»RSS Benchmark sajt

Strana 22 od 24 PrvaPrva ... 1218192021222324 PoslednjaPoslednja
      Prikazani rezultati od 316 do 330 od ukupno 351

Tema: ko šta ima od "retro" računara

Member
        Na forumu od
        Aug 2009
        Poruka
        140
      2. Moja mašina
        • CPU: AMD FX 8320
        • MoBo: MSI G46
        • RAM: 32GB DDR3
        • VGA: Sapphire AMD RX470 4GB
        • MON: 27" Philips
        • HDD: 256GB SSD + 4TB HDD
        • OPT: LG DVDRW
        • Case: Versa N21 + CM 600W
        • SND: integrisani
        • LAP: HP G5 250, Toshiba L875D-S7332
        • TV: SyncMaster B2330HD
        • INET: Kablovska
        • Ostalo: Nexus9,5x; C64/128/128D/16/+4/116/1541/II, ZX81/48/128/+2/+3/+2B,A500,520ST/1040ST,CPC464/6128,Lola8
      3. Da li neko ima QL-a i kakvi su mu utisci o masini?

Member
        Na forumu od
        Dec 2004
        Poruka
        771
        @dr x

Fina spravica je XL, da li imaš igara, pališ li ga povremeno?
        Ako možeš, obavezno prekopiraj na kasetu ovaj Wolfenstein klon, ništa bolje od toga nisam video na 8bit Atariju.
        http://atariage.com/forums/topic/174...ct-m-20/page-1

Member
        Na forumu od
        Dec 2004
        Poruka
        771
        Citat Citiram korisnika: vladabuba Pogledaj poruku
        Da li neko ima QL-a i kakvi su mu utisci o masini?
        Sa QL-om imam iskustva samo preko emulatora i iskren da budem to je jedan od retkih računara koji mi nimalo nije prijao u radu.
        Računar sam po sebi nije loš, 16 bitna Motorola sa osakaćenim 68008 procesorom, ali jednostavno Sinkler je pretrerao sa kompromisima koji su mogli da prođu kod Spectruma, ali jedna poslovna mašina, da koristi membransku tastaturu i mikrodrajv, bilo je previše.
        Lično nemam nikakvu ambiciju da ga nabavljam, jedino što stvarno vredi je Psionov poslovni paket i nekoliko igara, a pre svih Psion Chess, koji je stvarno odličan.

Banned
        Na forumu od
        Feb 2017
        Poruka
        64
        @Universe
        Taj racunar mi je dala neka zena da bacim kad se iseljavala pre par godina. Ja zavirim u onu crnu kesu za smece da vidim mozda je neki dobar racunar kad ono nov atari 800xl. Nisam znao da ima Wolfenstein klon za atari, moram probati. Ima i za digitron https://www.youtube.com/watch?v=JzW1l0uBgaY

Member
        Na forumu od
        Aug 2009
        Poruka
        140
      8. Moja mašina
        • CPU: AMD FX 8320
        • MoBo: MSI G46
        • RAM: 32GB DDR3
        • VGA: Sapphire AMD RX470 4GB
        • MON: 27" Philips
        • HDD: 256GB SSD + 4TB HDD
        • OPT: LG DVDRW
        • Case: Versa N21 + CM 600W
        • SND: integrisani
        • LAP: HP G5 250, Toshiba L875D-S7332
        • TV: SyncMaster B2330HD
        • INET: Kablovska
        • Ostalo: Nexus9,5x; C64/128/128D/16/+4/116/1541/II, ZX81/48/128/+2/+3/+2B,A500,520ST/1040ST,CPC464/6128,Lola8
      9. Citat Citiram korisnika: Universe Pogledaj poruku
        Računar sam po sebi nije loš, 16 bitna Motorola sa osakaćenim 68008 procesorom, ali jednostavno Sinkler je pretrerao sa kompromisima koji su mogli da prođu kod Spectruma, ali jedna poslovna mašina, da koristi membransku tastaturu i mikrodrajv, bilo je previše.
        Ok, hvala na utiscima. Ja se secam QL-a jos 80-ih kada su pisali o njemu cesto, bas u rubrikama sa kompjuterskim novostima i sajmovima. To mi je uvek bilo cudno da je racunar bio relativno cesto zastupljen u magazinima, a da ne znam nikoga zivoga da ga je imao.

