Šta je novo?

7600gt u rerni

ma nisam,nesmem dok je zena kuci :D
mada nisam ni siguran da ce uspeti,msm svejedno je neispravna tako da me nece boleti srce ako je prepechem :D
 
Ništa dok se ne skine ceo gpu, prekugla i vrati na pcb karte. Naravno ne duvaljkom, ne rerna metodom, nego IC "duvaljkom".
 
Moj recept je 30sec na 450c plus jos jedno 10sec drska srafcigera na sobnoj temperaturi. :p
 
Realno dobio sam 50 grafika iz inostranstva u neispitanom stanju oko 30 komada sam uspeo da vratim u zivot sa rerna metodom... i bilo je par ispravnih , a sto se tice ovoga rerna metod pa ti posle grafa crkne ne mora da znaci , ja sam 8800ultr pekao pre nekih 2 3 godine i dan danas tera 90% igrica na najjace detralje i bez problema pici.... Jedino sto sam hteo da vam kazem da je jako mali broj atijevih koje su se popravile tako reci.. a nvidia jedno 60%
 
U kom polozaju mora da stoji grafika u rerni kada se pece? Takodje na cemu da stoji?
 
Ja lichno skinem kuler,sve plastichne delove,rernu zagrejem na 200,stavim u tepsiju (procesor gore) i tako drzim 9-10 minuta i to je to .....
 
Ja sam je bio stavio na dva drvena štapića, procesor odozgo.
 
Realno dobio sam 50 grafika iz inostranstva u neispitanom stanju oko 30 komada sam uspeo da vratim u zivot sa rerna metodom... i bilo je par ispravnih , a sto se tice ovoga rerna metod pa ti posle grafa crkne ne mora da znaci , ja sam 8800ultr pekao pre nekih 2 3 godine i dan danas tera 90% igrica na najjace detralje i bez problema pici.... Jedino sto sam hteo da vam kazem da je jako mali broj atijevih koje su se popravile tako reci.. a nvidia jedno 60%

Znaci to je u pitanju sa nama. Vreme je da se baciom na trazenje EVGA po Hrvatskoj i trazim da mi nalepe velike sahovnice na legalno dobijene delove od proizvodjaca kako bi me uvek podsecali gde sam napravio gresku. Francuzi i Englezi su shvatili posle I Svetskog Rata da nam ne treba verovati.
Salim se zn am da nisi to stavio u prodaju sigurno. :)

Evo poruka za dobavljace da ih bar slazu da im treba za neke testove sathro. Da ne prvrcete bas po kontejnerima iza fabrika dace nam nadimak. Zamislite krece onaj da unistava pa pita dgde je ono neispravno a drugi kaze pa eno ih Srbi odvukli navlace celofane pa prodaju. Licicemo na pacove.
 
Poslednja izmena:
Realno dobio sam 50 grafika iz inostranstva u neispitanom stanju oko 30 komada sam uspeo da vratim u zivot sa rerna metodom... i bilo je par ispravnih , a sto se tice ovoga rerna metod pa ti posle grafa crkne ne mora da znaci , ja sam 8800ultr pekao pre nekih 2 3 godine i dan danas tera 90% igrica na najjace detralje i bez problema pici.... Jedino sto sam hteo da vam kazem da je jako mali broj atijevih koje su se popravile tako reci.. a nvidia jedno 60%

Nije mi jasno da si kolicinu od 50 komada "pekao" sto se nisi malo raspitao kako se to radi bilo bi ti lakse....Neko je pomenuo prekuglavanje bas me zanima ko ce da prekugla grafiku u Srbiji?
 
Naravno da se i kuglanje radi kod nas,nismo mi bash toliki paceri....
ali kuglanje se placa dobrano,(struja za rerna metod isto ali manje),jer koliko sam shvatio oprema za kuglanje nije bash da se ima u svakoj kuci :d
 
