Šta je novo?

Orion Telekom

Kad već pričamo o tome, voleo bih da pitam, šta tačno treba da se uradi da se podnese zahtev za raskid ugovora? Da li samo trebam da pozovem njihov call centar i reći da hoću da podnesem zahtev za raskid bez penala zbog jednostrane promene u ugovoru? Samo otići do MTS poslovnice i isto reći? EMail-ovati ih? Ili nešto drugo?

Takodje, šta da se radi ako pokušavaju da odugovlače raskid ugovora, ili odbiju zahtev? Da li da se samo opozovem na članu 131. Zakona o Elektronskim Komunikacijama (ZEK), i kažem da imam pravo na besplatan raskid ugovora?

Nisam nikada ovo radio ranije, pa se izvinjavam na ovoliko pitanja. Samo želim da se osiguram da sve prodje brzo i bez problema.

piši mi privatno radi uputa a i sve detaljno imaš u temi ( supernova 2024 )
 
Izgleda da su ova poskupljenja kod svih provajdera. I ja ću verovatno raskinuti ugovor sa Supernovom. Malo sam upoređivao ponude tv kanala, brzine i cene paketa i čini mi se da bi Orion mogao da prođe, ako mogu da dovuku optiku do mene. Iako ima manje tv kanala od SN (jer ja sa njihovim paketom Super plan 2L imam 422 kanala, HBO+, Arenu sport, Superstar i X kanale) mada retko gledam šta osim po nekog filma. Za sada sam na optici, poslao sam upit Orionu da vidimo kakve su tehničke mogućnosti.
  • E sad kakav je Orion kao provajder? Kako ste vi kao njihovi korisnici zadovoljni?
  • Da li ima prekida i po koliko traju (TV i NET), kakva im je podrška, (vidim da naplaćuju dolazak ekipe 2.000 din), koliko brzo otklanjaju kvarove?
  • Ako sam dobro shvatio daju ruter i samo 1 android box uređaj?
  • Mene interesuje ovaj paket ORION DUAL TV SUPERSONIC koji je sada do kraja februara na akciji 2.199 din za ceo ugoverni period od 24 meseca. Ali kod brzina nije mi jasno jer imaju Optika City i Optika Hibrid sa ovim paketom. Od čega zavisi koji dobijam. I cene na tabelama su veće od ovih na reklamnom sajtu
  • Da li su IP adrese dinamičke i iza CG NAT-a?
  • Da li se ima pun pristup ruteru i da li je moguće napraviti bridge, odn. da od svog starog rutera napravim repeater?
  • Da li je ova cena od 350 din za Uslugu održavanja i podrške dodatno naplaćuje na cenu paketa ili je već uračunata?
Bio sam kod SBB-a, ali kako posle više od 12 godina nisu ponudlili nikakve pogodnosti osim da zadržim staru cenu uz veći paket i to na 6 meseci, nisam produžio ugovor. Sada sam kod Supernove, i u principu nisu loši, imali su par prekida nekada po sat, nekada i više, a najduže je bilo 1 dan. Sada me samaraju ovi iz Yettela, ali su slabiji sa ponudom i pogodnostima. U principu smatram da svi treba da iskoristimo priliku ovih nasilnih poskupljenja i pređemo kod drugog operatera.
 
Читам коментаре, али не нађох да неко од вас користи Орион Телеком вај фај, пошто код мене нема никакве оптике.

Тренутно сам код сбб-а који ће ми повећати цену за 300 динара, као дугогодишњем кориснику, вероватно као знак захвалности...

Каква су ваша искуства са Орион Телекомом? Конкретно, интересује ме вај фај (мислим да користе цдма) интернет и тв дуал пакет.
 
Читам коментаре, али не нађох да неко од вас користи Орион Телеком вај фај, пошто код мене нема никакве оптике.

Тренутно сам код сбб-а који ће ми повећати цену за 300 динара, као дугогодишњем кориснику, вероватно као знак захвалности...

Каква су ваша искуства са Орион Телекомом? Конкретно, интересује ме вај фај (мислим да користе цдма) интернет и тв дуал пакет.

Orion jedino valja kad ti se dovede optičko vlakno do ulaza.
Sve bežične orion varijante su loše.
Ako ti je SBB najstabilnija opcija onda bolje i pored poskupljenja ostani ili obnovi UO pa da ti opet bude niža cena.
 
