Šta je novo?

Orion Telekom

Imam ja jedno pitanje. Ta Orionova "fixna" telefonija radi bežično? El tako? Dobija se CDMA ruter na koji kačimo telefon (dobijen od njih)... Po nekoj logici, to će raditi gde god ima CDMA signala. Da li taj paket možemo da selimo po gradu? Ili u drugi grad?

...šta li je tu fixno?

Možeš da ga seliš gde god želiš (gde ima signala naravno), bez da ikom išta prijavljuješ.
Sto se tiče kvaliteta signala radio je bez problema i u subotu po onom ogromnom nevremenu. Za sada nisam primetio nikakvo seckanje zvuka.
 
Možeš da ga seliš gde god želiš (gde ima signala naravno), bez da ikom išta prijavljuješ.
Sto se tiče kvaliteta signala radio je bez problema i u subotu po onom ogromnom nevremenu. Za sada nisam primetio nikakvo seckanje zvuka.

Off topic je mozda...Ja sam CDMA koji je keva uzela kod lelekoma doneo iz vikendice u blokove da probam ali nije teo da radi...Ne znam kako je kod OT ako nema tih varijanti onda je to prednost...
 
Ma i ne pitaju te gde će ti telefon biti. U stvari pitaju samo da provere signal, da ne uzimaš ako signala nema.
 
Generalno sam probao na brdo lokacija u BG-u, i ima signala, i to vrlo dobrog signala. Cak i van grada, npr. na obodu Zemuna ili u Kotezu je sasvim pristojan signal.
 
Ja imam problem sa NeoBee provajderom,u poslednje vreme kako je ušao u Orion ne mogu da proverim poštu ni da primim jer im ne radi pop3. server!!Da li i drugi imaju ovakav problem?
 
Nesto cackaju...

Nego, ja se u ponedeljak prijavio za dupliranje brzine ali jos uvek nema nikakvijeh promena. Zna li neko kad ce to da bude?
 
Generalno sam probao na brdo lokacija u BG-u, i ima signala, i to vrlo dobrog signala. Cak i van grada, npr. na obodu Zemuna ili u Kotezu je sasvim pristojan signal.

Ja sam "kao stari korisnik sezama" dobio po povoljnim usluvima onaj USB INT2GO i odmah ga dao ortaku koji zivi na pola puta od batajnice ka ugrinovcima i tamo sljaka odlicno_Ovo pricam jer je i taj USB dongle na CDMA protokolu tako da ako on radi tamo bi trebalo i fiksni da radi...
 
Nesto cackaju...

Nego, ja se u ponedeljak prijavio za dupliranje brzine ali jos uvek nema nikakvijeh promena. Zna li neko kad ce to da bude?

Ista stvar i kod mene. Platio sam u ponedeljak, rečeno mi je da dupliranje postaje aktivno za 2-3 dana, međutim, ništa još uvek.
 
Ja sam i dalje na 2 megabita, a prošlo je već 10 dana. Ništa, na redu je zabavno zvanje tehničke podrške...
 
Cudno, preko browsera mi skida +400kB/sec(4mbit) ali zato na torentima ni 250 da probije koji god torent da stavim(sa puno seedera). :trust: Cini se da ogranicavaju p2p sada kad su duplirali. :wall:
 
To dupliraju ADSL?

Da li neko ima problema sa pristupom Counter Strike serverima? Imam CDMA kod Oriona, i izgleda da su uveli pre otprilike 2 nedelje neko filtriranje, pa ne moze da se vise igra online CS (probao na 2 razlicita kompa)
 
Na kraju sam napisao mail tehničkoj podršci, pošto niko nije bio voljan da se javi na telefone u Novom Sadu i Beogradu. Danas su me nazvali i rekli da je došlo do neke tehničke greške, i da će mi ubrzanje pustiti za par dana. Videćemo.
 
Meni net postaje nikad gori krsh ... kada me neko zove na fixni , konekcija mi se prekida ( i vraca kad telefon prestane da zvoni...)
 
Da napomenem da sam na CDMA tipu veze, ali internet za poneti.

Sta je interesantno kod Oriona, tj. Sezama:

Kada bih crtao krivu koja predstavlja pad brzine prenosa, ona bi imala ugao od cca 80% :D.
Sta se dogadja - radi net fino 3-4 dana, onda pocinje neko preotperecenje na liknu (sta li vec), i u narednih 10-tak dana padne kvalitet do nivoa neupotrebljivog. Onda zovem jedno 3-4 puta podrsku da se zalim, puste signal i bude opet extra 3-4 dana, i onda opet jovo nanovo. Nisu se bas proslavili sa propusnim opsegom.
 
