Šta je novo?

Orion Telekom

Ajde pomoc ako moze.
Jel moze neko ko ima mogucnost da mi posalje cofig fajl za model HN8255Q sa 10GB portom.
Pozdrav
 
kod mene radi viber na Orionu .
 
Za pola sata mogu da probam, mada svakako koristim druge DNS servere.
 
Nema natezanja sa njima oko bridge moda - pozovete korisničku podršku objasnite šta vam treba. Jedino traže da se slažete da ćete imati 1Gbps download brzinu (osim ako nemate premium paket uz koji ide ruter sa 10Gbps portom).
hvala na detaljnom odgovoru, sasvim mi je prihvatljivo da u tom slucaju imam prakticno simetriju za taj novac. za vecim dolaznim brzinama svakako nemam potrebu.
 
Uvedena orion optika juče u toku dana, dobio sam na korišćenje uređaj sagemcom 5657, paket triple. Da se zahvalim ovde ljudima koji su se javili na pm i prosledili broj akvizitera. Progledali smo nakon decenijskog mučenja sa telekomovim adsl-om "do 20". Evo merenja na telefonu na wifi...
 

Prilozi

  • IMG_20240228_003943.jpg
    IMG_20240228_003943.jpg
    80.8 KB · Pregleda: 124
Koja je cena za zakup statičke IP adrese kod Oriona? Listam cenovnik, ne mogu nigde da pronađem.
Nisam još uvek korisnik, ali planiram da pređem kod njih, Supernova/MTS neće da uvedu optiku pre leta sledeće godine, tako mi bar rekli.
 
Koja je cena za zakup statičke IP adrese kod Oriona? Listam cenovnik, ne mogu nigde da pronađem.
Nisam još uvek korisnik, ali planiram da pređem kod njih, Supernova/MTS neće da uvedu optiku pre leta sledeće godine, tako mi bar rekli.
Sad sam ih pitao, cena je 837 dinara mesečno.
 
Koja je cena za zakup statičke IP adrese kod Oriona? Listam cenovnik, ne mogu nigde da pronađem.
Nisam još uvek korisnik, ali planiram da pređem kod njih, Supernova/MTS neće da uvedu optiku pre leta sledeće godine, tako mi bar rekli.
Ne znam da li ti je neophodna, kod Oriona su dinamičke javne IPv4 adrese. Naravno, ako imaš potrebu za statičkom, uzmi :)
 
Hvala na odgovorima za statičku IP adresu. :D

Može li neko da mi potvrdi ko koristi Dual TV hypersonic da ste dobili kod za HBO MAX?
Vidim da je malo "zavučen" odnosno da se pominje samo na jednom mestu kao dodatak u sklopu "Orion TV - HBO PLUS".
 
Да ли је ико успео да узме вајфај 6 рутер уз најјефтинији соник интернет пакет или су то намерно ставили да се добија искључиво уз скупље пакете? Мада до душе разлика између соника и суперсоника је 100 динара месечно што и није нека разлика у цени собзиром да се за те паре не може вајфај 6 рутер
Међутим сада се намеће питање како упослити ту сву брзину, има ли неко препоруку за добру и јефтину лан картицу?
 
Za Sonic ide WiFi 5 ruter za Supersonic i Hypersonic ide WiFi 6 ruter
 
Uskoro mi ističe otkazni rok kod SuperNove i gledam da predjem na Orion.

Prijatelj, koji je nedavno potpisao ugovor sa Orionom, pored samog ugovora, dodatno je morao da potpiše i ova dva dokumenta:
Da li mi neko može objasniti za čega su ovi dokumenti?

Ja nikad ranije nisam morao da potpišem ovako nešto kod drugih operatera, bilo to za kablovsku, ili telefon. Uvek su dali samo ugovor i ništa drugo, pa me zanima zašto je ovo potrebno potpisati, i da li postoje neki legalni problemi sa potpisivanjem ovih dokumenata?

Kada pogledam šta piše na prvom dokumentu, šta me brine je što su naveli da ti operater može razmeniti lične podatke sa drugim privrednim firmama, da ti može pratiti sve aktivnosti na netu, i ovaj pasus:

Lice na koje se podaci odnose ima pravo da pristanak na obradu određenih ličnih podataka opozove, u kom slučaju su operatori ovlašćeni da zadrže one podatke koje imaju pravo da obrađuju i bez pristanka korisnika.

U slučaju da je određeni podatak o ličnosti uslov za ostvarivanje određenog prava ili pogodnosti, lice na koje se takav podatak odnosi gubi pravo na odobrene pogodnosti / prava ukoliko opozove pristanak na obradu tog podatka.

Potvrđujem da sam upoznat sa činjenicom da u slučaju aktivacije vaučera odnosno realizacije dodeljenih pogodnosti, saglasnost o obradi i razmeni podataka o ličnosti ne može biti opozvana.

Da li mi neko može razjasniti šta sve ovo znači, i one dve stavke u vezi razmenjivanja ličnih podataka i net aktivnosti?

