Šta je novo?

PSU noviteti

@CAR perfomanse nisu identicne pogledaj malo bolje, dobija flextronics skoro svuda razlike su male ali su uglavnom na strani flextroniksa. Care ako gledas po kablovima onda je EVGA mama :smoke:
Gledao sam i vise nego sto treba, dovoljan broj testova (zato sto gledam za sebe da kupim), tako da stojim iza svake reci sto sam rekao... jeste, razlike jesu male, kao sto si (a i ja) rekao, ali je mrtva trka, razmenjuju udarce po kategorijama. Isto pricam kao garson, poredjenje X-1250 vs. AX1200i. (mada vrtim po glavi jos i Platinum-1000 i "obican" AX1200)

A sto se EVGA-e, tj. samih kablova tice - to jeste, za kablove je NEX1500 mama... ali problem je sto to napajanje po performansama (a i akustici) nije na nivou pominjanih SS i Cors modela, tako da mu dzaba lepi kablovi, odma' ispada iz kombinacije :smoke:
 
Zna li neko da li su se pojavile ove najnovije serije Seasonic Platinum napajanja u prodaji, to je onaj link koji sam objavio pre desetak dana ? Ako neko zna link ka testovima najnovije X i P serije Seasonic napajanja, molim da ovde to okači.

I ja se razmišljam šta da kupim od napajanja, kad budem sledeće godine menjao napajanje. Verovatno neko od 860 W će pasti, ali sad koje pojma nemam.

Što se tiče akustike trebalo bi da ova upravo najavljena najnovija Seasonic Platinum serija ima još bolje performanse, e sad problem je što nisu ni ona digitalno kontrolisana kao što je to kod Corsair Flextronics-a...
 
Kol'ko vidim, kacio si za Cors-e, iste ove "i" varijante, tj. digitalce... kakav sad Seasonic Platinum?
 
Kol'ko vidim, kacio si za Cors-e, iste ove "i" varijante, tj. digitalce... kakav sad Seasonic Platinum?

Pa pitam za njega, kako drukčije. Znaš i sam da su najavljene najnovije serije Seasonic Platinum napajanja pre oko deset dana, otvorio sam posebnu temu o tome u ovom podforumu.
 
Zašto sada razmišljaš o tome šta ćeš kupovati sledeće godine?
 
Pa pitam za njega, kako drukčije. Znaš i sam da su najavljene najnovije serije Seasonic Platinum napajanja pre oko deset dana, otvorio sam posebnu temu o tome u ovom podforumu.

Ne'm pojma, pravo da ti kazem... nije bas da pratim tvoj "rad" po ovom forumu, te da znam koje si (sve) teme pootvarao :D

A ne pratim nesto ni najave, iskreno, od toga nesto i nema selameta... kad izadje review, to citam :smoke:
 
CAR-e ubaci u matematiku i ostale modele, polako se pojavljuju testovi ax760i i ax860i modela , ss platinum nije bolji od tih cors-a, prosli put kada sam kupovao merkao sam i merkao i na kraju zavrsio sa HX-750, proslo 2god od tad, dosla zima (dosadno) pa reko ajd da menjam, sledece napajanje je ax760i. Ili neko drugo ako me neko ubedi da je to bolje. Drugo gledajuci tvoju masinu ne razumem sto gledas uopste 1200W modele, preko kile jedino ima logike ako ides na ln2 oc i to sa grafikama isto na ledu, ili neke sli bolestine, za 24/7 i normalnu masinu kw+ napajanje ce imati kriminalnu efikasnost jer ce ti komp verovatno vuci ispod 100w u leru. Moje je misljenje i da ostali parametri nisu najsrecniji u tom opsegu jer napajanje jednostavno nije predvidjeno da radi na tako maloj snazi. Slicno da vozis aventadora do 30 na sat.
 
Ja bih sacekao jonnyguru testove SS Platinum slabijih od 1000W pa da se lepo uporedi sa AX760/860.
 
Imas na harwaresecrets-u i techpowerup-u, jednostavno corsair-flextronics trenutno nema konkurenciju, mada je ss platinum vrlo vrlo dobar.
 
Na Techpowerup vidim samo SS P520 Fanles tako da cekam JG testove. ;)
Opet se ne bih slozio da nema konkurenciju, jer su razlike u regulaciji tipa 0.1%, negde za SS negde za Corsair, a to je zaista smesna razlika.
 
