Šta je novo?

PSU noviteti

garson

Slavan
VIP član
Učlanjen(a)
20.05.2006
Poruke
5,148
Poena
469
Otvaram ovu temu sa idejom da u njoj kacimo vesti o izlasku novih modela napajanja, jer pomalo je glupo otvarati nove teme kadgod se pojavi neki novi interesantan model. :) A mozemo i linkove ka testovima da kacimo takodje.:)

Pa da pocnemo.

1. Seasonic X nova serija
Product flyer
Datum izlaska:
August : X-400 Fanless
September: X-460 Fanless, X-560, X-660, X-760, X-850
October: X-1000, X-1200

80 Plus Gold
DC to DC
Sanyo Denki ball bearing fan
pozlaceni konektori
105C japanese kondenzatori + solid caps
5 godina garancije

Slike fanless modela

61298678.jpg
64491289.jpg


2. Thermaltake Toughpower Grand 650/750W 80 Plus Gold

Thermaltake Launches 80 PLUS Gold Toughpower Grand The Efficiency Avantgarde in Modern Power Supplies

DC to DC dizajn
105C japanese i solid caps
14cm fan sa FanDelayCool opcijom, fan radi jos 15-30s po gasenju racunara
650W - 52A na 12V preporucena cena 169$
750W - 60A na 12V preporucena cena 189$

Izgleda da je u pitanju CWT PUK ili DSG platforma

Slike:

thermaltake_tpg-750_01.jpg
thermaltake_tpg-750_02.jpg
thermaltake_tpg-750_03.jpg
 
3. Gigabyte Odin Gold 900W

Fanless zver od 900W :zgran:
80 Plus Gold
Nikakvih informacija nema ko je OEM. Iako deluje impresivno da napajanje od 900W bude bez venta, izgleda da je to ipak preterano, U slucaju da moze da izgura deklarisanih 900W disipacija toplote ce biti 90W, sto ce dobrano zagrejati kuciste.

ct10-gigabyte-odin-gold-900w.jpg


4. Gigabyte Odin 585W

Najverovatnije FPS platforma. :p

win-gigabyte550w.jpg


5. OCZ StealthXtreme 2

OCZ StealthXStream 2 700W

Qualified under the expertise of the Power Management division at PC Power & Cooling, the StealthXStream 2 is built for superior reliability at an extremely affordable price point. Designed for the value-minded consumer seeking quiet performance and an understated design, the StealthXStream 2 is ideal for system builders and enthusiasts who prefer a low-key PSU that even at peak loads remains virtually silent and excludes flashy LEDs to ensure it is not seen or heard. Additionally, the PSU is kept supremely cool with a newly upgraded 120mm ball-bearing fan for additional noise reduction.

ocz-stealthstream-2-psu-300x245.jpg


6. Geil's new brand Thortech Power - Thunderbolt 650/800/1400W :trust:

CeBIT 2010 - GeIL emerges with a new brand Thortech Power

Nepoznato je jos uvek ko je OEM.
80 Plus Gold

Malo slika:

80-Plus-Gold-Netzteile_von_GEIL_01_100302145813.jpg

thortechinternals.jpg

80-Plus-Gold-Netzteile_von_GEIL_05_100302145820.jpg

80-Plus-Gold-Netzteile_von_GEIL_04_100302145823.jpg
 
7. Andyson X series 80 Plus Gold & Nuclear 80 Plus Silver & 1600W 80 Plus Bronze
This is their new X-Series that they launched at Computex last week. It's basically a reverse engineered Seasonic X-Series, but uses the resonant controller and transformer from an MT-Series (Vanguard). Efficiency is 80 Plus Gold. +5V ripple is still high, but they're working on it.

Next is the "Nuclear". No inside shots, but I think it looks pretty bad ass. Not so much the green fan, but the grill and the big ol' screws that hold the fan into place. 80 Plus Silver. There's a cost down version being released by Ultra that will be 80 Plus Gold, but significantly cheaper.