I poslednje što bih voleo da pitam je, ako je potrebno potpisati ove dokumente za uslugu, kako se obezbediti da ne dodje do zloupotrebe ličnih informacija?

Znam da možda ličim malo paranoičan, ali samo želim da se osiguram da se ne petljam u nešto što ne razumem.
 
Ljudi jel zna neko mozda, zvao sam da proverim da li je Orion dostupan kod mene u zgradi, rekli su mi da ih ima tu u komsiluku i da mogu da mi ponude internet brzine 50mbps, a ako dobijem dozvolu upravnika zgrade da dodju i stave opremu svoju na krov onda moze i do 650mbps.
Sad zasto samo 650mbps, ja sam pitao da li je u pitanju optika i zena mi opet rekla samo da bi brzina bila do 650mbps sto naravno nije bio odgovor na moje pitanje i jer sam bio u guzvi tu smo zavrsili razgovor rekao sam da cu mozda zvati posle.
Kapiram da je ovih 50mbps neki wifi internet sa antenom sto me uopste ne zanima, jedino nisam siguran za ovaj sto je kao 650mbps i zasto je samo 650 a ne ovih 1.5gb/s sto nude u paketima?
 
Uskoro mi ističe otkazni rok kod SuperNove i gledam da predjem na Orion.

Prijatelj, koji je nedavno potpisao ugovor sa Orionom, pored samog ugovora, dodatno je morao da potpiše i ova dva dokumenta:
Da li mi neko može objasniti za čega su ovi dokumenti?

Ja nikad ranije nisam morao da potpišem ovako nešto kod drugih operatera, bilo to za kablovsku, ili telefon. Uvek su dali samo ugovor i ništa drugo, pa me zanima zašto je ovo potrebno potpisati, i da li postoje neki legalni problemi sa potpisivanjem ovih dokumenata?

Kada pogledam šta piše na prvom dokumentu, šta me brine je što su naveli da ti operater može razmeniti lične podatke sa drugim privrednim firmama, da ti može pratiti sve aktivnosti na netu, i ovaj pasus:



Da li mi neko može razjasniti šta sve ovo znači, i one dve stavke u vezi razmenjivanja ličnih podataka i net aktivnosti?

I poslednje što bih voleo da pitam je, ako je potrebno potpisati ove dokumente za uslugu, kako se obezbediti da ne dodje do zloupotrebe ličnih informacija?

Znam da možda ličim malo paranoičan, ali samo želim da se osiguram da se ne petljam u nešto što ne razumem.
Ne moraš to da potpises
 
Ljudi jel zna neko mozda, zvao sam da proverim da li je Orion dostupan kod mene u zgradi, rekli su mi da ih ima tu u komsiluku i da mogu da mi ponude internet brzine 50mbps, a ako dobijem dozvolu upravnika zgrade da dodju i stave opremu svoju na krov onda moze i do 650mbps.
Sad zasto samo 650mbps, ja sam pitao da li je u pitanju optika i zena mi opet rekla samo da bi brzina bila do 650mbps sto naravno nije bio odgovor na moje pitanje i jer sam bio u guzvi tu smo zavrsili razgovor rekao sam da cu mozda zvati posle.
Kapiram da je ovih 50mbps neki wifi internet sa antenom sto me uopste ne zanima, jedino nisam siguran za ovaj sto je kao 650mbps i zasto je samo 650 a ne ovih 1.5gb/s sto nude u paketima?
To je Optika Hybrid (bivši GponLight), ide preko usmerenih antena (Mikrotik). Koristio sam oko 6 meseci dok nije stigla optika do zgrade u kojoj živim (za to vreme je odlično radila).
 
i zasto je samo 650 a ne ovih 1.5gb/s sto nude u paketima?
Zato što svaki od tih Orion paketa ima 3 podverzije u zavisnosti od tehnologije kojom se usluge ostvaruju.
Slično kao što kod MTS-a za isti Box paket na optici dobiješ 400/200 a na VDSL-u dobiješ 50/8 net.

Istaknuta na grafici na Orion sajtu je ta najveća i najmodernjija (takozvana "Metro optika") a ostale 2 su lepo sakrili pod upitnik ikonicu.
I nisi ti to lepo bi shvatio moju brzinu bude uz koji paket : tih 650 Mbps je uz paket koji za "Metro optiku" je 4.5 Gbps download. Uz taj sa 1.5 Gbps ( = najjeftiniji, najniži paket) u varijanti tehnologije pristupa ( "fake optika" tj WiFi + optika hibrid , na tvoju zgradu biće da stave WiFi antenu) koju ti nude download bi bio 250 Mbps!
 
Ne moraš to da potpises
Kada su ovi iz Oriona došli da montiraju net, drugaru su rekli da mora da potpiše te dokumente da bi mu se priznao ugovor.

Plus, ovo mu je napisano na ugovoru.

Sad ne znam da li je i dalje morao da potpiše ta dva dokumenta kad je potpisivao ugovor ili je mogao da odbije.

