Šta je novo?

PSU noviteti

A može i posle godinu dana? Dobra pilićarska fora SS-a, u skladu sa trendovima.

Mislim da samosvesni kupci neće tek tako progutati ovo, menjaće SS napajanja kad bude trebalo ili će dobiti tužbicu, naravno ne iz Srbije.
 
Svestan si da vec postoje firme koje uveliko daju desetogodisnju garanciju na svoja napajanja?
 
Aha, ciljao si bas na small form... nisam tako shvatio iz izvorne poruke.To vec ne znam, iskren da budem, nisam ispratio jer mi SFX nije predmet interesovanja.
 
Poslednja izmena:
Aha, ciljao si bas na small form... nisam tako shvatio iz izvorne poruke.To vec ne znam, iskren da budem, nisam ispratio jer mi SFX nije predmet interesovanja.

Da, post se odnosio na SFX napajanja od Seasonica i EVGA a onaj komentar ("kraljevi") je čisto bio pohvala jer (koliko znam) to je prvi put da neko daje toliku garanciju na SFX napajanja...
Čak i da nije prvi put, čak i u slučaju norrmalnih ATX napajanja, u moru raznih napajanja i firmi tolika garancija je baš retka, izuzetak a ne pravilo. Tim pre, zaslužuje pohvale...
Eto. Drago mi je da nismo raspalili raspravu oko ovoga :)
 
Ma jok, kakva crna rasprava oko neke gluposti ili nesporazuma... prevazisao sam to, valjda me stizu godine :d

Jeste da ima gomila raznih napajanja i kompanija, ali samo tek nekoliko se moze nazvati *premium* proizvodjacima. A samo od takvih mozes ocekivati 7-10 godina garancije ;)
(a cak ni to na sve PSU-ove iz svoje game, kao sto vec utvrdismo, vec samo na odredjene modele)
 
Izgleda da će Gold fixed pokriti segment koji je nekad držao S12II.
 
Seasonic izbacuje Focus GX i Focus GM serije koji su zamena za Focus Plus Gold i Focus Gold, respektivno.
 
A ja danas kupio Focus Plus Gold 850w. Koliko vidim, jedina razlika je u kablovima, nema kondenzatora unutra.
 
Nije u potpunosti u skladu sa temom, ali je vredno čuti šta Jon Gerow (JonnyGuru) ima reći ujedno i o novitetima na polju napajanja.

 
Poslednja izmena:
Cooler Master je izbacio SFX Gold-rated liniju napajanja od 550 do 850(!) vati: https://www.youtube.com/watch?v=mwsnBkliqU8

MSRP za 850W verziju je 150€, što nije loše, i cena pada za 10€ za svaki model ispod toga (750, 650, 550). Garancija je 10 godina, OEM je Gospower (?), fanless rad do 15% loada, max brzina 92mm ventilatora je 2200 RPM.

Našao sam jedan review 850W modela, mada nije posebno detaljan, čeka se Jonny Guru forum sa komentarima: https://lanoc.org/review/power-supplies/8196-cooler-master-v850-sfx-gold

Neki komentari kažu da su Kinezi (koji su prvi dobili ovu seriju na tržište) rekli da je bučno u loadu...
 
Pojavili su se problemi sa Corsair HX i HXi 1200W napajanjima i nekim matičnim pločama. Corsair je izdao saopštenje gde upućuju ljude kako da provere da li je njihovo napajanje pogođeno ovim i kako da ga zamene, slično kao što su uradili sa faličnim SF napajanjima:

https://help.corsair.com/hc/en-us/articles/360053138271-What-to-do-if-your-system-does-not-power-on-when-using-an-HX1200-or-HX1200i

Pa ako je neko pazario skoro HX(i) 1200, neka baci pogled...

Samo dokaz da im napajanja posle svih pozitivnih prikaza nisu ista kad udju u seriju. I ko da isprati sve varijacije i promene fabrika.
Slicna prica kad RSY pravi nesto za Seasonic, a ne prijavljuje se promena fabrike.
 

