Šta je novo?

PSU noviteti

Znam, ali od kad je Seasonic s...e ??? Ili Superflower ?? Šta onda valja ???
 
Niti ja niti iko koga znam nema ni najmanjeg problema sa bilo čim što se ima oznaku Corsair, pogotovo ne sa napajanjima. Od kad znam za sebe koristim Corsair memorije i napajanja. Oni ne prave svoja napajanja, nego brendiraju Seasonic i Superflower u zavisnosti od modela. Prvi put u životu u mojoj mašini je Asus napajanje koje je samo doterani Seasonic Focus sa nešto boljim hlađenjem i boljim kablovima. A Corsair RM850 mi je u rezervi.
I samo kratko skretanje sa napajanja, a u vezi je sa Corsair...
Što se RAM-a tiče prvi put ću MORATi da batalim Corsair RAM jer, ne znam zašto, nemaju bele stikove sa AMD EXPO podrškom, pa RAM koji sam kupio ( beli, naravno ) sa Intel XMP podrškom ne radi u XMP modu na mojoj matičnoj. I ražalostio sam se što jedino Kingston i T-Force imju bele module sa EXPO podrškom ( a da nije preskupo ), ali objasniti ljudima sa KP da mi treba T-Force Delta ram sa malim delta znakom, koji označava EXPO podršku je uzaludan napor. Ovako sam našao na IPONu Kingston RAM sa EXPO podrškom, poslao link preprodavcu i naručio odatle.
A ja i Kingston...
Corsair je većina CWT
 
Da vratmo temu u originalnu pricu, a ovoj raspravi je mozda mesto u delu koje je dobro napajanje?
Elem , Vita serija se ocekuje u Evropi pocetak Q2, tesko da ce stici ranije, pogotovo zbog problema sa Suecom. Advan ne pre septembra, a Mega za sad tek kraj godine.
FSP u retailu nema vise nista ispod 80+bronze
 
Znam, ali od kad je Seasonic s...e ??? Ili Superflower ?? Šta onda valja ???
Kad sam ja rekao da je s…e? Pogledaj malo bolje postove na gore. Ne vredi više ulaziti u bespotrebno raspravljanje, neka svako uzme šta smatra da valja.
 
Ljudi moji nisam baš pomno pratio PSU scenu zadnjih 7-8 godina, i sad kad reših da se uključim zbog neke kupovine ima šta da vidim. Da mi je neko pričao pre 10g da će se prodavati Seasonic napajanja sa CapXon i JunFu kondenzatorima, mislio bi da je mesio hleb od koke i LSD-a.
Jeste da nisu svi modeli takvi, ali znači....
:ROFLMAO:
 
Ljudi moji nisam baš pomno pratio PSU scenu zadnjih 7-8 godina, i sad kad reših da se uključim zbog neke kupovine ima šta da vidim. Da mi je neko pričao pre 10g da će se prodavati Seasonic napajanja sa CapXon i JunFu kondenzatorima, mislio bi da je mesio hleb od koke i LSD-a.
Jeste da nisu svi modeli takvi, ali znači....
:ROFLMAO:
I jos kupis Seasonic napajane koje se uopste ne pravi u Seasonicu ...
 
@d0minat0r
Brate mili zar ne moze da se izvuce/iskopa od prethodnog vlasnika u nekom digitalnom obliku?
Ili eventualno ako je online negde porucio-rezervisao da se odatle iscima prodavac na osnovu broja porudzbine?

Barem za elektroniku cuvam sve racune u digitalnom formatu bas iz tog razloga...
 
brate ovo je lika sa KP njemu je to neko doneo iz nemacke jako tesko razmisljao sam i to da potegnem. iduce nedelje cu pokusati time da se pozabavim. Vidim da mi se smesi 2kw Leadex
 

15 godina garancija
 
brate ovo je lika sa KP njemu je to neko doneo iz nemacke jako tesko razmisljao sam i to da potegnem. iduce nedelje cu pokusati time da se pozabavim. Vidim da mi se smesi 2kw Leadex
Da probaš popravku ako ništa ne bude ni od toga?
 
@d0minat0r
Ne znam sta da ti kazem, vidi zamoli ga i iscimaj se, bukvalno ti treba samo neki vid racuna da im prilozis. 500 evrica kosta novo, cudno mi je da nije dao nikakav racun kao dokaz starosti...
Servis tj najverovatnije zamena za nov bi isao o trosku Corsaira, sumnjam da bi morao da platis i troskove slanja,
Ali bi morao da vidis gde bi Corsair slao to napajanje, da ne bude da ide na adresu lika koji ga je prvobitno kupio, ti si de facto 3. ruka...

Ili -> pravac LTT forum kontaktiraj Jon Gerowa/JonnyGurua objasni mu situaciju, mozda covek izadje u susret.
Ipak je to top of the line psu, mozda ispadnu korektni.
 
Nisam jos odustao naravno, bas iz razloga sto ne me nerviraju za premium proizovod. Kupio sam ga od lika koji je drzao 8kom rx580 na tom napajanju, Imam i ja napajanja iz rudnika koja dan danas rade kao doxa nije rudnik problem.
 
