Šta je novo?

Orion Telekom

Bilo je pre par veceri radova u periodu od 3-5 kako su i najavili, sigurno je to tada kada si imao probleme.Inace u okviru korisnickog naloga imas sve najave radova kod njih ili telekoma.
Evo trenutno aktuelnih:
Radovi na ADSL BRAS uredjajima

Na osnovu novih informacija iz Telekoma, u narednih par nedelja bice radovi na ADSL infrastrukturi. Radovi se odnose na BRAS uređaje.

U toku radova doći do otežanog odvijanja ADSL saobraćaja za sve provajdere ADSL-a u Srbiji.

Radovi će se obaviti prema sledećem rasporedu :

27.10.2010. BRAS /Beograd, Guberevac
27.10.2010. BRAS /Niš, TKC
27.10.2010. BRAS /Novi Sad, TKC
28.10.2010. BRAS /Niš, Krive Livade
28.10.2010. BRAS /Novi Sad, Satelit
28.10.2010. BRAS /Beograd, Centar
29.10.2010. BRAS /Beograd, TKC

Svi radovi na BRAS uređajima, sa navedenim datumima i lokacijama,
obaviće se u terminu od 04:00 h do 08:00 h

Nadam se da je od koristi.pozdrav
 
Ok, hvala puno.. Bas u tom periodu i dozivljavam pucanja veze u poslednjih nekoliko dana, mozda i duze.
 
Zanima me jedna stvar... ja vec imam CDMA od Telekoma... dali mogu da uzmem ADSL kod Oriona ? ili treba da uzmem kod njih CDMA pa tek posle onda ?

hvalla unapred !
 
Zanima me jedna stvar... ja vec imam CDMA od Telekoma... dali mogu da uzmem ADSL kod Oriona ? ili treba da uzmem kod njih CDMA pa tek posle onda ?

hvalla unapred !

Cekaj, ti ako imas CDMA od Telekoma, pretpostavljam da nemas standardnu telefonsku liniju. Ukoliko nemas, vec samo CDMA telefon, ne mozes dobiti ADSL.

Ukoliko imas obicnu liniju, a da nije dvojnik i nema PCM uredjaj, onda mozes da dobijes ADSL.
 
Cekaj, ti ako imas CDMA od Telekoma, pretpostavljam da nemas standardnu telefonsku liniju. Ukoliko nemas, vec samo CDMA telefon, ne mozes dobiti ADSL.

Ukoliko imas obicnu liniju, a da nije dvojnik i nema PCM uredjaj, onda mozes da dobijes ADSL.

Hvalla brate... gledaj ja se ne razumem puno oko toga cuda...
PCM uređaji ove generacije koje Telekom ima koriste DSL ili sam ja nesto pogresno svatio ?
ja imam net od Telekoma ... imam username i pass
kao naprimer [email protected] jel to DSL ??
 
Rekao bih po ovoj adresi da imas ADSL. Mozes da predjes na Orion jedino ako ti je istekao ugovor sa Telekomom, ili ako ga nisi ni potpisivao. Procedura je da se javis Telekom korisnickom servisu, kazes im da zelis da prekines sa koriscenjem njihovih usluga, oni ce ti reci da odes u neku poslovnicu, vratis opremu i potpises razne papire. Obavezno trazi MIK (migracioni kod) u razgovoru sa Telekom tehnickom podrskom, koji ces dati kada budes potpisivao ugovor sa Orionom, kako ne bi izgubio port u svojoj centrali (desava se da ljudi cekaju opet po 6-7 meseci da se oslobodi port)
 
Rekao bih po ovoj adresi da imas ADSL. Mozes da predjes na Orion jedino ako ti je istekao ugovor sa Telekomom, ili ako ga nisi ni potpisivao. Procedura je da se javis Telekom korisnickom servisu, kazes im da zelis da prekines sa koriscenjem njihovih usluga, oni ce ti reci da odes u neku poslovnicu, vratis opremu i potpises razne papire. Obavezno trazi MIK (migracioni kod) u razgovoru sa Telekom tehnickom podrskom, koji ces dati kada budes potpisivao ugovor sa Orionom, kako ne bi izgubio port u svojoj centrali (desava se da ljudi cekaju opet po 6-7 meseci da se oslobodi port)

Hvalla brate jos jednom ziv bio !;)
 
Jel zna neko kako da otvaram portove na ORION internetu...???
Tek sam ga dobio pre 2 dana za sada sam zadovoljan nisam jos isprobao ping i download brzinu na torrentu al ima se vremena.
Uzeo sam paket fixni telefon + internet od 750 kb/s .
Kakvi su utisci o tom paketu do sada . Svi nesto pricaju najbolji domet NBG / Zemun , a ja sam na samoj granici navedenih i ne zalim se za sada.

Hvala unapred .

