Šta je novo?

Orion Telekom

neznam, moj komsija je danas zvao orion, i rekli su mu da moza i kod nas na jug, ali da za sad idu preko telekomovih centrala... pozvacu sutra, ali jel moguce otvaranje portova kod tih njihovih rutera, jer meni prvenstveno treba zbog card sheringa, ne zbog torenta.

Ako uzimaš osnovni paket tj. fixni telefon onda u ruter ne možeš da uđeš pošto ne daju pass, za ostale pakete ne znam.
 
Ukoliko uzimas CDMA internet ne dobijas pass za ruter,ukoliko uzimas ADSL dobices TP link i sve pristupne parametre za njega....
 
Da li je neko proverio tacnost ponude iz onog orion maila o "300 SMS poruka i 300 dinara SIT kredita – svakog meseca!"? Ja sam dobio 150 sms-a a voip jos nista.
 
Ja već čekam dve nedelje na povećanje... :(
Mada znajući u kakvom mi je stanju centrala, ne čudi me.

Bio, prijavio se za akciju, iako su rekli da će biti aktivirano sledećeg dana, aktivirano tek posle trećeg, ali nije neki problem.

Juče pogledam, vidim imaju novu akciju da uz ugovor na 2 god dobiješ celu prvu sa dupliranom brzinom + popuste + ruter... ako tu mogu da se dodaju i popusti za uplatu od 12 meseci, pa onih 10% za stare članove... vidi se da je zarada baš mala. :D
 
razmisljam o prelasku sa telekom adsl-a na orionov(jednogodisnji ugovor, daju 3 meseca gratis i 6 meseci duplirana brzina) trenutna brzina kod telekoma mi je 1MB/s...zanimaju me vasa iskustva sa ovim "novim" provajderom, da li filtriraju p2p(rapid, torente), dal puca veza i tako to...da li me uopste savetujete da predjem kod njih, koliko su pouzdani?
 
Ne filtriraju ništa.
 
Interesuje me jedna stvar, ako neko zna slucajno.

Ako uzmem fiksnu telefoniju i platim ovaj gigaset paket, telefon ostaje meni ili? Da li postoji neki ugovor ili?
 
Ostaje tebi telefon
 
Znaci nema ugovora?

Fiksna telefonija je moguca samo u Beogradu ili ? Posto ne pise na delu fiksne telefonije...
 
Samo Beograd, imaš zonu pokrivenosti na sajtu
 
A ovih 100 "besplatnih" minuta je samo za pozive ka fiksnoj mrezi ili vazi i za pozive ka mobilnoj mrezi?
Ne pominje se na sajtu precizno, ili ja nisam pronasao?
 
Poslednja izmena:
A ovih 100 "besplatnih" minuta je samo za pozive ka fiksnoj mrezi ili vazi i za pozive ka mobilnoj mrezi?
Ne pominje se na sajtu precizno, ili ja nisam pronasao?

100 minuta je prema fiksnim mrežama u Srbiji i još oko 10-tak zemalja (imaš spisak na sajtu). Znači, ništa besplatno prema mobilnim mrežama :)

