Šta je novo?

Orion Telekom

I kakve ovo veze ima sa Orion telekomom... dajte malo iskustva, sa tim netom do 750kb, ping... da li je download dobar i tako... a ne sad tu o gramatici i greskama...

Pa listaj malo, ima zasebna tema o CDMA internetu Oriona (doduse, tema se zove Sezampro CDMA VoIP, ali to je to).

Videces tamo iskustva ljudi, ukljucujuci i moje...


p.s. mene bas zanima da se javi neko i raportira kakav je kvalitet ove 64k veze koja se dobija uz paket.
 
mene bas zanima da se javi neko i raportira kakav je kvalitet ove 64k veze koja se dobija uz paket.
Da, to ne bilo lose. Ako moze i video klip da proprati taj odgovor (nekim programom sto snima desktop), da vidimo kako cita stranice i sl. :)
 
Poslednja izmena:
Ja nisam to primetio.
 
Meni se desilo da mi alarm na kolima uopšte nije reagovao na daljinac nakon što sam ga parkirao na NBG na OMV pumpi ispod samog stuba sa kojekakvim repetitorima i antenama. Tek kad sam došao kući proradio je normalno. Inače nije neki noname alarm, već malo ozbiljniji sa paging dojavom koji ima zaštitu od skeniranja i ometanja.

E sad, ono sto mi je cudno je da je kod nas GSM na 900MHz a ovde se spominje 433,9MHz.
 
Pa stvar je u tome što nije GSM taj koji ometa, već Orionov CDMA koji je tu oko 400-450MHz.
 
iskustva za fixni nbg kod immo centra. malo malo pa ne radi telefon, mislim da cemo proci sve decije bolesti dok to ne proradi kako treba
 
Da ja sam primetio i mislio sam da su mi lose baterije, oda sam uzeo drugi(rezervni-nov) i ista situacija poludeo sam totalno jer mu treba po nekoliko sekundi da drzim da bi se alarm iskljucio ili ukljucio a sve se to desava na NBG i smetnje na radiju kojih do pre mesec dana nije bilo sad se konstantno javljju na istim mestima kuda prolazim, ja bi sve te gluposti zatvorio i ispocetka ali da nadju neku frekvenciju koja ne ometa alarme i da ko se usudi da pojaca to odma bi izgubio licencu za to naravno to sto je platio licencu ostaje drzavi samo sto on gubi jer nije postovao pravila igre, kad to bude uvedeno u ovoj nam voljenoj i jadnoj Srbiji onda ce biti bolje od najnevaznijih gluposti pa do onih najbitnijih za nas razvoj.
Ali dalekooooooooo smo mi od toga red se u ovoj drzavi NAZALOST nikada nece uvesti niusta....
Srecno....
 
Pa drzava je i prodala licencu za taj opseg...nisu oni odprilike odlucili da bas puste signal na toj frkvenciji.....
.http://www.ratel.rs/информације/новости.82.html?article_id=600
E sad ako je neko kriv onda je to drzava...jer su oni debelo platili licencu i ne samo Orion vec i Telekom.....ovde je problem jer nije postojao red ranije,pa se uvozilo sve i svasta.....A i vec se pominjalo ranije da Telenor hoce da tuzi drzavu jer mu je prodala licencu koju ne moze da koristi...ni ovo mi nije daleko od toga.......
 
Izgleda da je problem u tome što je Ratel prodao licencu za opseg jako blizu onome na kojem rade daljinci, pa može doći do ometanja istih ukoliko njihov ulazni filter nije dovoljno kvalitetan, tj. selektivan. Ko je tu kriv, teško je reći, ali verovatno ponajviše Ratel (koji je uzeo pare a nije uradio nikakvu analizu ili testove) a takođe i sami proizvođači daljinaca, koji da bi isti bili što jeftijiji i profitabilniji, pribegavaju tehnički lošijim rešenjima... Videćemo još kako će se stvari odvijati, ali činjenica je da:
1) za daljnice ne postoje tačni tehnički uslovi koje isti moraju zadovoljiti (po pitanju kvaliteta i selektivnosti njihovog prijemnika) - ne postoje sertifikati niti kontrola kvaliteta za iste, kao što postoji recimo za bazne stanice
2) Ratel je izdao licencu, i tu nema vrdanja. Ako je zeznuo stvar, moraće da snosi troškove.
3) Ako je oprema operatera loša, tj. ne zadovoljava odgovarajuće međunarodne i naše standarde (iskreno, male su šanse da je ovo slučaj), proizvođač opreme će korigovati problem o svom trošku.
 
