Šta je novo?

Orion Telekom

Koje je ovo povećanje za godinu dana? Da li mogu da isprate mts?
 
ne branim nikoga - ali Telekom je zapravo jedini operater koji ne dira cene korisnicima sa AKTIVNOM ugovornom obavezom.
Naravno, kao i svaki drugi operater - Telekom ima pravo da korisnike BEZ ugovorne obaveze migrira na cene i ''proporcijalne'' pakete BEZ ugovorne obaveze.
Problem je što SBB i orion malo malo pa obaveste korisnike sa AKTIVNOM ugovornom obavezom da će se i njima cena povećati pa shodno tome mogu da raskinu usluge bez penala.
Čak se i jetel pomamio pa je to uradio za mobilne usluge u decembru 2021. pa se grdno zeznuo.
Kapiram da Telekom ne sme da dira korisnike sa AKTIVNOM ugovornom obavezom jer je ipak državna firma i ne bi smela da se bavi takvim pilićarskim forama.
 
Evo mene opet, zvala me neka gospodja da "pregovaramo" - rekao sam da mi ne odgovara opcija za video klub i da zelim da raskinem ugovor i da cu verovatno izabrati neki novi paket jer ne zelim da mi povecavaju cenu (trenutno paket koji ja imam kosta citavih 1500rsd a ja ga placam 3.000rsd - 50% snizenje na 24 mes po novom) - na to ona meni odgovara da ako ja raskinem ugovor ne mogu da potpisem novi u narednih 6 meseci na istoj lokaciji? da li je to istina ili me samo plasi? :)
 
Evo mene opet, zvala me neka gospodja da "pregovaramo" - rekao sam da mi ne odgovara opcija za video klub i da zelim da raskinem ugovor i da cu verovatno izabrati neki novi paket jer ne zelim da mi povecavaju cenu (trenutno paket koji ja imam kosta citavih 1500rsd a ja ga placam 3.000rsd - 50% snizenje na 24 mes po novom) - na to ona meni odgovara da ako ja raskinem ugovor ne mogu da potpisem novi u narednih 6 meseci na istoj lokaciji? da li je to istina ili me samo plasi? :)
Pa ne mozes bas tako ako ti oni ne ponude raskidati ugovor pa odmah koji paket izaberes ponovo potpisati, ako uzmes neki veci paket koji kosta vise verovatno ce ti onda to odobriti, u previdu ako se ne dogovorite i raskines ugovor ne racunaj na orion neko vreme.
Vidi ostale ponude drugih provajdera ako su sve losije od 1700 din i tog paketa ostanes ako ne promenis stvar prosta. Ako ti nisu otkljucani svi kanali arene i sta jos imaju trazi da to bolje otkljucaju, video klub bolje i da nemaju kakav je.
 
Meni u sustini je ok da mi nista ne povecavaju i to je to, ali ne zelim da mi daju video klub koji mi zapravo ne treba i necu nikada da koristim. Videcu sutra, nazvace me opet pa cu ponovo traziti da nastavim ugovor kakav jeste bez poskupljenja - ako prihvate sve super ako ne raskidam pa kako hoce.
Hvala svima na informacijama.
 
Kapiram da Telekom ne sme da dira korisnike sa AKTIVNOM ugovornom obavezom jer je ipak državna firma i ne bi smela da se bavi takvim pilićarskim forama.
Pogrešno si shvatio, da ne skrećemo mnogo sa teme recimo da imaju skoro pola miliona nekih korisnika koji nešto plaćaju po dinar. Zamisli da svi mogu da odjednom odu bez da plate išta. Inače su poskupeli i to podobro, samo moj paket za godinu dana za 800 dinara.
 
Upravo to, bilo kom operateru koji je dao X meseci po 1din se uopšte - ni malo ne isplati da menja cenu dok ne istekne UO, jer - ako se ta situacija dobro isprati, ako se "pročuje", dobar deo korisnika će to iskoristiti da ode kod drugog za dinar.
 
Nisam kod kuće, ali regularno pingujem nas i otvaram aplikacije na njemu.
 
Evo mene opet, da prenesem iskustva i odradim update.
Dakle, danas me je opet gospodja od juce koja je nudila video klub kontaktirala oko 12h i ja sam tu rekao da mi se video klub ne dopada i zamolio sam ako moze da mi ne poskupljuje paket za 200 din vec da isteramo tako do kraja UO ili ako moze da se trenutni ugovor raskine zbog poskupljenja (sporazumno) i da odmah potpisem novi gde je ona rekla da ce mi izaci u susret i zapravo mi je dala bolji (brzi internet) paket po manjoj ceni nego sto sam ovo trebao da placam naredna 23 meseca tako da mislim da su na kraju ispali fer i korektni prema meni i ne mogu nista da zamerim.
 
Evo mene opet, da prenesem iskustva i odradim update.
Dakle, danas me je opet gospodja od juce koja je nudila video klub kontaktirala oko 12h i ja sam tu rekao da mi se video klub ne dopada i zamolio sam ako moze da mi ne poskupljuje paket za 200 din vec da isteramo tako do kraja UO ili ako moze da se trenutni ugovor raskine zbog poskupljenja (sporazumno) i da odmah potpisem novi gde je ona rekla da ce mi izaci u susret i zapravo mi je dala bolji (brzi internet) paket po manjoj ceni nego sto sam ovo trebao da placam naredna 23 meseca tako da mislim da su na kraju ispali fer i korektni prema meni i ne mogu nista da zamerim.
Koju brzinu su ponudili u po kojoj ceni?
 