poz
 
Da malo olakšam dušu i podelim s nekim svoju muku...
Evo mog kratkog iskustva s Orionom. (od pre mesec dana do danas)
Živim na Mirijevu kao podstanar i pošto nemam uslova za ADSL i fiksni telefon, paket koji je Orion nudio (fiksni + 750 kb/s internet) delovao je idealno za mene i moju ženu. Kolega me je ohrabrio, ja nazvao i za tri-četiri dana sve je bilo gotovo. Potpisan ugovor, dobijeni aparati, puštena veza... Bio sam prezadovoljan - prvih pet dana. Linija je bila fenomenalna. U razgovoru s Austrijom imao sam utisak da osoba stoji pored mene i govori mi u uvo. Internet takođe fenomenalan. Iako na poslu imam preko 1 mb/s, ovaj mi se činio brži. Svih 750 kb/s samo za mene. Niko se ne kači na mrežu, niko me ne ometa.
Ali ne lezi vraže, što kaže Rambo, prođoše par dana i na telefonu piše "Sim registration failed". I tako čitavih 24h. Dođe signal. Posle nekoliko dana isto. Pa dođe sam.
Pre otprilike tri nedelje žena i ja se spremamo na odmor, telefon ponovo ne radi, nema ni interneta. I tako par dana. Ne mogu da dobijem podršku zato što čeka gomila korisnika da se žali (a čekanje se debelo naplaćuje; dosad sam potrošio nekoliko stotina dinara čekajući na operatera!!). Dođe dan da krenemo na odmor, a interneta i linije nema već tri dana. Drugu koji je ostao u stanu ostavio sam lap-top da ga koristi, skajp, internet, telefon - sve. Dve nedelje smo na odmoru - toliko nije ni bilo veze ni interneta. Pobesneo sam. Nazvao sam čim sam došao. Opetater kaže: promenjeni su parametri za ruter. Isključite ga i uključite ponovo. Tako i uradim.
Otada još gore. Veza šušti i krči kao najgori stari analogni telefon. Internet!!! To je priča za sebe. Seo sinoć da malo surfujem, hteo da pogledam video-klip, trt milojko! Video od tri minuta skidao 20 min. Proverim brzinu interneta, kad ono download 115 kb/s. Poludeo sam.
Odmah ujutro, u 8.10h okrenem telefon, sekretarica veli: "Deseti ste na listi čekanja." Konačno sam ih dobio u pola jedanaest. Operater ljubazan, al' meni ne treba njegova ljubaznost. Treba mi informacija. Zašto me niko nije obavestio da su promenjeni parametri za ruter? Zašto me niko ne obaveštava da je brzina interneta toliko opala (ili je namerno promenjena)? A račun će sutra stići sa punim iznosom - iako ja od njihove usluge ne videh ni peti deo od onoga što je pisalo u ugovoru i što mi obećaše!!!
Reče mi danas operater: "Znate, još uvek se vrše radovi, imajte srtpljenja; proverićemo..." U redu, ali, za ime sveta, javite mi, obavestite me kad dođe do promene, i naravno - smanjite mi račun na kraju meseca kao što i piše u ugovoru. A pretplata za telefon i internet nije mala: 1770 din. plus ono što je potrošeno.
Verujte mi, imao bih mnogo više razumevanja kad bi me neko nazvao, ili poslao SMS da mi kaže: "Poštovani korisniče taj i taj, izvinite zbog smetnji, potrudićemo se da rešimo problem; vaš račun će biti umanjen za onoliko koliko niste mogli da koristite usluge..." Ovako, ja se nerviram, ja ih zovem (i trošim svoje pare) i na kraju plaćam pun iznos za nešto što nije ni polovična usluga.
Još jedna informacija. Ja sam inače na jako dobrom mestu, tako mi rekoše, što se tiče signala. Pitam se šta je s onima koji nisu na tako dobrom mestu, koji su udaljeni nekoliko km od predajnika (ja sam takoreći ispod njega).
Nek budući korisnici sačekaju malo. Ovo dosad je bilo jako bedno. Ostaje mi samo da se nadam da će uslugu poboljšati i da će se njihova profesionalnost ogledati pre svega u pružanju kvalitetne usluge a ne samo u ljubaznosti preko telefona.
Srdačan pozdrav svima
 
Poslednja izmena:
Poslednje dve godine sam koristio Neobee ADSL kod kuce (sadasnji Orion).
Bio sam veran ovom provajderu jos iz vremena dok je radio Net022 koji se kasnije pripojio Neobee-ju i nisam spadao u neke zahtevne korisnike, jer sam van radnog vremena provodio dosta manje vremena na netu.

I ono malo sto sam provodio kuci na netu je bilo u poslednje vreme nepodnosljivo.
Prvo je primeceno osetno filtriranje protoka sa RS koje nije bilo konstantno da ne gresim dusu, a onda i sasvim *****na nemogucnost ucitavanja YouTube sadrzaja do kraja.

Poziv tehnickoj podrsci bi se uglavnom svodio na to da nesto nije u redu sa mojim sistemom, dok se isti slucaj desavao i u komsiluku oko mene na razlicitim racunarima i platformama gde je jedini zajednicki faktor bio provajder.

Nisam imao vise strpljenja da gubim vreme na cekanje operatera koji mi ne resava problem, pa sam vratio ruter i presao na kablovsku varijantu.

I ako na kablovskoj bude problema, cim mi se nakupe prve tri neprijatnosti, menjacu ih bez mnogo razmisljanja, bar sad imamo vise alternativa.

Na Orion se mozda i vratim, ali tek posle nekoliko godina ako preleze sve decije bolesti ...
 
@djura3
Kad se na telefonu pojavi Sip registration failed (ne sim) samo resetuj ruter i pritisni plavi taster na basnoj stanici i to je to.
 
@djura3
Kad se na telefonu pojavi Sip registration failed (ne sim) samo resetuj ruter i pritisni plavi taster na basnoj stanici i to je to.