Member Avatar korisnika kovacm
        Na forumu od
        Jan 2005
        Poruka
        8.102
      11. Moja mašina
        • CPU: Commodore C64 (+floppy)
        • MoBo: ZX Spectrum (modovan)
        • RAM: Atari STe (4MB, MegaFile 30MB) + Atari Mega 4
        • VGA: Amiga 500 (1MB)
        • MON: Atari Falcon030 (CT63/256MB)
        • HDD: Amiga1200 (040+PPC)
        • OPT: Atari Jaguar + Xbox CoinOps Arcade Cabinet mod
        • Case: Mac Classic
        • SND: gomila 286 i ostalog x86 krshware-a...
        • OS: Mac OS X, Windows, MiNT, MagiC, TOS, AmigaOS, NetBSD, Linux
        • LAP: MacBookPro 13"
        • TV: PalmM105 > iPaq3650 > Nokia9500 > Qtek9000 > Qtek9600 > NokiaE61 > iPhone
      12. Citat Citiram korisnika: Ilion Pogledaj poruku
        Čemu nekome može služiti 286 konfiguracija?

Zašto bi neko kupio prastaru konfiguraciju?
        Da pokaže koliko su bezglave MASE bile koje su se odlučile za IBM umesto za Atari, Amigu ili Mac.

Barem sada možemo pogledati realno, i hladne glave, šta je svaka od platfomi nudila i koliko smo, ili nismo, pogrešili što smo favorizovali jednu, bez ikakvog dubljeg razumevanja, nego drugu.
        Menjao kovacm : 16.02.2017. u 02:25
        "Unfortunately, people are not rebelling against Microsoft. They don’t know any better." SJ, "For the masses, not for the classes." JT, "Everything is deeply intertwingled." TN

Banned
        Na forumu od
        Mar 2007
        Poruka
        13.734
        IBM PC kao platforma nema nikakvog smisla u retro prici. To je rolling platforma da tako kazem, nije to jedan model sa fiksnim hardverom i namenski pisanim softverom. Smesno mi je uopste sto neko pokusava da to proda kao nekakav kolekcionarski predmet. Imam ja nekog Tridenta negde skuplja prasinu, jel to sad kao vredi nesto hahaha?

Mislim ko nema neku staru konfu od 20-25 godina na tavanu ili podrumu? Osim ako nije cistunac i plasi se da ne postane hrcak sto skuplja skakakvu starudiju.

Banned
        Na forumu od
        Mar 2007
        Poruka
        13.734
        Citat Citiram korisnika: ripkid Pogledaj poruku
        Moja mašina je poslednja 286 serija procesora proizvedena '91 godine, dakle pre 26 godina i plaćena je tada 2000DM dok je prosečna cena A500 bila 600 ili 700DM. PC286 nije bila platforma koja je bila dostupna svakome jer je papreno skupa bila pa je i logično da ih danas nema previše u ponudi.
        Samo malo realnosti i objektivnosti moliću lepo.
        Druze, pre 20 godina je svaki iole solidniji komp kostao 1500-2500 DM. Jesu Amige bile znacajno jeftinije, ali to sto je komp bio 2000 DM ne znaci da je bio skup komp nego je to tada jednostavno toliko kostalo. Da li je to 286 kada se pojavio ili 386, 486, pri Pentium, onaj Pro nabudzeni, moj PII koji sam isto tako platio oko 2000 DM ili neki PIII Coppermine sa GeForce grafickom (sto je komotno moglo ici i do 3000 DM bez stampaca i ostalih periferija). Kompovi su stvarno bili skupi 90-tih, tek im je kasnije sa omasovljavanjem Celeron linije i generalno P4 i konkurentiskim Athonima pala cena u evrima na ispod 1000, pa u jednom periodu dok nije bilo poreza i na oko 600 evra za odlican komp od pre desetak godina.