Finally, there's the new 1600W. Huge double forward +12V PSU w/ DC to DC on the non-primary. Efficiency is 80 Plus Bronze worthy.

Malo krademo od Seasonica. :sceptic:


Malo slika:

11963801.jpg

98816288.jpg

95073224.jpg


8. NZXT Hale90 80 Plus Gold 550/650/750/850W

Najverovatnije Super Flower Golden Green prepakovan.
45/54/62/70A na 12V respektivno.
Interesantan White look. :)

1275665936.jpg

1275665939.jpg


9. Antec High Current Pro/Gamer Line

OEM je Delta. Ocekujmo poboljsani Signature.

- 750, 850, 1000 & 1200W
- 80+ Gold (all of the four)
- PWM controlled Fan (80mm SanyoDenki, 135mm Delta)
- Full Bridge Topology and a lot more to discover on the tech-side
- With 180mm length a very short high wattage PSU
- Eight 12V rails with 30A and ~40A OCP (1200W)

Antec tells us about its new High Current Pro power supplies

"Iznutrice"
Antec High Current Pro gets 80Plus Gold certificate and 1,200 W

[YOUTUBE]http://www.youtube.com/watch?v=uLM448W4U4o&feature=player_embedded[/YOUTUBE]

I malo slika:

IMG_4746.jpg

15589_46.png

15589_48.png
 
Scythe Chouriki 2

Izgleda da bi OEM trebao da bude Enhance Electronic's, sto ide u prilog ovoj seriji napajanja. Napajanje ce koristiti KAMA FLEX 135mm ventilator, pa se ocekuje da ce napajanje biti jako tiho, za razliku od starije serije... Mozda bude medju najtisima u svetu. Ocekuje se da ce buka kod modela od 1kW pri 1350rpm-a (Max broj obrtaja) biti ~21-21dB.

Izvor: Bit-Tech

Slike mozete da pogledate ovde
 
Enermax Revolution 85+ 1020W @JonnyGURU
Dosta dobro napajanje ali nikako da od Enermaxa dobijemo napajanje koje je u samom vrhu.:smash:
 
Poslednja izmena:
Meni zapade za oko kod thermaltake-a ovaj zaobljeni deo, kako bi srafovi dohvatili one rupe, recimo ovi thumbscrew koje ja koristim ne verujem da bi dohvatili navoje.

NZXT fino izgleda, bar bi fino legao uz belo kuciste. :)

Jos kada bi Cors izbacio neku novu seriju a do 650w baziranu na seasonic-u x, da se vent ne okrece na low operecenju... :)
 
Predvidjene Cene Novih NZXT napajanja :

550 W - US $119.99
650 W - US $139.99
750 W - US $159.99
850 W - US $179.99
1,000 W - US $209.99

Izvor - Techpowerup
 
Mozda ce Mk III imati i modularne kablove, bolje sleeve-ovane. :)
 
mislim da necemo videti PCP&C sa modularnim kablovima :)

evo jos jedan "novitet"

EVGA, in its pursuit to deliver only the best quality and performance, is at it again with the EVGA Classified SR-2 Power Supply. Delivering 1200 watts of continuous power while maintaining an 80 Plus Silver certification is only the beginning. 6 +12v rails capable of delivering 38A, and fine-tuning knobs allow you to adjust the +12v rail and fanspeed to the optimal performance.

This power supply is designed around the record shattering EVGA Classified SR-2 motherboard, but is perfectly suited to meet and exceed the needs of any motherboard and graphics card combination!

Continuous Power means this PSU is rated in continuous power; the steady power a PSU can output continuously, rather than the amount delivered at its short-lived peak. Also, Advanced Hybrid Cable Management combines traditional and modular PSU designs, and achieves low wire-transmission loss as well as better cable management for improved airflow. PowerCache means this PSU has a high-performance capacitor that delivers an extra power reserve when needed. And Extreme Voltage and Fan Tuning offers the ability to fine tune your +12v voltage and power supply cooling fan to suite any condition, whether you are pushing to the limits or just running silent.