^ mislim da se može preko serijskog broja reklamirati. Ja sam uzeo 4090 tuf 03.11.22 i pogledao na asus oficijalnoj stranici gde se preko serijskog broja vidi dokle je garancija, nekih 20 dana ranije će isteći nego na fiskalnom. Poenta je da asus kaže u slučaju da izgubite papire od kartice možete direktno raditi reklamaciju kod njih do tog datuma kako piše na njihovoj stranici. Probaj tako i za napajanje ne vidim da kompanija kao corsair neće uraditi isto.
 
pravac LTT forum kontaktiraj Jon Gerowa/JonnyGurua objasni mu situaciju, mozda covek izadje u susret.
Nisam siguran da li je jos tamo, najsigurnije na HardwareBusters discord-u, ili Cultist Network discord-u


 
nije vise moracu na discordu da ga nadjem
MIslim takodje je od skora i na SFF Gurus discord-u (ali slabije odgovara/pise na njemu)


najverovatnije najlakse/najbrze preko Cultist Network, ili Aris-ov/Cybenetics ovaj drugi
 
Da probaš popravku ako ništa ne bude ni od toga?
Ne moze to da se servisira mnogo kompnenti koje nemaju oznaku.
^ mislim da se može preko serijskog broja reklamirati. Ja sam uzeo 4090 tuf 03.11.22 i pogledao na asus oficijalnoj stranici gde se preko serijskog broja vidi dokle je garancija, nekih 20 dana ranije će isteći nego na fiskalnom. Poenta je da asus kaže u slučaju da izgubite papire od kartice možete direktno raditi reklamaciju kod njih do tog datuma kako piše na njihovoj stranici. Probaj tako i za napajanje ne vidim da kompanija kao corsair neće uraditi isto.
Ja sam vec u procesoru i odbio me corsair zvanicno napisao sam to.


Jurim Dzonija po discord grupama
 
Nasao sam ga cultis networku, nema nista od menjanja bez racuna i tamo svi na kanalu brane Corsair. Gskill, kingston, Intel, menja sve po SN broju a ovi slepci nemam reci. 250e placena skola idemo dalje.
 
Dogzilla in shambles...
jonnyGURU nema kontrolu nad tim delovima kompanije xD

@d0minat0r

Stari Leadex 2K je odlican izbor, secam se da su pricali ljudi da je najizdrzljivije na kopanje bilo (generalno treba izbegavati polovna napajanja, ali stari Super Flower je izuzetak od pravila xD)

samo nemoj nista EVGA da uzmes, zamenu za njihovo nazad neces nikad dobiti, izgleda da su blizu da ociste sve zalihe, a, pare ili zamenu za drugo ko zna da li i to, suska se na problemu pri refundiranju prodavnica/distributera i dobavljaca, na konto povecanog broja tuzbi xD

Da ne budem shvacen pogresno, to je sasvim normalna stvar pri zatvaranju kompanije, sta vise u poredjenju sa nekim drugim zatvaranjima (kao BFG na primer), EVGA je veoma razvukla gasenje, sto je za pohvalu
 
Poslednja izmena:
@d0minat0r

Jedan od glavnih likova iza Cultist liste, Luke Savenije onaj, ako se dobro secam isto polovno samo njih vreba, vec ima Super Flower Leadex Platinum/Titanium stare, jer je slicno imao lose iskusvo sa >1600W napajanjima od drugih firmi (mada mozda se pogresno secam ko je tacno pricao za ovo)
 
Zvao coveka od koga sam kupio napajanje iskopao broj dal ima sanse da nadju racun kaze nema ostalo je samo da falsifikujem :D.

Nema polonih napajanja sada mogu samo da novo da uzmem cooler master 2kw vidim da mi se smeshi
 
Zašta se koristi toliko snage,pošto pretpostavljam da nije u opciji 1kw...1,2kw..?
OC?
 
Ja konkretno za ekstremn i oc i zato sto volim, Nekada davno su bila napajanja za zbog 3way 4way SLI, pa su danas ta napajanja za radne stanice ML i slicne stvari gde idu 2 do 7 4090 u sistem. Imam ja napajanje nego eto volim hardware i volim da promenim, Cooler mater 1500w m2 silent pro radi kao doxa, Cooler mater v1200 platinum, Antec high current 1200 mi stoji i tako ima napajanja ali dugo korstim m2 1500w pa sam mislio to malo da promenim koristio sam 1500w titianum od cooler mastera ono je sada kod drugara.
 
Zvao coveka od koga sam kupio napajanje iskopao broj dal ima sanse da nadju racun kaze nema ostalo je samo da falsifikujem .

Nema polonih napajanja sada mogu samo da novo da uzmem cooler master 2kw vidim da mi se smeshi

Pa realno završio bi ti posao bilo koji račun gde ima to napajanje
 


iritiraju me ovi sa LTT, ali jbga jedini video na yt trenutno :)
 
Nazad
Vrh Dno