Hvala na savetu i ispravci. To sada znam. Problem je bio što se u početku signal gubio i sam dolazio, bez resetiranja rutera. U svakom slučaju, trebalo bi obavestiti korisnike i o tom detalju, jer nisu svi elektrotehnički inženjeri i nisu svi imali prilike da koriste ruter. Na kraju, rečeno mi je da je ruter podešen i da ništa ne diram!! Ako su već pokupili imejl adrese od ljudi, ne bi bilo na odmet da pošalju svima jedan cirkularni imejl u kome bi ih obavestili o ovakvim i sličnim problemima.
Navikao sam da me u ovoj zemlji svi lažu. I kad se nešto ovako desi, to mi je prva pomisao - ponovo sam naseo na podvalu. Iskreno se nadam da je ovo moje iskustvo samo jedna kratka neprijatna epizoda.
 
Da malo olakšam dušu i podelim s nekim svoju muku...
Evo mog kratkog iskustva s Orionom. (od pre mesec dana do danas)
Živim na Mirijevu kao podstanar i pošto nemam uslova za ADSL i fiksni telefon, paket koji je Orion nudio (fiksni + 750 kb/s internet) delovao je idealno za mene i moju ženu. Kolega me je ohrabrio, ja nazvao i za tri-četiri dana sve je bilo gotovo. Potpisan ugovor, dobijeni aparati, puštena veza... Bio sam prezadovoljan - prvih pet dana. Linija je bila fenomenalna. U razgovoru s Austrijom imao sam utisak da osoba stoji pored mene i govori mi u uvo. Internet takođe fenomenalan. Iako na poslu imam preko 1 mb/s, ovaj mi se činio brži. Svih 750 kb/s samo za mene. Niko se ne kači na mrežu, niko me ne ometa.
Ali ne lezi vraže, što kaže Rambo, prođoše par dana i na telefonu piše "Sim registration failed". I tako čitavih 24h. Dođe signal. Posle nekoliko dana isto. Pa dođe sam.
Pre otprilike tri nedelje žena i ja se spremamo na odmor, telefon ponovo ne radi, nema ni interneta. I tako par dana. Ne mogu da dobijem podršku zato što čeka gomila korisnika da se žali (a čekanje se debelo naplaćuje; dosad sam potrošio nekoliko stotina dinara čekajući na operatera!!). Dođe dan da krenemo na odmor, a interneta i linije nema već tri dana. Drugu koji je ostao u stanu ostavio sam lap-top da ga koristi, skajp, internet, telefon - sve. Dve nedelje smo na odmoru - toliko nije ni bilo veze ni interneta. Pobesneo sam. Nazvao sam čim sam došao. Opetater kaže: promenjeni su parametri za ruter. Isključite ga i uključite ponovo. Tako i uradim.
Otada još gore. Veza šušti i krči kao najgori stari analogni telefon. Internet!!! To je priča za sebe. Seo sinoć da malo surfujem, hteo da pogledam video-klip, trt milojko! Video od tri minuta skidao 20 min. Proverim brzinu interneta, kad ono download 115 kb/s. Poludeo sam.
Odmah ujutro, u 8.10h okrenem telefon, sekretarica veli: "Deseti ste na listi čekanja." Konačno sam ih dobio u pola jedanaest. Operater ljubazan, al' meni ne treba njegova ljubaznost. Treba mi informacija. Zašto me niko nije obavestio da su promenjeni parametri za ruter? Zašto me niko ne obaveštava da je brzina interneta toliko opala (ili je namerno promenjena)? A račun će sutra stići sa punim iznosom - iako ja od njihove usluge ne videh ni peti deo od onoga što je pisalo u ugovoru i što mi obećaše!!!
Reče mi danas operater: "Znate, još uvek se vrše radovi, imajte srtpljenja; proverićemo..." U redu, ali, za ime sveta, javite mi, obavestite me kad dođe do promene, i naravno - smanjite mi račun na kraju meseca kao što i piše u ugovoru. A pretplata za telefon i internet nije mala: 1770 din. plus ono što je potrošeno.
Verujte mi, imao bih mnogo više razumevanja kad bi me neko nazvao, ili poslao SMS da mi kaže: "Poštovani korisniče taj i taj, izvinite zbog smetnji, potrudićemo se da rešimo problem; vaš račun će biti umanjen za onoliko koliko niste mogli da koristite usluge..." Ovako, ja se nerviram, ja ih zovem (i trošim svoje pare) i na kraju plaćam pun iznos za nešto što nije ni polovična usluga.
Još jedna informacija. Ja sam inače na jako dobrom mestu, tako mi rekoše, što se tiče signala. Pitam se šta je s onima koji nisu na tako dobrom mestu, koji su udaljeni nekoliko km od predajnika (ja sam takoreći ispod njega).
Nek budući korisnici sačekaju malo. Ovo dosad je bilo jako bedno. Ostaje mi samo da se nadam da će uslugu poboljšati i da će se njihova profesionalnost ogledati pre svega u pružanju kvalitetne usluge a ne samo u ljubaznosti preko telefona.
Srdačan pozdrav svima