Izgleda da vas mrzi da odgovorite na moje prethodno pitanje. Dobro nema veze. Mene su juče zvali iz Oriona i rekli da će brzina kod mene biti 50Mb/s što je veoma malo. To me čudi jer su mi na e-mail poslali obaveštenje da mi čestitaju i da kod mene postoji mogućnost uvođenja superiorno brzog interneta, šta god im to značilo. Za mene je to vrlo mala brzina jer sada imam 200/20 jer sam na SN optici. G-đa je rekla da će proveriti da li postoji mogućnost za optiku, pa će mi javiti iduće nedelje.
 
Kao da će da dođe lično da proveri da li ima mogućnosti pa joj treba 5 dana da proveri i da ti javi...
 
^zbog moguceg stavljanja antene. Pisali su o tome ovde: antena na krov, vlakno do stana. Tako rade tamo gde su glavni igraci okupirali teritoriju (MTS, SBB).
 
Da, tu sam i ja. Hvala ti za tu informaciju.
Samo ako bih nekako došao do kontakta akvizitera, da znam kakva je situacija...
Treba li ti i dalje? Kod nas u ulazi stoji njihova reklama s podacima MLADEN 065 65 84 070
 
uskoro mi istice ugovor kod SBB-a, i mislio preci na Orion. juce sam zvao CC i ponudili mi dve opcije ako sklopim ugovor ovog meseca.

prva je da mogu potpisati na 24 meseca sa 50% popusta na racun, a druga opcija mi je da potpisem na 30 meseci sa prvih 6 meseca po 1 dinar, a za ostale 24 mesece isto kao ranije, samo na pola.

sta nerazumem je zasto bi iko uzeo ovu prvu opciju kada se moze uzeti ova druga? nije mi jasno zasto ne reklamiraju ovu drugu ponudu na svojoj web stranicu ako je vec nude?

da li zna neko o cemu se radi ovde? jel ima nesto ovde sto neprimecujem?

mozda sam malo paranoican, ali kada vec razmisljam da idem kod njih, radije bih znao u sta se petljam.
 
Njima odgovara da potpišeš na duže makar i po dinar. Počeli su malo malo da podižu cijene pa valjda što više ugovornih obaveza više ljudi neće iskoristiti zakonsku opciju raskida ugovora kod poslupljenja?
 
uskoro mi istice ugovor kod SBB-a, i mislio preci na Orion. juce sam zvao CC i ponudili mi dve opcije ako sklopim ugovor ovog meseca.

prva je da mogu potpisati na 24 meseca sa 50% popusta na racun, a druga opcija mi je da potpisem na 30 meseci sa prvih 6 meseca po 1 dinar, a za ostale 24 mesece isto kao ranije, samo na pola.

sta nerazumem je zasto bi iko uzeo ovu prvu opciju kada se moze uzeti ova druga? nije mi jasno zasto ne reklamiraju ovu drugu ponudu na svojoj web stranicu ako je vec nude?

da li zna neko o cemu se radi ovde? jel ima nesto ovde sto neprimecujem?

mozda sam malo paranoican, ali kada vec razmisljam da idem kod njih, radije bih znao u sta se petljam.
Ne reklamiraju na sajtu zato što nije po zakonu. Zakonski maksimum na koji može da važi ugovor je 24 meseca.
Svakom operateru odgovara da ima pretplatnika vezanog što duže, zato nude opciju 6+24
 
Ugovor triple uskoro istice, zvali pre neki dan i ponudili mi vecu brzinu umesto 2,5/0,5 na 4,5-1 Gbits. Plus neki paket TV sa filmovima i poslali novi ugovor na email. Jos nisam potpisao.
Posto jos ne daju rutere sa brzim portovima od 1 Gbits ja ne mogu osetiti prakticno povecanje downloada, uploada mogu ali mi je nepotrebno u svakodnevnom radu na desktop PC.
Ne znam sta da radim, generalno sam zadovoljan, jedino da ih pitam da kao starom korisniku spuste cenu paketa za neki osetni % jer novim korisnicima nude -50% a meni nista posle 4 godine.
 
Ja juce obnovih ugovor (ista cena, isti paket), brzi internet (iako sam napomenuo da mi je trenutnih 1Gbit ok, ali da bi mi bolji ruter znacio).
Nisam imao problema mesecima i danas krece zabadanje TVa i STBa, kao i svih WiFi uredjaja.
Zovnem tehnicku, prvi put puce veza (posle 10 min cekanja), drugi put neki deckic kaze sad cemo da pogledamo i resetova mi ruter. Ko za inat naknadno vidim da su mi pogubili konfiguraciju, a ruter mi fizicki nezgodan za pristup, moram da pomeram TV i jedva sam fotkao serijski rutera da bih mogao da vratim svoje SSID i pwd.

Videcemo u narednom periodu kako radi, danas me smorio.
 
