Šta je novo?

PSU noviteti

Corsair CX430 430W @ JonnyGURU

The Good:

* Quiet
* Decent voltage regulation
* Fully sleeved cables
* Good ripple suppression
* Great price

The Bad:

* Not as efficient as we would like to see.

The Mediocre:

* Use of Chinese Samxon capacitors throughout.
* Group regulated design.

CWT group regulated dizajn, odlicna regulacija napona na 12V i 3.3V, ne bas sjajna na 5V...
 
jeli istina da je seasonic x 450W fanless ustvari verzija x 750W bez venta sa ogranicenom izlaznom snagom na 450W (deklarisanom)? a moze da se optereti i sa 750W opusteno
 
Ja bi voleo da imam Corsair AX750W. Zao mi je sto ga nemam mnogo.:(
Da ga ima ovde za 2 meseca bi ga kupio bez razmisljanja.
 
Corsair izbacio TX850 V2. Stara verzija je bila bazirana na CWT platformi, nova je pak Seasonic, sto me raduje kao fana Seasonica.

Napajanje je, ocekivano, sjajno. :)

Procitajte vise na jonnyGURU.
 
Stari tx650 je bio seasonic dok je novi (v2) cwt...tako sam barem nasao na par mesta da pise.
 
Citam najnoviji test na jonnyGURU i u soku sam.
Dakle, Kingwin Lazer Platinum 550W napajanje, jedno od prvih, a mozda i prvo sa 80+ Platinum oznakom. Ok, visoka efikasnost, ali Kingwin je imao solidna do dosta dobra napajanja, tako da sam i ovde ocekivao slicno. Verujem da je slicno ocekivao i OklahomWolf. :)
Ali ovde imamo zverinu od napajanja.
Unutra je Superflower napajanje, 550W na 50C, ali reklama na kutiji kaze da moze da se "OCuje" na 650W sa 80+ Gold. U praksi se pokazalo da moze i vise, preko 700W :zgran:, doduse ostaje pitanje koliko dugo. Pritom se ne misli na kratkotrajne peek-ove. :)

Modularno, ribbon kablovi (Corsair like), beli 14cm vent, solidno izgleda.
E sad ono najbolje, performanse izuvaju !!! Sva tri glavna raila (12,5 i 3.3V) unutar 1%, na Overshoot Transient testu sjajan, ripple & noise suppresion takodje vrhunski.
Na Cold load testu vent se palio samo na Cross Load testu sa max opterecenjem na 12V (sem u tom slucaju intake temp bila visa od exhaust). :zgran:
Na Hot Load testu, efikasnost cak i porasla, performanse iste, vent se palio tek na oko 450W, dakle na 80% opterecenja. :zgran:
Kvalitet izrade odlican, Nippon Chemi-Con 105C kondovi, i 2 smesna pasivna hladnjaka. :)
Ocekivana cena je visoka, 170$, pojavice se za par dana na neweggu.
Cisto gledano performanse, Oklahoma kaze da je jedno od najboljih, ali verovatno ne i najbolje napajanje koje je testirao.
Ali kad se uzme efikasnost, vent koji se ne pali skoro uopste, ovo je mozda i najbolje napajanje trenutno. :)

DSCF2488.JPG



Ceo review na JonnyGURU.
 
Poslednja izmena:
Super Flower je napravio dosta dobrih napajanja u zadnje vreme!

Mene najviše interesuje kako će proći tajvanski HEC sa svojim Cougar 700W platinum sertifikovanim napajanjem koje će prezentovati na CeBITu.
 
Super Flower je napravio dosta dobrih napajanja u zadnje vreme!

Mene najviše interesuje kako će proći tajvanski HEC sa svojim Cougar 700W platinum sertifikovanim napajanjem koje će prezentovati na CeBITu.
Pa da, kao sto sam rekao imali su dosta dobrih u zadnje vreme, al ovo je potpuno ludilo od napajanja.
 
Seasonic SS-1000XP.

Da nije ovo konačno X-1000 koji je davno najavljen..?

I ne zaboravimo Enermax EXX-900EWT i Super Flower SF-1000P14PE...

Inače, Kingwin Lazer Platinum koji gore pominjete je manje-više prepakovani SF-550P14PE, review na PCPOP.com (Gtrans chinese -> english). Prema Wolfovom testu, KiWi ima nešto bolju regulaciju napona, ali to može biti i do opreme, pa čak i do konektora/konkretnog primerka... Kod nas nikad nisam video Kingwin u prodaji, ali ko zna, možda NZXT napravi i Platinum seriju pa neko donese, ili čak Axpertec/XION urade nešto (već imaju jedan gold model)... Eh. Srbija nije najbolje mesto za PSU sladokusce.
 
Poslednja izmena:
Inače, Kingwin Lazer Platinum koji gore pominjete je manje-više prepakovani SF-550P14PE, review na PCPOP.com (Gtrans chinese -> english). Prema Wolfovom testu, KiWi ima nešto bolju regulaciju napona, ali to može biti i do opreme, pa čak i do konektora/konkretnog primerka... Kod nas nikad nisam video Kingwin u prodaji, ali ko zna, možda NZXT napravi i Platinum seriju pa neko donese, ili čak Axpertec/XION urade nešto (već imaju jedan gold model)... Eh. Srbija nije najbolje mesto za PSU sladokusce.
Manje vise da, moguce da je tweakovan za Kingwina.
 