2.5gb / 0.75gb za 2100 + onih 350 znaci 2.450 rsd (znam da novim korisnicima to daju sada za 1.750) ali ja bas nisam nov korisnik jer sam imao aktivan ugovor koji su mi na kraju ponistili i dali priliku da uzmem malo brzi internet i opet po boljoj ceni.. pre toga sam imao 2gb/0.5gb
Da napomenem da sam ranije imao exe-net dok su bili oni njihovi paketi sa dobrim brzinama i cenama onda je to preuzela Supernova i sve usrala, sta god sam drugo uporedio i gledao da uzmem nije nista ni priblizno ovim brzinama za te pare... Orion trenutno ima najbolju ponudu odnos brzine/cene
 
Razliku 2.5/0.75 vs 2/0.5 ćeš da primetiš nikada, ali ako je ispalo jeftinije, zašto da ne :)
 
Ne znam ima li to neke veze sa Orion internetom ali u zadnje vreme mi sve aplikacije, na orion wifi, koje prikazuju lokaciju, kao i vremenska prognoza, internet sajtovi itd. umesto Beograd prikazuju da sam kao u Novom Sadu. Evo upravo mi je sada na Kodiju (na firesticku) vremenska prognoza za Novi Sad!
 
2.5gb / 0.75gb za 2100 + onih 350 znaci 2.450 rsd (znam da novim korisnicima to daju sada za 1.750) ali ja bas nisam nov korisnik jer sam imao aktivan ugovor koji su mi na kraju ponistili i dali priliku da uzmem malo brzi internet i opet po boljoj ceni.. pre toga sam imao 2gb/0.5gb
Da napomenem da sam ranije imao exe-net dok su bili oni njihovi paketi sa dobrim brzinama i cenama onda je to preuzela Supernova i sve usrala, sta god sam drugo uporedio i gledao da uzmem nije nista ni priblizno ovim brzinama za te pare... Orion trenutno ima najbolju ponudu odnos brzine/cene
Ja sam skoro uveo njihovu Metro optiku 2,5 / 0,75 Gb/s za 1370 RSD sa uključenih 350 RSD za održavanje (24 meseca). I dalje im na sajtu stoji da je aktuelna ta promocija.
 
Da li su cene sa zvanicnog sajta konacne ili postoje dodatni troskovi? Dual TV SONIC paket je (kazu) 1745. dinara sa ugovornom obavezom od 24. meseca.
Takodje je navedeno da je instalacija bez naknade.
Trenutno sam na wireless-u koji je zaista mucenje.

Zahvaljujem vam se unapred na odgovoru.
 
Upoznat sam sa ZEK-om u potpunosti. Bila mi je potrebna informacija o cenama paketa odnosno da li su eksplicitno one cene koje su navedene sa popustom.
Hvala u svakom slucaju.

Svako dobro zelim.
 
Da li su cene sa zvanicnog sajta konacne ili postoje dodatni troskovi? Dual TV SONIC paket je (kazu) 1745. dinara sa ugovornom obavezom od 24. meseca.
Takodje je navedeno da je instalacija bez naknade.
Trenutno sam na wireless-u koji je zaista mucenje.

Zahvaljujem vam se unapred na odgovoru.
Ne postoje dodatni troškovi. Cene sa zvaničnog sajta su konačne.
 
Mene su izlozili da su mi dali povecanje brzine umesto bolje cene, evo sad merim protok, isto kao i pre. Moracu ih zvati da ih pitam zasto lazu.
 
Kapiram da Telekom ne sme da dira korisnike sa AKTIVNOM ugovornom obavezom jer je ipak državna firma i ne bi smela da se bavi takvim pilićarskim forama.
Jedno je kad si privatnik pa moraš državi da plaćaš porez u paru i bez kašnjenja, imaš zaposlene, operativne troškove, itd, itd
a drugo kad si vreća bez dna koja finansira šta god poželi i zahvati iz kase u koju i ovi prvi uplaćuju.
Tako da nemojmo se zavaravati ovim "brižnim" potezom MTS-a.

Zakon i pravilnici postoje, kad nas obaveste o poskupljenju naših je 30 dana da prihvatimo izmene ili odustanemo od dalje saradnje.
Ne postoje dodatni troškovi. Cene sa zvaničnog sajta su konačne.
Mislim da postoje troškovi instalacije, oko 6.000 din? To se plaća samo u slučaju prevremenog raskida ugovora bez obrazloženja.
To bi @Jorn ako se potrudi da pročita detaljnije sitna slova, mogao da nam javi tačnu cifru.
 
Poslednja izmena:
@zamzung, instalcija je besplatna, osim za pakete bez ugovorne obaveze.
Usled nedostatka tehnickih mogucnosti, o cemu sam danas obavesten, nece doci do saradnje. U suprotno bih vam prosledio sve potrebne informacije.
Okrecem se drugom operatoru.
 
Nazad
Vrh Dno