Šta je novo?

PSU noviteti

Kada budem menjao moje napajanje Cors TX 650W to ce da bude samo Seasonic neki od recimo 750-850W sa 5 godina garancije, najverovatnije X serija ,)
 
Video sam, "obican" AX1200 ne znam ni da li sam citao neki review.
 
Video sam, "obican" AX1200 ne znam ni da li sam citao neki review.

Ima ih, kako da nema... ja sam ih se vala nacitao :)
Pa eno ti kod Jonnyja najpre, mislim da je Wolfie testirao, ako me secanje sluzi.


2 peja:
Oooooo da... :smoke:
 
Naravno da ima AX1200, svi zivi su ga testirali, samo kazem da sam vise citao o 1200i.
Na jonnyGURU ima oba opisa.
 
garson, koja je beše razlika između AX1200 i AX1200i ? Beše je AX1200i napravio Seasonic ?
 
Poslednja izmena od urednika:
MSAN konačno dobio u ponudi SS G seriju. Svi su trenutno na 15% rabata, koliko vidim.
360G je uz 15% rabata 12% skuplji od 380GB, dok je recimo 450G uz 15% rabata čak 28% skuplji od 430GB. Divota.
550G je uz 15% rabata oko 6% jeftiniji od 560KM.
 
Poslednja izmena:
Uih al ga naduvaše cene... Mada, istini za volju, i S/M12-II cene su otišle u majčinu, ja sam svoj 380GB dobio za 4300 sa PDV-om prošlog avgusta... Sada je ~2k skuplji.
 
Andyson S serije? Heh, bilo bi interesantno videti to u akciji....

Koliko sam ukapirao, LC9450 = AD-S400A2 ; LC9550 = AD-S500A2 ; LC9650 = AD-S600A2.
Barem ne preteruju sa peak rating-om, 50W preko i nije tako strašno. Then again, i sâm Andyson već objavljuje sopstveni peak rating...
 
Ljudi, što niko nije okačio veliku vest, da je Corsair predstavio pre neki dan svoju vrhunsku seriju novih napajanja ? Evo o čemu se radi:

http://www.techpowerup.com/175043/C...Launched-AX-Series-Gets-80-Plus-Platinum.html

Jedno pitanje za poznavaoce, može li neko da iskopa podatak ko je pravi proizvođač ovih napajanja, Seasonic ili neko drugi ?


Evo testa modela AX760i : http://www.techpowerup.com/reviews/Corsair/AX760i/


Utisci ? Meni se čini da su ova napajanja veoma kvalitetna, čak možda podjednako kvalitetna kao i Seasonic. Kakvog ste vi mišljenja ?
 
Flexstronics je unutra i lagano se nosi sa Seasonicom.
 
Da, tačno, sad pročitah da piše u testu. Ali iznenađen sam koliko je ovo napajanje kvalitetno i po oceni test tima sa sajta Techpowerup VEOMA LAKO prestiže i Seasonic i ostale konkurente, zahvaljujući digitalnoj kontroli svega.

Evo, za one koje mrzi da čitaju ceo test(iako to toplo preporučujem), izdvajam samo njihov zaključak:


A new era opened in PSU manufacturing with the introduction of the AX1200i that easily took the first place in its category thanks to its excellent performance and its rich features. Now, we see the same story repeating itself with the fresh AX760i unit. It is aimed directly at the top of its category, and does manage to prove troublesome to its competition. It surely costs a serious amount of money, but you can easily figure out why it costs so much if you list off its features. This bit of technology is still new which will, inevitably, increase production costs, but look at the benefits it offers: sky-high efficiency that allows for a very relaxed fan profile and semi-fanless operation at low loads, ultra-stable voltage rails with minimal ripple, control/monitoring software, a fully-modular design, and a seven-year warranty. The AX760i also comes with lots of connectors, including six PCIe connectors that give the unit the ability to support up to three high-end VGAs. Finally, its build quality is, as is typical of Corsair, top-notch. The only downsides, besides its stiff price, which I, to a large degree, really do think of as justified, is the lack of accuracy with the Corsair Link software, especially at low loads where efficiency readings are way off. The CapXon polymer filtering caps in the +12V rail also looked pretty strange. I expected all the caps in such an expensive, high-end PSU to be Japanese. I would also like Corsair to include voltage-tuning control for the PSU's major rails (+12V, 5V and 3.3V), something that EVGA already offers with their flagship PSU; however, EVGA only offers that particular feature for the +12V rail. It would, since Corsair utilizes digital control, not be difficult to include this feature, and it would thrill enthusiasts and overclockers that buy this PSU.