Member
        Na forumu od
        Dec 2004
        Poruka
        771
        Citat Citiram korisnika: G@W Pogledaj poruku
        IBM PC kao platforma nema nikakvog smisla u retro prici. To je rolling platforma da tako kazem, nije to jedan model sa fiksnim hardverom i namenski pisanim softverom. Smesno mi je uopste sto neko pokusava da to proda kao nekakav kolekcionarski predmet. Imam ja nekog Tridenta negde skuplja prasinu, jel to sad kao vredi nesto hahaha?

Mislim ko nema neku staru konfu od 20-25 godina na tavanu ili podrumu? Osim ako nije cistunac i plasi se da ne postane hrcak sto skuplja skakakvu starudiju.
        Apsolutno.
        Čak i da neko ima dozu nostalgije prema PC računarima, tražiće nešto što je istinski retro, kao recimo prvi IBM PC ili PCjr koji je stvarno redak i ima realnu kolekcionarsku vrednost.
        U tom smislu bi i jedan XT, AT ili PS/2, bili značajniji nekom pc kolekcionaru, nego 2/3/486 kante, ma kako nabudžene bile.
        Porediti njihovu retro vrednost sa legendama koje su nam ostavili Apple, Atari, Tandy, Commodore, TI, Sinkler i još po neki, nema ama baš nikakvog smisla.

Member
        Na forumu od
        Nov 2006
        Poruka
        1.356
      17. Moja mašina
        • CPU: AthII x4 640 + CMHyperTX2
        • MoBo: Asus m2n-e 570 ultra
        • RAM: transced 4x2GB ddr2/800
        • VGA: GTX 650
        • MON: iiyama VM 404/LG W2243s
        • HDD: 3x WD sata2
        • OPT: nec+LG+sony
        • Case: Codegen briza psu LC600H
        • SND: SB Audigy 2
        • LAP: dell latD630
        • TV: LG Flatron W2243s
        • INET: Wifi
        • Ostalo: Sta god da napisem amiga je bar tri puta bolja
      18. Pa mozda i terba imati negde neki stariji PC ono za dos igre. Imam u garazi jedan compaq 486 na mislim 40mhz mana mu je sto ne vidi edo ramove i uopste ne mogu da dodam rama preko 8mb. Ima nesto zalemljenog rama na ploci i vga graficku sa svojim ramom takodje zalemljenu na ploci
        amiga je dobila dve gremi nagrade zaredom, a ostali
        CLI command line interface for poWer user

Newcomer Avatar korisnika ripkid
        Na forumu od
        Apr 2016
        Poruka
        127
        Druze, pre 20 godina je svaki iole solidniji komp kostao 1500-2500 DM. Jesu Amige bile znacajno jeftinije, ali to sto je komp bio 2000 DM ne znaci da je bio skup komp nego je to tada jednostavno toliko kostalo. Da li je to 286 kada se pojavio ili 386, 486, pri Pentium, onaj Pro nabudzeni, moj PII koji sam isto tako platio oko 2000 DM ili neki PIII Coppermine sa GeForce grafickom (sto je komotno moglo ici i do 3000 DM bez stampaca i ostalih periferija). Kompovi su stvarno bili skupi 90-tih, tek im je kasnije sa omasovljavanjem Celeron linije i generalno P4 i konkurentiskim Athonima pala cena u evrima na ispod 1000, pa u jednom periodu dok nije bilo poreza i na oko 600 evra za odlican komp od pre desetak godina.
        Ne znam šta si hteo ovim da kažeš ? Ja ukazujem na to da je 286 mašina danas retka da se nadje očuvana jer se proizvodila do '91 i cena joj je tada bila visoka a nije preterano ni bila privlačna ljudima pored Amiga računara što ne znači da 286 mašina nije mogla da tera sve isto što i Amiga sa pravim hardverom, čitaj grafičkom i zvučnom kartom kao i VGA monitorom samo što bi takav PC286 tada koštao 3000DM, samo neka standardna konfiguracija sa Hercules CGA grafičkom i Mono monitorom je koštala oko 2000.
        Hoćeš da kažeš da se 286/386/486 ispravne i očuvane konfiguracije danas lako nalaze ? Po oglasima ih nema gotovo nikada što je i razumljivo jer su bile paprene u svoje vreme a i teško je naći nešto tog tipa staro po 25 godina. Amiga ima jer ih je posedovala svaka druga kuća, kao i Spectrum i C64.