100ps1200grxl1.jpg

Izvor: EVGA.com

EVGA Classified SR-2 1200W Power Supply
 
Poslednja izmena:
Na kutiji pise Truepower Quattro?:trust: Antec Truepower Quattro? Lici, bar spolja.
 
Aha, samo jos Antec ne koristi 120/140mm... :D

100-PS-1200-GR_LG_6.jpg
 
Poslednja izmena:
Da, ovo napajanje poseduje jedan PWM ventilator 80mm. :) Ovo u stvari jeste Antecovo TPQ napajanje, samo što je ovo OC verzija TPQ modela. Jedina/Najveća razlika izmedju običnog TPQ i TPQ OC verzije je ta što OC verzija poseduje dva potenciometra za ručno štelovanje napona i regulaciju broja obrataja ventilator-a, i naravno veća cena OC verzije. Tako da možemo zaključiti da je ovo ustvari preslikano/isto TPQ OC napajanje. Prema najavama cena bi trebala biti ~360$.
 
Pošto vidim da niko ne pokazuje interesovanje, evo još malo informacija o Scythe Chouriki 2 seriji, konkretno o 850W Plug In modelu... Naime, čitao sam utiske dečka koji je imao prilike da testira ovo napajanje, i evo šta sam saznao. Ovaj model je prktično isti kao i OCz-ov 850W model iz Z serije (odmah se da zaključiti da je onda OEM Sirtec, ipak ništa od Enhance-a). Ima nekoliko malih razlika a ona je u korišćenju različitih tranzistora. Scythe Chouriki 2 koristi 21N50C3 tranzistore, dok Z850W koristi 24N60C3 tranzistore, i još umalo da zaboravim Chouriki 2 ima samo 4 tranzistora u 12V sekundarnom heatsinku, dok Z850W ima 8 tranzistora.

Ali ovog testera opet je zadesila mala nezgoda, uočio je loše lemove na ovom napajanju (ovo je samo njegov primerak ). Ali dobro ovo i nije toliko bitno, bitnije je to da je na ovom napajanjima 12V ripple bio mnogo izraženiji/viši nego na Z850W (koje je inače vrlo solidno napajanje, nije vrh ali nije ni loše). Dok za 5V i 3.3V ripple kaže da je OK.

Ovo bi bilo ono što sam saznao i po ovome se baš ne može steći prava slika (bar je ja još nisam stekao) o ovom napajanju, ipak ću još malo sačekati da bih doneo konačan sud o ovom napajanju. ;)
 
Unapred se izvinjavam moderatorima za double post, ali nekako mi ovaj post i onaj nisu išli zajedno, no ako je baš potrebno možete spojiti postove. :)

Evo jedne vrlo dobre/lepe vesti za sve ljude koji vole/cene Chieftec. Naime, Chieftec je najavio novu Nitro seriju napajajanja. To su 10 modela od 350W-1200W, koji su raspodeljeni u dve serije. BPS S seriju, koja nije modularna i poseduje napajanja do 500W deklarisane snage i verovatno će sva napajanja i ove serije biti radjena na CWT DSA platformi. Inače CWT je OEM za sva napajanja iz obe serije samo što su platforme različite. BPS C serija će biti modularna i tu su napajanja deklarisane snage u rangu od 550W-1200W. Većina modela iz ove serije će biti radjeni na PSH II platformi. Inače u poslednje vreme dosta kruže priče o PSH II platfoormi pa da kažemo nešto više o njoj... PSH II bi trebala da bude evolucija stare PSH platforme, odnosno trebala bi da bude nešto tweakovana/poboljšana verzija CWT PSH i pritom da bude jeftinija za izradu. Jedino će model od 950W biti radjen na CWT DSG, reči su suvišne što se ove platforme tiče. I na kraju najveće iznenadjenje a to je da će kako se priča najači model od 1200W biti radjen na (problematičnoj i pomalo već zaboravljenoj) CWT PUC platformi. Takodje, sva napajanja osim BPS C 950W modela će imati 80+ Bronze certifikat, dok će ovaj model od 950W imati 80+ Gold certifikat. :-devil-:

