Šta je novo?

Orion Telekom

Posle zvanja tehnicke podrske morali su da mi vrate backup podesavanja od pre 4 dana ne znaju zasto ne moze da se pristupi uredjaju iako su rucno cak podesavali parametre.....tako da pazite se ako dobijete neki push na uredjaj ovih dana mozda vas zakljuca
 
Jel ima neko link gde bih mogao skinuti OrionTV APK koju koristi Laki STB uredjaj?
 

Prilozi

  • Orion TV Uputstvo za preuzimanje i instalaciju aplikacije.pdf
    470.1 KB · Pregleda: 43
Ceo internet funkcioniše tako, zato je i jeftin.

Ako hoćeš "garantovane" brzine, uzmi recimo mts fiberpro uslugu, košta oko 20.000 mesečno za simetriju 200Mbps sa jednom statičkom adresom. Tu imaš svoje vlako koje ne deliš ni sa kim od tebe do najbližeg telekomovog čvorišta. Doduše dalje ide kroz iste linkove koje mts već i onako koristi za sve druge korisnike.

Sad što Orion nije baš poznat po tome da mnogo vode računa o tome da im kapacitet mreže bude dobar, to je već druga stvar i svakako utiče na ugled, ali za tu cenu gigabitni link nigde nećeš videti. Ja mts-u plaćam 8000 za gigabitni (ne simetriju) link prekog GPON mreže. Jeste možda stabilnija brzina, ali košta 4x više od Oriona.

Supernova je skupa ko i mts, a usluga je em NAT-ovana, em ako si na coax-u, treba ti 3 molitve dnevno, i jedna Budi da ti sve radi po PS-u. Na optici, uglavnom radi nekako, ali nije idealna.

Evo za neki dan ću u Nišu da vam se pridružim, prelazim sa SN optike na Orion optiku. Ovde u Pirotu ostajem na mts-u (to jedino imam od optike a da vredi). mts vs Supernova (druga mogucnost za optiku) - pa bez razmisljanja mts. Supernova vs Orion u Nišu, aj da probam taj Orion, SN me i onako smorili, dok je bio ExeNet, to je bilo drugo.
A zasto mts optiku ne uzmes u Nisu?
 
Koliko ste cekali ugradnju? Dogovorio sve u subotu, jos nista. A rekli su 2-3 dana... Zvao juce kaze "nije pustena optika kroz ulicu ali je ima (?!?!??), bice za par dana" Reko' promocija je do 30.9. da ne prodje datum pa onda nista od posla, ali navodno upisano je vec tako na pripremi za ugovor da ne brinem. Lep start :)
 
A zasto mts optiku ne uzmes u Nisu?
Jer nemam potrebu da plaćam sve usluge i tamo i ovamo. U Nišu i nemam mts optiku dostupnu, jedino SN (ex ExeNet). Nisam pristao da pređem na SN paket, tj tražio sam bez UO, a oni su insistirali da platim uvođenje za usluge koje već imam, pa sam smatrao da vređaju moju inteligenciju, i odustao. Kod Oriona sam uzeo samo internet po ceni od 1375 dinara mesečno.
Koliko ste cekali ugradnju? Dogovorio sve u subotu, jos nista. A rekli su 2-3 dana... Zvao juce kaze "nije pustena optika kroz ulicu ali je ima (?!?!??), bice za par dana" Reko' promocija je do 30.9. da ne prodje datum pa onda nista od posla, ali navodno upisano je vec tako na pripremi za ugovor da ne brinem. Lep start :)
Oko 10 dana.
 
U poslednjih par nedelja internet radi vrlo nepouzdano. Stalno neki mikroprekidi se dešavaju.
 
I ja sam imao dns problem ali prošlo je valjda. Opet ne koristim mnogo danas komp
 
Pozdrav, u haosu sam sa Orionom, preselila sam se na drugu adresu, stanodavac pravi problem oko interneta jer naime ima VIP koji super radi prenosa ruter i protivi se ugradnji bilo kakvog drugog interneta, pod ugovornom obavezom sam jos 19 meseci i ne znam sta da radim, čitala sam zakon o zaštiti o trosaca ali kasnim da raskinem ugovor sa članom 107 ili 88 (ako sam dobro pročitala) jer sam (nakon nekog vremena ipak putem mejla obaveštena o izmeni cena itd.) Zanima me da li mogu da pauziram ugovornu obavezu kojim slučajem (ne znam ni koliko cu se na ovoj adresi zadržati a niko od minimum 5oro ljudi iz Oriona mi nije ponudio mogućnost pauziranja) ili bilo šta jer stvarno ne želim da plaćam nešto što ne koristim, a stvarno vise nemam ni ideja ni rešenja pa evo mene na forumu 😂
Unapred hvala svima koji budu imali strpljenja da pročitaju ili eventualno odgovore na ovo...
PS u stanu mi je bila ugrađena prvo antena, a zatim Optika, povećala se mesečna rata itditd
 
Pozdrav, u haosu sam sa Orionom, preselila sam se na drugu adresu, stanodavac pravi problem oko interneta jer naime ima VIP koji super radi prenosa ruter i protivi se ugradnji bilo kakvog drugog interneta, pod ugovornom obavezom sam jos 19 meseci i ne znam sta da radim,....