Ja koristim samo onaj njihov mali USB internet za poneti - u principu ista brzina kao i u tvom slucaju (750k). Kada sam zvao da se raspitam za uslugu, rekli su mi da je moja lokacija pokrivena, ali kada sam doneo kuci modem (naravno, NAKON potpisanog ugovora na 12 meseci, jer ne daju da se testira uredjaj pre potpisivanja), video sam da nema ni traga signalu.

Sve u svemu, nisam imao net oko 3 nedelje, sve dok nisu pojacali signal na predajniku, ali zbog toga su bili relativno ljubazni i ceo jedan mesec nisam morao da platim. ----- Raspitaj se i ti, pitaj ih da li ces morati da platis period u kome ti nije radio net i telefon.


E, i ja se slazem da ljudi ipak treba da cekaju, jer je ova CDMA mreza jos uvek u povoju, a ocigledno je i da im se njihovi inzenjeri za CDMA jos uvek "uigravaju".

Navescu neke probleme: vrlo nestabilna veza - na svakih 3-4 minuta dodje do zagusenja, odnosno nema nikakvog protoka po 15-20 sekundi, dok modem ponovo ne nadje frekvenciju ---- vrlo iritantan problem, jer prakticno onemogucava rad na npr. Skype-u, a online gaming (Counter Strike) je postao prakticno nemoguc (u startu, verovatno dok je bilo dosta manje korisnika, igrao sam po par sati a da mi ne pukne veza). U periodu od mesec dana su zeznuli nesto, pa nisam mogao da se konektujem na bilo koji CS server. Rapidshare radi 2-3 nedelje, pa mesec dana ne radi (vidi se da ga Orion banuje, poput network administratora u veliki firmama). Sad se zadnjih nekoliko dana borim sa problemom drasticnog pada protoka nakon skinutih 30-40 mb podataka. Npr. skidam fajl od 200 mb, i prvih 40 mb se skida prosecnom brzinom od 55kb/s, a onda odjednom padne protok na 8 kb/s, i tu ostane zakucan, sve dok ne resetujem konekciju na modemu ( i tu se vidi da su oni nesto cackali - da li slucajno, ili namerno da bi smanjili protok korisnicima).

I interesantno, kad god ih "prozivam na Benchu", u roku od dan-dva mi se volsebno popravi net do neprepoznatljivosti :smackbum:
 
Hvala na savetu i ispravci. To sada znam. Problem je bio što se u početku signal gubio i sam dolazio, bez resetiranja rutera. U svakom slučaju, trebalo bi obavestiti korisnike i o tom detalju, jer nisu svi elektrotehnički inženjeri i nisu svi imali prilike da koriste ruter. Na kraju, rečeno mi je da je ruter podešen i da ništa ne diram!! Ako su već pokupili imejl adrese od ljudi, ne bi bilo na odmet da pošalju svima jedan cirkularni imejl u kome bi ih obavestili o ovakvim i sličnim problemima.
Navikao sam da me u ovoj zemlji svi lažu. I kad se nešto ovako desi, to mi je prva pomisao - ponovo sam naseo na podvalu. Iskreno se nadam da je ovo moje iskustvo samo jedna kratka neprijatna epizoda.

MA slažem se ja sa tobom u potpunosti da su trebali da obaveste. Ovo je bilo čisto tehnički da nekome pomogne. Jer kad ispiše poruku na ruteru se vidi da više nije zakačen na AP, jer prva led dioda na njemu ne svetli (ostale tri označavaju jačinu signala) pa sam ukapirao da treba da se resetuje.
 
