Šta je novo?

Mini kompresor za izduvavanje prasine?

Condor

Slavan
Učlanjen(a)
05.05.2009
Poruke
1,184
Poena
245
Nemam pojma gdje bih da postavim ovu temu, a vjerovatno je i malo glupo pitanje...
Ali evo ovdje da pokusam: da li se negdje moze naci/kupiti neki mali kompresorcic bas za ovakva sitnija izduvavanja (primarno za ciscenje racunarskih kucista od prasine)?
Ili neko mozda moze predloziti neku drugu alternativu za ovakve poslove?

Imam neki usisivac od ~40 eura, ali krdza nema izduvavanje a pri tome je i vrlo glomazan, pa bi neki mali kompresor (ako takvo sta postoji) bio vrlo dobrodosao, pogotovo ako moze da se nadje za neku pristojnu cijenu, ne vecu od 30-ak eura!?

Hvala unaprijed!
 
Potreban mi je jedan kompresor koji bi mi koristio da izduvavam kompove i drugu opremu na poslu od nakupljene prasine. Uslov je da nije velikih dimenzija i da se poveyuje na 220v.
 
Teško da )bar kod nas) ima nešto specijalno za to ali oni mali kompresori za naduvavanje dušeka i čamaca ima koliko hoćeš. Imaju dobar pritisak.
 
ja ovaj koristim vec par godina.
Nije velika kutija, prilicno je snažan. Nema kontrolu brzine.
 
Sta znam, morao bih prvo da ga isprobam negde. Ovi na pumpama kao i oni vulkaniyerski su zaista izuzetna stvar, posle njih hardver je kao iz prodavnice sem ukoliko nije iz prostorija u kojima se dugo pusilo. Od pusackih kompova nema nista gore, ma koliko da je jak pritisak ne moze lepljivu smolu(ili ko zna sta je vec) da skine. Jednom sam cistio neki cooler sa wd40.
Kad sam vec dotakao temu sta bi bilo dobro koristiti za te pusacke kompove, mislim za rastvaranje tih nikotinskih naslaga?
ja ovaj koristim vec par godina.
Nije velika kutija, prilicno je snažan. Nema kontrolu brzine.
Sad me podseti kod druga sam slicnu Makitu probao, radi ko luda, tornado.
 
U slucaju da se koristi kompresor , kompresor mora da ima bocu da bi mogao da se stvori dovoljno
jak pritisak vazduha.

Zbog malih dimenzija i manje mase za kucne i terenske uslove je zgodniji duvac lisca.


Za skidanje smole koja se natalozi od duvanskog i dima u prostorijama gde se koriste peci na drva i ugalj koristi se alkohol , medicinski benzin , EkoKliner ( ima jak miris kao razredjivac pa ga treba koristiti samo na otvorenom )



prasina.jpg
 
Moja preporuka je uzeti neki portabl kompresor poput Lidlovog Parkside PKZ 180 ili Boxy kompresora, kvalitetniji su i imaju veći pritisak od igračaka za pumpanje guma u kolima a i dalje zgodni za nošenje.
 
ja ovaj koristim vec par godina.
Nije velika kutija, prilicno je snažan. Nema kontrolu brzine.
Isto. Bio je nešto jeftiniji kada sam ga ja uzimao, tipa 2700 dinara. Duva prilično lepo, možda malo jače za kompove, ali ako se odaljiš pola metra-metar, čisti prašinu kao nezdrav. Jeste duvač lišća ali nije za to baš dovoljno jak jer iako je po specifikacijama namenjen za to, moraš prilično blizu lišću da priđeš da bi to bilo efikasno.

Za skoreniju prašinu i smolu iz pušačkih kompova... alkohol, četkica za zube, maska i rukavice jer to kad zapekne sa toplotom kompa tako zdiba strašno, cela prostorija u kojoj se radi posle smrdi.
 
Taj ručni ja koristim za druge stvari, u piku komotno nabije preko dva bar-a pritiska, konstantno drži oko 1.5 što je za računare svakako i više nego dovoljno
 
Pa ovi koje sam naveo imaju bocu, možemp da diskutujemo o kapacitetu iste, na Boxy modelu koje 2L što je sasvim dovoljno za navedenu primenu izduvavanja prašine, tu nije potreban konstantan pritisak na izalazu kao kada se nešto farba. I pišem iz iskustva, imam mali radionički od 30L na poslu, 80L veliki kod kuće i ovaj Boxy za ispomoć, za održavanje računara više nego dobar.

Edit: Sada vidim da se za Parkside ne navodi kapacitet posude i da li je ima, po izgledu bi se reklo dajr poput Boxy-a, ali moram da se ogradim jer ga nisam koristio.
 
Kompresor nije veliki jedino što mu rezervoar daje gabarite. Pogledaj W-DK 80 sa rezervoarom od 8 l. Vidim da mu je solidan protok i radi do 8 bara a kupuješ pištolje za izduvavanje koji su bud zašto. Jedino što bih mu dodao odvajač vlage i ulja na izlazu. Problem kod kompresora je što su bučni a što je manji rezervoar to se češće uključuje. Imaš kod nas i sa rezervoarom od 24 l i idu od 12k pa nadalje.
 
Trazim nesto za izduvavanje, jel i dalje najbolje ovo malo nesto sto moze da se nadje do 3000?
 

Prilozi

  • 991003_c13a58bc082c453f8810a7bc325654a8~mv2.jpg
    991003_c13a58bc082c453f8810a7bc325654a8~mv2.jpg
    65.4 KB · Pregleda: 33
Trazim nesto za izduvavanje, jel i dalje najbolje ovo malo nesto sto moze da se nadje do 3000?
Mislim da je Dušan Srbljak aka Dule Axe rekao da jeste...
U nekom od videa navodi i koji je konkretan model uzeo, ali kontam da je to manje-više sve isto...

EDIT: Ja lično imam neku ovakvu pumpu sa nastavcima i radi pristojno posao (verovatno ne kao kompresor ili profi kompresor) ali dovoljno za ovo osnovno šta meni treba...
 
Nazad
Vrh Dno