Šta je novo?

Orion Telekom

Orion/Sezampro je sada privatna firma tako da ce kvalitet usluge biti sigurno daleko bolji vremenom kada se tehnicke mogucnosti stabilizuju, nezelim da ih hvalim ili nesto preterano kudim iako sam njihov agent, po pitanju ljubaznosti i postene igre Sezampro je svakako Ok kao provajder, nikada se nije desilo da korisnik bude zakinut ili da mu bude naplacena usluga koja neradi naprotiv konkurencija je velika tako da je borba za korisnika prioritet da nebi preleteo u drugo jato...
Pažnja "penzionerski post" (bilo je bolje za vreme tite)
Iskreno to što svi koji smo bili na sezamu sada pišemo Orion/SezamPro i jeste problem ,).
Ono što su ljudi, pa i ja , navikli kod SezamPro-a je lagano nestajalo i nestaće potpuno sada kada ih je Orion uzeo pod svoje...
Ranije se sam masu tehničkih i ne-tehničkih stvari završavao mejlovima ili postovanjem na konferencijskom sistemu koji su redovno posećivali ljudi iz "menadžmenta" i to pod svojim imenom i prezimenom...
Sada sam već za ovo kratko vreme imao dava sudara sa "korporacijom".Jedan pokušaj naplate nečega što je u prvoj varijanti bio akcijski popust, i drugi slučaj gde pogodnost postoji al' zamalo, tj. kad dođeš na šalter oni ti ponude ne to što tebe interesuje već nešto drugo što ti zapravo i ne treba...
Dobro videćemo kako će se stvari odvijati...
 
Već mi mnogo nedostaje stari Sezam :(

Ima li neko pojma da li će možda u nekom momentu da ugase sezampro.rs domen?
 
Da li neko mozda ima neka iskustva sa ovom ponudom Oriona: ??
http://www.oriontelekom.rs/privatni_korisnici/internet/direct@home/o_d@h_internetu.281.html

Imam 4Mbit kod Beotela koje placam 2450din mesecno i to je sa nekim Loyaliti popustom jer sam 3+ godine njihov korisnik a Orion-ova ponuda mi deluje veoma primamljivo.
8192/384 za 2400din (sa PDV-om)
Vidim da su iskustva i pozitivna i negativna.

Iskustva su sve pozitivnija. Nedavno sam napisao kakve sam probleme imao. Otada su se stvari promenile. Odgovorili su mi na imejl jako ljubazno. Račun mi nisu poslali, iako ga očekujem već dve nedelje, što znači da su uvažili moju žalbu. Telefonska linija je jako dobra, internet još bolji. Ako i dođe do zastoja i prekida u vezi, samo resetujem ruter i to reši problem.
Ovim želim da preporučim svakome kome treba telefon i internet (ili samo internet) da slobodno kupi neki od paketa Oriona. Iako sam u početku bio skeptičan, sada sam i više nego zadovoljan.pozdrav
 
Zna li neko da li je Novi Sad pokriven Orionovim WiFijem?
 
Nije jos uvek pokriven,za sada samo lokacije u BG-u
 
Potpisao ugovor za adsl pre nedelju dana... Za sad extra zadovoljan :D

Jedino, posto signal bacam iz gajbe matorih, cim prodju kroz kucu skoci mi ping na 300 u CS-u, ili mi se spusti dl na 1kb/s, ali avaj...to vec nije do Oriona.


Jos da sacekam kako ce da mi razrese reklamaciju za CDMA. Znam samo da ako budu nesto muvali, a vec se previse oduzilo to njihovo odlucivanje da li ce prihvatiti reklamaciju za raskid ugovora, idem pravac u centar za zastitu potrosaca.

I desava li vam se redovno da kad u toku dana nazovete Tehn.podrsku budete orijentaciono deseti na listi cekanja?
 
Poslednja izmena:
^^^
Pa kad ljudi zovu i pitaju takve gluposti...to je potpuno neverovatno tipa "ja sad imam internet, a sta je to i cemu sluzi" imas bezglavih smaraca, neznalica i MI :)
 
Uzeo bih "internet za poneti" , jedan od onih usb stickova.Treba mi stabilna veza,ne pretarano brza i zanima me kod kojih provajdera je to najbolje uzeti.
Cini mi se da je MTS jeftin ali los,dok je Telenor ok ali skup.Za ostale provajdere nemam informacije pa ako biste mogli da mi pomognete bio bih zahvalan...
Ako vec postoji tema (nisam je nasao) uputite me tamo...
Hvala! :D
 
Niko ne koristi? :S::S:

Mislio sam da sam ti odgovorio ali izgleda nisam :S:

Ja ga koristim vec neko vreme cini mi se oko godinu dana i za sada sam prezadovoljan odnosom cena/kvalitet. Za evo recimo godinu dana nisam imao prekd u linku, nisam imao vecih varijacija u brzini, govoreci u rasponu od godinu dana, sporije je radio mozda 1 dan.

Uglavnom se koristi za DL filmova i serija sa raznoraznih file share servera gde nisam nikada imao problem.

Torrente ne koristim i ne igram online igre tako da ti tu ne mogu bas pomoci, ali me je jedan clan foruma kontaktirao vezano za ovo pa sam pingovao neke servere koje on koristi i kaze da je prilicno zadovoljan odzivom i stabilnoscu linka.