Konačno su mi duplirali net, bili su dovoljno ljubazni da me obaveste SMS porukom. Da im se nisam javio, ne bi se sami setili.

Net mi generalno jako lepo radi prethodnih nedelja - Sezam je povremeno imao naviku da smanjuje protok na torrentima, uglavnom u večernjim časovima.
 
Meni net postaje nikad gori krsh ... kada me neko zove na fixni , konekcija mi se prekida ( i vraca kad telefon prestane da zvoni...)
Vrlo je moguće da je crkao splitter. Meni se to desilo pre nekog vremena.
 
Bio u Orion Telekom-u radi dupliranja brzine...Kvrc snajka mi rekla da ne mozezato sto imam adsl+INT2GO i ona moze samo da mi ponudi neke SMS ili VOIP pogodnosti...To me ne zanima...
 
Drugari, ja zivim na jugu Srbije, i bas sam zainteresovan da uzmem orion net, ako je moguce kod nas, jer za adsl "nemam tehnickih mogucnosti" jer sam i dalje dvojnik, kao i pola grada, tj. nemam nikog ko ce da mi "zavrsi" preko veze, pa mi ovo dodje kao jedina alternativa.... i sad dali je moguce otvaranje prizvoljnih portova na ruterima, jer mi najvise treba zbog card sheringa ne zbog torenta, i koje rutere daje orion, odgovarao bi mi neki sa wirelessom....
 
Drugari, ja zivim na jugu Srbije, i bas sam zainteresovan da uzmem orion net, ako je moguce kod nas, jer za adsl "nemam tehnickih mogucnosti" jer sam i dalje dvojnik, kao i pola grada, tj. nemam nikog ko ce da mi "zavrsi" preko veze, pa mi ovo dodje kao jedina alternativa.... i sad dali je moguce otvaranje prizvoljnih portova na ruterima, jer mi najvise treba zbog card sheringa ne zbog torenta, i koje rutere daje orion, odgovarao bi mi neki sa wirelessom....

Prilicno sam siguran da jug jos uvek nije pokriven CDMA signalom, cak i u reklami kazu da je trenutno dosupan samo u Beogradu.
 
Verujem da će se pančevci oduševiti: Orion Telekom je otkupio provajding od 3dNet-a, tako da Bori ostaje samo igraonica i, ako se ne varam, hosting.
E sad, kako će to na dalje funkcionisati, tek treba da se vidi.
 
Prijavio se za dupliranje brzine i za dva dana su aktivirali povecanje.
Jedan + za sezam odnosno sada orion.
Videcemo sta ce biti nakon isteka 6 meseci dokle vazi ova povoljnost, mada sam nesto optimistican :) i mislim odnosno nadam se da ce do tada uslediti povecanje brzina bez porasta cena.
 
Ja već čekam dve nedelje na povećanje... :(
Mada znajući u kakvom mi je stanju centrala, ne čudi me.
 
Je l' ima neko telefon kod Orion Telekoma u Zemun Polju? Kakav je signal i da li radi ok?
Hvala.
 
neznam, moj komsija je danas zvao orion, i rekli su mu da moza i kod nas na jug, ali da za sad idu preko telekomovih centrala... pozvacu sutra, ali jel moguce otvaranje portova kod tih njihovih rutera, jer meni prvenstveno treba zbog card sheringa, ne zbog torenta.
 
Verujem da će se pančevci oduševiti: Orion Telekom je otkupio provajding od 3dNet-a, tako da Bori ostaje samo igraonica i, ako se ne varam, hosting.
E sad, kako će to na dalje funkcionisati, tek treba da se vidi.

Gde Bora ima igraonicu? E vala kako je radio, dobro se taj ovajdio. Od 2k3, kako sam video kako mu radi dial-up, a posle toga i net u kaficu, i posle raznoraznih potvrdjenih prica, pobegoh glavom bez obzira. Ne verujem da ce mnogo pancevaca ici kod orion-a, pogotovo sto vecina ima ili ADSL ili wireless Madn*t ili nas nekolicina SBB. Izbor-a koliko hoces a kad si ih molio ni od korova? :mad:

(Mnogo Bitchingujem zadnjih dana mora da me drma klimax :S:)

@extazy

Kakvo je vreme sada na vlasinskom jezeru? :d
 
Poslednja izmena:
Nazad
Vrh Dno