% na 5V (660 i na 3.3V).

Ubaci 10 HDDova pa ces da opteretis 5V. ;)


E sad ti meni objasni gde i kako se moze osetiti razlika na 12V, tj da li je 0.7% ili 0.2%? Mislim, ono upalim komp i imam odredjenu vrednost na 12V, onda opicim neku igricu, uposlim graficku, i napon na 12V mi padne za 0.2%.

Vidim da garson pominje nekih 100W razlike izmedju tih napajanja, a ako je vec tako - jel' to fer poredjenje? ;)
Ja sam skontao da Misko poredi Corsair AX760i i SS Platinum 660. Ako sam pogodio, onda stoji ono sto sam vec pisao, Corsair je 100W jaci, plus ima onaj Corsair Link software i to mora da kosta nesto.
 
Poslednja izmena:
Dve veoma vazne osobe i upravljach tako slatko ispamovashe temu da je to prosto milina za videti i (delimicno) procitati! :d
To samo moze iskustvo, nikako ispod par soma postova!
 
pa nisu to mala deca :D
 
Ubaci 10 HDDova pa ces da opteretis 5V. ;)

Neces opteretiti apsolutno nista ;), ni sa deset hardova. Ti cim stisnes power na kucistu elektronika hardova dobije struju, hdd-i idlovali ili hdtachovali u pitanju su jako male oscilacije reda 200-300 mW. Da ne idem dalje da skoro niko na ovom forumu nema 10hdd-a u kucistu, sto opet povlaci koliko ima smisla uopste pricati o tome. SSD trosi samo 5V granu, Samsung 840pro 512GB http://www.tomshardware.com/reviews/840-pro-ssd-toggle-mode-2,3302-6.html ima potrosnju idle 0.32W <> load 0.73W, ajd nek je jedan watt u pitanju idle<>load kod prosecnog SSD-a to ni kinez ne vidi a ne klase psu-a od 200€.

Zakljucak ko koristi normalno konfigurisan komp, 2-3HDD-a jedan ili 2 SSD-a, optika, apsolutno nema potrebe da gleda sta se desava sa % 5V granom jer su promene reda jednog ampera! na komplet celoj grani, ali neka gleda r&n jer tu nije svejedno a tu je ft opet bolji :)
 
Zakljucak ko koristi normalno konfigurisan komp, 2-3HDD-a jedan ili 2 SSD-a, optika, apsolutno nema potrebe da gleda sta se desava sa % 5V granom jer su promene reda jednog ampera! na komplet celoj grani, ali neka gleda r&n jer tu nije svejedno a tu je ft opet bolji :)
Bolji jeste, ali pricamo o do 10mV, koliko je to znacajno? ;)
 
Pa skoro potpuno beznacajno, ali npr. imam STX zvucnu, njen DAC se napaja sa 5V, operacioni ne znam tacno obicno idu od +/-5 do +/-18, a sta su tacno implementirali asusovi ing me mrzi sad da trazim.. e sad da li cu ja sve to da napajam sa sumom od 5mV ili 10mV je verovatno i nebitno, ali mozda i nije, u svakom slucaju mirnije spavam kad znam da su dobili napon sa manje suma. Ali generalno se slazem da je ovo bitno kod recimo 5% korisnika.
 
Za STX je to nebitno, tj ako bi se trazilo bolje resenje to je svakako drugi tip napajanja od PC napajanja, sto opet nije primereno zvucnoj karti od 100 i kusur eura. :)
 
[off] hm pa tu i tamo svicerska napajanja su dosta napredovala, Jeff Rowland u neka pojacala stavlja taj tip, a sam sam slusao jedno diy upareno sa Dynaudio Evidence Temptation, zvucalo je fino. Mark Levinson 53 bese isto neki tip switcha, 25.000$ dolara komad mono blok, iliti 50.000$ za stereo varijantu :) tako da je diskutabilno da li su ss napajanja bolja od svicerskih, sta, kad i koliko je bolje ili nije je prica za neku drugu sobu i temu.. da se opet ne udaljavamo od teme.. u svakom slucaju mirniji je san kad dovedes sum 5mV DAC-u umesto 10mV, probaj i sam pa ces videti :p ;) [/off]
 
Moliću lepo, kad je već tu priča o granama, pročitao sam pre izvesnog vremena na nekom američkom forumu da je bolje imati jednu 12V granu nego 2 ili negde čak 3. Čak su i pokazivali kako da se povežu na ploči od napajanja. Ja jesam popravio po neko napajanje ali se to svodilo samo na menjanje kondenzatora i još po kojeg elementa a nisam ulazio u to kako su grane raspoređene u elektronskom smislu.
 
