Šta je novo?

Operateri u Spaniji i Italiji

nemanjabgd84

Slavan
Učlanjen(a)
12.12.2007
Poruke
2,743
Poena
425
Putujem za par dana u navedene zemlje, pa me interesuje da li se isplati da kupim tamo karticu ili je bolje koristiti roaming?Ako se isplati kupiti karticu, koja mreza(paket) je povoljna?Vise me zanima Spanija,posto ostajem duze.Hvala
 
A ovde si kod kog operatera i kako? (postpaid, prepaid, koji paket)
 
definitivno uvek njihova kartica ...... bar unapred platiš, i posle nemaš glavobolja ....
 
moja preporuka za italiju je vodafone , tarifa one nation 10...
za spaniju ne znam, ali ako imaju vodafon, onda verovatno imaju i slicnu tarifu |)
 
Ja sam isto mislio pa sam u Koreji koristio roaming (znaci jos skuplji roaming nego u EU). 35e sam ukupno potrosio, podosta razgovarao.
Zavisi od kolicine razgovora.
 
Koristim VIP postpaid, ali sam razmisljao da kupim pre paid karticu za put, ili eventualno u inostranstvu.Ne znam da li je bolje oko 2000 din kredita, ili tamo kartice od 20 evrica
 
Ono sto treba imati u obzir je da kartica iz Italije ne ide u Spaniju direktno ;) Tj. samo kao roaming kartica.
Znaci, treba uzeti DVE minimum kartice. Zato mislim da je verovatno bolje koristiti roaming.

Prepaid je skup za roaming, pogotovu ako koristis SMS.
Najbolje uporedi roaming cene kod operatera, i izracunaj koliko ce te kostati. Ako ne izadje barem 20-30e, mislim da je glupo kupovati kartice samo za tih nekoliko dana.
 
iz glave bih rekao da jeftiniji roaming u spaniji sa italijanskom karticom nego sa srpskom... imaju neku passport tarifu...
 
To jeste ;)
 
Nisi napisao na koji nacin bi koristio mobilni u roamingu(primanje poziva, zvanje, SMS, Data...)
Da li bi koristio uglavnom ka Srbiji ili tamo lokalno?

Ako bi koristio lokalno onda bez razmisljanja kupuj tamo prepaid varijantu, i kako kazu kolege Vodafone varijantu sa Passportom.

Ako kanis sa nasom karticom, onda ti je od srpskih operater VIP mozda i najpovoljniji (radi uglavnom na Vodafone mrezama)

Evo sta kazu na VIP sajtu u vezi ovih roaming EURO paketa:

Pakete mogu da aktiviraju svi poslovni korisnici kao i privatni postpaid korisnici sa postpaid tarifama koje važe od 1. decembra 2009., ukoliko im je omogućen roming. Obavezno važenje svih paketa je 3 meseca, osim za Euro Data 5 paket koji važi 30 dana od dana aktivacije. Nakon utrošenog paketa, sve usluge se naplaćuju u skladu sa važećim cenovnikom Vipa. Razgovori unutar Euro Pozivi 30 paketa se zaokružuju na 60 sekundi. Paket se ne može kombinovati sa drugim ponudama za roming ili međunarodne pozive. Pozivi ka specijalnim brojevima i usluge sa dodatom vrednošću nisu uključene u ovu ponudu. Samo jedan paket za prenos podataka u romingu može biti aktiviran istovremeno. Obračunski interval za usluge prenosa podataka unutar Euro Data paketa je 100KB. Prenos podataka prilikom prijema i slanja MMS poruke se naplaćuje iz paketa ukoliko paket nije utrošen, dok se fiksna cena po MMS poruci od 10din+porezi dodatno naplaćuje.
 
Koristio bih ga za pozive i poruke.Ide nas 4, pa ako jos neko bude uzeo tamo karticu, kapiram da nam je to najjeftinija varijanta.Pretpostavljam da se poziv prema nasem broju, koji je tamo u roamingu tretira kao ino call, sto opet ne bi bilo mnogo povoljnije, nego poziv izmedju 2 nasa broja u roamingu.U obe zemlje ima Vodafone, pa bi poneo VIP prepaid, ako bude varijanta sa roamingom.
 