Linkovi ka Chief zvaničnim stranama:
http://www.chieftec.eu/index.php?option=com_content&task=view&id=512&Itemid=751
http://www.chieftec.eu/index.php?option=com_content&task=view&id=513&Itemid=752

Kada saznam još neke detalje javljam. ;)
 
Evo, dešava se još nešto zanimljivo u svetu napajanja. Naime, uspeo sam da dodjem do testa Seasonic AX850 napajanja. Pa evo testa (koristite google translate, tekst je na kineskom), koga interesuje nek pogleda. ;)

Ako bi se uzelo u obzir, šta sam očekivao od ovog napajanja, može se reći da me napajanje razočaralo. U suštini napajanje je odlično uradjeno ali stabilnost napona nije baš za pohvalu. Treba da se poradi na voltage regulation-u. Ovde Cosair HX750/850 daju (daleko) bolje rezultate. Kada se bolje pogleda i slgnu se utisci, može se čak reći da će (ukupno gledano) Corsair HX850 ostati bolji izbor. :-devil-:

Naime, ovaj test radi jedan od (naj) upućenijih članova sa jonnzGURU foruma, tako da mogu slobodno da tvrdim da je test pouzdan. Reč je o Travis-u, pretpostavljam da Garson zna ko je, ali možda i ne zna.
 
Poslednja izmena:
ovo na linku je Corsair AX850, Seasonic nema AX seriju
 
Evo, dešava se još nešto zanimljivo u svetu napajanja. Naime, uspeo sam da dodjem do testa Seasonic AX850 napajanja. Pa evo testa (koristite google translate, tekst je na kineskom), koga interesuje nek pogleda. ;)

Ako bi se uzelo u obzir, šta sam očekivao od ovog napajanja, može se reći da me napajanje razočaralo. U suštini napajanje je odlično uradjeno ali stabilnost napona nije baš za pohvalu. Treba da se poradi na voltage regulation-u. Ovde Cosair HX750/850 daju (daleko) bolje rezultate. Kada se bolje pogleda i slgnu se utisci, može se čak reći da će (ukupno gledano) Corsair HX850 ostati bolji izbor. :-devil-:

Naime, ovaj test radi jedan od (naj) upućenijih članova sa jonnzGURU foruma, tako da mogu slobodno da tvrdim da je test pouzdan. Reč je o Travis-u, pretpostavljam da Garson zna ko je, ali možda i ne zna.
Mislis Corsair AX850? :p
Oh, da, kako ne znam Travisa.:)
Test je super, samo da je na engleskom.
Inace, u ripple AX850 je potukao sve mada voltage regulation i nije nesto, doduse u tome se X serija nije proslavila pa tu nisam ni ocekivao cuda.
 
Jel ima potpuna modularnost kablova uske veze sa tim?
 
Ne vidim zasto bi ovaj AX850 bio razocarenje u odnosu na HX850? Extra napajanje, bas kvalitetno odradjeno, sve brojke su dobrano u okviru specifikacija i na 110% opterecenja.
Rippla skoro i da nema :zgran:

Meni jedina zamerka moze biti sto ne mogu ovako nesto sebi da priustim.:S:

A posteno govoreci, i greota je ovako nesto stavljati na konfiguracije ispod 1000-1500e.
 