To wrap up, and it really is as simple as that, the AX760i is the best PSU money can buy in this category. Do not expect any significant price cuts until this technology matures, or the competition's responds (Delta and Seasonic can you hear me?). But investing $200-$250 in a top-performing PSU is, if you ask me, not a deal breaker since many of you already spend much more money on VGAs, CPUs, and mainboards all of which do, after a while, lose most of their value since they are far more often in need of an upgrade than a good PSU that will keep you fine company for many years to come.
 
Novi Corsair su u rangu sa Seasonicom sto se regulacije napona i ripple & noise suppresion tice. Tesko je reci sta je bolje, mozda je Flextronics za dlacicu bolji sto se build quality-ja tice.
 
Nemam sta da dodam sto se ovoga tice, sve si lepo rekao, bukvalno su minimalne razlike... ali bih dodao da su Cors-i bolji po dizajnu i kablovima (to vala uvek bili :D), te cak i po buci (doduse, ovo cisto poredim AX1200i i X-1250).
I zato bih prednost dao Corsair-u.
 
Poslednja izmena:
Pa Cors je ranije imao samo flat kablove, sad miksuje, fan gril je uzasno ruzan.
A sto se buke tice, mislim da su tu negde, ako poredimo sve modele, mozda je cak i Seasonic tisi (jer Cors koristi razlicite platforme).
 
Poslednja izmena:
Opet su bolji/lepsi kablovi nego na bilo kom SS-u :)
SS je poslovicno kilav na tom polju.

A fan sam, rekoh, poredio samo AX1200i i X-1250. Tu je tisi Cors.
 
Opet su bolji/lepsi kablovi nego na bilo kom SS-u :)
SS je poslovicno kilav na tom polju.

A fan sam, rekoh, poredio samo AX1200i i X-1250. Tu je tisi Cors.
Tako ti je kod OEMa, ne mare toliko za izgled/kablove i ostalo. ;)
A mene svakako nervira sto je Cors poceo da miksuje kablove i stavlja onaj ruzni fann grill.
 
Kapiram da je tako... samo da radi kako valja ;)

Ovo za miksovanje se ni meni ne dopada, slazem se... ali fan grill mi se svidja :)
 
Meni se svidja ta "konstantnost" kod ss-a, konstantno su drugi vec godinama unazad :p, prvo ih je cwt dobijao sa dsg platformom sad je ulogu deraca preuzeo flextroniks.... Salu na stranu novi axi modeli cors-a razbijaju.
 
DSG bio najbolji? :d A Delte u onim Antecima? :)
 
Kidale...

Inace, ovo za Seasonic da je "konstantno drugi", te za "dranje" od strane Flex-a... ne bih tako rekao, ni slucajno, iako licno preferiram Cors u odnosu na SS. Kakvo crno dranje...
Jednostavno, toliko su im dobra ta napajanja (pricam o vrhunskim mdelima u proteklih godinu-dve, 1000W i vise; ne o slabijim, to nisam pratio) da prave razlike medju modelima i nema, performance wise su identicni... i najvise o tome govori cinjenica da ja napajanje biram po kvalitetu kablova, tj. da li su lepi/ruzni/upertlani ili sta vec, te kakav je dizajn samog kucista i koliko je bucan vent.
A sto se samih performansi tice, kao (realno) uvek najbitnijeg dela - tu razlike nema, identicni. Prosto savrseni, i jedni i drugi.
 
@garson Mislio sam na napajanja za siroke narodne mase, antec signature odlicni ali 80mm fan i serije pretpostavljam da su bile od po 200 komada sa sumanutom cenom, mada odlicni po pitanju perfomansi nema diskusije.

@CAR perfomanse nisu identicne pogledaj malo bolje, dobija flextronics skoro svuda razlike su male ali su uglavnom na strani flextroniksa. Care ako gledas po kablovima onda je EVGA mama :smoke:

Cors je alfa i omega kad su napajanja u pitanju, mada je alfa i omega i za sve ostalo, najbolje memorije, kucista, flesevi... i u svojim najboljim serijama je sada flextronics a ranije je bio cwt.
 
Misko, ako tako gledas ni Flextronics nije za siroke narodne mase, ne mislim na cenu vec sto Flextronics neces sresti skoro nigde (kao i Delta skoncentrisani na druga trzista).
Negde dobija Flextronics negde Seasonic, mrtva trka, mada ja tu poredim SS 1250 i AX1200 jer nema poente porediti SS 1250 i AX860.
 
Nazad
Vrh Dno