Kupite tamo njihove kartice za medjusobnu komunikaciju. A sa Srbijom najjeftinija je logika "cimanja" i dolaznih poziva :)

Nezgodno je sto menjate 2 drzave, to je brdo SIMova, svako po 2 fona itd itd.
 
Za Španiju uzmi Yoigo prepaid karticu, samo prethodno proveri pokrivenost.

Ubedljivo najpovoljniji, pogotovo ako ti treba flat 3g data protok za Google Maps itd.
 
@Septimus
Jos nezgodnije je sto smo prvo u Italiji samo u tranzitu ka Spaniji, a treba se nekako javiti kuci, ako ispadne problem zbog ove vulkanske prasine i otkazivanja letova.To ce nas odvaliti, kako god okrenemo.Imamo neku Wind karticu, pa ce ona da posluzi ako bude stani pani.
@balsa
Gledao sam Yoigo, ali nece da mi prevede stranu na engleski kako treba, pa ne mogu da pohvatam sta je sta.Madrid je sigurno pokriven, za to se ne brinem.Od onoga sto sam video, najjeftinija je classic Vodafone tarifa.
Inace, dobro si mi rekao za Google maps.
 
Pokušaj da proučiš ipak malo šta nudi Yoigo. Za 15€ dobiješ prepaid karticu sa 20€ kredita. Ja sam koristio onu tarifu gde je 8 centi minut razgovora, 8 centi domaći ili internacionalni SMS i 1,2€ dnevno neograničeni internet (doduše, mislim da je sveden na EDGE brzinu, ali ako hoćeš brže, može i to, samo je nešto skuplje). Mislim da PDV nije uračunat, pa dodaj još 16% ili koliko već na te cene.

Google Maps ili bilo kakav mobilni internet je nezamenljiva stvar bilo gde da odeš (naravno, podrazumeva se da imaš mobilni telefon koji može da se komforno koristi za te stvari). Detaljno sam radio "domaći zadatak" kad sam nedavno išao u Španiju i svi ostali operateri su bukvalno drali za mobilni internet u prepaid varijanti, osim Yoiga, koji i za voice ima prilično pristojne cene.
 
bila sam u Italiji pre dva meseca. Moj savet ti je da kupis njihovu wind karticu, misllim da kosta 5 eura broj. I mngo je jeftinije da sa njom zoves Srbiju nego sa nasim karticama. znam da je povoljnije zvati iz Italije Srbiju, nego iz Srbije zvati Crnu Goru :)
 
Може се купити било која картица, тј од било ког оператера. Зависи шта ти треба.
Кажи шта тражиш, па ћу ти помоћи.
 
Znao sam .... stalno meni nešto tako....
Hvala, koji beše oni imaju, WIND, TRE, VODAFONE, ima i neki četvrti?
 
+Fastweb, TIM.
Ја сам имао тим и винд, сад имам овај распад од fastweb-a, ал га имам џабе, тако да се не жалим. Имаш пм
 
Meni treba pomoć, za sličnu situaciju. Imam italijansku karticu, koju sam uzeo preproslog meseca kad sam išao u SLO, ITA I FR, u pitanju je operater TIM, uzeo sam za 23€ 5GB i imao internet i u FR, SLO I MONACO, i ako ne znam kako jer Monacno nije EU ali nema veze. E sad, imam i Austrijsku A1 karticu jer stalno putujem u Austriju ali na njoj internet imam samo u Austriji, u HU nemam, kao ni u CZ i zanima me mogu li nekako online putem platne kartice da kupim kredit na ovu italijansku i koristim internet van Italije u EU? Jer u Austriji jedino mogu za uzmem DREI gde je preskupo, a na TIM(ITA) već imam važeću karticu samo mi treba kredit.


Gesendet von iPhone mit Tapatalk
 
Probaj na MyTIM delu na tim.it sajtu? Ne razumem bas italijanski.
 
SIM kartice telco operatera u Italiji

Može li kakva preporuka za kupovinu prepaid SIM kartice telco operatera u Italiji. Putujem na 7 dana.
Prioritet mi je internet.
 
Poslednja izmena:
Wind ima turisticku karticu, cca 25e, mesec dana 20gb neta. Uglavnom si svi slični (konkurencija radi svoje)

Sent from my HUAWEI MT7-L09 using Tapatalk
 
Nazad
Vrh Dno