Traži Orionu da ti presele paket na neku adresu gde znaš sigurno da nemaju mrežu. Po potrebi, čak napravi ugovor o zakupu stana/kuće/sobe na tu neku adresu. Kod tetke na selu ili tako nešto.

Seliš se, hoćeš njihovu uslugu na novoj adresi, oni nemaju mogućnost da je pruže, pustiće te da raskineš ugovor.

Eventualno mogu da traže neku naknadu, ako si koristila određeni benefit tih prvih 5 meseci. Tipa 50% popust, pa da doplatiš razliku do pune cene.
 
Ma imaju lepu listu kanala ali džaba kad pola kanala nema vraćanje unazad. Tu sam se razočarao. Po meni lično više vredi vraćanje unazad nego video klubovi koji sadrže filmove koji su odavno odgledati.
 
Meni opet u racun uracunali odrzavanje 350 din. Hahaha kakvi su ovo likovi, ovo im je 3-4 put da pokusavaju, za 30-tak godina koristio sma raznorazne usluge interneta ,mobilnih postpaid ugovora televizija... ali sa ovakvim neprofesionalnim barabama se nisam nikada ni izbliza susreo 🤣.
 
Meni opet u racun uracunali odrzavanje 350 din. Hahaha kakvi su ovo likovi, ovo im je 3-4 put da pokusavaju, za 30-tak godina koristio sma raznorazne usluge interneta ,mobilnih postpaid ugovora televizija... ali sa ovakvim neprofesionalnim barabama se nisam nikada ni izbliza susreo 🤣.
pa svi to placaju ako ti se ne svida valjda je bio mesec dana rok za raskid ugovara opet nisam siguran za vremenski period a znam nisu javili tj poslali sms ili email obavestenje ,,, a kad treba da platis racun ili dva onda zovu telefonom da pitaju kad ces uplatiti lol
 
Šta ih košta da pokušavaju u beskonačno.
Ne mogu beskonacno, mogu jos 8-9 meseci koliko im traje ugovor.
pa svi to placaju ako ti se ne svida valjda je bio mesec dana rok za raskid ugovara opet nisam siguran za vremenski period a znam nisu javili tj poslali sms ili email obavestenje ,,, a kad treba da platis racun ili dva onda zovu telefonom da pitaju kad ces uplatiti lol
Poslao sam im e mail kada je bila najava i receno mi je da sam izuzet od povecanja, ali je fora da su dva puta najavljivali to i ja reagovao dobio obecanje da nece meni povecati i opet ppvecavali, pa sam pisao prigovor , pa su mi to ispravljali, e sada i bez toga povecavaju hahaha 😂.
 
iskreno ja nisam ni video neko obavestenje sem na njihovom sajtu posle sam uvideo kroz racune da se samo nesto povecava prvo sam pomislio da su iskljucenja tj penali ali kad sam otvorio eracun iznenadjenje lol
 
Meni opet u racun uracunali odrzavanje 350 din. Hahaha kakvi su ovo likovi, ovo im je 3-4 put da pokusavaju, za 30-tak godina koristio sma raznorazne usluge interneta ,mobilnih postpaid ugovora televizija... ali sa ovakvim neprofesionalnim barabama se nisam nikada ni izbliza susreo 🤣.

Nije mi baš najjasnije, jesu ti dodali 350 din na pretplatu tj. poskupeli za toliko?
Ja sam se onomad kad i većina natezao sa njima da mi ostane ista pretplata da bih ostao kod njih pa su to održavanje ubacili u račun ali ukupna cena mi je ostala ista.
 
Aha sad znamo koji su ti kanali falili na verziji sa Play Store? 😁
Haha, dobra.
Te kanale svakako nemam, nema ih u app
Problem je druge prirode, na nekim kanalima mi izlazi poruka The video is unexpectedly unavailable i druga stvar je kad net ide preko VPNa potpuno mi nestane vecina kanala. Sad je ok.
 
Hmmm, onda ta app i OTT verzija nemaju iste geoblock restrikcije?
 
Размишљам о преласку на Орион, користио би само интернет. Налазим се на Новом Београду близу Фонтане и рекли су ми да има услова за оптику. Намена би углавном била за Стриминг сервисе (Netflix, HBO, YouTube, Geforce NOW), мислим да основни пакет (NET SONIC) задовољава потребе. Какав је ПИНГ?
 
Nazad
Vrh Dno