U slučaju da nije morao potpisati, da li je moguće da "poništi" svoj potpis tih dokumenta, ili je prekasno sad?

Znam da mi je govorio kako nije želeo da potpiše to, ali pošto su mu rekli da se ne bi priznao ugovor, razumem zašto je uradio.
 
Naravno da je sada prekasno da odbije, kada je vec to potpisao, i moj komentar se nije odnosio na njega.

Ti ne moras to da potpises.
Ja nisam potpisao.

Ima tu i drugih stvari koje orion trazi a koje po zakonu nisi obavezan ( odsteta od 60k din i ugovor na 30 meseci)
 
Naravno da je sada prekasno da odbije, kada je vec to potpisao, i moj komentar se nije odnosio na njega.

Ti ne moras to da potpises.
Ja nisam potpisao.

Ima tu i drugih stvari koje orion trazi a koje po zakonu nisi obavezan ( odsteta od 60k din i ugovor na 30 meseci)
nema vise ugovora na 30 meseci samo 20+4
 
Moj ugovor sa Orion je na 30 meseci, ali prvih 6 ne plaćam, pa nisam imao razloga da se bunim što je 30.

Preostala 24 mi odgovara cena, pa čak i da je umereno podignu tokom vremena, neću biti nezadovoljan. Samo da usluga bude kao što je prethodnih meseci.

A potpis, potpisao sam samo jednu stvar i zaista nisam čitao sva sitna slova, računam, tipski je ugovor....a monter mi je olovkom pokazao nekoliko stvari, da proverim i kao to je bitno... Period, cena, naknada za montažu ako raskinem ugovor pre isteka UO. Nisam siguran da smo napravili ikakav revers za opremu koju su ostavili.
 
Zato ja citam sve i ne zurim...

prvo su mi poturili to da potpisem, ja u cudu pitam:
sta je sad ovo? zasto ovo? odakle ideja da trazite da to potpisem?

Kaze on, ma ni ne mora to da se potpise, samo ugovor... i tako smo uradili.

meni je takodje odgovarao ugovor na 30 meseci jer jeftinije biti nece, a skuplje vrlo verovatno.

nekada sam sa MTS pravio ugovor na 3 godine i uvek se isplatilo dok to nisu ukinuli
 
Kod mene je bio jedan papir sa svim tim članovima. Nije bilo nešto potpišeš, nešto ne, samo jedan potpis sam stavio.
 
Zato što svaki od tih Orion paketa ima 3 podverzije u zavisnosti od tehnologije kojom se usluge ostvaruju.
Slično kao što kod MTS-a za isti Box paket na optici dobiješ 400/200 a na VDSL-u dobiješ 50/8 net.

Istaknuta na grafici na Orion sajtu je ta najveća i najmodernjija (takozvana "Metro optika") a ostale 2 su lepo sakrili pod upitnik ikonicu.
I nisi ti to lepo bi shvatio moju brzinu bude uz koji paket : tih 650 Mbps je uz paket koji za "Metro optiku" je 4.5 Gbps download. Uz taj sa 1.5 Gbps ( = najjeftiniji, najniži paket) u varijanti tehnologije pristupa ( "fake optika" tj WiFi + optika hibrid , na tvoju zgradu biće da stave WiFi antenu) koju ti nude download bi bio 250 Mbps!
To je Optika Hybrid (bivši GponLight), ide preko usmerenih antena (Mikrotik). Koristio sam oko 6 meseci dok nije stigla optika do zgrade u kojoj živim (za to vreme je odlično radila).
Ok to je to sto sam hteo da znam, hvala na odgovorima.
 
Pozdrav svima,
Imam jedan problem, pa bih podelio ovde, možda uspemo da pronađemo rešenje.
Nov sam korisnik Orionovog optičkog interneta Duo Supersonic 2,5/0,75GB. Brzine po jednom portu bi trebale biti 1Gbps.
Prilikom bilo kog direktnog downloada preko browser-a, preko razlicitih servera, brzina mi ne prelazi par MB/s, neretko jedva 2MB/s. Pokušano na svakom portu pojedinačno.
Računar je Asusov, gigabitni lan port, povezan lan kabelom kategorije 7 sa ruterom, procesor AMD Ryzen 5700U, 32gb RAM, 1TB Nvme ssd hard disk.
U kontaktu sam sa korisničkom podrškom operatera, ali nikako ne uspevamo da pronađemo uzrok i rešenje.
Brzine izmerene preko Ookla aplikacije speed testa su kao na slikama. Brzina preko Google-ovog speed testa, kao i Ookla speed testa preko browser-a bude oko 950/750 Mbps.
Iako ne igram igre na računaru, pokušao sam i download preko Steam-a, slika brzine takođe u prilogu.
Ako neko ima ideju šta bi moglo biti ili neko rešenje, bio bih vrlo zahvalan da to podeli.
Pozdrav1709792323559(1).jpg1709792428015(1).jpg1709792551690(1).jpg1709792575430(1).jpg
 
Nazad
Vrh Dno