Poslednja izmena:
CAR-e ubaci u matematiku i ostale modele, polako se pojavljuju testovi ax760i i ax860i modela , ss platinum nije bolji od tih cors-a, prosli put kada sam kupovao merkao sam i merkao i na kraju zavrsio sa HX-750, proslo 2god od tad, dosla zima (dosadno) pa reko ajd da menjam, sledece napajanje je ax760i. Ili neko drugo ako me neko ubedi da je to bolje.
A, pa ja sam se lepo ogradio da sam pratio samo one 1000W+ modele, samo "top dog"-ove... i tu su egal maltene u dlaku. I u toj konkurenciji, moj izbor je Cors - ali samo zato sto imaju lepse kablove, te fan koji je tisi (i kasnije se ukljucuje u slucaju fanless rada).

Ali bacicu pogled na ovo, aj' kad vec toliko insistiras :p... samo mi kazi sta tacno da gledam, bas ove 760/860W modele sa "i" u oznaci, tj. DSP-om? I to da se poredi sa odgovarajucim (Platinum) Seasonic modelom?
I taman htedoh da kazem da, koliko je meni poznato, Seasonic u ovoj "Platinum" oznaci ima samo modele od 860W i 1000W... a onda odoh na nji'ov sajt i videh da imaju i slabije, 660W/760W modele u ponudi - taman idealno za komparaciju :smoke:
Drugo gledajuci tvoju masinu ne razumem sto gledas uopste 1200W modele, preko kile jedino ima logike ako ides na ln2 oc i to sa grafikama isto na ledu, ili neke sli bolestine, za 24/7 i normalnu masinu kw+ napajanje ce imati kriminalnu efikasnost jer ce ti komp verovatno vuci ispod 100w u leru. Moje je misljenje i da ostali parametri nisu najsrecniji u tom opsegu jer napajanje jednostavno nije predvidjeno da radi na tako maloj snazi. Slicno da vozis aventadora do 30 na sat.
Iako u potpunosti kapiram tvoju pricu (a analogija sa Aventadorom ti je genijalna :D), izneo bih par detalja kao kontra-argument :p

1) Promenice se platforma... iako i dalje prilicno snazna, ova X58 ide na dobos, a zamenicu je sa X79 - a tesko da se s2011 varijanta ikako da ide ispod 100W, pa makar i u leru... narocito kada se ima u vidu da ja bas i nisam fan raznih "Cool&Quiet" i slicnih tehnologija za smanjivanje potrosnje, te promptno to gasim u BIOSu, pa mi i u leru radi punom snagom :D
2) Cak i sa tako slabom potrosnjom, ova navedena napajanja su sjajna, i zadrzavaju prilicno dobar nivo efikasnosti (ne na Platinum nivou, naravno :p)
3) Za kraj - imam 1000W vec godinama, i ne ide sad sa konja na magarca, tj. na slabije ;)
 
Na Techpowerup vidim samo SS P520 Fanles tako da cekam JG testove. ;)
Opet se ne bih slozio da nema konkurenciju, jer su razlike u regulaciji tipa 0.1%, negde za SS negde za Corsair, a to je zaista smesna razlika.

garsone da je ss bolji, cors bi ih sigurno stavio u najjace modele ;) ali ajde da sacekamo gurua :)

1) Promenice se platforma... iako i dalje prilicno snazna, ova X58 ide na dobos, a zamenicu je sa X79 - a tesko da se s2011 varijanta ikako da ide ispod 100W, pa makar i u leru... narocito kada se ima u vidu da ja bas i nisam fan raznih "Cool&Quiet" i slicnih tehnologija za smanjivanje potrosnje, te promptno to gasim u BIOSu, pa mi i u leru radi punom snagom :D
2) Cak i sa tako slabom potrosnjom, ova navedena napajanja su sjajna, i zadrzavaju prilicno dobar nivo efikasnosti (ne na Platinum nivou, naravno :p)
3) Za kraj - imam 1000W vec godinama, i ne ide sad sa konja na magarca, tj. na slabije ;)

