Šta je novo?

PSU noviteti

Visoku ocenu je dobilo.
Kinezi su bas agresivno krenuli na konkurenciju.
Iskopirali od svakog po malo i napravili kvalitetno napajanje.
Ali kako god, ja ovo nikad nebi kupio za svoju masinu, za neku drugu primeni verovatno da.
 
Visoku ocenu je dobilo.
Kinezi su bas agresivno krenuli na konkurenciju.
Iskopirali od svakog po malo i napravili kvalitetno napajanje.
Ali kako god, ja ovo nikad nebi kupio za svoju masinu, za neku drugu primeni verovatno da.

Kinezi? Super Flower iskopirao nekog? Ti to ozbiljno? :wall:
 
Ne zna čovek koji renome ima SF... Elem, smetaju mi oni CapXoni, naročito "mokri" elektroliti na modularnoj ploči, ali čak i sa njima ovo napajanje ima *****ski dobre performanse... Da mi je da neki proizvođač pokupi ovo OEM i stavi kvalitetnije kondike plus kvalitetniji fan (svaka čast Hong Hua, ali oni su low-end, kao i Yate Loon...) pa da platforma zaista pokaže svu svoju moć. Čudno mi je samo da je NZXT izabrao FSP za svoje nove Hale90 modele, a ne ponovo SF, kad je očigledno da nude zaista dobru platformu... Da li su u pitanju finansije ili vremenski okviri, ili nešto treće, zaista ne znam. U svakom slučaju GG SF!
 
Ne zna čovek koji renome ima SF... Elem, smetaju mi oni CapXoni, naročito "mokri" elektroliti na modularnoj ploči, ali čak i sa njima ovo napajanje ima *****ski dobre performanse... Da mi je da neki proizvođač pokupi ovo OEM i stavi kvalitetnije kondike plus kvalitetniji fan (svaka čast Hong Hua, ali oni su low-end, kao i Yate Loon...) pa da platforma zaista pokaže svu svoju moć. Čudno mi je samo da je NZXT izabrao FSP za svoje nove Hale90 modele, a ne ponovo SF, kad je očigledno da nude zaista dobru platformu... Da li su u pitanju finansije ili vremenski okviri, ili nešto treće, zaista ne znam. U svakom slučaju GG SF!

Mozda PCP&C popuni rupu u MK III seriji, a onda ce verovatno to biti ispravljeno...
 
Modeli od 750 i 850W su Chicony, a ostalo je CWT izgleda.

Nego, stigao je Enermax kod nas.
 
Poslednja izmena od urednika:
A manje lepa je što NAXN i nije Enermax unutra.

Enermax je imho malo izgubio oštricu koju je nekada imao, ipak su SS i SF trenutno na vrhu, a Ener kaska jedan korak za njima.
 
Poslednja izmena:
Pa i da je treci, nije lose imati ga kod nas.
 
Naravno, konkurencija ne može biti loša, još kada bi se Cors vratio ... :)
 
Kakav je Enermax sto se tice coil whine ? Seasonic mislim da je pobednik pa odmah za njim i Cors.
 
Poslednja izmena:
Najvise se ljudi zale kod Seasonic-a. Pitam se kakva je situacija kod Enera ?
 
Nema tu pravila, iako ispada da je Seasonic najteži prekršilac. Ne može se ništa zasigurno tvrditi jer nisi siguran u to kakav ti je uzorak, statistički gledano. Može se desiti da nje reprezentativan, jer ljudi iz razočaranosti (očekujući perfekciju) odlučuju da se žale. Iz ličnog iskustva znam da CWT ima otprilike istu stopu pojave coil whine-a, a da ni Delta nije daleko iza. Interesantno je da moja draga ima Dell N411z, čiji adapter cvili kao kuče na zimi kad je laptop u sleep modu, i to pojačavajući i utišavajući cviljenje u ritmu "disanja" power LED-a na laptopu... Adapter je delo Chicony Power/LiteOn-a. Nekoliko vlasnika novih Platimax-a se žalilo na whine, iako Enermax tradicionalno za high-end koristi veoma kvalitetne Rong Chyuan transformatore i nemački-precizno motane zavojnice, koje su uredno "zapljunute" caulk-om... Nema pravila.
 