Ma te naponske grane kao loše komentarišu oni koji se ne razumeju previše u materiju. Radi se o sistemu analognom razvodnoj tabli sa osiguračima u stanu. Kao što kroz kuću ide više faza, svaka sa svojim osiguračem određene maksimalne amperaže, tako i napajanje ima "razbijenu" 12V naponsku granu na više "kanala", svaka sa svojim ograničenjem izlazne amperaže. Ako se faze u stanu loše rasporede po utičnicama, onda je sistem loš. Tako i u napajanju, ako se različite "pod-grane" loše rasporede po kablovima/konektorima i/ili se postave preniska ograničenja amperaže, imate loš proizvod. I kao što je nepreporučljivo premostiti razvodnu tablu u stanu, tako je to nepotrebno i potencijalno opasno (ako napajanje nema propisnu zaštitu od kratkog spoja) premostiti 12V grane. Dakle sve zavisi od konkretne implementacije, ideja kao ideja je dobra.
 
Hmmm, mogle bi 2 grane da se spoje sa 2 diode koje idu u istom mseru ili čak i sa watsonovim mostom pa nebi bili kratkog spoja, niti da vuku struju jedan od drugog, nego sam mislio da li bi se nešto tim dobilo. Nebi moralo da se misli koliko koja grana vuče i stim bi i napajanje moglo da bude manje jer onda nema ˝bačene¨ energije.
 
Cougar napajanje iz Andysona...
http://www.cougar-world.com/products/power_supplies/cougar_gx_s.html
Zakljucak sa JG
Cougar's little 80 Plus Gold GX-S unit has a lot going for it. It's very stable in regulation, it's quiet, it runs cool, and holds the ripple well in check. It does have a few edges that could use some sanding down, like that little rise time and overshoot spike thing we saw in the power-up overshoot transient testing, but in general this is a rather good unit for both Cougar and their partner in Andyson. I like it. Now, if it can hit the market at a competitive price, Cougar will be all set.
http://www.jonnyguru.com/modules.php?name=NDReviews&op=Story&reid=330
 
Sve ti je jasno i napajanje kakvo je kad to vidis :)
 
Kad je unutra Seasonic, moze na napajanju da pise i Pera&Co, i dalje ce biti VRH.
 
Eto, konačno i CM da izbaci zaista dobro napajanje. Pošto je CM solidno zastupljen u Srbiji, nadam se da će i ovaj model doći do nas, jer bi mogao cenovno biti vrlo primamljiv, s obzirom na to šta nudi...
 
@mcsteel - vidim da si mag za napajanja p reko da te pitam nesto posto vidim da se nigde na forumu ne pominje moje napajanje, xfx pro 850w. Jel valja ono nesto ili sam bacio 65e?
 
A jel se zna cena tih CM V napajanja? Vidim nema ih ni na CM sajtu. Kada se ocekuje pustanje u prodaju?
 
U ovom testu je navedena cena za evropu od 160e bez poreza. Sto je vise nego ok u odnosu na ovo sto sad ima da se nabavi.
 
A jel se zna cena tih CM V napajanja? Vidim nema ih ni na CM sajtu. Kada se ocekuje pustanje u prodaju?

Piše i u recenziji, krajem ovog meseca startuje prodaja u Evropi.

@mcsteel - vidim da si mag za napajanja p reko da te pitam nesto posto vidim da se nigde na forumu ne pominje moje napajanje, xfx pro 850w. Jel valja ono nesto ili sam bacio 65e?

Ni slučajno nisi bacio te novce. XFX kojeg si pazario je svakako Seasonic unutra, samo je pitanje da li je EM ili AM serija (zavisi od konkretnog modela, pošto XFX ima četiri različita 850W). Koja god da je, 65€ je smešna cena.
 
Poslednja izmena:
Ovo je sjajna kupovina, bas me zanima kakva ce mu cena biti u radnjama. Skoro sam uzeo SPG 1000W ali ovo je sigurno bolje napajanje.
 
Xfx pro 850w core edition :)
 
To je u principu isto što i Seasonic SS-850AM (M12II-850). Za 65€ je krađa. Ko ti je prodao to, mogao bih i ja jedno pokupiti...
 
Video neki oglas u 3 ujutru i javio se odmah, pretpostavio sam da je dobra kupovina posto se secam da sam se lozio na ono zeleno-sivo xfx napajanje :)
 
I kod nas su bila XFX napajanja ali na kratko. Predobra cena za ono sto nude, ona black edition tek sto kidaju. :)
 
uu...extra napajaje...boja pogotovo :)
josh da bude da se kupi kod nas....
 
Nazad
Vrh Dno