CAR-e pod 1,2 i 3 u leru grafika ti ide na ~300mhz, napajanje chipa ispod volta i ispod 20w, proc na 30w u leru je fino ocovan, nema veze sto si pobio c'n'q on ne radi nista a to nista je i dok gledas film, surfujes, slusas ziku.... Masina koji god proc i koji god oc da stavis je 99% ispod 100w u leru. Neces ti pogresiti ni sa kw+ modelima ali neces koristiti ni 50% mogucnosti napajanja. Da mislio sam da bacis oko na 760 i 860 corse axi, trenutno su 195e i 215e na geizhals-u sto je priznaces i ne bas jeftino ali kolko para tolko muzike uvek bilo.
 
garsone da je ss bolji, cors bi ih sigurno stavio u najjace modele ;) ali ajde da sacekamo gurua :)
Misko, moja poenta je da nije bas za poredjenje OEM napajanje i Retail (only) proizvodjac. Kao sto sam vec negde pisao, Corsair/EVGA i ostali ce da posvete paznju kablovima, mozda i softveru, i ostalim detaljima, za razliku od OEMa, sto je i razumljivo jer ovi pakuju tudja napajanja.
Takodje, retail dodatno "tweakuju" napajanja, verujem da bi Corsair dodatno dotegnuo i SS Platinum i izvukao maksimum iz platforme.

Inace Corsair je usao u dil sa Flextronicsom pre pojave SS Platinum platforme, tako da moze samo da nagadjamo zasto nisu uzeli SS. Ali ako tako gledamo, Corsair je mozda mogao da uzme i Deltinu platformu koja je bila bez premca pre nekog vremena.

Cisto da ne bude da branim SS, koga inace izuzetno cenim kao OEMa, ali bih pri kupovini uvek radije isao na neko Retail napajanje (iako SS ima Retail serije, ali nije to to).
 
Misko, moja poenta je da nije bas za poredjenje OEM napajanje i Retail (only) proizvodjac. Kao sto sam vec negde pisao, Corsair/EVGA i ostali ce da posvete paznju kablovima, mozda i softveru, i ostalim detaljima, za razliku od OEMa, sto je i razumljivo jer ovi pakuju tudja napajanja.
Takodje, retail dodatno "tweakuju" napajanja, verujem da bi Corsair dodatno dotegnuo i SS Platinum i izvukao maksimum iz platforme.

Evo uzeli su ss platformu iztvikovali je i sta je po tvom misljenju bolje? :)

http://www.techpowerup.com/reviews/Corsair/AX760/1.html

p.s. ovo je tvikovani platinum znaci obican ss nemoz biti bolji moze biti isti ili gori ;)
 
Evo uzeli su ss platformu iztvikovali je i sta je po tvom misljenju bolje? :)

http://www.techpowerup.com/reviews/Corsair/AX760/1.html

p.s. ovo je tvikovani platinum znaci obican ss nemoz biti bolji moze biti isti ili gori ;)
Pa evo prosao sam, vidim negde bolji 760, negde 760i, ja ne mogu da kazem sta je ovde bolje kad je tesno, negde bolje za dlaku jedno negde drugo. ;)
Lepo covek rece na kraju:
The "plain" AX760 proved to be a direct competitor of the digital AX760i since it performed equally well and it even managed to surpass its cousin in some areas (e.g. efficiency at lower loads).

Drugo, mislim da je najjaci model X-1250 verovatno i bolji od ovih slabijih platinuma.
 
Realno najbitnija dva parametra su kako drzi zakucan 12V rail i kako stoji sa r&n, sve ostalo je daleko manje bitno a pogotovo efikasnost koja nema veze sa suvim perfomanasama nego je vise environment friendly karakteristika. A tamo gde je najbitnije tu je flextronics jaci. Uostalom vidis i sam da Corsair oduvek stavlja seasonic na drugo mesto :p
 
Realno najbitnija dva parametra su kako drzi zakucan 12V rail i kako stoji sa r&n, sve ostalo je daleko manje bitno a pogotovo efikasnost koja nema veze sa suvim perfomanasama nego je vise environment friendly karakteristika. A tamo gde je najbitnije tu je flextronics jaci. Uostalom vidis i sam da Corsair oduvek stavlja seasonic na drugo mesto :p