Ja koristim samo onaj njihov mali USB internet za poneti - u principu ista brzina kao i u tvom slucaju (750k). Kada sam zvao da se raspitam za uslugu, rekli su mi da je moja lokacija pokrivena, ali kada sam doneo kuci modem (naravno, NAKON potpisanog ugovora na 12 meseci, jer ne daju da se testira uredjaj pre potpisivanja), video sam da nema ni traga signalu.

vidis ja sam dobio taj "internet za poneti" na probu uz revers. ne znam da li to ima veze sto sam vec (dugogodisnji) korisnik ADSL kod sezama/oriona ali dobio sam ga na mesec dana pa onda treba da se izjasnim. kod mene je zakucan na 90 KB/s (kad je speedtest.net u pitanju) ali jos nisam zvao da ih pitam da li imam to ogranicenje jer sam na probi ili mu je to "najjace dostignuce".

recimo, sada malo "kupujem" preko megaupload-a down varira u proseku izmedju 70 - 90 KB/s, preko 90 KB/s nikako.
 
Moguce je i da su odskora uveli mogucnost uzimanja na revers, kao sto rade i svi ostali. Ma ja uostalom i uzimam MU za reper brzine dl, jer svi ostali RS, HF idu veoma kilavo preko ove veze.
Sta znam, meni MU radi na lepoj brzini samo nocu (70-80kb/s) - kapiram da je to zbog zagusenosti saobracaja tokom dana.

Jedna stvar me je jako iznervirala - skoro sam pricao sa jednim operaterom iz njihove TP, i usput mi je spomenuo .... "da, vi ste na samoj granici pokrivenosti" ...

Mislim, bezobrazluk je cinjenica da mi ovu malu "sitnicu" nisu napomenuli kada sam ih pitao na pocetku da li ima signala i kakav je kvalitet istog.
 
Zvao juče da se raspitam o mogućnosti raskida ugovora CDMA zbog prilično lošeg kvaliteta signala, i prelaska na ADSL. Objasnio sam im da mi sada CDMA modem bukvalno visi na produžnom USB kablu kroz prozor, pa će sada kada dođe zima taj prozor morati da se zatvara, a ja u kući nemam ni gram signala. Fer su ispali - dozvolili su mi prelazak na ADSL,pa ću baciti sa WiFi ruterom signal iz kuće mojih do mog kompa.
 
Jedva cekam jos koji dan da predjem na ADSL.Suzdrzavam se krajnjim atomima da ne polomim i ovaj CDMA modem, i kompjuter, i sve oko sebe...

Radim samostalno, i bukvalno zivim od rada na kompjuteru, i onda dodjem u situaciju da dajem skoro 2k dinara mesecno za nesto sto radi katastrofalno - kad me ne bi mrzelo, voleo bih da postujem ovde neki graf protoka i packet loss-ova u periodu od 24h. Ja ovoliki loss nisam video u zivotu. Nedelju dana mi se dl nije popeo iznad 30kb/s, a o uploadu da i ne pricam - kad azuriram neku prezentaciju preko FTP-a, bukvalno ostavim da salje fajlove i odem u grad, uz nadu da se nece zaglupeti.

I posle svega - nakon sto sam juce potpisao ugovor za ADSL, dobio sam info da "postoji mogucnost" da cu morati da platim 100EUR za prevremen raskid CDMA ugovora ako im ljudi iz TP ne ostave neku internu napomenu o tehnickoj opravdanosti raskida istog, iako su me ljudi iz njihove TP prosle nedelje uputili da mogu slobodno da raskinem isti i potpisem ugovor za ADSL.


I DEFINITIVNO - manite se CDMA net-a za sad, osim ukoliko ne zivite u Zemunu ili centru.
 
Poslednja izmena:
@Exodusbgd
Ja bi ih tuzio i trazio ostetu, treba bagra jednom da svati da cak i u banana zemlji nisu svi majmuni!
 
Orion/Sezampro je sada privatna firma tako da ce kvalitet usluge biti sigurno daleko bolji vremenom kada se tehnicke mogucnosti stabilizuju, nezelim da ih hvalim ili nesto preterano kudim iako sam njihov agent, po pitanju ljubaznosti i postene igre Sezampro je svakako Ok kao provajder, nikada se nije desilo da korisnik bude zakinut ili da mu bude naplacena usluga koja neradi naprotiv konkurencija je velika tako da je borba za korisnika prioritet da nebi preleteo u drugo jato...
Srecom ja kuci imam exe-net.net wireless na 4.5GHz i posle 3 god koriscenja mi je crko mikrotik ruter, nazalost trebalo im je nedelju dana da se dovuku da to zamene, sve ostalo brzina i kvalitet su na najvisem nivou daleko bolje nego adsl koji radi sa ~80% kapaciteta i ima katastrofa upload, 4.5/0.6 mbit za 2780din i ceo komsiluk zadovoljan.... :)
 
SezamPro je uvek bio privatna firma.
 
Nazad
Vrh Dno