Šta je novo?

LinkedIn

vladej

Cenjen
Učlanjen(a)
08.02.2010
Poruke
344
Poena
169
Da li neko ima iskustva sa ovom mrežom i kakva su?

Da li je nekom bilo od koristi u profesionalnoj karijeri?

Koliko je relevantno biti na Linkedin-u ako ste profesionalac (vaše mišljenje)?

Koliko nas je tamo regostrovano i koliko nas je ostavilo većinu podataka?

Koliko je masovno korišćenje Linkedin-a kod nas a koliko u svetu?

Da li je sigurna mreža što se tiče podataka u odnosu na ostale nazovi neozbiljne mreže?
 
Cesto na seminarima, kursevima, druzenjima prodje papir sa spiskom svih ucesnika. Tu ljudi upisu svoje kontakte i cesto te ta firma ukoliko imas profil na Linked-in-u doda kao prijatelja kolegu itd...

Lepa i korisna stvar kako bi se odrzali kontakti, poslovni naravno i kako bi se generalno pratilo ko gde radi itd. Kako primecujem kod IT-evaca je amin da se ima profil na Linked-inu.
 
gmail ima odlican spam filter te isti ni ne primetim

pa ne objavis ono sto im je dovoljno da ti mogu ukrasti identitet

pri tom sam bio identity theft victim, ali offline i debelo bih n a j e b a o da nisam uspeo dokazati da sam bio na drugom delu planete u vreme kad su mi ukrali identitet i kad je baja s fals pasosem s mojim podacima deportovan iz kanade i drugi digao kredit na moje ime
 
Koja je fora sa ovim LinkedIn? Nepoznati nasi ljudi me salecu na mail za zahtev za prijatelja na LinkedIn. Niti igde stavljam mail niti znam ko su ti ljudi.
 
pitas ih? ja na svojoj linked in mrezi imam 99% ljudi koje znam licno ili sam radio sa njima.. bukvalno mozda 2-3 coveka ne od preko 80.... nije sramota pitati - a izvini odakle se poznajemo?
 
Pogledaj zaglavlja tih mejlova. Verovatno je LinkedIn pokupio adrese iz imenika tih nesrećnika pa sam šalje pozive. Klasičan spam.
 
Imam nalog već neko vreme. Napravio ga po sistemu "kud svi Turci...", dobio sam do sada 2-3 ponude za posao, za inostranstvo, što nije bilo moguće iskoristiti u tim momentima, tako da do sada nisam imao nikakve realne koristi od ove mreže, ali ni štete, tako da, neka stoji profil.
 
Poslednja izmena:
miloshz, zar ti ne dolaze zilioni spam-ova, pošto ti je gmail na izvolte, mogu ga videti i nečlanovi linkedin-a?

mislio sam na te aspekte sigurnosti,..... da ne budem zatrpan spam-om, da neko ne izlažira moj identitet na nekoj drugoj mreži,.....

A ti ko da si pa neka opste poznata faca grada Novog Sada pa da ti je sada toliko bitno da ti neko ne izlazira profil. :D
 
Malo da oživimo temu, koliko koristite LinkedIn aktivno?

Npr. da li čitate vresti sa poslovnih grupa ili učestvujute u razvoju sopstvenog biznisa, širenja kontakata itd.
 
Ja sam sad poceo da ga gledam i nesto trazim.
Doduse, nisam nikad mislio da sad objavim svoj profil i povezem se sa kontaktima, ali mislim da ce biti korisno.

Da li neko mozda zna kako da trazim korisnike po filteru godina? Nisam lovac na talente, trazim jedan poslovni profil odredjeni.
Nije opcija dostupna na Linkedinu, a imaju neke ekstenzije, ali ovaj jedan je ukinuo tu ekstenziju.
Mozda u premium opciji?
Gledao sam i video neke trikove tipa ko je koji fakultet zavrsio ili upisao, ali nije mi bilo od pomoci, Linkedin to nekako random izbaci u search-u. Nemoguce da je 100 ljudi ravno.
Nob sam oko svega toga.

A i kad gledam, inace, dosta je laznih profila. Mnogi nemaju ni sliku, ne kapiram sta ce im onda. Ali mi drug neki rekao nesto tipa "vau, ima 1000 kontakta na Linkedinu", a ja ga gledao kao da je pao s Marsa cime se odusevljava. :D
 
Ja sam preko linkedina nasao trenutni posao.
Linkedin je dobra stvar,pogotovo sto te poslodavac sam nadje tako da je i razgovor oko plate malo laksi...
 
Da, jos i talent recruiter-i. Drago mi je.
Je l mislis da je pametno staviti da si nezaposlen, a jesam, (unemployed, looking for a job, seeking new opportunities) ili nesto slicno?
Ja sam u sarenoj bransi i obrazovanja i posla bio, i onda sam stavio da mi je opis uloge na poslu samo assistant (ima jos 4 mogucnosti), jer je najvise generalan opis kog sam se setio, a i odgovara tim poslovnim ulogama, a nije neka specijalisticka funkcija. Ali je dosta sirok pojam, i onda neko ko trazi asistenta za npr. poslove sa hranom, tesko da ce bas mene izabrati na prvi pogled.
A connects - probacu da se povezem sa firmama, oni vole connect-e, start-ups, HR rekruter agencija i slicnih. Pored ljudi sa posla koje sam upoznao, poznanika, prijatelja i kolega.
Ne saljem ljudima koje ne znam, samo onima koje sam upoznao. Pa sad, ako me se secaju, ok, ako ne, sta da radim. Ipak je glupo da saljem nekome koga ne znam samo da bi mi na profilu pisalo da imam 1000+ kontakata.
Ali sa marketinske tacke je super to, nisam istrazivao, sad zavisi sta ko voli, kao i taj moj drug koji je bio odusevljen time.

Bas sam jednoj koleginici poslao zahtev sa faksa, par puta smo caskali u toku voznje uglavnom, i seca me se ili mozda ne, uglavnom me je prihvatila.

Ali generalno, kada neko ima sareni portfolio kao ja i u edukaciji i u radu, mislim da je najpametnije ograniciti se na jednu oblast specijalisticku, ovako samo to deluje "zna sve, ali nista bas skroz da je ekspert". Mozda, mozda ne, nemam pojma. Ja ga imam malo.
 
Poslednja izmena:
Mislim da ti je vazno da imas 50+ kontakta,onda se valjda otvore neke dodatne funkcije koliko se secam.
Video sa da mnogima pise da su zaposleni i da su stavili "seeking new opportunities" u potpisu.
Sto se tice kontakta,kod mene su uglavnom poznanici,nisam nikad juri da se povezujem sa tim HR menadzerima i slicno.
Linkedin imas i premium verziju,gde mozes da placas mesecnu pretplatu. HR menadzeri to koriste,imas tamo pod premium opcija da biras koji ti paket treba,oni biraju deo za zaposljavanja i prilikom pretrage oni imaju drugacije opcije i lakse pronalaze ono sto im treba.
Tako sam i ja dobijao par ponuda za posao,taj koji me je kontaktirao nije bio moja konekcija,ni konekcija moje konekcije i slicno...
 
30+ kontakata je valjda za te dodatne opcije za poslove.
 
Nazad
Vrh Dno