Pa r&n im je skoro u dlaku isti, kad se pogledaju max vrednosti. 3.3V i 5V na strani Seasonica, 12V na strani flextronicsa. Jos neke stvari sa strani SSa neke na strani flexa.
Tebi je najbitniji 12V i r&n al to si opet samo ti. ;) I kako odvajati performanse od ostatka? ;) Drugo, na JG efikasnost je svstana u performanse, i svakako nije lako napraviti jako efikasno napajanje sa vrhunskim performansama. ;)

SS im je manje vise uvek bio na prvom mestu, evo sad su ga ubacili u najjacu AX seriju. :)
 
Ti si zaslepljen seasonicom :)

tabela sa sajta:
_________________12V_______5V_______3.3V______5vsb___
SS 100% Load___25.6 mV____14.4 mV___12.3 mV___8.5 mV
FT 100% Load___ 23.4 mV____11.4 mV____9.2 mV___8.1 mV

i ostale i maximalne i minimalne i koje god oces vrednosti r&n su na strani flextronics-a. Kako si ti dosao do toga da je na 3.3V i 5V r&n na stani ss kad ga flextronics u procentima dere ~30% (posto ne promila!) na 5V i ~30% na 3.3V kad se pogledaju max (100% load) vrednosti? Mada ponavljam to nije toliko bitno na 12V r&n je malcice bolji ali je bolji kod ft-a, a 12V drzi mnogo zategnutije od ss-a. Nije meni najbitniji r&n i 12V nego svakome ko zna nesto o perf napajanja, kolika je brzina fan-a jeste bitno ali to nisu perfomanse napajanja, kakvi su i koje su duzine kablovi opet bitno ali opet isti ne uticu na perfomanse. Boja i dizajn kucista meni bitno ali ne utice na perf ni promil. Ako pricamo o kvalitetu napona najbitnije je kako napajanje drzi 12V rail zato sto se danas skoro sve napaja odatle (cpu, graf itd..) (a da ne govorim da se u modernim napajanjima ostali railovi i dobijaju iz tog) i r&n. Sve ostalo je mnogo manje bitno ako gledamo kvalitet napona, npr efikasnost ne utice na kvalitet napona. Neko ko je environment freak gleda kao najbitniji parametar efikasnost, ja to postujem, ali isti ne utice na kvalitet napona (realno).
 
Nisam pricao o r&n na 3.3 i 5V vec regulaciji napona na 3.3 i 5V.
A to sto si ti okacio samo potvrdjuje ono sto sam rekao, mislim 23.4mV i 25.6mV? :)
12V drzi mnogo zategnutije od ss? :trust: 0.76% i 0.29%? To nije ni 0.5%?
Da, 3.3 i 5V se dobijaju iz 12 pa Seasonic X-1250 na 5V railu ima, koliko, 0% regulaciju. :)
Moderno napajanje treba da ima sve a ne 12V i r&n na 12V gde je razlika izmedju ovih ono tipa 2-3mV. :zgran:

EDIT:
Cak i da sam zaslepljen seasonic, ni blizu koliko i ti mrznjom prema istom. :)
 
Poslednja izmena:
Napisao si "Pa r&n im je skoro u dlaku isti, kad se pogledaju max vrednosti. 3.3V i 5V na strani Seasonica, 12V na strani flextronicsa." Otkud ja znam da kad zapocnes recenicu sa r&n ti ustvari mislis na regulaciju voltaze? :) Vidim da si i sam skroz zbunjen :) pa zato i napisah zaslepljen :)

Sto se tice zategnutosti napona jeste razlika ~0.5% (ss 0.76% a ft 0.29%) ali to je ~2.5 puta razlika, 2.5x0.29=0.75. E sad ako ti smatras da je lako 2 i po puta utegnuti napon ok onda su slicni :)

Ma ne mrzim imao sam seasonic-a, posle guglao probao guglao probao i zakljucim da ima boljih, uostalom Corsair ft je cenovno skuplji, da li stvarno mislis da su pogresili i stavili losije napajanje da bude skuplje? :)
 
Napisao si "Pa r&n im je skoro u dlaku isti, kad se pogledaju max vrednosti. 3.3V i 5V na strani Seasonica, 12V na strani flextronicsa." Otkud ja znam da kad zapocnes recenicu sa r&n ti ustvari mislis na regulaciju voltaze? :) Vidim da si i sam skroz zbunjen :) pa zato i napisah zaslepljen :)

