Šta je novo?

HxC Floppy Drive Emulator

Mozes okaciti jos koju sliku uredjaja iz drugog ugla,s druge strane plocice.
Koje su okvirne dimenzije uredjaja? Da razmotrimo opcije za kucista :)
 
Evo slika.... Označio sam dimenzije na ovom crtežu štampane pločice, a ceo "sendvič" je visok oko 25 mm. Displej se može odvojiti ako se skinu šrafovi, i povezati kablovima.
1.jpg 2.jpg 3.jpg hxc dimenzije.png
 
Ekstra. Sve pohvale z arealizaciju.
 
Lep i koristan projekat, od mene sve pohvale za trud i realizaciju, narucujem primerak. :)
 
Bilo bi lepo da neko ko je vec radio konverziju programa za Amigu i Atari podeli to iskustvo sa nama. Narocito me interesuje gde se nalaze free programi za ova dva racunara. Moze i na PP. Hvala.

P.S. One TOSEC arhive su nepouzdane. Za Atari su uglavnom u redu, ali za Amigu mi izbacuje CRC error za svaki program koji pokusam da raspakujem.
 
Poslednja izmena:
Probaj prvo neki drugi arhiver mozda postoji neki problem s formatom arhive. Desava se po nekad da samo upotrebljeni arhiver zeza
 
Isproban uredjaj na Amigi 500. Radi k'o sat. Povezivanje bez problema. Nasao sam neki sajt, skinuo par igara, konvertovao i sve radi bez greske.
Sad cu da isprobam na Atariju 1040 ST.
Imam samo jedno pitanje za Marka: da li je moguce, osim ako nije nepozeljno, da pozadinsko svetlo na displeju bude stalno ukljuceno? Ovako je sasvim OK, ali posle kraceg vremena neaktivnosti ugasi se. A bas lepo izgleda kada je stalno upaljeno.

Idem da cerupam Atarija. Izvesticu kako je islo.

Edit: Islo je super. Sve radi kako treba!

Ajd, pa se cujemo ponovo tamo oko sredine maja meseca... :)
 
Poslednja izmena:
Zanimljiva arhiva. Ovo sam video i ranije ali mi nije znacilo pa sam zaboravio. Hvala na sugestiji.
 
Imam samo jedno pitanje za Marka: da li je moguce, osim ako nije nepozeljno, da pozadinsko svetlo na displeju bude stalno ukljuceno? Ovako je sasvim OK, ali posle kraceg vremena neaktivnosti ugasi se. A bas lepo izgleda kada je stalno upaljeno.

Softverski ne može, ali možeš da žicom prespojiš prvi i zadnji pin na LCD-u, pa će svetlo stalno raditi.

Drago mi je da ti se sviđa kako radi... Želim ti sate (ma šta sate, godine!) zabave!
 
Hvala na lepim zeljama. Sto vise ga koristim, sve je veci uzitak. Sad krecem u ugradnju.
 
Evo malo slicica emulatora ugradjenog u Amigu 500.

Kao sto sam rekao u nekom drugom postu, nisam hteo da busim rupe za LE diode i tastere. Umesto tri tastera, montirao sam dzojstik od Nokie 6600. On ima 4 pravca + "select" opciju kada se pritisne dzojstik.
Iskoristio sam pravce "gore" i "dole" i "select" za kontrolu emulatora. Sve super radi. Stanje emulatora koje se vidi na LE diodama, takodje se vidi i po ostalim postojecim diodama na kompjuteru i na samom displeju, tako da njih nisam nigde izvodio.

Emulator nije montiran do ivice racunara, jer nema potrebe za cestim vadjenjem i umetanjem kartice. To mu je, valjda, i svrha. Kada pozelim da promenim sadrzaj kartice, nije mi tesko da skinem srafove i poklopac i to uradim.

I to je sve sto mogu da kazem o tome. :)
 

Prilozi

  • 20140329_110937.jpg
    20140329_110937.jpg
    570.8 KB · Pregleda: 95
  • 20140329_111034.jpg
    20140329_111034.jpg
    876 KB · Pregleda: 96
  • 20140329_111239.jpg
    20140329_111239.jpg
    954.7 KB · Pregleda: 101
  • 20140329_111308.jpg
    20140329_111308.jpg
    537.9 KB · Pregleda: 114
Poslednja izmena:
I evo kako izgleda emulator ubacen u Atari 1040 STFM. Isti princip kao u prethodnom postu.
 

Prilozi

  • 20140329_170401.jpg
    20140329_170401.jpg
    619.2 KB · Pregleda: 181
Sad bi stavra rekao "Zabranjeno je ovako seci kuciste atarije sem za vojnu primenu"
Odlican rad.
 