Ajde ne blamiraj se, čuj IBM PC nema kolekcionarsku vrednost, lupi čovek i ostade živ. Pošalji mi slobodno tog Tridenta onda, rado bih ga uzeo a takodje mogu i svi ostali da mi pošalju slobodno svoje stare PC konfiguracije, rado ću ih preuzeti. Čisto da vam ne skupljaju prašinu...Ahh da mogu i neke PC Big Box igre slobodno
        Menjao ripkid : 16.02.2017. u 19:37

Member
        Na forumu od
        Oct 2003
        Poruka
        1.041
        Po oglasima ih nema gotovo nikada što je i razumljivo jer su bile paprene u svoje vreme a i teško je naći nešto tog tipa staro po 25 godina. Amiga ima jer ih je posedovala svaka druga kuća, kao i Spectrum i C64.
        Po mom iskustvu, starih PC računara uglavnom nema po oglasima jer ih većina jednostavno nije smatrala vrednim čuvanja, nakon što je nabavljen noviji PC. Možda su poklonjeni kakvom mlađem bratu ili sestri, posle čega su završili na tavanu ili u kontejneru, ili očerupani za iskoristive delove pre nego su bačeni. I 286 se od osnovne konfiguracije mogao poprilično nabudžiti, ali to na kraju nije više ona ista 286-tica sa početka, sa Herkulesom i biperom, manje-više to je onda drugi računar.

S druge strane, C64, ZX, Amiga, ST i ostale mašine su ljdima (opet, po mom iskustvu) uvek bile nekako draže mašine i mnogo češće su čuvane i mnogo duže nakon što su postale inferiorne u odnosu na tekući PC.

Što PC se kolekcionarstva tiče (sledi opet lično mišljenje, ne generalizujem stvari), meni su interesantne prvenstveno domaće sprave, Ei Lira, Novel ET i slične i pokoja strana (recimo, prvi IBM PC, ili prvi PC laptop, ili pocket DOS mašine s kraja 80-tih), ali i to zato što su u pitanju manje-više fiksne platforme, odnosno kada sam nabavio neku od tih sprava, to je to - ne moram juriti još gomilu dodataka da bi bile ovakve ili onakve.
        Once Upon a Byte C64:
        1 a=rnd(-52028):fori=1to8:a=rnd(1):next:fori=1to5:?chr$( rnd(1)*26+65);:next

Newcomer Avatar korisnika C=o=b=e
        Na forumu od
        Jan 2016
        Poruka
        157
      22. Moja mašina
        • CPU: 68k/MOS6510
        • RAM: 2MB/64k
        • VGA: AGA/ECS/VIC-II
        • MON: Trinitron Sony
        • HDD: 880KB
        • OPT: Sony KSM-2101BAM
        • SND: Paula/SID
      23. Citat Citiram korisnika: dejan_osipaonic Pogledaj poruku
        Pa mozda i terba imati negde neki stariji PC ono za dos igre. Imam u garazi jedan compaq 486 na mislim 40mhz mana mu je sto ne vidi edo ramove i uopste ne mogu da dodam rama preko 8mb. Ima nesto zalemljenog rama na ploci i vga graficku sa svojim ramom takodje zalemljenu na ploci
        Treba imati jedan stariji sa flopi drajvom i paralelnim portom.

