Šta je novo?

Orion Telekom

Izvini, kada si zadnji put merio koliko na vezi od 1 ili od 4 mb/s treba da se ucita neki sajt?

Mislim da bi me pre prosla volja za internetom nego sto bih cekao tako nesto. Drugo, ovo nije 1995-a, internet danas i pre 10-15 godina nije ista stvar... tako da po meni 64k jedino moze posluziti za krajnju nuzdu...
 
Mare je u pravu. Slazem se sa njim.
OK, "daju" najsporiji moguci net, ali mislim da se u drugim zemljama nudi mnogo, mnogo vise. Za 15-20 evra (ne znam tacno da li bas 15, voleo bih da znam, a sad me mrzi da guglam) u Sloveniji dobijes fiksni, kablovsku i net. U Americi isto. Zasto kod nas ne uvedu slicne pakete?
Naravno, pogledajmo prosecne plate u Sloveniji i Americi (ili bilo kojoj drugoj razvijenijoj zemlji) i uporedimo ih sa nasim platama, pa tek onda preracunajmo.
Kod nas je sve i uvek preskupo i nekvalitno.
Opet dolazim do zakljucka, a ko zna koji put, da mi u Srbiji sluzimo tome, da sve svoje novce dajemo na racune i hranu.
Mozda preterujem, ali trenutno tako vidim stvari oko sebe.
Dovoljno je da se samo osvrnem oko sebe.
A svi koji kazu "Ovo je super onima koji nemaju telefon..." bi trebali da razmisle da li zaista treba podrzati svaku ideju onih koji samo hoce na brzaka da se obogate na nama. Uvek je ovako... Pola ljudi smatra da je ovo odlicno, pola da nikako nije dobro.
Podeljeni smo do zla boga. Uvek U SVEMU! Verovatno ce sutra neko navijati za Australiju, cisto iz inata. :)
(ja necu)
Smeta mi samo sto nikako da ovde bude malo "svetskija" situacija.
Nude nam prezvakane proizvode, koje nismo imali prilike ranije da vidimo, pa nam je sve kao super.
Ma, jeste super ovo, ali ne ide u smeru u kojem smo se svi nadali.
'Ajmo, paljba. Predajem se.
Laku noc. :(
 
Treba gledati stvari realno. Živimo u kapitalizmu, jedini cilj firmi je profit. Dobro, ne bukvalno jedini, ali niko neće ponuditi bolju ponudu nego što smatra da je potrebno, eto čisto onako. Ista firma (ili čovjek) je vlasnik SBB-a i Telemacha (u Sloveniji), pa u Srbiji nudi 4/256, a u Sloveniji 6/1, 115 kanala digitalne televizije, flat telefon u njihovoj mreži, itd, itd... Zato što tamo mora da ima takvu ponudu da bi prošao. U Srbiji su najbolji sa 4/256, svako ko ima mogućnost uzima SBB, i cilj je ostvaren. Zašto nudili 10/2 Mb/s za iste pare (iako to njima ne bi bio problem) i tako samo sebi smanjili profit. I opet bi neko kukao što nije 10/5 ili 10/10... Zato poređenje sa Amerikom i Slovenijom nema smisla.
Tako i Orion... Ljudi ponude, ajd da kažemo poklone 64/64, ipak je to internet, može se provjeriti mail, može se otići na neki sajt, i opet kuknjava. Da nisu stavili taj net, izgleda da bi sve ok bilo. :)
 
Hvali konkurencije jos. To je najveci problem.
 
Treba gledati stvari realno. Živimo u kapitalizmu, jedini cilj firmi je profit. Dobro, ne bukvalno jedini, ali niko neće ponuditi bolju ponudu nego što smatra da je potrebno, eto čisto onako. Ista firma (ili čovjek) je vlasnik SBB-a i Telemacha (u Sloveniji), pa u Srbiji nudi 4/256, a u Sloveniji 6/1, 115 kanala digitalne televizije, flat telefon u njihovoj mreži, itd, itd... Zato što tamo mora da ima takvu ponudu da bi prošao. U Srbiji su najbolji sa 4/256, svako ko ima mogućnost uzima SBB, i cilj je ostvaren. Zašto nudili 10/2 Mb/s za iste pare (iako to njima ne bi bio problem) i tako samo sebi smanjili profit. I opet bi neko kukao što nije 10/5 ili 10/10... Zato poređenje sa Amerikom i Slovenijom nema smisla.
Tako i Orion... Ljudi ponude, ajd da kažemo poklone 64/64, ipak je to internet, može se provjeriti mail, može se otići na neki sajt, i opet kuknjava. Da nisu stavili taj net, izgleda da bi sve ok bilo. :)