Poprilicno jake cene Enermaxa kod nas. :p
 
A manje lepa je što NAXN i nije Enermax unutra.

Enermax je imho malo izgubio oštricu koju je nekada imao, ipak su SS i SF trenutno na vrhu, a Ener kaska jedan korak za njima.

E134014?

Ako NAXN i nije Enermax, sta je unutra?

Pitam u cilju informisanja, da ne budem pogresno shvacen.

Inace, super je sto su makar i na malecna vrata usli kod nas. Nezvanicno se huska da ce Al*i postati zvanicni distributer.
 
Poslednja izmena:
UL broj jeste fini, ali nije uvek merodavan.

NAXN, NAXN 80+, NAXN ADV i NAXN 82+ do 650W su sve CWT. Redom su to modifikovana GPA, DSA i DSA II plaforme.
NAXN 82+ 750 i 850W su Sirtec/High Power. Plaforma je modifikovana G14C (indy reg).
NAXN 87+ su FSP Aurum, blago izmenjen (still sucks).
 
UL broj jeste fini, ali nije uvek merodavan.

NAXN, NAXN 80+, NAXN ADV i NAXN 82+ do 650W su sve CWT. Redom su to modifikovana GPA, DSA i DSA II plaforme.
NAXN 82+ 750 i 850W su Sirtec/High Power. Plaforma je modifikovana G14C (indy reg).
NAXN 87+ su FSP Aurum, blago izmenjen (still sucks).



OK. A da li znas sta je sa serijama TRIATHLOR FC i REVOLUTION 87+? Vidim ima i njih. Jesu li oni Ener?
 
Oni jesu zaista Enermax. I to kvalitetan :)
 
Ne znam meni su nekako Single Rail napajanja milija a to je 90% najboljih.
Ne znam zasto i stvarno su toliko slicna danas da je od tih boljih tesko izabrati neko a da neko kaze pogresio si.
Mislim da su zadnjih 2-3-4 god najbolji Flextronics, USA. Postoje od 1969, istorija nista losija nego toliko hvaljeni 10 god mladji Seasonic.
Cak su im i rezultati napajanja najbolji ako se racuna ta mala razlika. Zanimljivo je da 3-4 firme je svaka najbolja u necemu i da moze lagano da presudi izgled, cena, garancija, dostupnost, ili da li ti se neko svidja. Ja koliko sam primetio overklokeri koriste Single Rail kao preporuceno za SLI/CF konfiguracije, a ako je za to bolje nije sigurno gore za kompijutere sa jednom grafikom a da je to u 80% na stolu Flextronics/CORSAIR AX1200.
Inace ne moze se reci to ime je bolje, i Seasonic, Enermax, Super Flower, Flextronics, Delta itd sve je to rame uz rame i ne moze se reci Jao ovaj i gledati neko vreme kada drugi nisu radili napajanja za PC tim tempom kao danas a radili druge stvari.
Mislim da kada bi neko stavio pred mene Antec/Delta, Enermax, Flextronics/CORSAIR, Seasonic, Enermax da tu slobodno moze da presudi cena i ne znam izgled kucista napajanja kako se uklapa sa ostalim jel svi koji biraju to sigurno u racunaru imaju toliko bitnije stvari da tih 2-3% izmedju napajanja je nibitno. Svi imaju zastite, svi imaju protekcije, CORSAIR koji vazi za najlepsi i imao najbolji servis i tehnicka, pa Seasonic sada ima takvu tehnicku podrsku da se smrznete...
 
Po meni Seasonic XP i Super Flower Leadex otkidaju. To su top 2 platforme u ovom momentu.
 
Poslednja izmena od urednika:
Nazad
Vrh Dno