Šta je novo?

Deljenje HP2055d Windows 7 i Win XP

LuxoR

Čuven
Učlanjen(a)
20.01.2002
Poruke
871
Poena
619
Laserski štampač je povezan na komp na kome je Windows XP. Mreža je "klasična" bežična i ima ukupno 5 računara - svi su pod Windows XP. Štampač je šerovan na tom "glavnom" i svi ostali bez problema štampaju na njemu.

U mrežu je ušao jedan laptop sa Windows 7 (ultimate 64bit) sa kojim nema problema u mreži, rade šerovani folderi, sve je ok. Kada hoću da dodam štampač, odem tamo na "network printer" i onda mi on izlista taj deljeni štampač, ja mu kliknem next, on odradi nešto kratko, napiše "finishing" i izbaci grešku "cannot connect to printer" ?

Taj glavni komp ima na sebi i matori štampač LaserJet 6P i sa njim se Win7 povezao bez frke...
 
Laserski štampač je povezan na komp na kome je Windows XP. Mreža je "klasična" bežična i ima ukupno 5 računara - svi su pod Windows XP. Štampač je šerovan na tom "glavnom" i svi ostali bez problema štampaju na njemu.

U mrežu je ušao jedan laptop sa Windows 7 (ultimate 64bit) sa kojim nema problema u mreži, rade šerovani folderi, sve je ok. Kada hoću da dodam štampač, odem tamo na "network printer" i onda mi on izlista taj deljeni štampač, ja mu kliknem next, on odradi nešto kratko, napiše "finishing" i izbaci grešku "cannot connect to printer" ?

Taj glavni komp ima na sebi i matori štampač LaserJet 6P i sa njim se Win7 povezao bez frke...

Imam slican problem sa hp 3005 na moze se podeliti samo je stampac na win 7 ultimate 64 i ne moze s epodeliti ni sa jednim xp om trazi neki drajver , a tog fajla nigde nema, ako se neko susremo molim pomoc
hvala
 
Ceo problem je sto pokusavas da ubacis printer koji je na XP masini, jer pri deljenju stamapaca kroz mrezu, ostali racunari vuku drajvere sa masine na kojoj je stampac nakacen. U tvom slucaju je to XP. U sharing opcijama stampaca imas stavku additional drivers, ali jelte logicno drajvere za sedmicu nemas u izboru.Ceo fazon je da zaobidjes povlacenje drajvera sa XP masine, jer Win7 ne moze da radi sa drajverima od XP-a.
Da bi problem resio, na windows 7 masini instaliras drajver za sedmicu i stampac instaliras kao lokalni bez obzira sto nije zakacen na masinu, kao port stavi lpt,bitno je da se pojavi u listi stampaca. Zatim udji u properties stampaca i u ports tab-u dodaj novi port i kao naziv porta kucas \\NazivKompaNakomeJeStampac\NazivStampacaKojiSiStavioUShareName
Naravno odaberes da se ubuduce stampa na tom portu i resen problem.
 
Poslednja izmena:
USPELO MAJSTORE !!! :D

Radi ko zmaj, logična fora (malo blesava, ali logična :d) !!

thx ! :wave:
 
E sutra probam ovo na poslu, ako uspe.... karton vinjaka na kucnu adresu saljem... nekoliko windows 7 nakaciti na stamapac 1006 koji je pod XP-om... a ove sedmice su tako lepo rastelovane da se ni medjusobno ne vide ...
:type:
 
Ne moras vinjak, flasa koka kole ili pepsija po masini ce zavrsiti posao:D Javi ako zapne, da vidimo sta te muci.
 
Problem sam resio na ovaj nacin, ali se javlja novi problem, a to je da je nakon restarta kompjutera doticni printer uvek ''offline'', dakle radi sve lepo dok ga ne restartujem, a nakon toga samo reinstalacija ga ponovo pokrece!!! Ima li tu neki predlog. U pitanju je sve kao sto je gore navedeno, HP stampac na XP masini koji je dodat na WIN 7 64-bit.
 
Drajvere sam skinuo najnovije sa HP sajta danas, firmware nisam probao da odradim, pokusacu sledeci put kada budem u firmi, hvala svakako...
 
Hvala na resenju, radi i kod mene mada za ovaj HP 1010 u firmi ne postoje drajveri za win 7 ali zato sve funkcionise za druga dva stampaca Lexmark X340 i Samsung CLP-310 za koje postoje drajveri.
 
u ports tab-u dodaj novi port i kao naziv porta kucas \\NazivKompaNakomeJeStampac\NazivStampacaKojiSiStavioUShareName
Naravno odaberes da se ubuduce stampa na tom portu i resen problem.
kod mene je uspelo i samo da napomenem da kad se dodaje novi port treba da se izabere local port... ja sam se smarao sa tcp/ip portom dok nisam izabrao local . ... :)
 
Nazad
Vrh Dno