Sad bi stavra rekao "Zabranjeno je ovako seci kuciste atarije sem za vojnu primenu"
Odlican rad.

Nije, imam crno na belo potvrdu da se na ovaj i slicne nacine, poput mog stalka od TT-a, ne krse autorska i srodna prava. Meni je samo malo grdno ovo sto je uradjeno, ali to je samo moj osecaj za lepotu estetike.
 
Meni juce stigao primerak i generalno ok. Testirao sam ga malo na amigi 600 i tu sam primetio jedan detalj na koji je i Marko ukazivao vezan za amstard cpc6128. Naime kod moje a600 kabl za napajanje flopy drajva ima dve crne,braon i crvenu zicu. I kroz crvenu zicu ide 12v n apona dok je braon 5v. Ovo samo da ljudi obrate paznju da slucajno ne krenu naopako da ustekaju kabl misleci da je kao i po standardu crvena 5v. Inace zubac na konektoru ispravno stoji.
U nekom skorijem periodu videcu da skutijam uredjaj ekran i tasteri verovatno ce ici na drugo mesto.
 
Pozdrav svima a pre svega ataristima.
Imam Atari 520 STFM i Atari Falcon 030. Odavno ih nisam koristio pa sam ih se uzeleo (narocito Falcona).
Planiram da kupim ili napravim HxC Rev.A (0.2.2.0 firmware) ali mi je zbog Atari Falcona bitno da HxC pored DD podrzava i emulaciju HD flopi drajva (1.44Mb).
Trazio sam po forumu i internetu ali nisam nasao potvdu da HxC Rev.A podrzava emulaciju 1.44Mb flopi drajva.
U okviru fajla "sd_hxc_floppy_emulator_firmware_release_notes.txt" vidim da je jos od firmvera 0.0.6.0 podrzan "256/512/1024bytes sectors write is now functionnal in 250kbits/s and 500kbits/s mode" pa onda pretpostavljam da to znaci da je emulacija DD i HD flopi drajva podrzana.
Dali neko moze da proveri i da potvrdi da HxC Rev.A emulira i DD i HD flopi drajv (1.44Mb).
 
Poslednja izmena:
Koliko znam 1,44 mod radi na pc-u pa bi po nekoj logici trebalo da radi i na atariju buduci da rade po slicnom standardu za razliku od amige. Najbolje je da to razjasne marko i kovac .
 
Pozdrav svima a pre svega ataristima.
Imam Atari 520 STFM i Atari Falcon 030. Odavno ih nisam koristio pa sam ih se uzeleo (narocito Falcona).
Planiram da kupim ili napravim HxC Rev.A (0.2.2.0 firmware) ali mi je zbog Atari Falcona bitno da HxC pored DD podrzava i emulaciju HD flopi drajva (1.44Mb).
Trazio sam po forumu i internetu ali nisam nasao potvdu da HxC Rev.A podrzava emulaciju 1.44Mb flopi drajva.
U okviru fajla "sd_hxc_floppy_emulator_firmware_release_notes.txt" vidim da je jos od firmvera 0.0.6.0 podrzan "256/512/1024bytes sectors write is now functionnal in 250kbits/s and 500kbits/s mode" pa onda pretpostavljam da to znaci da je emulacija DD i HD flopi drajva podrzana.
Dali neko moze da proveri i da potvrdi da HxC Rev.A emulira i DD i HD flopi drajv (1.44Mb).

provericu za neki dan kako radi markov HxC na Falconu ;)

pozdrav AtariSTa i dobrodosao na forum ;)
 
Hvala na brzim odgovorima i na dobrodoslici.
Ako na PC-u radi 1.44 mod verovatno ce i na Falconu.
Resio sam da napravim HxC kada budem imao malo vise vremena (najverovatnije cu da napravim dva komada FDDE PCB) ako i ne radi na Falconu radice mi na ST-u :)
Pozitivan odgovor od kovacm ce mi biti dodatni podstrek.
 
Poslednja izmena:
Treba li nekome punjač-piše na njemu ATARI i crne je boje ; 5V 0,72A i 12V 0,21A, proizveden u Singapuru mada sve piše na nemačkom. Datum piše 4.85.
 
Pošto HxC više neću praviti, možda će nekome poslužiti Eagle fajlovi za jednostranu i dvostranu verziju pločice.

Na dvostranoj verziji sam ispravio grešku koja mi se potkrala, gde su tasteri UP i DOWN bili zamenjeni.
 

Prilozi

  • hxcfe-final-bugfix.zip
    121.8 KB · Pregleda: 28
  • hxcfe-singlesided.zip
    371 KB · Pregleda: 26
Nazad
Vrh Dno