Pa nisam ih ja pekao , nego sam to smao rekao bilo je tema pecenje (ozivljavanje) , grafike sam duvaljkom prelazio sto je po meni potpuno isto rerna ili duvaljka =vruc vazduh...
Grafike sam testirao fino od 20radeona ozivela su se 2 komada 4850 a od nvidie od 30komada 5 sam bacio nisam hteo ni da pokusavam jer su to bili neki tipovi 7300 7600 to mi je djubre... tako da od 25 u zivot sam vratio 16 a iz druge ture od 10 komada svih 10 .. posle pola godine crkle su mi dve 8800 gt nisam ni hteo vise da ih duvam odradile su mi posao ... ostatak jos uvek radi u igraonici kod drugara 0/24 7 dana u nedelji pod full opterecenjem videcemo dokle ce dogurati .... Pazite svi srecni ja menjao mrtve grafike za ispravne zvucnike koji mi nisu trebali drugar je dopbio 30grafika za 100e vec je vratio tih 100e milion puta :) Jednu pecenu 8800gtx i ultru ja koristim i ima vec 3 godine kako je ozivljena! Moja pojena je bila da nije tacno ono sto je rekao neko od clanova da ce grafika crci posle 2 meseca 3 znaci to niko ne zna ima koje crknu posle 5 dana u radu ima onih koje nece crci nikad... (dok ih sam nebacis) .. Sto se tice hardova nisam pokusavao ozivljavanje nikada ... mada kontam da nevredi baviti se time ako se bas nesto desi odes da ti izvade podatke i cao..kupis novi
 
Da se pridruzim uspesnima u specijalitetu kuce "Grafa sa rostilja". Dve 8800gt su bez problema prooradile posle 9-o minutnog tretmana u zagrejanoj pecnici. Ako nemate garanciju, slobodno probajte sa sporetom.
 
javi kad crknu da ljudi imaju predstavu koliko traju tako popravljane kartice. :)
 
Naravno, javicu koliko se produzava vek tako popravljene kartice. Za sada rade oko mesec dana. Jedna je provela i nesto vremena kod mene, pa sam podizao taktove za po 100 podeoka i mogu reci da je i pored visecasovnih testova ostala 100% funkcionalna. Videcemo, jos je rano za bilo kakve prognoze.
 
Moja josh uvek lepo radi :)
a kad crkne ispeci cu je ponovo pa ako bude radila radi ako ne u kantu :)
 
Cisto da opisem simptome kvara, kartice koja je ostala kod mene. Kartica je radila sa fan-om na 30%, posto je bila kod osobe koja to tesko da bi ikada primetila, te su temperature bile 70C bez ikakvog opterecena samog racunara. Desilo se to da prilikom startovanja racunara, na ekranu vas docekuju kockice, tackice, linije, necitka slova itd. Ulaskom u Win, sve to nestaje, OS prijavljuje model kartice ali sa nefunkcionalnim driverima. Krtica je fabricki bila 600/900/1500 mada kao sto sam rekao u prethodnom postu, sada ide za 100 podeoka gore i radi bez problema. Moje misljenje je da ovo nije resavanje problema vaseg racunara ali i budzeta, vec jedno odlaganje, sto u danasnjim uslovima za vecinu korisnika i nije tako lose. Probajte, ali prethodno dobro se informisite kako se to radi, ima tutorijala na netu pregrst, pa i video tutorijala na YT-u.
 
Posle svega ovog ovde pročitanog teško da ću opet kupiti polovnu grafičku. :hair::shock::lupko:
 
Vise za nas :D
 
Posle svega ovog ovde pročitanog teško da ću opet kupiti polovnu grafičku. :hair::shock::lupko:

Zasto da ne, svakako su vidljivi tragovi demontirane i rasklapane kartice pa obrati paznju na te detalje. Drugo, Radeoni nisu popravljani na ovaj nacin, barem ja to jos nisam video, te uvek mozes ici na tu stranu. Na kraju, voleo bih, ako je vec ovaj da kazem trik, za produzavanje radnog veka kartice (ne uvek, to morate da budete svesni), obelodanjen, da ljudi ne prodaju takav hardware, mogu ali neka barem to napomenu. To je 30-tak eura, a njihovo ime ne bi trebalo toliko da kosta. Savest i obraz na prvom mestu. Ili...
 
Poslednja izmena:
Koji ste kraljevi. Pecenje kartica. Glup sistem za sve pare. Al svako radi sa svojom opremom sta zeli (;
Hahahahah graficka u rernu hheheheheh
 
Malopre sam ortakovu karticu (neka 8800gt, kupio je polovnu i naravno, bila je u rerni, jer je biper istopljen) pokušao da prekuglam i čim je malo zagrejan čip tako slatko je pukao na sred jezgra (doživeo popcorn). Sreća pa imam zalihu sličnih kartica kupljenih za delove (jer su jelte bile neispitane na popularnom sajtu za aukcije) pa sam transplantaciju čipa izveo uspešno.
 
Pre nekoliko meseci przio sam u rerni dve 7300gt,evo i sada rade savrseno.
 
Nazad
Vrh Dno