+1
 
64k net posmatrajte kao gratis dodatak na fiksnu liniju. Kao kada neki provajder uz ADSL da flatrate dial up.

Svako dalje poređenje sa uslugama stranih provajdera, koji ne koriste CDMA tehnologiju, biće obrisano.

Tema je Orion Telekom i njihove usluge.

Da li neko može da izmeri odziv/ping CDMA internet konekcije?
 
Mislim da je rano pricati o ping-u kod oriona on za sada bi morao da bude odlican dok se korisnici na prste mogu izbrojati... pitanje je sta ce biti kasnije, kako ce prosirivat mrezu i odrzavat kvalitet iste... e to je po meni vec mnogo veci problem
 
Da li neko može da izmeri odziv/ping CDMA internet konekcije?

Jesi li mislio na ovu brzinu 64k, ili onu od 750k koja se zasebno naplaćuje?
Poslao sam u zasebnoj temi za CDMA VoIP Sezampro kako izgledaju speedtest rezultati. U pocetku su bili prilicno losi, sad su pojacali signal na mojoj lokaciji.

I da, naravno, prilikom svake kise pada protok za 50%.
 
Mislio sam na 64k.
Ali nije na odmet info ni za taj jači paket.
 
Hvali konkurencije jos. To je najveci problem.

Kaze se "fali"....

Inace, na stranu to da li daju 64k net ili to da li usluga kosta 7000 dinara u startu a da nisi ni pozvao bilo koga. Meni je fascinantan njihov startup na trzistu - svi pricaju o njima, sajt koji prica pricu o viziji, reklama na TV-u o usluzi a cenovnika (u prvi mah) - nigde! Sve to deluje malo trapavo i neorganizovano.
 
Kaze se "fali"....

:happy::happy::happy:
I meni to "hvali" ide na živce :D

Inace, na stranu to da li daju 64k net ili to da li usluga kosta 7000 dinara u startu a da nisi ni pozvao bilo koga. Meni je fascinantan njihov startup na trzistu - svi pricaju o njima, sajt koji prica pricu o viziji, reklama na TV-u o usluzi a cenovnika (u prvi mah) - nigde! Sve to deluje malo trapavo i neorganizovano.

Imaš cenovnik na njihovom sajtu.

To što je 7k uvodjenje, pa i Lelekom naplaćuje uvodjenje. Net je spor...to smo se složili, ali ga ima...Plus, za tih 7k dobijaš i telefon.

Mesečna pretplata je 600 din. u to ulazi i 100 besplatnih min...

Sve u svemu nude mi ono što telekom u ovom trenutku meni nije spreman da ponudi, liniju bez dvojnika, broj bez čekanja, pa i taj usrani net.

Za sada od mene ovaj Orion ima veliki plus...naravno ako to sve nije jeda od mnogobrojnih farsi ove naše lepe države :D
 
Jedini minus po meni su skuplji pozivi t.j. imaju iste cene kada Telekom obracunava "jak saobracaj", dok prema cenovniku u "slabom sabracaju" cene poziva na Telekomu su duplo nize.
 
Ukratko uzeo osnovni paket fixna + 64k flat lokacija Nbg.

download 36kbps
upload 83 kbps
ping 103 ms

inace verujem da su jos to decije bolesti pri telefoniranju konstantni prekidi kod ljudi sa kojima pricam, prijavljeno podrsci i cekam odgovor inace podrska radi do 22 svaki dan ako se ne varam

utiske javljam redovno poz
 
oci, jel možeš da odradiš test na www.speedtest.net, pa da ostaviš link/sreenshot?