Ako se pokaže da uspeva da održi nivo performansi nedavno testirane 550W verzije, biće to težak udarac velikim igračima... Čeka se još da se vidi šta je Sirtec (HIGH POWER) uradio po pitanju Platinum napajanja, a interesuje me i šta Great Wall ima da doda na tu temu. No, daj prvo Seasonic. :D
 
Ako se pokaže da uspeva da održi nivo performansi nedavno testirane 550W verzije, biće to težak udarac velikim igračima... Čeka se još da se vidi šta je Sirtec (HIGH POWER) uradio po pitanju Platinum napajanja, a interesuje me i šta Great Wall ima da doda na tu temu. No, daj prvo Seasonic. :D

Manufacturer Model Number Form Factor Wattage 20% 50% 100% Rating
HuntKey X7 500 ATX12V 500 90,63 92,62 90,31 Platinum
Greatwall GW-ATX400(92+) ATX12V 400 90,09 92,44 90,51 Platinum
HIGH POWER HP-1200-G14S(C)-PT ATX12V 1200 91,23 92,57 90,73 Platinum
FSP Technology Inc. FSP450-60PTM ATX12V 450 90,79 93,15 91,89 Platinum
 
Superflower Golden King 550W
Dakle, fabricko napajanje na kome se bazira pomenuti Kingwin.
Rezultati su za dlacicu slabiji, mada moze biti i do test primerka.

Sto se pomenutih Platinum napajanja tice, nije samo poenta u tom sertifikatu, videcemo ko koliko moze. :)
 
XFX Core Edition 450W @jonnyGURU

Kakva sramota za XFX, ajde sto je ovo Seasonic S12II, nego sto na kutiji pise DC to DC Voltage Regulator modules for +3.3V and +5V i Conductive Polymer Aluminum Solid Electrolytic Capacitors, od toga ni traga ni glasa. :S:

Takodje, Thortech Thunderbolt 1200W @jonnyGURU

Secam se najava ovog Geil-ovog brenda, napajanje je ok ali nista posebno.
 
Poslednja izmena:
Hm... Oba Andyson. 500W model je interno AD-F520A2-36, 600W model je AD-F620A2-36.
To znači da je LC7600 interno identičan sa LC8650II Ozeanos... Ali to samo ako je LC iskren prema Ecos Plugload Solutions-u ;)
 
Hm... Oba Andyson. 500W model je interno AD-F520A2-36, 600W model je AD-F620A2-36.
To znači da je LC7600 interno identičan sa LC8650II Ozeanos... Ali to samo ako je LC iskren prema Ecos Plugload Solutions-u ;)

Verovatnije AD-500F i AD-600F al za neki dan ce biti dostupno pa ce da se zna vise.
Novi LC8850II je izgleda takodje iz Andysona...
 
Kakva su nova Chieftec napajanja iz SPS serije i da li su bolja od BPS serije?
 
Maris iz Grčke je uradio recenziju na TPU za 750W model, a Jergen za 850W model na HW.no (Gtranslate)... Generalno, platforma za sve SPS (ha ha politika) modele je CWT DSG. Konkretno 750 i 850W modeli su prilično slični Corsair HX modelima odgovarajućih snaga, izuzev izbora ispravljačkih elemenata, primarnog kondenzatora (SamXon umesto Nippon Chemi-Con) i izostavljanja dela sekundarnog filtriranja (nedostaju kondenzatori na modularnoj ploči, i izabrana je lošija serija NCC kondenzatora all-round). Ovo je pomoglo da cena Chiefa bude oko 40% niža od Corsaira, ali zato je i regulacija napona i ripple/noise suzbijanje osetno lošije. Ipak, ovo su solidna napajanja, i jedina zaista osetna razlika u odnosu na BPS je efikasnost. Ali kako BPS ima bolju regulaciju napona, zapravo bih pre preporučio tu seriju nego li ovu novu... Previše štednje u kvalitetu izrade.
 
MCSteel hvala na odgovoru. :) Ocekivao sam da ce biti kvalitetnija SPS serija, ali cena sama govori, malo su skuplja od BPS serije u startu, a kasnije mozda i pojeftine.
A recimo model BPS650 vs Seasonic 620GM. Seasonic je kao brend bolji od CWT-a, ali konkretno kod ova dva modela napajanja, sta je bolje uzeti?
 
To je jedno od težih pitanja, i pritom je "malkice" offtopic u ovom threadu, ali dobro, valjda nas ne izgrde mnogo ;)

Obe platforme su u principu oldschool, Seasonic čak koristi grupnu regulaciju (5V i 12V linije dele jednu istu zavojnicu u sekundarnoj ispravljačkoj sekciji). Iako je prilično otporan na crossloading (nesrazmerno veliko opterećenje 12V ili 5V linije u odnosu na onu drugu u grupi), ipak postoji negativna korelacija između vrednosti napona jedne od linija u zavisnosti od opterećenja druge. Efekat je dobro kontrolisan, ali postoji. CWT PSH II platforma na kojoj je baziran Chief koristi nezavisnu regulaciju (svaka grana ima svoju zavojnicu), te taj problem ne postoji. Sa druge strane, Seasonic je tiši, zeru efikasniji, koristi kvalitetnije komponente (kondenzatore, poluprovodnike, ventilator i štampanu ploču), i bolje kontroliše ripple/noise (brza kolebanja napona), koji je duplo manji nego kod Chief-a. Slične su maksimalne snage, a Seasonic daje dužu garanciju. U principu, ni sa jednim nema greške, i oba su dovoljna za bilo koji procesor (čak i i7 980X) OC na maksimalni mogući radni takt na vazdušnom ili vodenom hlađenju + bilo koja jedna grafička (čak i dual GPU zveri a la HD6990 ili GTX590), ili + dve grafičke više srednje klase (tipa GTX560Ti ili HD6870).
 
Hvala jos jednom, na detaljnom odgovoru.;) Najverovatnije da cu uzeti Seasonic 620gm, posto su razlike minimalne, a SS je malo jeftiniji plus duza garancija.
 
Nazad
Vrh Dno