Spanac,
 
Evo malo i ja da nahvalim ovaj divni servis fiksne telefonije . Od kad sam ga uzeo imao sam samo glavobolje sa njim , učestali prekidi u funkcionisanju servisa ovenčani porukom sip registratin failed . Više puta zvao tehničku podršku sa različitim objašnjenjima , te blizu je televizora , te telefon pokupio stari software , te slab signal ( na 700 m sam od bazne stanice ) . Platio sam ovu radost 8000 din na 4 rate da bi uživao u isprekidanim razgovorima u terminima kad imam tu sreću da sam na mreži . Danas sam pozvao tehničku podršku i zamolio izlazak njihovog servisa kome treba dva dana da izađu na teren i usput saznao da ukoliko odlučim da raskinem ugovor imam to zadovoljstvo da ukoliko oni odluče da je to samoinicijativno sa moje strane imam da im platim još 100 € . Ima li kraja ovim prevarama u zemlji Srbiji ?
 
Prijava ratelu, trzisnoj inspekciji, pretnja Orionu istom. I da trazis svoje pare nazad ukoliko telefon ne proradi kako treba.
 
Evo malo i ja da nahvalim ovaj divni servis fiksne telefonije . Od kad sam ga uzeo imao sam samo glavobolje sa njim , učestali prekidi u funkcionisanju servisa ovenčani porukom sip registratin failed . Više puta zvao tehničku podršku sa različitim objašnjenjima , te blizu je televizora , te telefon pokupio stari software , te slab signal ( na 700 m sam od bazne stanice ) . Platio sam ovu radost 8000 din na 4 rate da bi uživao u isprekidanim razgovorima u terminima kad imam tu sreću da sam na mreži . Danas sam pozvao tehničku podršku i zamolio izlazak njihovog servisa kome treba dva dana da izađu na teren i usput saznao da ukoliko odlučim da raskinem ugovor imam to zadovoljstvo da ukoliko oni odluče da je to samoinicijativno sa moje strane imam da im platim još 100 € . Ima li kraja ovim prevarama u zemlji Srbiji ?

Ja sam u proceduri raskida ugovora sa njihovom uslugom Internet za poneti - rekli su mi da će se javiti u roku od sedam dana da me informišu o rezultatu reklamacije, uz mogućnost da ću morati da platim 100EUR zbog samoinicijativnog prekida ugovora, ali evo posle 30+ dana me niko nije kontaktirao, tako da kapiram da je reklamacija stavljena ad akta.

Šta da ti kažem, traži da ti izađe serviser na adresu i proveri signal, i zapreti da ćeš zbog njihovog nepružanja usluga samoinicijativno raskinuti ugovor. Ukoliko budeš raskidao ugovor, na papiru dobrano obrazloži sve razloge i probleme zbog kojih si se odlučio na to



btw Sad mi kao ADSL korisniku stigla ponuda da koristim njihov Internet za poneti godinu dana flat za 5000din :d:d:d

Neka hvala...:eyebrows:
 
btw Sad mi kao ADSL korisniku stigla ponuda da koristim njihov Internet za poneti godinu dana flat za 5000din :d:d:d

Neka hvala...:eyebrows:

I meni isto....ali sa njima ostajem samo na adsl-u dok budem morao...
neozbiljni su potpuno....već sam pisao ovde da uopšte nisu umeli da mi odgovore na moje pitanje o pingu na njihovom Wi-Fi-ju...baš mi ne ulivaju poverenje..:crash:
 
Kakav ping na Wi-Fi-ju? :trust:
 
Aha, sada se sećam te njihove ponude.
Kapiram da to ne znaju ni oni dok ne vide kakvo je stanje na tvojoj lokaciji.
 
Aha, sada se sećam te njihove ponude.
Kapiram da to ne znaju ni oni dok ne vide kakvo je stanje na tvojoj lokaciji.

moja lokacija je i tvoja lokacija:D Banovo brdo....ne znaju ni da li može...pretpostavljaju da može, pošto im je repetitor u Požeškoj...ali o pingu nemaju pojma.....imaju samo pretpostavke...još uvek nemaju povratnu informaciju od korisnika:d......tako je bar bilo pre mesec dana.....tako da traže pokusne kuniće..koji si još i spremni da plate za tu čast,) jednogodišnjim ili dvogodišnjim ugovorom.....
 
Poslednja izmena:
Ja sam u proceduri raskida ugovora sa njihovom uslugom Internet za poneti - rekli su mi da će se javiti u roku od sedam dana da me informišu o rezultatu reklamacije, uz mogućnost da ću morati da platim 100EUR zbog samoinicijativnog prekida ugovora, ali evo posle 30+ dana me niko nije kontaktirao, tako da kapiram da je reklamacija stavljena ad akta.