Toliko za sada, ako ti treba jos nesto pitaj. :wave::wave:
 
Mislio sam da sam ti odgovorio ali izgleda nisam :S:

Ja ga koristim vec neko vreme cini mi se oko godinu dana i za sada sam prezadovoljan odnosom cena/kvalitet. Za evo recimo godinu dana nisam imao prekd u linku, nisam imao vecih varijacija u brzini, govoreci u rasponu od godinu dana, sporije je radio mozda 1 dan.

Uglavnom se koristi za DL filmova i serija sa raznoraznih file share servera gde nisam nikada imao problem.

Torrente ne koristim i ne igram online igre tako da ti tu ne mogu bas pomoci, ali me je jedan clan foruma kontaktirao vezano za ovo pa sam pingovao neke servere koje on koristi i kaze da je prilicno zadovoljan odzivom i stabilnoscu linka.

Toliko za sada, ako ti treba jos nesto pitaj. :wave::wave:

Hvala za opsiran odgovor ,)

Sto se tice uvodjenja, koliko im je vremena trebalo da ti uvedu od prijavljivanja? Da li si pre bio na sezamu (orion)? Ovo poslednje pitam zbo naloga, da li ostaje isti ili mora da se pravi novi nalog?
 
Sto se uvodjenja tice mislim da im je trebalo 15-ak dana, pravo da ti kazem nisam obracao paznju na to posto se nista nije desilo sa kucnom instalacijom, tako da nisam ni "osetio" kad su me prebacili na D@H.

Bio sam ranije na Sezamu i sve ostaje isto user/pass sva podesavanja, ali se to desilo sve kad sam bio na Sezamu pre oriona.
 
Uzeo bih "internet za poneti" , jedan od onih usb stickova.Treba mi stabilna veza,ne pretarano brza i zanima me kod kojih provajdera je to najbolje uzeti.
Cini mi se da je MTS jeftin ali los,dok je Telenor ok ali skup.Za ostale provajdere nemam informacije pa ako biste mogli da mi pomognete bio bih zahvalan...
Ako vec postoji tema (nisam je nasao) uputite me tamo...
Hvala! :D

Pogledaj u search-u da nadjes temu CDMA VOiP
Tu se diskutovalo. Ja sam ga koristio 4-5 meseci, na mojoj lokaciji se nije bas pokazao, ali npr. u centru i u Zemunu/Nbgd je odlican kvalitet signala.
 
Ufff hteo sam da ga uzmem CDMA , 'al sad mi se vise ne uzima kad cujem potencijalne probleme.

Ja sam na Banovom Brdu i to "pod brdom" pa je mozda mesto nezgodno posto sam od centra zaklonjen brdom (sredina ulice Kneza Viseslava).
Jedni ako budem 'vatao neki repetitor na NBG, mozda je moguce posto mobilni cesto prijavluje lokaciju NBG tako da ako orion ima dobar repetitor na NBG imam sansi.

Ima li neko sa Brda na slicnoj lokaciji CDMA ?

Unapred hvala na odgovoru.
 
Proveri sa Orion korisnickim servisom da li su krenuli da daju modem na testiranje - ako nisu, a kazu ti da ima signala na tvojoj lokaciji - ne veruj im!!! Tako su i meni bili rekli, pa mi posle par meseci, usput, rekli - pa da, vi ste na samoj granici pokrivenosti.

Slušaj iskustva ljudi sa foruma, a ne njih...
 
Zna li neko koje su realne sanse za barem neko smanjenje cena? Ove nedelje mi uvode onaj promotivni paket duplo brzeg interneta u trajanju od 6 meseci, po istoj ceni. Siguran sam da ce mi posle biti jako mucno da se vratim na staru brzinu, ali mi se bas ne daje 2100 ili koliko je vec, za 2MB/192kb. Kad vidim cene kablovskog interneta, pitam se ko je ovde lud..
 
Pa dobro, mislim da je rec "jajare" stvarno preteska... ima ovde mnogo, mnooogooo gorih ISP-ova, tipa Beotel, Beocity, Eunet, itd...

Znaju nekad da iznenade sa fer i korektnom uslugom, ali to je samo bas ponekad...

@Boris Lozac
Ja ne verujem da je realno ocekivati neko smanjenje brzina, jer oni ovakve cene drze vec ihahahaj....

Jedino sto se moze ocekivati u doglednoj buducnosti je da, npr. Telekom poveca za 50% sve ADSL brzine po istoj ceni.

btw nije nama toliko net u Srbiji toliko skup koliko ljudi misle - pa ne moze se ocekivati npr. za 800 dinara 2mb/s (da se razumemo, ne mislim na tebe licno, nego vidim mnogo ljudi kojima je mnogo da daju 1300 din mesecno za 1mb paket)
 
Ne kazem, recimo u Irskoj je ADSL na neku foru skuplji nego kod nas.. nego me cudi da drze ovakve cene jer je kablovski net kod nas dosta jeftiniji, odnosno imaju bolje ponude.
 
Imam problem sa povezivanjem kompa i njihovog wireless rutera . Traži mi password a ja nemam pojma koja je lozinka
 
kako, zar nije standardno user/pass admin,admin? tako je bilo pre par nedelja kad sam i ja uzeo kod njih wireless ruter.
 
ESN je shifra za pristup wi-fi mrezi kod CDMA rutera........
 
Ima li nekih nocobdija kao ja, da li ste mozda primetili pucanje veze recimo 2, 3 puta nedeljno, u ranim jutarnjim casovima, tipa oko 04:00, 05:00? Restartovanje rutera ne pomaze, nego se samo od sebe popravi, nekad posle minut, dva, nekad posle 10, 20, pola sata..
 
Nazad
Vrh Dno