@Naci Ja se samo pitam naglas da li je uz 'novi bolji' ruter odmah krenulo i sa tim problemima.
Pošto nije baš da nije bili ljudi koji su se žalili na taj "WiFi 6" ruter, na problem sa konfiguracijom.

p. s. I stari Huawei model su imali sa i bez logoa 😂
 
@Naci Ja se samo pitam naglas da li je uz 'novi bolji' ruter odmah krenulo i sa tim problemima.
Pošto nije baš da nije bili ljudi koji su se žalili na taj "WiFi 6" ruter, na problem sa konfiguracijom.

p. s. I stari Huawei model su imali sa i bez logoa 😂
bolje novi ima WiFi 6 :p jace baca lol
 
Meni isto nudili aneks iako sam potpisao sredinom prošle godine čini mi se. Kao dogovorili se da proveri oko boljeg ONT, ali nisam se javio jer je zvala tokom sastanka. Meni odgovara i mesečna doplata na tu cenu što nude za ONT sa 2.5Gbits portovima.
 
Ima Huawei u ponudi ONT sa jednim 10GE portom i 4 GE porta. Oko 140 dolara na Alibabi, nije jeftino ali mogao bi neki domaći ISP da se iscima i nabavi određenu količinu.


Ako mi traže 2800 za 5 gigabita, neka dodaju još 600 na dve godine za bolji ONT, za dve godine im otplatim cenu ONTa a i dalje je njihov.
 
A da li su ti pri toj obnovi ugovora zamenili ruter ti ONT? :D

Njet, ostao mi ovaj sto su mi dali pre dve godine, WiFi 5, samo su ga sinoc prekonfigurisali daljinski. Trazio sam onaj WiFi6 posto su povecali paket na 2.5Gbit, u fazonu radije bih brzi ruter a da ostavite 1Gbit, ali nisu nudili kao opciju...
Vise bi mi znacio bolji ruter na 1Gbit, sve sem TV i STB od deteta mi je na WiFi, dosta toga mi podrzava i WiFi 6E (6GHz) sa ovim WiFi5 ne vidim vise od 400Mbit... Tako da imam dolaznih 2.5Gbit od kojih vucem 400Mbit...
 
Poslednja izmena:
@Envoy pod "ne nude" mislio sam na Orion, ne na proizvođače opreme.
Orion ima navodno neki ONT sa 10 Gbps portom ali ga ne daju nikome osim korisnicima koji uzmu 10 Gbps paket.

@Ostoja Kod mene sve što može na kabl je na kablu, samo mobilni jaše po WiFi.
 
Duga prica, mora WiFi...
 
Njima odgovara da potpišeš na duže makar i po dinar. Počeli su malo malo da podižu cijene pa valjda što više ugovornih obaveza više ljudi neće iskoristiti zakonsku opciju raskida ugovora kod poslupljenja?

Ne reklamiraju na sajtu zato što nije po zakonu. Zakonski maksimum na koji može da važi ugovor je 24 meseca.
Svakom operateru odgovara da ima pretplatnika vezanog što duže, zato nude opciju 6+24
ako je zakonski maksimum ugovara na 24 meseca, jel ima neke mane sklopiti ugovor na 30 meseci umesto 24? tipa jel gubis neka prava ako ne sklopis na 24?

iskreno, 24 ili 30, meni je isti djavo, al aj kad vec razmisljam da predjem kod njih, da znam samo o cemu se radi, i sta bi dobio ili izgubio potpisivanjem jedne ili druge opcije...
 
Za tebe nema negativnih posledica. Jedino može da ima za njih, neko se može napraviti lud pa da kao korisnik potpiše takav ugovor, iskoristi besplatne mesece, pa posle raskine pozivajući se da je ugovor protivzakonit.
E sad, to bi verovatno zahtevalo neke pravne intervencije, možda čak i sudske procese i u našoj zemlji je pitanje šta bi bilo, jer naše sudstvo i sistem su takvi kakvi su.
Uglavnom, tebi ako odgovara ta ponuda prihvati je, ne može biti negativnih posledica, osim što se vezuješ 30 meseci. Opet kažem, možda možeš to da iskoristiš ako želiš ranije da raskineš ali to je gubljenje energije i živaca.

P.S. Negde sam čuo da Orion to nekako provuče da su dva ugovora, prvi na 6 meseci, drugi na 24 ali to ne bih znao kako ide
 
ne bi uopste gubio vreme sa tim, jer i sam znam da je gubljenje vremena i zivaca da tako nesto uradim.

bas cu se raspitati u okolini ko ima Orion i verovatno cu se opredeliti sa njima bilo na 24 ili 30 meseci, isto mi dodje...
 
Nazad
Vrh Dno