Ja sam samo rekao da sam se ja malko razočarao, ali kao i što sam naveo u postu napajanje je u suštini odlično uradjeno. ;) Jedino, voltage regulation (stabilnost napona) me malo razočarala. Da, Garsone znam da voltage regulation nije nešto kod Seasonic X platforme, ali nisam ni očekivao 3% menjanja napona na 3.3V rail-u. Što se ovoga tiče, ne može da se poredi sa Corasir HX750/850. :)

Naravno, ripple vadi stvar, i stvarno je napajanje fantastično što se ripple-a tiče. I efikasnost je vrlo dobra. U suštini odlično napajanje, koje po newegg treba da ima cenu od ~190e, što nije baš sjajno ako ga uporedimo sa HX850.

ilidane & garsone, zbunio sam se, bio sam nešto zanesen pa sam slučajno napisao Seasonic AX umesto Corsair AX, prepravi to Garsone ako te ne mrzi. :p
 
Poslednja izmena:
Ako bude toliko kod nas bice i dobro jer je Seasonic X-750 21k din.
 
Pa verovatno neće biti, ali nada zadnja umire. :p I to na newegg-u je cena u $ pa je to 190$, ali ja sam to najlkšim mogućim konvertovanjem konvertovao u evre, pa je to kod mene ispalo 190e. :d
 
Ja sam samo rekao da sam se ja malko razočarao, ali kao i što sam naveo u postu napajanje je u suštini odlično uradjeno. ;) Jedino, voltage regulation (stabilnost napona) me malo razočarala. Da, Garsone znam da voltage regulation nije nešto kod Seasonic X platforme, ali nisam ni očekivao 3% menjanja napona na 3.3V rail-u. Što se ovoga tiče, ne može da se poredi sa Corasir HX750/850. :)

Naravno, ripple vadi stvar, i stvarno je napajanje fantastično što se ripple-a tiče. I efikasnost je vrlo dobra. U suštini odlično napajanje, koje po newegg treba da ima cenu od ~190e, što nije baš sjajno ako ga uporedimo sa HX850.

ilidane & garsone, zbunio sam se, bio sam nešto zanesen pa sam slučajno napisao Seasonic AX umesto Corsair AX, prepravi to Garsone ako te ne mrzi. :p
Ja bih sacekao i jonnyGURU test, jer ne znam kakvu je opremu Travis koristio, a i modularni kablovi za 24 i 8 pin znaju da prave probleme, pa je mozda bolje testirati direktno iz napajanja bez tih modularnih kablova.
Sve to jeste pomalo razocaravajuce mada ako nista 3.3 i 5V se slabo koriste danas.
:p
 
Naravno da ću sačekati jonnyGURU test, pa tom čoveku najviše verujem, bar što se napajanja tiče. :) Verovatno si u pravu za modularne kablove za 24pin i 8pin, ali i ako se bude testiralo bez tih modularnih kablova, neverujem da će se situacija popraviti u velikoj meri. No, sačekajmo i jonny-ev test... :p
 
Ali pre jonny-evog testa, evo još jednog testa Corsair-a AX850.

Radi ga još jedan momak sa jonnyGURU foruma, a u pitanju je crmaris, momak ima potencijala i testovi su mu odlični. :p

I ovde opet loš-a voltage regulation, 3.3V opet ubedljivo najgora. Čak 3.45% menjanja napona na 3.3V. Na 12V se poboljšala situacija ali minimalno u odnosu na Travis-ov, ovde se menja za 1.56%. I na 5V je bolja situacija. Imajmo na umu da ove razlike u donosu na Travisov su vrlo male. Ali nikako ne mogu da svarim ovago lošu regulaciju na 3.3V. Ostale stvari su fantastične. ;)
 
^

Wow! I can't believe it! The fan shot is so different from last time, it looks the same!
:laugh:

Prilicno lose i precenjeno napajanje (kao i vecina CM-ovih), a performansi bi se verovatno i LC Power postideo!
 
Nazad
Vrh Dno