Newcomer Avatar korisnika ripkid
        Na forumu od
        Apr 2016
        Poruka
        127
        Citat Citiram korisnika: zzarko Pogledaj poruku
        Po mom iskustvu, starih PC računara uglavnom nema po oglasima jer ih većina jednostavno nije smatrala vrednim čuvanja, nakon što je nabavljen noviji PC. Možda su poklonjeni kakvom mlađem bratu ili sestri, posle čega su završili na tavanu ili u kontejneru, ili očerupani za iskoristive delove pre nego su bačeni. I 286 se od osnovne konfiguracije mogao poprilično nabudžiti, ali to na kraju nije više ona ista 286-tica sa početka, sa Herkulesom i biperom, manje-više to je onda drugi računar.

S druge strane, C64, ZX, Amiga, ST i ostale mašine su ljdima (opet, po mom iskustvu) uvek bile nekako draže mašine i mnogo češće su čuvane i mnogo duže nakon što su postale inferiorne u odnosu na tekući PC.

Što PC se kolekcionarstva tiče (sledi opet lično mišljenje, ne generalizujem stvari), meni su interesantne prvenstveno domaće sprave, Ei Lira, Novel ET i slične i pokoja strana (recimo, prvi IBM PC, ili prvi PC laptop, ili pocket DOS mašine s kraja 80-tih), ali i to zato što su u pitanju manje-više fiksne platforme, odnosno kada sam nabavio neku od tih sprava, to je to - ne moram juriti još gomilu dodataka da bi bile ovakve ili onakve.

Slažem se a opet i kažem veća je šansa da ćeš danas naći Amigu, C64 ili ZX očuvane jer su prosto mnogo više bili zastupljeni i samim tim su dostupni i danas relativno lako. Na početku 90-ih znao sam samo jednog lika koji je imao recimo 486 i kada sam video prvi put mogućnosti istog kao i čuo Sound Blaster sledio sam se, al taj lik je bio teška buržujčina jbg.
        Danas Ms-Dos retro gaming nije toliko još uzeo zalet kao što je stvar sa konzolama ali ljudi će juriti stare konfiguracije da bi se igrali na starom i originalnom hardveru. Primera radi, ja imam IBM laptopove koje su PIII mašine i njih koristim za Ms-Dos igre i dosta igara radi ok al opet nije to taj osećaj kao kada sednem za 286/386/486. I te iste Amige pre 10 godina nisu vredele ništa a danas se ljudi otimaju za njih. Onaj ko je imao sreću ih je nabavljao mnogo ranije kada nije vladalo interesovanje za njih. Zna se kako su kolekcionari došli do svojih vrednih kolekcija.

Od tih domaćih sprava možda mogu da ti nabavim neke, šta nudiš zauzvrat ? I btw. sećam se da sam ovde davno video lika da je okačio spisak svoje ogromne Commodore kolekcije, zna li se ko je to ?

Member
        Na forumu od
        Oct 2003
        Poruka
        1.041
        Od tih domaćih sprava možda mogu da ti nabavim neke, šta nudiš zauzvrat ?
        Imam jednu Liru 512, srećom ispravnu, a nedavno sam dobio ET188 (kućište sa elektronikom), ali njega još nisam stigao da sredim. Tekuća baza Once Upon a Byte udruženja će, nadam se, uskoro biti online, pa ćeš moći da vidiš šta ima od duplikata...
        Once Upon a Byte C64:
        1 a=rnd(-52028):fori=1to8:a=rnd(1):next:fori=1to5:?chr$( rnd(1)*26+65);:next

Strana 22 od 24 PrvaPrva ... 1218192021222324 PoslednjaPoslednja

Bookmarks

Dozvoljeni tagovi

• Ne možete pokrenuti nove teme
      • Ne možete odgovoriti u temi
      • Ne možete okačiti atačmente
      • Ne možete izmeniti svoje poruke
      •