Poslednja izmena:
Bežična telefonija ometa automobile - Da li je ovo stvarno istina? Dešava li se to nekom u poslednje vreme?
Napisao korisnik sa B92:
Meni se osim ovih problema što nisam mogao da zaključam/otkuljučam, više puta događalo da zateknem auto otključan!!! (sva vrata + prtljažnik)... otišao sam u servis koji mi je ugradio centralnu gde mi rekoše da im je problem poznat i da nisam jedini kome se to događa. Uvoznik tih modula za sada nema rešenja, rekoše mi da se javim za mesec-dva dok smisle neko rešenje... Do tada su mi isključili centralnu

Uskoro cemo obijati kola sa Orion CDMA modemima. :d
 
Ali sada tema odlazi u off, jer je u principu sada skoro ceo Bgd pokriven CDMA signalom, plus WiMAX signal koji pokriva negde otprilike petinu grada, plus razni divlji/poludivlji Wireless ISP-ovi, tako da ne treba kriviti napamet samo jednog provajdera.

Je li se ovo desavalo ranije sa otkljucavanjem kola ili kako?
 
Evo ja sam uzeo fixni, treba bi jedan takav, a od telekoma nema vajde..
Čak je i ovaj inernet koji dolazi uz njga dobar za nuždu, ako pukne glavni.
 
Evo sta mi je stiglo na mail pre nekoliko minuta :) (korisnik sam neobee)

16i9paw.png
 
Poslednja izmena:
moj ortak ima vec bezicni fiksni telefon od Lelekonja pa bi zeleo da uzme internet od
Orion Telekom-a dali je to moguce na njegov fiksni telefon ?
 
Može da uzme internet od Oriona i bez uzimanja telefona
 
Pih, sada sam ih zvao i navodno ovde kod mene jos nemaju signal...
Inace za 7K dobijes zauvek telefon (koji kosta skuplje), wifi cdma ruter na koriscenje... mislim da je to ok. Sad je ostalo da cekam da ko ce pre da uvede linije kod mene, Telekom ili Orion :D
 
ja već 15 dana koristim fiksni, extra sam zadovoljan
 
Imam ja jedno pitanje. Ta Orionova "fixna" telefonija radi bežično? El tako? Dobija se CDMA ruter na koji kačimo telefon (dobijen od njih)... Po nekoj logici, to će raditi gde god ima CDMA signala. Da li taj paket možemo da selimo po gradu? Ili u drugi grad?

...šta li je tu fixno?
 
Imam ja jedno pitanje. Ta Orionova "fixna" telefonija radi bežično? El tako? Dobija se CDMA ruter na koji kačimo telefon (dobijen od njih)... Po nekoj logici, to će raditi gde god ima CDMA signala. Da li taj paket možemo da selimo po gradu? Ili u drugi grad?

...šta li je tu fixno?

Mozes da ga selis ali pod uslovom da imaju njihov CDMA signal tamo gde selis, i naravno moras da prijavis da oni to evidentiraju tj da ti puste sa te stanice pristup.
 
Aj ljudi koji koriste fixni da kazu svoje utiske kako radi, da li secka, da li se gubi veza kada je lose vreme i slicno.

Primetio sam kada zovem njihov call centar da kvalitet razgovora nije bas full, ima neka seckanja, metalizirani zvuk i sl.
 
i zaboravio si da dodaš da li se, kada razgovaraju preko oriona, komšiji pali alarm na kolima :D
 
Moj turbo nema alarm, tako da me bas briga :)
 
Nazad
Vrh Dno