Jel javna IP adresa ili NAT?
 
ajde malo detaljnije, kakvi su utisci, ja cekam bilo kakvu alternativu ali telekom u moju kucu vise uci nece, a ovo mi odgovara, jer necu vise da budem dvojnik!
 
Iskreno da ti kažem, ja prema mojim računima nešto i ne primećujem "Slabi saobraćaj" :D

Ja nemam fiksi vec godinu dana, uselio sam se u novu zgradu i naravno Telekom nije hteo da poveze kablove, iako postoji kompletna instalacija.

Sve zgrade okolo imaju telefon, ali neki batica trazi oko 120 evra po stanu mita da bi sredio, shatro neki tehnicki uslovi ili tome slicno.

Iskren da budem fiksni telefon mi uopste ne nedostaje, a za razliku od 700 din + XX dinara mogu da dokupim jos 200 minuta kod nekog mobilnog provajdera.
 
I meni bi ovako nesto trablo na jednoj loakaciji. Ono sto nisam nigde uspeo da nadjem je numeracija tj. pozivni broj. U kojoj formi su brojevi? Ako je neki iz opsega 06x-xxxx tesko da cu ubediti plebs da zovu taj broj. Njima taj pozivni pali price-alarm u glavi.
 
011-4xx-xxx
 
Poslednja izmena:
u telekomu ti je pretpalta 500din ovde za 200din vise dobijes 100min razgovora i to NE samo u lokalu vec u celoj srb + u eu i usa..... 64k net slazem se nije brz, ali sluzi i to mnogima....

Pretplata u telekomu i nije jeftinija.... Ja npr koristim i uslugu "caller ID" koja se naravno dodatno naplacuje, tako da mi samo pretplata izadje ~700din. A niko ziv ne moze da ti kaze koliko "impulsa" imas za razgovor (ukljuceno u pretplatu). Sta meni znace impulsi??

Sa druge strane u orion-u je precizno navedeno 100min razgovora (i lepo pise gde sve moze da se zove.

A sto se tice free interneta, 64k je itekako upotrebljivo (za surf).
Desavalo mi se par puta da ostanem bez net-a pa sam koristio net preko mob-a (free megabajti), to je ta brzina odprilike, moze fino da posluzi
 
Pošto sam ja (moj broj fiksnog telefona) uvek na tapetu za razne marketing službe, malopre su me zvali i iz Orion Telekoma. Izuzetno ljubazna devojka, ali nažalost, za svaku info, mimo onoga što piše na internet sajtu (vrlo skromno), nije imala odgovor.

A, da, za 64k internet mi je rekla, vidite, prema mom mišljenju, to vam je samo da se kaže da ima internet :d

Ako je dobar ping, i UL 64k, taj net će sasvim lepo da tera još jednu VoIP liniju!!! (betamax or smtn)
 
Kako ide tarifiranje na Orionu? 1s? 1m+1s?
 
Tarifiranje je po zapocetom minutu....1m+1s se tarifira 2 minuta.
 
Znaci zaokruzivanje na 1min...
Pilicarski potez za pocetak, ako je ovo istina... kod nekih firmi koji pruzaju voip usluge za fizicka lica se zaokruzuje na 30sec, dok za pravna lica nekoliko sekundi...
 
Ipak je ovo fiksna telefonija gde se ocekuje da sami razgovori traju dosta duze nego sto je to slucaj kod poziva mobilnim telefonima,tako da mislim da ovo nece mnogo uticati na krajnju cenu...a tu su i 100 minuta koji se dobijaju uz pretplatu...U krajnjoj liniji ovo je tek pocetak i vrlo je verovatno da ce sve doci na svoje kad se pojavi prava konkurencija za fisknu telefoniju....Za pocetak nije loshe:D
 
Znaci, u svakom slucaju bolji su od "Telekom"-a. Nadamo se. Samo, malo ova "Uspostava usluge" skoro sve kvari.
 
ne znamo da li su bolji, svega par korisnika je iznelo svoja iskustva, treba nam jos da bi bilo sta zakljucili...
 
Nazad
Vrh Dno