Sto se tice zategnutosti napona jeste razlika ~0.5% (ss 0.76% a ft 0.29%) ali to je ~2.5 puta razlika, 2.5x0.29=0.75. E sad ako ti smatras da je lako 2 i po puta utegnuti napon ok onda su slicni :)

Ma ne mrzim imao sam seasonic-a, posle guglao probao guglao probao i zakljucim da ima boljih, uostalom Corsair ft je cenovno skuplji, da li stvarno mislis da su pogresili i stavili losije napajanje da bude skuplje? :)

Ne brini misko nisam ja zbunjen, 3.3 i 5 su isli u drugoj recenici, prva se odnosila na r&n, druga na regulaciju napona. ;)
Sto se tice razlike, to matematicki jeste 2.5x ali se to ovako ne moze posmatrati. Jer ako bismo tako posmatrali koliko je Seasonic X-1250 puta bolji sto se 5V tice od ostalih, posto na 5V ima 0%? :)
Dakle sve ispod 1% je high-end, i razlike unutar toga su dlaka u jajetu.

Pa skuplji je znas i sam zasto, nece valjda da daju onaj softver za dz. :)

Pade mi na pamet kakav bi flextronics bio da nema DSP, pa i pored toga mu SS parira. :)
 
Isla iza prve recenice, ja pomiso da se odnosi na r&n nigde nisi napisao da se odnosi na voltazu samo si napisao grane.. nebitno tebi je bolje ss meni ft ti ces kupiti ss ja cu ft i svi zadovoljni cheers.
 
Nisam rekao da je SS bolji, mrtva trka. :p

cheers
 
15 spam postova o tome da li je duži Flextronics-ov ili Seasonic-ov... Good work, guys.
 
Prijatelju mi bar pricamo u skladu sa temom tj. psu novitetima, jeste rasprava dal je duzi i ciji, al je bar na temu napajanja, dosta informacija (nekom mozda i nebitnih) kacimo linkove testova itd.. a tvoj post nema nikakve veze sa temom pa ti stavi prst na celo i razmisli ko ovde spamuje ;)

Da mi post ne bude totalni spam :) da se vratimo na temu psu noviteta, novi testovi:

http://www.kitguru.net/components/p...rofessional-series-ax760-and-ax860-review/10/

http://hexus.net/tech/reviews/psu/48641-corsair-ax760-atx-power-supply/?page=2

nisu nesto epohalno, treba ih uzeti sa rezervom (na prvom postoje hi-res slike unutrasnjosti) i na oba su mereni voltaze, r&n i efikasnost.
 
Na kojoj platformi je bazirana CHIEFTEC BPS serija? Ne mogu nikakave testove na netu da pronađem, kakva su napajanja?
 
BPS je zasnovan na CWT DSAII (modeli sa fiksnim kablovima) i PSHII platformi (modularni modeli). BPS2 je baziran na PUQ platformi. Nekoliko review-a: 1, 2, 3, 4, 5, 6

Generalno solidna napajanja; možda ne i najbolja za date novce, ali svakako treba da budu u užem izboru, ako se kupuje striktno na srpskom tržištu (takvom kakvo je).
 
However, build quality on the PSHII units is poorer, with a single layer PCB, weaker transient filter, more failure points due to using six weak +12V rectifiers instead of two powerful ones, and it's rated at 40C instead of 50C. PSHII is also much cheaper to manufacture than PSH or S12.

Razmišljam da zamenim svoje Toughpower Cable Management 750W vremešno napajanje, a u ponudi su:

CHIEFTEC APS-850C 850W
CHIEFTEC BPS-850C 850W
 
Razmišljam da zamenim svoje Toughpower Cable Management 750W vremešno napajanje, a u ponudi su:

CHIEFTEC APS-850C 850W
CHIEFTEC BPS-850C 850W
Mislim da ne menjas za nesto (puno) bolje, a i jace je svega 100W, sto mozda i nije preterano bitno.
Ja bih recimo da zelim da menjam isao na nesto bas bas kvalitetno, tipa Seasonic Platinum ili X serija ili Corsair 760/860. Mada je to takodje neisplativ potez jer su pomenuta napajanja prilicno skupa.
 
Nazad
Vrh Dno