Šta da ti kažem, traži da ti izađe serviser na adresu i proveri signal, i zapreti da ćeš zbog njihovog nepružanja usluga samoinicijativno raskinuti ugovor. Ukoliko budeš raskidao ugovor, na papiru dobrano obrazloži sve razloge i probleme zbog kojih si se odlučio na to

Naravno da sam tražio izlazak servisera , inače sam prilično strpljiva osoba ali ovo postaje suludo . Telefon mi je zaista potreban , u firmi sam već 7 godina korisnik ip telefonije i ne verujem koliko problema i prekida u radu za ovo kratko vreme korištenja . Neko ih opasno gura i vidi se da nečija lova stoji iza njih ali džaba sve kad im usluga nije nizašta . Nemojte da me pogrešno svatite , svi operateri sa kojima sam pričao su bili ljubazni i sutra dolazi ekipa da mi zameni opremu ali ja ne verujem da će biti nekih promena u kvalitetu usluge . Grdno se kajem zbog gluposti koju sam napravio i svojim lošim iskustvom želim sve da vas upozorim da je orion telekom bacanje novca u vetar . Znači ne samo da sam dužan da u potpunosti platim priključenje već ću njihovu lošu uslugu da počastim još 100 € zbog takozvanog samoinicijativnog raskida ugovora . Ako neko zna ima li ovome leka neka me uputi jer sam praktično u njihovoj nemilosti jer oni odlučuju dali ja imam pravo da raskinem ugovor a o parama za priključenje da ne pričamo jer njih u ovom konceptu ni nema a normalno bi bilo da ako nisam dobio ono za šta sam platio da mi novac bude refundiran.
 
Poslednja izmena od urednika:
Sad ste me obeshrabrili....ja i jos puno ljudi smo cekali bilo sta da nije lelekom, samo da nas resi dvojnicke bede.... kad ono "tresla se gora, rodio se mis".
 
Ja sam među prvima uzeo fixni i prilično sam zadovoljan. Kad se pojavi poruka sip... samo resetujem ruter i problem je rešen.
 
I meni je to pomagalo ali sad više od 4 dana nemam fiksni . I jedno čisto retoričko pitanje , kada bi ti mobilni stalno prekidao u radu i ispadao iz mreže tako da moraš stalno da ga resetuješ dali bi to smatrao servisom koji treba da plaćaš i koristiš , isto pitanje se odnosi na internet i standardnu fiksnu telefoniju ? Ne razumem kako možeš da budeš zadovoljan takvom uslugom . Ili možda zanimljivija situacija , zvoni mi mobilni i pitanje : " jesi li kući , e opet ne mogu da te dobijem na fiksni , resetuj taj fiksni da bi mogao da te nazovem " .
 
Ma kod mene se to toliko retko dešava da jednostavno mogu da živim sa tim, možda u desetak dana jednom.
 
jel neko konkretno koristi njihov wireless net ..? voleo bih da neko okaci neki speedtest ..
ne izgleda mi lose ponuda
2Mbps/512Kbps - 1.520 din sa ugovornom obavezom na god dana.. ugradjuju 5Ghz opremu, mada nigde ne pominju koja je to oprema ?!
ako je stabilan net, mozda bi presao sa kbcnet-a kod njih jer sam u mrtvoj Krnjachi i nemam puno izbora ..
poz
 
Takođe bi i mene zanimao odgovor na ovo što je korisnik underground napisao.
 
uskoro ugradju mom kumu wireless u stan za izdavanje, pa cu imati info iz prve ruke .. ;)
 
Kul. Obavezno pingtest, speedtest, ping iz cmd-a ka guglu (20-30 linija), info o ip adresama (dinamička javna, dinamička privatna, iza NAT-a...). Ono, vidi što više možeš jer ni sam korisnički servis nema pojma (zvao i pitao). :)
 
Samo da potvrdim i ja ovo - javili se danas da će me prebaciti na to čudo... ~1300 din za 6/512, radi sa postojećom ADSL opremom, još kad bih mogao da odjavim fiksni... :D
 
Stanujem u Novom Sadu. Zvali su me juče iz "Oriona" i ponudili "Internet za poneti" koji je sada dostupan i u Novom Sadu. Platio sam za to 5.000 dinara plus PDV za godinu dana (to je cena koju nude postojećim ADSL pretplatnicima) i preuzeo paket sa modemom softverom i uputstvom. Cela stvar radi OK, brzina koju izmeri Speedtest je 0,72 tj. kao i kod onih kmoji su merili u Bgd.

Stvarčica mi dobro dođe za laptopove, a dobro je što nema merenja protoka.
 
Direct@Home je u stvari varijanta kablovskog interneta i ne možeš preći na njega ako u tvojoj zgradi Orion nije postavio svoju infrastrukturu.
 
Nazad
Vrh Dno