Arisu procureo na sajtu SS za nove Corsair RMX 850w i 1000w modele - sto je vec spomenuto/suskalo se na sada ugasenom JG forumu i sto se moglo "videti" zatamnjeno kod Arisovog testa sa 3090
 
JG rece da navodno nisu platili "stanarinu", doduse nije mi jasno kako jer mislim da on jos uvek ima u vlasnistvu deo foruma... (ako ne i ceo)

Btw za MSI APG750 i 850w verzije, iako nije bilo testova do sada a vec duze su u prodaji, deluje kao da je u pitanju platforma kao i kod Bitfenix Whisper M (sto uopste nije lose jer je CWT OEM, kao i kod TT GF1) + velikodusna garancija (mada MSI i customer support je vrlo "kilavo" u najmanju ruku). Btw reklamirali su ih kada i B550 Unify (bilo je na MSI Yt kanalu, kod holandeza gde im je HQ za EU)

msibhkox.jpg


whispermbwk4o.jpg




+edit
Da dodam i Arisovu prosirenu listu sa preporukama za napajanja - sa koje iz nekog razloga nedostaju Asus ROG Strix, Adata XPG,FD Ion+, TT GF1/PF1 u 850w klasi, koja su prilicno "robusnije" dizajnirana.
Cak sta vise u svom review-u je naveo da RMx zbog odredjenih dizajnerskih resenja nije predvidjeno da sljaka na opterecenju vecem od 80-90% u duzem/konstantnom radu - tako da mi covek nekad zaista nije jasan sa izborima/preporukama jer cesto protivreci sebi... Sto se da videti prilikom konacnog ocenjivanja u recenzijama gde je vrlo biased prema SS/Corsairu, pritom FSP i Superflower uvek zakine iako modeli mogu da se porede sa konkurecijom i sve odradjuju "in-house"...

 
Poslednja izmena:
Iskocila RMX 2021 serija, review za 1000w i 850w od Arisa:



TL;DR
nista posebno osim novog fana, PCB je malo sloppy za CWT/Corsair standard odradjen (navodno samo prototipi, finalni ce biti bolje)...
RMX2018 ce sasvim dobro odraditi posao
Sto se tice nesto vece buke vs 2018 serije, JG je spomenuo na LTT-u da ce dodatno da dorade fan profila
 
Možda ne bi trebalo da ga utišaju previše...RMx jeste jedno od najtiših na tržištu ali sam video komentare da se zbog toga dosta i greje. Bolje neka bude malo bučnije od 2018 verzije, svejedno će biti tiho...
 
Izgleda da stize i HX refresh modeli Corsairovih napajanja... Ali bez multi-rail opcije koju ce Corsair zadrzati za digitalne "-i" modele, sto ce sigurno kvalitetno naplatiti...
I sve to zato sto je navodno CWT-u previse skup Corsairov stari multi-rail dizajn, kao i da korisnike ne interesuje (ne znaju za) multi-rail opciju, pa otuda i jeftinije verzije...


Iskreno ne svidja mi se preterano ova politika Corsaira jer deluje da polako planiraju da ubacuju jeftinije komponente "uz odrzavanje istih performansi" a QC i zalbe na isti im nije bas najsjajniji u poslednje vreme sudeci po Corsairovom zvanicnom forumu.

Ko planira da kupuje mozda nije lose da pazari RMX2018 i HX2017 modele, dok jos moze... Izgleda da ce samo "-i" serija da im odrzi kvalitet uz malo tvikovanja za moderne platforme (pre svega nova low power /idle state potrosnja koja se zahteva u EU) ali uz poprilicnu doplatu...
 
Ako su ostali isti kablovi, (uz naravno da je ostalo dobro isto), to ce biti pun pogodak
 
ION+ Platinum ima Nichihon kao primarne i sekundarne kondenzatore, beše? Gold ima Nichihon + Teapo...
 
Nazad
Vrh Dno